dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 14
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 265
  1. #101

    Domyślnie

    Czy któryś z Panów fachowców pracuje/miał do czynienia z chemią Bona? Jakie macie o niej zdanie? Zastanawiam się, czy olejować (nie samodzielnie ) swoją przyszłą dębową podłogę olejem Bona Oil 90, czy potraktować ją olejowoskiem Osmo? Doradzi mi ktoś na temat tych dwóch konkretnych produktów?

    I jeszcze - czym różni się olej Bona Craft Oil od Bona Oil 90?

  2. #102
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał Flawia Zobacz post
    Czy któryś z Panów fachowców pracuje/miał do czynienia z chemią Bona? Jakie macie o niej zdanie? Zastanawiam się, czy olejować (nie samodzielnie ) swoją przyszłą dębową podłogę olejem Bona Oil 90, czy potraktować ją olejowoskiem Osmo? Doradzi mi ktoś na temat tych dwóch konkretnych produktów?

    I jeszcze - czym różni się olej Bona Craft Oil od Bona Oil 90?
    Na tym forum udziela się P. Robert Mądrecki, fachowiec z wysokiej półki i w dodatku zna produkty Bony. Zwróć się do niego na priv.
    Pozdrawiam.

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkiet Zobacz post
    Na tym forum udziela się P. Robert Mądrecki, fachowiec z wysokiej półki i w dodatku zna produkty Bony. Zwróć się do niego na priv.
    Pozdrawiam.
    Możliwe, że pan Mądrecki jest dobrym fachowcem, ale jest też pracownikiem Bona Polska, więc wolałabym opinie od osób nie związanych z Boną stanowiskiem pracy

  4. #104
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasiabuilder Zobacz post
    A dlaczego nie olejowosk?
    Nefer masz może jakieś zdjęcia jak wygląda Twoja podłoga po kilku latach użytkowania? Ciekawa jestem jak wygląda, bo też niedługo stanę przed decyzją lakierowany parkiet czy olejowany.
    Flawia widzę, że już coś wybrałaś
    Tu wrzucałam zdjęcia przed pielęgnacją : http://forum.muratordom.pl/showthrea...emy-itd/page78
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  5. #105

    Domyślnie

    Dzięki Nefer za linka.

    Flawia ja wybrałam kolor - dąb natur, ale jeszcze nie wiem czy deska lita czy parkietowa. Jaki kolor Ty wybrałaś? I jakie wymiary ma Twoja deska??

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasiabuilder Zobacz post
    Flawia ja wybrałam kolor - dąb natur, ale jeszcze nie wiem czy deska lita czy parkietowa. Jaki kolor Ty wybrałaś? I jakie wymiary ma Twoja deska??
    Ja będę miała mix klas (po 1/3 dąb natur, rustikal A i rustikal B), wymiary 21x120x610-2610mm.

  7. #107
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    katia.katia

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Zielone Wzgórze
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Flawia Zobacz post
    Ja będę miała mix klas (po 1/3 dąb natur, rustikal A i rustikal B), wymiary 21x120x610-2610mm.
    A będziesz je łączyła i co to za deska jakiej firmy?

  8. #108

    Domyślnie

    Co to znaczy, czy będę je łączyła? Te klasy? Jeśli o to pytasz, to tak, będą wymieszane, taki mix kupuję od producenta. Deska Walczaka.

  9. #109
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał Flawia Zobacz post
    Co to znaczy, czy będę je łączyła? Te klasy? Jeśli o to pytasz, to tak, będą wymieszane, taki mix kupuję od producenta. Deska Walczaka.
    Sam zakup to dobry wybór, teraz zadbaj aby ładnie to wymieszać i będzie ok.
    Powodzenia.

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkiet Zobacz post
    Sam zakup to dobry wybór, teraz zadbaj aby ładnie to wymieszać i będzie ok.
    Powodzenia.
    Ale jak mam zadbać? Myślałam, że panowie układający wiedzą lepiej, w końcu zajmują się tym zawodowo.

  11. #111
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał Flawia Zobacz post
    Ale jak mam zadbać? Myślałam, że panowie układający wiedzą lepiej, w końcu zajmują się tym zawodowo.
    To są tylko ludzie, jedni koncentrują się nad stroną techniczną, inni nad estetyczną, jeszcze innych czas goni.
    Podłoga jest Twoja, więc warto zadbać, aby wyglądała tak jak byś sobie życzyła, szczególnie kiedy trzeba dobierać poszczególne elementy.

    Ponadto są pomieszczenia, gdzie podłoga powinna "świecić swoim blaskiem", jak również są pomieszczenia gdzie podłoga pełni bardziej funkcję użytkową.

    Całość w kontekście indywidualnego postrzegania powyższych zależności.

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Parkiet ; 26-08-2014 o 11:44

  12. #112

    Domyślnie

    @Flawia,
    Panowie układający wiedzą tyle, aby wyciągnąć z Ciebie jak najwięcej za usługę.
    Wracając do Twojego wcześniejszego pytania to wydaje mi się, że w tych produktach Bony za wiele chemii nie ma. Zrobiłem mały research w sieci i o to co znalazłem: http://www.bona.com/pl/Top-navigatio...ustainability/
    Do tego mają też wdrożoną normę ISO 14001 (ta o ochronie środowiska naturalnego).
    Wystarczy 5 min szukania w sieci

  13. #113

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkiet Zobacz post
    To są tylko ludzie, jedni koncentrują się nad stroną techniczną, inni nad estetyczną, jeszcze innych czas goni.
    Podłoga jest Twoja, więc warto zadbać, aby wyglądała tak jak byś sobie życzyła, szczególnie kiedy trzeba dobierać poszczególne elementy.

    Ponadto są pomieszczenia, gdzie podłoga powinna "świecić swoim blaskiem", jak również są pomieszczenia gdzie podłoga pełni bardziej funkcję użytkową.

    Całość w kontekście indywidualnego postrzegania powyższych zależności.

    Pozdrawiam.
    OK, będę trzymała rękę na pulsie

    Cytat Napisał Popex Zobacz post
    @Flawia,
    Panowie układający wiedzą tyle, aby wyciągnąć z Ciebie jak najwięcej za usługę.
    Wracając do Twojego wcześniejszego pytania to wydaje mi się, że w tych produktach Bony za wiele chemii nie ma. Zrobiłem mały research w sieci i o to co znalazłem: http://www.bona.com/pl/Top-navigatio...ustainability/
    Do tego mają też wdrożoną normę ISO 14001 (ta o ochronie środowiska naturalnego).
    Wystarczy 5 min szukania w sieci
    Przecież nie pytałam o skład i wpływ na środowisko, umiem wyszukiwać w sieci. Pytałam konkretnych udzielających się tu fachowców o ich opinię na temat tych produktów.

  14. #114

    Domyślnie

    Flawia aż wstyd mi było zapytać co to ten mix klas )))

  15. #115
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    katia.katia

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Zielone Wzgórze
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Flawia Zobacz post
    Co to znaczy, czy będę je łączyła? Te klasy? Jeśli o to pytasz, to tak, będą wymieszane, taki mix kupuję od producenta. Deska Walczaka.
    Tak o to, lepiej moje myśli ujął kolega Parkiet. Widzę, że muszę rozszerzyć swoje zainteresowania dotyczące producentów, na szczęście mam czas

  16. #116

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasiabuilder Zobacz post
    Flawia aż wstyd mi było zapytać co to ten mix klas )))
    No coś Ty, ja też początkująca i czytająca
    Tu opis i zdjęcia: https://www.facebook.com/media/set/?...5344399&type=3

  17. #117
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ewka_so

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkiet Zobacz post
    [B]

    ewka_so napisała o corocznej konserwacji podłogi olejowanej, ale tu jest problem z wiarygodnością, ponieważ pisze o podłodze, którą ma dwa lata a tę podłogę producent oferuje od roku???????
    Zresztą od roku mieszka, jak napisała w pierwszym swoim poście.
    [/FONT][/COLOR]
    Ho, ho - widzę, że bawimy się w detektywa Tak, napisałam, że przygodę z budowaniem zakończyłam rok temu, ponieważ od wprowadzenia jeszcze rok "bawiliśmy się" w budowanie garażu, płotui robienie ogródka... A deska - moim zdaniem na 1000% to syrah baltica i dam sobie rękę obciąć - chcesz, to tnij Pozdrawiam!

  18. #118
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kaśka_L

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-068
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewka_so Zobacz post
    Ho, ho - widzę, że bawimy się w detektywa Tak, napisałam, że przygodę z budowaniem zakończyłam rok temu, ponieważ od wprowadzenia jeszcze rok "bawiliśmy się" w budowanie garażu, płotui robienie ogródka... A deska - moim zdaniem na 1000% to syrah baltica i dam sobie rękę obciąć - chcesz, to tnij Pozdrawiam!
    też się zastanawiam nad tymi podłogami drewnianymi olejowymi ale przeraża mnie fakt konserwacji raz do roku.... już gdzieś o tym czytałam, że takie są zalecenia...myślałam, że można to zrobić raz na kilka lat.

  19. #119
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ewka_so

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaśka_L Zobacz post
    też się zastanawiam nad tymi podłogami drewnianymi olejowymi ale przeraża mnie fakt konserwacji raz do roku.... już gdzieś o tym czytałam, że takie są zalecenia...myślałam, że można to zrobić raz na kilka lat.
    Znajomy, który kładł nam podłogę mówił, ze olejuje się wtedy, gdy traci się głebia koloru i tego się trzymam - wychodzi raz na rok (ale mam podłogę aż dwa lata), więc ciężko wyrokować, jak będzie dalej

  20. #120
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaśka_L Zobacz post
    też się zastanawiam nad tymi podłogami drewnianymi olejowymi ale przeraża mnie fakt konserwacji raz do roku.... już gdzieś o tym czytałam, że takie są zalecenia...myślałam, że można to zrobić raz na kilka lat.
    Można to robić raz na 5 lat i nic sie nie dzieje. Jeśli myjesz podłogę odpowiednimi środkami to zachowuje się normalnie i nie wysycha.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

Strona 6 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony