dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    massi

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    117

    Domyślnie Sufit podwieszany z płyt gipsowo kartonowych

    Witam,
    mam pewien problem i dlatego zwracam się do was o pomoc. Nie mam problemu aby stworzyć sufit podwieszany, kilka profili płyty i jest ok. Mój problem polega na tym, że chciałbym aby sufit obniżyć jak naj mniej tylko po to aby przykręcić płyty gk. Najlepiej aby było to bez stelaża płyty wkręcić bezpośrednio do stropu. Czy jest to możliwe?

  2. #2

    Domyślnie

    Z tego co kojarzę to profile kapeluszowe by się tutaj sprawdziły.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    massi

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    117

    Domyślnie

    O ile wtedy bylo by to opuszczone ?

  4. #4

    Domyślnie

    Profil taki ma 15mm wysokości i przykręca się go bezpośrednio do podłoża, więc o tyle (plus grubość płyty) obniżyłby się sufit. Innej metody nie widzę - kleić płyt do sufitu nie powinno się, a przykręcać też jakoś sobie nie wyobrażam.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał massi Zobacz post
    Witam,
    mam pewien problem i dlatego zwracam się do was o pomoc. Nie mam problemu aby stworzyć sufit podwieszany, kilka profili płyty i jest ok. Mój problem polega na tym, że chciałbym aby sufit obniżyć jak naj mniej tylko po to aby przykręcić płyty gk. Najlepiej aby było to bez stelaża płyty wkręcić bezpośrednio do stropu. Czy jest to możliwe?
    nie wiem czy chodzi Ci o sufit w bloku z wielkiej plyty czy w wybudowanym domu....jesli to drugie to nawet nie próbuj bez stelaza bo Ci rozwali sufit -stelaz jest nie tylko po to aby stworzyc konstrukcje ale tez bierze tez na siebie czsc naprezen itd...najlepiej to bys widzial jakbys GK przykrecil do wiezby po jednym sezonie do wymiany

    jesli chcesz obnizyc jak najmniej to po co wogole podwieszany....z samej gladzi mozna strop bardzo ladnie wykoczyc i Ci to zajmie 0,5-1cm.....
    a jak już chcesz podwieszac to jest tez taki cienki stelaz (nie pamietam jak sie nazywa) ale grubosc ma ok 2cm...

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Fo_

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    314

    Domyślnie

    Paco - rigistil.
    Dla autora wątku - profil kapeluszowy o ile sufit jest równy.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    massi

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    117

    Domyślnie

    właśnie tak się zastanawiam aby zrobić tynk gipsowy na suficie i to wygładzić. Ale boję się że będzie pękać po czasie.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał massi Zobacz post
    właśnie tak się zastanawiam aby zrobić tynk gipsowy na suficie i to wygładzić. Ale boję się że będzie pękać po czasie.
    nadal nie wiadomo gdzie ma byc ten sufit ale na to nigdy nie ma gwarancji, nawet z GK moze peknac jak zle sie zrobi laczenie. Ale mozna pozniej latwo albo gladzia "zalepic" albo sa silikonowe "wypelniacze"...

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    massi

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    117

    Domyślnie

    Sufit do zrobienia w bloku z cegly.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał massi Zobacz post
    Sufit do zrobienia w bloku z cegly.
    ja bym w takim razie nie bawil sie w GK chyba,ze planujesz tam jakies kable,halogeny....jak peknie to pociagniesz silikonem do uszczelnien i zamalujesz farba...

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Metpol
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Suchy Las
    Kod pocztowy
    62-002
    Posty
    29

    Domyślnie

    Potwierdzam, że najlepiej zastosować profile kapeluszowe

  12. #12
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Wszystko co warto wiedzieć o suficie podwieszanym - jak jest zbudowany, jakie są rodzaje stelaży do sufitów, jakie są odległości mocowania. Artykuł w formie filmu:



    Więcej filmów poradnikowych - zobacz na murator.tv - Telewizja poradnikowa dla Was
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony