dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 14
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 265
  1. #121
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    katia.katia

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Zielone Wzgórze
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaśka_L Zobacz post
    też się zastanawiam nad tymi podłogami drewnianymi olejowymi ale przeraża mnie fakt konserwacji raz do roku.... już gdzieś o tym czytałam, że takie są zalecenia...myślałam, że można to zrobić raz na kilka lat.
    A ja miałam zakodowane, że raz na pół roku, ewentualnie raz w roku, ale może coś źle zrozumiałam. Jak to w końcu jest z tym olejowniem podłogi drewnianej?

  2. #122
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gkurtz

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Posty
    2
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Podłoga, na którą nakładane są olejowoski jest bardziej wytrzymała i lepiej się wizualnie prezentuje. Jeśli interesuje cię taka podłoga polecam poczytać http://www.bkdhome.pl/nuvolariparquet

  3. #123
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał katia.katia Zobacz post
    A ja miałam zakodowane, że raz na pół roku, ewentualnie raz w roku, ale może coś źle zrozumiałam. Jak to w końcu jest z tym olejowniem podłogi drewnianej?
    Zobacz jak to jest - stronę wcześniej.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  4. #124
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    katia.katia

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Zielone Wzgórze
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    48

    Domyślnie

    Dzięki już doczytuję, jak ma się za duży wybór to też niedobrze. Nawet nie wiedziałam, że wybór podłogi to taka trudna decyzja.

  5. #125
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Wybierz dobrego wykonawcę i powiedz mu co Ci się podoba. Sam Ci doradzi Powodzenia w wyborach
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  6. #126
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Cytat Napisał gkurtz Zobacz post
    Podłoga, na którą nakładane są olejowoski jest bardziej wytrzymała i lepiej się wizualnie prezentuje. Jeśli interesuje cię taka podłoga polecam poczytać http://www.bkdhome.pl/nuvolariparquet
    bzdura..napisz jeszcze jak doskonale sie uzytkuje..i jak swietnie sie ja co 2-3tyg pielegnuje
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  7. #127

    Domyślnie

    my tez mamy podłogi olejowane, trzymają się dobrze (Bona). Przez pierwsze pół roku było ją trudniej zmywać bo nie była taka gładka. W tym momencie dotarła się.
    Zmywam podłogę raz na tydzień, za kilka tygodni będziemy przystępować do mycia ją mydłem specjalistycznym i ponownego olej owania. Nie zmieniła bym oleju na lakier za nic.

  8. #128
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    katia.katia

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Zielone Wzgórze
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    48

    Domyślnie Podłogi olejowane kto ma i nie żałuje?

    Cytat Napisał hajmal Zobacz post
    my tez mamy podłogi olejowane, trzymają się dobrze (Bona). Przez pierwsze pół roku było ją trudniej zmywać bo nie była taka gładka. W tym momencie dotarła się.
    Zmywam podłogę raz na tydzień, za kilka tygodni będziemy przystępować do mycia ją mydłem specjalistycznym i ponownego olej owania. Nie zmieniła bym oleju na lakier za nic.
    Takie opinie najbardziej mnie przekonują i utwierdzają w przekonaniu, że naczytałam się, wybrałam i jest szansa, że będę zadowolona. Czyli będzie drewno olejowane na podłodze.

  9. #129
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Hejzi

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-125
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał hajmal Zobacz post
    Zmywam podłogę raz na tydzień, za kilka tygodni będziemy przystępować do mycia ją mydłem specjalistycznym i ponownego olej owania. Nie zmieniła bym oleju na lakier za nic.
    Bona robi bardzo dobre oleje do podłóg, które można brać w ciemno. Co do mydła to też mają w swojej ofercie odpowiedni produkt, którym pewnie będzie zainteresowany
    http://www.bona.com/pl/Polski/BonaSy...ors/Bona-Soap/ - tu masz link do produktu i tego jak go stosować

  10. #130
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ewka_so

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    57

    Domyślnie

    Cytat Napisał hajmal Zobacz post
    Zmywam podłogę raz na tydzień, za kilka tygodni będziemy przystępować do mycia ją mydłem specjalistycznym i ponownego olej owania. Nie zmieniła bym oleju na lakier za nic.
    Ciekawi mnie to mydło specjalistyczne - jakiejś konkretnej marki wybraliście? Cztałam, że do desek np. baltica czy wiśniewskiego lepiej używać dedykowanych olejów, ale jak to się ma do tych mydeł? Wybór chyba nie jest aż tak wielki...

  11. #131
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zapytam w tym temacie: czy ktoś ma deski firmy Chapel i może wyrazić swoje opinie? Bardzo spodobała nam się jeden wzór (warstwowa dębowa) i zaczynam się nad nią zastanawiać, chociaż raczej skłaniałem się do litej deski.
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  12. #132

    Domyślnie

    znajomi sobie zafundowali podłogę olejowaną, a nie lakierowaną i dobrze się u nich sprawdza.

  13. #133

    Domyślnie

    Dobrze że znalazłam ten temat. Zastanawiam się nad położeniem podłóg olejowanych ale słyszałam dość sporo opinii odradzających olej. Po przeczytaniu Waszych opinii chyba się zdecyduję

  14. #134
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Hejzi

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-125
    Posty
    14

    Domyślnie

    @maczek44
    Wolno zapytać czego dotyczyły te odradzające opinie?

  15. #135
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sp**t
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    245

    Domyślnie

    Witam
    Podłogi olejowane (jak i schody) maja swoje plusy i minusy, pod wzgledem estetycznym i fizycznym, zależy również od pomieszczeń (łazienka, kuchnia,salon).Jestem Parkieciarzem, u mnie w domu podłogi i schody są olejowane, odpowiednio pielęgnowane mechanicznie co 6-7msc.
    (300-400 lat temu w starych Zamkach, Pałacach, podłogi drewniane były impregnowane tłuszczem zwierzęcym)- podłogi do dziś przetrwały w tych objektach

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez sp**t ; 17-09-2014 o 11:29

  16. #136
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ewka_so

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    57

    Domyślnie

    Cytat Napisał sp**t Zobacz post
    Witam
    Jestem Parkieciarzem, u mnie w domu podłogi i schody są olejowane, odpowiednio pielęgnowane mechanicznie co 6-7msc.
    Wreszcie jakiś spec się wypowiedział Panie Parkieciarzu, może pan napisać coś więcej o mydle specjalistycznym - jak się ma ono do deski olejowanej (konkretnie baltic wood - oni mają swoją chemię do pielęgnacji, ale mydła tam nie widziałam), czy warto i po co to wszystko?

  17. #137

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewka_so Zobacz post
    Wreszcie jakiś spec się wypowiedział Panie Parkieciarzu, może pan napisać coś więcej o mydle specjalistycznym - jak się ma ono do deski olejowanej (konkretnie baltic wood - oni mają swoją chemię do pielęgnacji, ale mydła tam nie widziałam), czy warto i po co to wszystko?
    To chyba czytasz piąte przez dziesiąte , bo pisał tu i jarekkur, i Parkiet i Ghost.

  18. #138
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Nie rozumiem idei używania mydła specjalistycznego przy odpowiednio pielęgnowanej podłodze olejowanej.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  19. #139
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Tu nie chodzi o sposób pielęgnacji.
    Na wielu forach, ktoś robi brudną robotę Balticwood,owi, podszywając się pod kilka nicków i robi mu niby reklamę, a w sumie, poprzez tandetność, psuje renomę poważnej firmie.

  20. #140

    Domyślnie

    Witam. Remontuje dom poniemiecki. Na razie głównie podczytywałam forum i znalazłam wiele cennych informacji. Remont był zdecydowanie prostszy od wyposażania . Teraz jestem na etapie - "To już trzeba wybrać?!"- i zaczęłam panikować. W przyszłym tygodniu powinnam wybrać podłogę. Stresuje się tym, bo potem codziennie na nią patrzeć i to ja będę dbać o 90m2 podłogi drewnianej, i chciałabym po prostu dobrze wybrać.
    Doświadczenie osobiste mam tylko z wykładziną i starymi "lakierami na lata". "Nowe" widziałam u znajomych. Dobrze to nie wyglądało. Pięcioletnie nowe lakiery, były porządzenie porysowane i przetarte np. przy wyjściu na balkon. Oleje widziałam kładzione na parkiecie egzotycznym i na sośnie. Cóż, egzotyczny lepił się i wyglądał na brudny, kafelki obok były czyste, więc wątpię by był faktycznie brudny. Zaolejowana własnoręcznie sosna była w plamach "nie do usuniecia" po soczkach dziecięcych. Wobec czego, do tej pory, olejowosk Osmo wydawał się dobrą opcją. Dużo czytałam o sposobach zabezpieczenia podlóg drewnianych jednak, co watek, co osoba, co fachowiec to inna opinia, więc nadal nie mam faworyta.
    Miałam do testowania w domu deski z Osmo. Przeżyły bezboleśnie zostawione na 48h: keczup, ocet, rozdeptane owoce, wodę, Ludwika, itp . Leżały też parę dni na podłodze i też przeżyły. Nie tak łatwo się rysują. Niemniej to moje jedyne doświadczenie z Osmo. Nikt ze znajomych nie ma olejowsoku. W dodatku 2 firmy parkieciarskie, które mi się podobają i mają dobre opinie pracują na Osmo i lakierach. Czytając ten wątek zaczęłam panikować, czy aby jednak nie lakier, albo może olej. Jestem skonfundowana.

    Mam dwa pytania. Mam nadzieję, że ktoś pomoże.

    1. Czy środki pielęgnujące do olejowsków i olejów "brudzą" meble i dywany, tzn. zostawiają jakieś ślady na nich. Mam duży ciężki stół. Nie dam rady go suwać podczas mycia konserwacji podłogi.

    2. Pytanie do ghost34 - kilka postów wcześniej pisałeś o olejowoskach

    Cytat Napisał ghost34 Zobacz post
    bzdura..napisz jeszcze jak doskonale sie uzytkuje..i jak swietnie sie ja co 2-3tyg pielegnuje
    Kilka lat temu byłeś innego zdania.

    Cytat Napisał ghost34 Zobacz post
    Ciekawym niezmiernie, dlaczegóż bona nie została akurat z carlsem..rozpropagowana..szeroko ..i dlaczegóż wiodące firmy zarzuciły systemy opierające się na olejowaniu i woskowaniu.
    Zgoda maja je w ofercie ale sprzedaż w stosunku do olejo-wosków jedno i dwuskładnikowych jest minimalna..a to właśnie dlatego że..miedzy innymi woski..są trudne w utrzymaniu..
    Widziałem na niejednej posadce traktowanej pasta woskowa bez opamiętania..5 razy w roku (bo sie nie błyszczy)..to nie byłem w stanie niczego już z tym zrobić tylko cyklinować i to po dwóch latach..woskom ja mówię nie..
    Kiedys jak nie było innych systemów i jak sie berger z bona o rynek prał..a ledwo podskakiwały biofy i trip trapy zgoda..nie było wyjsca(nawet thermopady sie kupowało..szlag mnie trafi) ale teraz??Nie.
    Jedno i dwuskładnikowe olejowoski..na dwa razy..dobrze zapolerowane to jest to.
    Instrukcja pielęgnacji na piśmie podpisana przez inwestora..środki pozostawione wraz ze wstępnym "szkoleniem" na budowie..
    Posadzki takie są nie do ruszenia..

    Pielegnacja??---ręczne wetrzeć vileda parkett-oil w posadzkę każdy potrafi a zajmuje to parę minut nie trzeba znać sie na nakładaniu blacha oleju to przecie paranoja jakaś jest żeby każdy użytkownik posadzki na carlsie musiał umieć pracować blachą..jak niejeden parkieciarz tego dobrze nie potrafi..
    Co się zmieniło? Czy podłoga z olejowoskiem faktycznie jest taka upierdliwa w utrzymaniu?

    Drewno będzie od samego wejścia, bo niestety mam łączony strop Kleina ze stropem drewniany tuż przy drzwiach wejściowych i kafle mogą tego nie wytrzymać. Boje się tego wejścia i paru przejść, na pewno będzie się przecierać co kolwiek położę. Niech to.
    Będę wdzięczna za każdą sugestie.

Strona 7 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony