dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 12
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 227
  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Problem w tym, że od początku sprzedawcy kotłów ATAG nie potrafią lub nie chcą tego zrozumieć.
    To ja, a nie sprzedawca, mam udowadniać wyższość sprzedawanego przez nich produktu.
    Odwracanie kota ogonem jest cenną umiejętnością w polityce, niekoniecznie na FM.
    Czekam na Twoje dowody, o które poprosiłem pierwszy. to nie jest odwracanie kota ogonem.

  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    A po co takie porównania, wiadomo ze atmosferyk zuzyje wiecej niz kondensat. Niech lepiej kol. serwisant udowodni opłacalnosc zakupu kotła ATAG w porównaniu do zakupu kotła kondensacyjnego Junkers, Buderus, Viessman lub innych znanych producentów. czyli róznica w zuzyciu gazu dla zapotrzebowania 9500 kWh/rok, koszty serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego, zywotność itd.
    Niech wklei arkusz z obliczeniami na fm. Kazde twierdzenie i nachalna reklama powinno byc potwierdzone wiarygodnymi obliczeniami, pomiarami. Jak dotychczas tego w tym wątku nie ma. Kol. fotohobby zapytał konkretnie i konkretnej odpowiedzi oczekuje. Liczby, liczby i jeszcze raz liczby. Hasła i slogany reklamowe nadają sie na wybory bo nie muszą miec pokrycia w rzeczywistosci.
    Poczytaj wcześniej, to znajdziesz kilka odpowiedzi na twoje pytania. Co do obliczeń tez wcześniej się wypowiadałem.
    Koszt serwisu gwarancyjnego, co to za sformułowanie, to jest ta gwarancja czy jej niema. A ha inni mówią , że jest gwarancja ale..... Tu zaskoczę przynajmniej przy ATAGU nie naciągają i nie ma kosztów w gwarancji. Koszt pogwarancyjny to przegląd raz na trzy lub cztery lata. Żywotności czytaj wcześniej.
    Tak dla informacji dzisiaj byłem u klienta i spisałem licznik 1944m3 przez rok i 15 dni, ogrzewanie c.o. i c.w.u.; Kocioł ATAG Q25CC budynek stary ale po termomodernizacji, okna drzwi, ściany+ 15cm styro i 30cm strop. temp 23 st (odczucie temperaturowe znacznie większe, ja się ugotowałem przez 20min, taka temp nie dla mnie, ja toleruję przy podłodze 21). instalacja to ogrzewanie podłogowe na 254m2 dwie kondygnacje, ale jeden parametr na całość i wyregulowana przepływami na rozdzielaczach, rozstaw 10 rura 17. Teraz koszty, koszt gazu to 1,88m3 plus opłaty stałe (średnio 2,10) 1944x2,1=4082,40; 4082,40/12,5=326,60 jak na kocioł gazowy i dom o powierzchni ok 250m to czy 326,60 średnie miesięczne zużycie przy 23 w pomieszczeniu to dużo czy mało?

  3. #103
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.624

    Domyślnie

    Cytat Napisał Serwisant Zobacz post
    Czekam na Twoje dowody, o które poprosiłem pierwszy. to nie jest odwracanie kota ogonem.
    Cytat Napisał janbach Zobacz post
    Greengaz co Ci mam udowadniać ,to że ekogroszek musi się palić a gaz nie ,gdy nie ma potrzeby grzania.Dorzuć jeszcze koszt prądu który żre kocioł.Podajnik,wentylator,sterowanie,pompy.
    Nasza wymiana poglądów coraz bardziej zaczyna mi przypominać dyskusję z TB /szkoda, że już zbanowany/.
    Każda prośba o dowody zalet kotła ATAG kończy się unikiem.
    Spór sprzedawcy ATAG - inni /1950, Asolt, fotohobby, yaiba83, ja/. Nie prosimy o nic innego tylko dowody rewelacyjnych i trudnych do wytłumaczenia zalet kotła.
    janbach
    Przedstawiłeś ostatnio szczątkowe dane. Spróbujmy policzyć.
    Klient przed zamontowaniem kotła gazowego zużywał 1,5 tony ekogroszku/m-c.
    Przyjmuję ostrożnie - 4 miesiące zimowe po 1,5 tony = 6 ton + 3 tony na pozostałe 8 miesięcy.
    Razem 9 ton ekogroszku.
    Z tej ilości można uzyskać.
    Wartość opałowa
    9 ton x 28 GJ = 252 GJ x 0,8 /sprawność kotła/= 201 GJ

    1 800 m3 gazu ziemnego x 0,035 GJ = 63 GJ. Niech Ci będzie - ciągła sprawność kotła wynosi 109%. Wówczas Twój klient uzyskał 68 GJ.
    Wytłumacz proszę co się stało z różnicą = 133 GJ.
    Ułatwię - do wyboru.
    - 133 GJ "poszły" w komin na podtrzymanie ciągłości spalania w kotle na ekogroszek,
    - kocioł ATAG osiąga sprawność 400 % uzyskując z m3 gazu ziemnego nie 35 MJ, tylko 210 MJ,
    - dostawcy gazu ziemnego podają nieprawdziwe dane dot. wartości opałowej gazu ziemnego /Putin?/,
    - dostawcy węgla fałszują kaloryczność /ZZ w celu obrony miejsc pracy?/,
    - klient mnie oszukał podając ilości zużywanego węgla,
    - odczytując licznik gazowy nie miałem okularów,
    - nie potrafię tego wytłumaczyć, ale tak jest,
    - klient korzysta z kotła ATAG, wyprodukowanego w Holandii, w fabryce z tradycjami, który do kocioł 5-krotnie uzyskał tytuł "Best, the best and best",
    - zmowa innych producentów kotłów gazowych.

    To jeszcze zostały koszty roczne.
    9 ton węgla a 900 zł = 8 100 zł
    1 800 m3 gazu a 2,2 zł = 3 960 zł

    Koniecznie należy udostępnić link do tego tematu na forach dot. ogrzewania ekogroszkiem.

  4. #104
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.526
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Serwisant Zobacz post
    Poczytaj wcześniej, to znajdziesz kilka odpowiedzi na twoje pytania. Co do obliczeń tez wcześniej się wypowiadałem.
    Koszt serwisu gwarancyjnego, co to za sformułowanie, to jest ta gwarancja czy jej niema. A ha inni mówią , że jest gwarancja ale..... Tu zaskoczę przynajmniej przy ATAGU nie naciągają i nie ma kosztów w gwarancji. Koszt pogwarancyjny to przegląd raz na trzy lub cztery lata. Żywotności czytaj wcześniej.
    Tak dla informacji dzisiaj byłem u klienta i spisałem licznik 1944m3 przez rok i 15 dni, ogrzewanie c.o. i c.w.u.; Kocioł ATAG Q25CC budynek stary ale po termomodernizacji, okna drzwi, ściany+ 15cm styro i 30cm strop. temp 23 st (odczucie temperaturowe znacznie większe, ja się ugotowałem przez 20min, taka temp nie dla mnie, ja toleruję przy podłodze 21). instalacja to ogrzewanie podłogowe na 254m2 dwie kondygnacje, ale jeden parametr na całość i wyregulowana przepływami na rozdzielaczach, rozstaw 10 rura 17. Teraz koszty, koszt gazu to 1,88m3 plus opłaty stałe (średnio 2,10) 1944x2,1=4082,40; 4082,40/12,5=326,60 jak na kocioł gazowy i dom o powierzchni ok 250m to czy 326,60 średnie miesięczne zużycie przy 23 w pomieszczeniu to dużo czy mało?
    Gwarancja ok, zywotnośc ok, ale mnie jako audytora i projektanta czesto pytają inwestorzy o opłacalnośc takiego czy innego rozwiazania.
    Jezeli ja im powiem ze kotły ATAG zuzywają ją mało bo dom taki czy inny zuzył tyle a tyle lub jest duzo kąpieli albo jest utrzymywana wysoka temperatura to im i mi to niewiele mówi. Jeszcze zeby ten dom miał dokladne obliczenia ozc to cos niecos mozny by ocenic. Kol. fotohobby zapytał o opłacalnośc i zapytam ja . Ile otrzymamy kWh z m3 gazu z kotła ATAG, Junkers, Vessman, wartosci konkretne które posłuzą mi do dalszych obliczen opłacalnosci. Nie interesują mnie temp. spalin choc mają wpływ na sprawnosc. Tylko faktyczne osiągi tych kotłów pomierzone w takich samych warunkach (niekoniecznie identycznych z domowymi) pozwolą obietkywnie ocenic i obliczyc opłacalnosc montazu poszczegolnych kotłow. Bez tego to bładzenie we mgle.
    A to czy to zuzycie jest małe czy duze to mozna ocenic na podstawie obliczen ozc i temp w danym okresie obliczeniowym.

  5. #105
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.656
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    serwisant, ufam, że wciąz dokonujesz obliczeń dotyczacych oszczędności,jakie uzyskam wybierając kociol ATAG.
    I ze wkrótce poznam wynik.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #106
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.526
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    serwisant, ufam, że wciąz dokonujesz obliczeń dotyczacych oszczędności,jakie uzyskam wybierając kociol ATAG.
    I ze wkrótce poznam wynik.
    Daremne oczekiwanie, ani kol serwisant ani tym bardziej kol janbach takich obliczen nie wykonają, do tego trzeba miec miec wyniki rzeczywistych pomiarów sprawnosci poszczegolnych kotłow, a tymczasem oni takich danych (skądinąd bardzo ciekawych i interesujących) nie posiadaja.

  7. #107
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    janbach

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-271
    Posty
    45
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Daremne oczekiwanie, ani kol serwisant ani tym bardziej kol janbach takich obliczen nie wykonają, do tego trzeba miec miec wyniki rzeczywistych pomiarów sprawnosci poszczegolnych kotłow, a tymczasem oni takich danych (skądinąd bardzo ciekawych i interesujących) nie posiadaja.


    Tak oto wy projektanci projektujecie Projekt wyprowadzenia wody na podwórko.Dla mnie to wygląda jak poidło dla zwierząt.Tyle macie pojęcia o praktyce
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	169
Rozmiar:	14,4 KB
ID:	221355  

  8. #108
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.526
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał janbach Zobacz post
    Tak oto wy projektanci projektujecie Projekt wyprowadzenia wody na podwórko.Dla mnie to wygląda jak poidło dla zwierząt.Tyle macie pojęcia o praktyce
    Czy moze widziałes moje projekty i znalazłes w nich prezentowany rysunek? Idiotą nie jestem i takiego rozwiązania bym nigdy nie zaprojektował i wykonał, a jako ze mam firme instalacyjna, na instalacjach od strony praktycznej sie znam, niestety z braku czasu jestem rzadziej na budowie.
    Nawiasem mówiąc odpowiedz na na cytowany post bardzo rzeczowa i w temacie. Ale tak to jest gdy konczą sie argumenty a zaczyna przepychanka.

  9. #109
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    janbach

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-271
    Posty
    45
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Czy moze widziałes moje projekty i znalazłes w nich prezentowany rysunek? Idiotą nie jestem i takiego rozwiązania bym nigdy nie zaprojektował i wykonał, a jako ze mam firme instalacyjna, na instalacjach od strony praktycznej sie znam, niestety z braku czasu jestem rzadziej na budowie.
    Nawiasem mówiąc odpowiedz na na cytowany post bardzo rzeczowa i w temacie. Ale tak to jest gdy konczą sie argumenty a zaczyna przepychanka.
    Kup zainstaluj kocioł ataga sprawdź jego zużycie i później się wypowiadaj.Nie opieraj się na teorii na waszych wyliczeniach na waszych projektach

  10. #110
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.526
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał janbach Zobacz post
    Kup zainstaluj kocioł ataga sprawdź jego zużycie i później się wypowiadaj.Nie opieraj się na teorii na waszych wyliczeniach na waszych projektach
    To wy twierdzicie ze ATAG najlepszy, tylko brak obiektywnych pomiarów, ja nie opieram teorii na moich obliczeniach, ja chce obliczenia oprzec na pomiarach których niestety brak. Brak pomiarów to brak obliczen, jezeli dostanę do reki pomiary to się wypowiem, wy ich nie posiadacie co nie przeszkadza wam twierdzic ze tylko ATAG jest najbardziej opłacalnym zakupem.

  11. #111
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    janbach

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-271
    Posty
    45
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał janbach Zobacz post
    Jestem instalatorem i serwisantem tych kotłów . Osiągi tych urządzeń bardzo mnie zadziwiają na polu zużycia gazu do ogrzewania i podgrzania ciepłej wody.
    Dla przykładu klient ma dom 140m2 wybudowany z kamienia i ocieplony 8cm steropianu.Na 12 miesięcy ogrzewania i CWU zużył 800m3 gazu.Twierdzi że boi się o rachunek za wodę a nie za gaz.Temperatura utrzymywana w domu 21 stopni C.Kocioł ATAG A243CV.

    Każdy klient melduje niskie zużycie gazu ,ale to już rewelka.
    Sam odczytywałem licznik po roku!!!
    stwierdziłem ,że mrozi rodzinę!
    Płacił za przegląd z radością!

    Jakieś pytania tel. 503 978 340
    Tu jest napisane co dają kotły ATAG nie z teorii ale z praktyki.Nie podejrzewam klientów że kręcą gazomierze bo są w płocie.To jest Fakt!!!
    A wasze teorie temu nie dorównują i nie możecie tego przyjąć do siebie.To jeden przykład a jest ich tu więcej.Zachowujecie się jak nasz sejm.Mam racje czy nie mam racji jestem przeciw..Nie piszemy tu dla was wizjonerzy tylko dla ludzi którzy pytają o kotły ATAG.Wy macie swoje wizje i nie mam ich zamiaru zmieniać.Każdy kto zainstaluje sobie kocioł ATAG sam będzie wiedział czy dobrze zrobił.Ja nie mam zamiaru nikogo wprowadzać w błąd,a wy swoje wizje zostawcie sobie dla siebie.Użytkownik ataga napisał wam o zużyciu,a i tak wizjonujecie.Nikt was nie zmusza do ATAGA ,kupujcie swój najlepszy szajs niemiecki Nie pisze tutaj nic o fajnym LPG nie chce wyliczeń zużycia u mnie LPG tylko odpowiadam na pytanie zadane przez użytkownika.Nie zmuszam klienta do kupna kotła ATAGA jeżeli chce by doradzić to doradzam,ale jak chce inny kocioł to go montuje i to jest jego sprawa jak ma kłopoty.Jak polecam to ja przyjmuje odpowiedzialność za kocioł.A cz jesteście w stanie przyjąć ,że żarówka LED jest oszczędniejsza od zwykłej?Chyba też nie!Czy pompa ALPHA2 jest lepsza od zwykłej pompy tej samej firmy,no przecież musi wykazać się tymi samymi parametrami?W rzeczywistości wykazuje się lepiej choć bierze tylko 5W.
    Ostatnio edytowane przez janbach ; 29-10-2013 o 12:25

  12. #112
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.526
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Nie kwestionuje zuzycia twojego klienta ale ono niewiele mi mówi, jezeli mnie klient zapyta o róznice w zauzyciu gazu przez ataga i inny kocioł to nie powiem mu ze taki a taki dom tyle zuzył przy atagu ale nie odpowiem ile by zuzyl jakikolwiek inny kocioł bo tego nie wiem. Pomierz zuzycia kilku róznyc kotłow podaj wyniki na forum to wtedy sie okaze co jest bardziej opłacalne. Nie ma masz takich pomiarów to oczym dyskutować.
    Jezeli chcesz porównywac zarówki led to porównuj same zarówki led roznych producentów a nie zwykła z ledową. I wtedy mozesz powiedziec ze zarówka A jest lepsza od zarówki B bo ma mniejszy pobór energii i wiekszą jasnośc.

  13. #113
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    ten chłop, jest niereformowalny,
    daremna dyskusja,

  14. #114
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.526
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    tez mi się tak wydaje

  15. #115

    Domyślnie

    Cytat Napisał Serwisant Zobacz post
    Tak dla informacji dzisiaj byłem u klienta i spisałem licznik 1944m3 przez rok i 15 dni, ogrzewanie c.o. i c.w.u.; Kocioł ATAG Q25CC budynek stary ale po termomodernizacji, okna drzwi, ściany+ 15cm styro i 30cm strop. temp 23 st (odczucie temperaturowe znacznie większe, ja się ugotowałem przez 20min, taka temp nie dla mnie, ja toleruję przy podłodze 21). instalacja to ogrzewanie podłogowe na 254m2 dwie kondygnacje, ale jeden parametr na całość i wyregulowana przepływami na rozdzielaczach, rozstaw 10 rura 17. Teraz koszty, koszt gazu to 1,88m3 plus opłaty stałe (średnio 2,10) 1944x2,1=4082,40; 4082,40/12,5=326,60 jak na kocioł gazowy i dom o powierzchni ok 250m to czy 326,60 średnie miesięczne zużycie przy 23 w pomieszczeniu to dużo czy mało?
    Hmm, na mnie nie robi wrażenia takie żużycie. Mam kondensata IMMERGAS 24kW, grzane 270m2 podłogi- wszędzie podłogówka, na gruncie 10styro, ściany 15 styro, 25 wełny na poddaszu,okna 3 szyby, CWU 200L na 4osoby (42-47m3 gazu/mc na potrzeby CWU) OD 10.10 2012 do 10.10.2013 zużyłem 1928m3 gazu, utrzymuję stałą dobową temp 22*C w całym domu.
    Ostatnio edytowane przez montixe ; 29-10-2013 o 14:57

  16. #116
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    janbach

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-271
    Posty
    45
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pompa Alpha 2 potrzebuje 5-7W aby dać odpowiednie parametry pracy,a zwykła pompa 25-30W.Czyli są urządzenia który biorą mniej energii a dają z siebie więcej.Jak serwisant napisał jak wejdą oznaczenia A+,A++ to zobaczymy kto je dostanie,Jednak fizyka pozwala włożyć mniej energii i uzyskać więcej.

    1950 niereformowalny to jesteś ty człowieku ,bo nie dopuszczasz nowszych rozwiązań technologicznych.Jak czegoś nie rozumiesz to krytykujesz.Ograniczony dysk twardy?Jak to rok twoich urodzin to rozumiem.

  17. #117
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    przykro mi chłopie,
    ale nie jesteś dla mnie partnerem do dyskusji,
    jeżeli nie rozumiesz że z m3 gazu można uzyskać w procesie spalania określoną ilość energii i nic więcej,
    a u ciebie wychodzi tej energii jak wyliczył greengaz około 4 razy więcej,
    to wybacz,
    o czym ty chcesz dyskutować,

    o nowych technologiach,

    jeżeli tak, to tak jak ci pisałem wcześniej,

    zalicz pierw podstawówkę z fizyki,

    to powinno ci otworzyć oczy,






    a tak to nie licz u mnie na uznanie i dyskusję o nowych technologiach

    wiesz, fizyka to naprawdę nauka ścisła


    i to by było na tyle,
    z tobą na pewno nie będę dyskutował,
    no chyba, że się podciągniesz z fizyki,
    i pokażesz mi swoją wyższość na konkretnych wyliczeniach,



    życzę szczęścia

  18. #118
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    janbach

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-271
    Posty
    45
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Fizyki naucz się sam ,bo tamta z twoich lat już jest nieaktualna.Technika poszła bardzo do przodu,musisz nadrobić dużo zaległości.DORADCO!!!

    Najlepszy doradca ha ha
    wspołczuje tym ludziom co posłuchali!!!
    Ostatnio edytowane przez janbach ; 29-10-2013 o 17:44

  19. #119
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    janbach

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-271
    Posty
    45
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ujmę to tak.Nie widzieliście,nie dotkneliście,nie przeżyliście,nie doświadczyliście a krytykujecie.
    To tak jakbyście nie skosztowali kosztela i twierdzili ,że jabłko jest kwaśne.

    Powtórzę jeszcze raz,Jakbym nie doświadczył to bym sam mówił ,że jestem głupi!!!

  20. #120
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.656
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał janbach Zobacz post
    Fizyki naucz się sam ,bo tamta z twoich lat już jest nieaktualna.
    Ha, ha... Może to, co pan Newton zapisal tez się juz zdeaktualizowalo ?
    Porównywanie pmpek, silników spalinowych do kotłów kondensacyjnych to jakies nieporozumienie.
    Sprawnośc silnika spalinowego wynosi marne 33% i da sie tu jeszcze cos zrobic.
    Kotły kondensacyjne swoja sprawnoscia siegnęły juz sufitu i dlatego różnice pomiędzy ich sprawnościami są znikome.

    Czujesz sie na silach, to przelicz oszczednosci, jaki da ATAG dla warunkow, jakie podalem.
    Jesli nie potrafisz - nie odsyłaj innych do szkoly...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 6 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony