dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 12
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 227
  1. #61
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.625

    Domyślnie

    Wziąłem pierwszy lepszy dostępny dostępny w Googlach.

    Proszę, zadaj sobie trochę trudu i poszperaj trochę.

    Podrzucam dwóch następnych:

    Maksymalna temperatura spalin st. C. ok. 47
    ----------
    Temp.spalin przy 80/60-50/30 przy Qmax °C 75-45
    Temp.spalin przy 80/60-50/30 przy Qmin °C 36-27
    ----------
    PS. Nie mam nic przeciwko kotłom ATAG.

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Ze stron producentów, kotły pierwsze z brzegu.
    Atag

    Viessmann

    Buderus

    ACV

    Broetje

    Vaillant

    Więcej nie chciało mi się szukać.
    Greengaz widać , że niewiele wiesz o porównaniach, do jednego wora wrzucasz normę DIN i EN, poczytaj jak się je przeprowadza, to zobaczysz, że to nie to samo. I kto tu kogo wpuszcza w maliny, to dopiero spam. A może ty jesteś HATEREM, kto ci płaci za spamowanie Viessmann, bo tak się oburzyłeś.
    Użytkownicy tego forum jak i różnych kotłów kondensacyjnych nie koniecznie są mgr i inż. i jak się wypowiadasz, a tym bardziej robisz porównania to rób je rzetelnie. Powiem tylko tyle sam byleś na angielskeij stronie ATAGA i sam się na nią powoływałeś i co wg ich normy RAL UZ te kotły mają 110,9%, a ty wciskasz, że 109% i co kto tu fałszuje i spamuje.

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    Z tego co jeszcze zauważyłem to kocioł pulsacyjny jest średnio 2 razy droższy od kondensata. Zakładając, że efektywniej moduluje mocą to ile różnica w cenie będzie się zwracać?
    yaiba83 co ty z tym pulsatorem wypalasz, wyrywasz się jak filip z konopii. Jestem od nie dawna na tym forum, ale zadałem sobie trud przeczytania od początku co się tutaj pisze. Jeśli dobrze interpretuję język polski, to tu chodzi o kotły ATAG z palnikiem promiennikowym, a nie o kotły AUER pulsacyjne. Konstrukcja AUERA ciekawa, ale ATAGA jest zdecydowanie odmienna, tylko kpl im........ techniczny powie, że te dwa urządzenia to to samo g......
    Ps. nie mam nic do yaiba83, tylko rzetelniej proszę.

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Jako doświadczony instalator kotłów powinieneś /?/ wiedzieć, że zużycie gazu zależy od zapotrzebowania domu na ciepło.
    Różnice w sprawnościach obecnie produkowanych kotłów wynoszą do 1% /dane producentów/ i sprawność praktycznie nie ma wpływu na zużycie gazu.

    Jeszcze raz potwierdzam - nie mam nic przeciwko kotłom ATAG.
    Tak samo reagowałbym, gdyby podobne bzdury wypisywał instalator kotłów innych marek
    Swoim "przemyśleniami" wpisujesz się w w tezy głoszone przez TB nt. kotłów AUER, przeprowadzonych przez niego "doświadczeń i badań" oraz ogólnoświatowego spisku przeciwko temu producentowi.
    Chcąc się reklamować pomyśl wcześniej co chcesz osiągnąć. Buduj zaufanie do siebie i firmy, a kotły ATAG będą sprzedawały się same.
    To co przekazujesz jest niczym innym jak własnie 'wciskaniem bajek".
    Czytam wpisy i coraz to trafiam na absurdy.
    cytat "Różnice w sprawnościach obecnie produkowanych kotłów wynoszą do 1% /dane producentów/ i sprawność praktycznie nie ma wpływu na zużycie gazu."
    czyli chcesz powiedzieć, że miedzy kotłem Viessmann Vitodens100 za ok 6000 zł i Vitodensem 300 za 13000 zł nie ma różnicy. Między De Dietrichem
    MCRII i MC lub MCA (Remeha) nie ma różnicy. Między Buderus GB072 GB152 a Buderus-Nefit GB162 nie ma różnicy. Pomijam całą resztę pseudo kotłów Duval, Immergas, Vaillant, Ariston, którzy mają ten sam wymiennik w wisielcach, tylko sprzedają go w różnych cenach. Chcesz powiedzieć, że między powyższymi przykładami kotłów nie ma różnicy? Jeśli tak twierdzisz to nie masz kpl wiedzy technicznej z zakresu kondensacji, a twoja wiedza opiera się jedynie na tym co przeczytałeś w folderach reklamowych wielu producentów. ja przynajmniej serwisuje kotły i poprzez moja dociekliwość lubię sobie u klienta potestować różne funkcje i ustawienia i kontroluje jak zachowuje się dany, czy inny wymiennik.
    Proponuję, zatrudnij się w firmie serwisowej z branży grzewczej to wtedy pogadamy, i jak trafisz na takie ciekawe i dobre rozwiązania jak ATAG, czy AUER to może zmienisz zdanie. Życzę Tobie najlepszego.

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał janbach Zobacz post
    Klimosz w swojej instrukcji kotła Ling Duo na paliwa stałe pisze o sprawności 91%
    Prowadzący szkolenia z Klimosza pukał się w głowe i mówił"co za idiota to napisał"Tak wygłąda to na papierku.

    Zapomniałem Ci napisać że ważną rzeczą jest akumulacja ciepła przez wymiennik.
    Powtórzę

    Jakby mnie ktoś to opowiadał ,a nie doświadczyłbym tego na własnej skórze tego to kazałbym mu się iść leczyć!!!
    Janbach brawo za odwagę i Twoje szczere wypowiedzi. Też swego czasu jak byłem zachwycony kotłami ATAG jakieś 8-10 lat temu i opowiadałem o zużyciach gazu, też się ludzie pukali w głowę. Ja wiedziałem swoje i obecnie, to moje pływa na wierzchu. Obecnie klienci sami przychodzą skruszeni po usługę lub po nowy kocioł prosząc o ATAGA. Przestałem sprzedawać włoski badziewie, czy francuskie wynalazki i obecnie oferuję coś w klasie średniej lub wyższej ale tylko Holenderskie. Roboty nieco mniej, kasy więcej, a klienci mega zadowoleni lub usatysfakcjonowani. Moje samopoczucie i zadowolenie z pracy wzrosło.
    Janbach tak trzymaj jeśli trafiłeś na te kotły, to się ich trzymaj, bo z tego co wiem nie każdy może je kupić i nie każdy może je montować i to jest fajne. Oby poczta pantoflowa zadziałała u Ciebie jak i u mnie.

  6. #66
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.531
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Serwisant Zobacz post
    ja przynajmniej serwisuje kotły i poprzez moja dociekliwość lubię sobie u klienta potestować różne funkcje i ustawienia i kontroluje jak zachowuje się dany, czy inny wymiennik.
    Proponuję, zatrudnij się w firmie serwisowej z branży grzewczej to wtedy pogadamy, i jak trafisz na takie ciekawe i dobre rozwiązania jak ATAG, czy AUER to może zmienisz zdanie. Życzę Tobie najlepszego.
    Jezeli jestes taki dociekliwy opomiaruj te kotły które wymieniłes i podaj faktyczne sprawnosci. Opomiaruj rzetelnie tzn gazomierz na wejsciu i ciepłomierz na wyjsciu i kazdy kocioł z osobna. Tylko rzetelne pomiary pozwolą na pokazanie absurdów? z ulotek reklamowych, a przy okazji zweryfikujesz twierdzenia TB o 40-50 % sprawnosci tych kotłow i wykazesz faktyczną róznice miedzy nimi. To ze lubisz potestowac to dobrze ale testowanie bez przyrządów pomiarowach nic nam nie powie o sprawnosci i wydajnosci kotłow.

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Temperatura spalin innego niż ATAG /pierwszego z brzegu/ kotła kondensacyjnego


    ATAG przy obciążeniu 30% - temperatura spalin 31-32 st.
    Inny producent przy pełnym obciążeniu - temperatura spalin 42 st.

    Proszę o dane, mogą być producenta, nt. wyższej sprawności kotłów ATAG.
    Proszę również, nie rozśmieszaj mnie. Używaj innych argumentów.
    Na FM jest już jeden twierdzący, że wg przeprowadzonych przez niego "badań" kocioł AUER wykorzystuje 4 kWh gazu więcej z m3 niż inne kotły kondensacyjne.

    Użytkownik ATAG

    Możesz sobie darować. Publikowanych przez Ciebie danych nie ma do czego odnieść, więc są bezwartościowe.
    To to samo jak bym podawał zużycie paliwa przez samochód nie podając: miasto czy trasa, pusty czy w pełni obciążony, zima czy lato, ciężka czy lekka noga, eksploatowany w górach czy nizinach, z przyczepą czy bez, itd.
    Dlatego wymyślono standardy, normy badania sprawności i tutaj niczym specjalnym ATAG się nie chwali.

    PS. Nie mam nic przeciwko kotłom ATAG.
    Widzisz sam znalazłeś temp przy 50/30 spaliny 42, a ATAG 50/30 spaliny 31. I co ty na to. Dodam, że to nie wszystkie jego możliwości. Zainteresowani niech zobaczą filmik na youtube atag A244EC i zobaczą temperaturę spalin 19,6st przy przygotowaniu c.w.u na poziomie 45st to jest hit. I co ty na to Greengaz.
    link http://www.youtube.com/watch?v=HVvVuozTer0
    Znasz lepszy kocioł dwufunkcyjny? Bo ja nie, ale może mnie oświecisz. ATAG w Polsce nie jest szczególnie znany, ale obserwuje ich od prawie 10 lat i to oni zawsze coś nowego wprowadzają na rynek a inni producenci to kopiują. w 2001 roku już mieli kocioł z silnikiem stirlinga. Widziałem ich na ISH, a inni Viessmann Vaillant pokazali to dopiero w 2011 i twierdzili, że to nowość. HAhAhA 10 letnia nowość. Czyli są jakieś 10lat za ATAGIEM.
    Rozumiem, że wielbisz inne marki lub ci za pisanie tych bzdur płacą, ale nie wypowiadaj się negatywnie na temat kotłów, obok, których nawet nie stałeś.
    Postaraj się sypać konkretami, a nie tylko krytykujesz bez użycia argumentów. Czepiasz się użytkownika, jak żaden z użytkowników nic nie pisał, to wołałeś gdzie oni są i coś tam o populacj. Natomiast jak się jakiś bogu ducha winien użytkownik pokazał, to od razu wyśmiewasz, bo brak ci rzeczowych kontrargumentów.
    Do UżytkownikATAG nie zrażaj się takimi głupimi komentarzami Greengaz, to zapewne wielbiciel Viessmanna. Ty masz lepszego ATAGA wiec spoko. Na pewno nie jest to odosobniony głos, ale jesteśmy ciekawi tu na forum jak potoczą się losy twojego kotła ATAGQ25C w najbliższym sezonie grzewczym.
    Ciekawi niech mnie poprą i dadzą otuchy naszemu użytkownikATAG, może niedowiarkowie coś zrozumieją, lub zmienią zdanie o produktach, których nie znają.
    Mam pyatnie czy jest możliwość zaprezentowania zdjęć licznika i kotła oraz budynku na tym forum?
    użytkownik ATAG czekamy na następne dane, super by było jakby były przekazywane w reguralnych odstępach np. 2 tyg, lub 1 miesiąca, o ile to dla Ciebie nie stanowi większego problemu. Będzie to zapewne podstawa do dyskusji.
    Swoja droga jestem ciekaw jaki to dym wywoła HahaHAh wśród HATERÓW.

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Ostatni wpis.
    Dobre czy nie jest oceną subiektywną. Tak można oceniać nie kotły, a pączki od Bliklego w porównaniu do tych z marketu.
    Zauważ, że spór idzie o nieobiektywne prezentowanie zalet produktu, a nie o jakość samego kotła.
    Argumenty te są w jawnej sprzeczności z danymi publikowanymi przez producenta i sprawiają wrażenie nieporadnych.
    Dystrybutor wchodząc na rynek z nowym produktem powinien wykonać trochę większy wysiłek niż strona WWW w budowie i nie przerzucać marketingu na sprzedawców.
    Proponuję założyć wątek w "Ogłoszenia drobne - szukam, sprzedam, kupię, oddam, zamienię", wówczas nikt nie będzie się "czepiał", a i namiary sprzedawca może umieścić.

    Co do LPG. Proszę o dowody, że to straszna drożyzna. "Wszyscy wiedzą" nie jest żadnym argumentem.

    PS. Nie mam nic przeciwko kotłom ATAG
    Zamiast narzekać podaj jak według ciebie powinny być przedstawiane argumeny, aby były rzetelne. Czy gdyby UżytkownikATAG napisał 300m3 w dwa tygodnie to by już pasowało. Hmm a tu masz babo placek 58m3 gazu spalone na 168m2 i cwu dla 4 ludzi w ok 3 tygodnie burzą Tobie świat po którym stąpasz. O co Tobie chodzi zachowujesz się jak polityk opozycji nie wiesz co jest grane, ale zawsze musi być krytyka. Czego ty się czepiasz strony www producenta, przecież sam mówisz że tu chodzi o prezentacje samego produktu, a czepiasz się producenta. Zastanowiłeś się pisząc o marketingu, może te kotły się doskonale sprzedają bez marketingu i reklam. Wielu twierdzi, ze dobry produkt zginie bez marketingu, ale bardzo dobry produkt jakim jest ATAG (moje prywatne zdanie) przetrwa. Naprawdę nie rozumie Ciebie Grenngaz, z całym szacunkiem do Twojej osoby i twojego umysłu, ale czasami zastanów się co piszesz bo niekiedy sam sobie przeczysz.
    .
    PS. Nie mam nic przeciwko Grenngaz

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Wziąłem pierwszy lepszy dostępny dostępny w Googlach.

    Proszę, zadaj sobie trochę trudu i poszperaj trochę.

    Podrzucam dwóch następnych:

    Maksymalna temperatura spalin st. C. ok. 47
    ----------
    Temp.spalin przy 80/60-50/30 przy Qmax °C 75-45
    Temp.spalin przy 80/60-50/30 przy Qmin °C 36-27
    ----------
    PS. Nie mam nic przeciwko kotłom ATAG.
    Teraz to dałeś do pieca, poszperałem w gogle, tylko na tyle Ciebie stać, ja znam te kotły bo je serwisuje, a ty jedynie czytasz co podłoży producent w folderze. Z zapiskiem dane mogą się zmienić bez uprzedzenia HAhAha.

    przykad 1
    "Maksymalna temperatura spalin st. C. ok. 47"
    skąd to bierzesz. czyli jak kocioł będzie miał temp zasilania 80 i powrót 70 delat 10 najczęściej spotykana w instalacjach. To spaliny po wymienniku będą miały 42st czyli niżej od temp. powrotu. Tak na moje to jest gdzieś w okolicach 150% sprawności hmmm. To dopiero nowina. Chcę handlować tym kotłem podaj proszę jaki to jest ten cud techniki, bo jestem szczerze zainteresowany działalnością handlową tym produktem.

    przykład 2
    "Temp.spalin przy 80/60-50/30 przy Qmax °C 75-45"
    czyli interpretujemy to następująco.
    Przy 80/60st temp spalin 75 dla porównani ATAG przy 80/60 ma 66st.
    Przy 50/30 st temp spalin 45 dla porównania ATAg przy 50/30 ma 31st
    To się nie popisałeś wyborem konkurenta, ale chętnie przeczytamy tu na forum do kogo to porównujesz.

    przykład 3
    Nie chce mi się pisać bo zająłem już całą stronę, ale patrz przykład 1 same bzdury, lub błąd w druku. Oczywiście jeśli chodzi o spaliny za wymiennikiem ciepła w kotle.

    Widzisz różni nas jedna podstawowa rzecz doświadczenie. Dobrze, że instalatorzy na to się nie nabierają co tam wypisujesz, tylko żal mi tych nieświadomych potencjalnych klientów co są w trakcie zakupu kotła, tym możesz tymi bzdurami w głowach namieszać. Oczywiście nikt nie ma Tobie nic za złe, każdy chce w życiu zarabiać pieniądze nawet takim bzdurnym pisaniem na forach.
    PS. Nie mam nic przeciwko Grenngaz

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Jezeli jestes taki dociekliwy opomiaruj te kotły które wymieniłes i podaj faktyczne sprawnosci. Opomiaruj rzetelnie tzn gazomierz na wejsciu i ciepłomierz na wyjsciu i kazdy kocioł z osobna. Tylko rzetelne pomiary pozwolą na pokazanie absurdów? z ulotek reklamowych, a przy okazji zweryfikujesz twierdzenia TB o 40-50 % sprawnosci tych kotłow i wykazesz faktyczną róznice miedzy nimi. To ze lubisz potestowac to dobrze ale testowanie bez przyrządów pomiarowach nic nam nie powie o sprawnosci i wydajnosci kotłow.
    Zaskoczę Ciebie w kotle ATAG jest przepływomierz i kocioł zlicza GJ przez siebie wytworzone. Mogę Tobie podać godziny pracy ilości startów, oraz ilość ciepła wytworzonego na potrzeby c.w.u. i c.o. w GJ. Ostatnio jeden z klientów przekazał mi do serwisowania instalacje opartą na kotłach SHR ATAG, gdzie ciepło rozlicza właśnie z tych liczników zamontowanych w kotle. Spytam się czy przekaże mi dane na temat zużycia gazu, a GJ sam spisze przy serwisie.
    Po za tym nasunąłeś mi dobry pomysł. Kończę budowę domu i wykonam olicznikowanie instalacji również u siebie. Podzielę się wynikami. Oczywiście zamontuję kocioł z wysokiej półki ATAG seria-Q lub Viessmann Vitodens 300 (w Viessmannie martwi mnie jedynie ten awaryjny system kromschrodera pro lambdą, więc raczej będzie to ATAG) Dam znać co wybiorę. Co do pulsatorów to tez jestem sceptycznie nastawiony do przedstawianych wyników, miałem styczność tylko z jednym i był problem z zaworem powietrznym) Więc w tej kwestii się nie wypowiadam, natomiast zużycie na tym budynku gdzie był zainstalowany jakoś znacząco nie odbiegało od innych dobrych kotłów.

  11. #71
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.531
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Serwisant Zobacz post
    Zaskoczę Ciebie w kotle ATAG jest przepływomierz i kocioł zlicza GJ przez siebie wytworzone. Mogę Tobie podać godziny pracy ilości startów, oraz ilość ciepła wytworzonego na potrzeby c.w.u. i c.o. w GJ. Ostatnio jeden z klientów przekazał mi do serwisowania instalacje opartą na kotłach SHR ATAG, gdzie ciepło rozlicza właśnie z tych liczników zamontowanych w kotle. Spytam się czy przekaże mi dane na temat zużycia gazu, a GJ sam spisze przy serwisie.
    Po za tym nasunąłeś mi dobry pomysł. Kończę budowę domu i wykonam olicznikowanie instalacji również u siebie. Podzielę się wynikami. Oczywiście zamontuję kocioł z wysokiej półki ATAG seria-Q lub Viessmann Vitodens 300 (w Viessmannie martwi mnie jedynie ten awaryjny system kromschrodera pro lambdą, więc raczej będzie to ATAG) Dam znać co wybiorę. Co do pulsatorów to tez jestem sceptycznie nastawiony do przedstawianych wyników, miałem styczność tylko z jednym i był problem z zaworem powietrznym) Więc w tej kwestii się nie wypowiadam, natomiast zużycie na tym budynku gdzie był zainstalowany jakoś znacząco nie odbiegało od innych dobrych kotłów.
    Tylko porównanie pomierzonych w jednakowych warunkach wartosci ciepła wytworzonego i gazu zuzytego obiektywnie pokaze nam na ile warte sa zapewnienia producentów. Interpretacja danych posrednich typu temperatura spalin, zuzycie gazu na cwu dla 4 osobowej rodziny itp. moze doprowadzic do całkiem rozbieznych ocen i nigdy nie będzie w pełni wiarygodne. I jeszcze szczegól techniczny pomiarów jezeli chcesz sie w to bawic, wszystkie kotły mają byc pomierzone tym samym ciepłomierzem i gazomierzem. Jak dokładnie to dokładnie. Jestem bardzo ciekaw tych duzych róznic w sprawnosciach kotów róznych producentów w tym pulsatorów które cytując TB "dają ok 4 kWh ciepła z m3 gazu wiecej od kotłow kondensacyjnych", równiez od ATAGA. Problem w tym ze nikt tego nie udowodnił.

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Tylko porównanie pomierzonych w jednakowych warunkach wartosci ciepła wytworzonego i gazu zuzytego obiektywnie pokaze nam na ile warte sa zapewnienia producentów. Interpretacja danych posrednich typu temperatura spalin, zuzycie gazu na cwu dla 4 osobowej rodziny itp. moze doprowadzic do całkiem rozbieznych ocen i nigdy nie będzie w pełni wiarygodne. I jeszcze szczegól techniczny pomiarów jezeli chcesz sie w to bawic, wszystkie kotły mają byc pomierzone tym samym ciepłomierzem i gazomierzem. Jak dokładnie to dokładnie. Jestem bardzo ciekaw tych duzych róznic w sprawnosciach kotów róznych producentów w tym pulsatorów które cytując TB "dają ok 4 kWh ciepła z m3 gazu wiecej od kotłow kondensacyjnych", równiez od ATAGA. Problem w tym ze nikt tego nie udowodnił.
    Chodzi ci o błąd pomiaru i jeśli zastosujesz te same elementy pomiarowe, to mógłbyś go pominąć, bo były by dla wszystkich przypadków (pomiarów) takie same. Ale to oznacza, że należało by zamontować te urządzenia w kolejnych instalacjach w kolejnych latach, Ale to wtedy przyczepia się że nie te warunki atmosferyczne, nie to samo obciążenie. może wystarczy podeprzeć się wynikami testów niezależnych instytucji. Ale znowu nie będzie to na rękę co niektórym, bo nie ten wygrywa co ma. Całe szczęście niedługo będzie wprowadzone oznakowanie takie samo jak w Pralkach czy telewizorach i zobaczymy kto osiąga A+, czy A++ (epc).

  13. #73
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    janbach

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-271
    Posty
    45
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    I zapadla cisza.Dzieki Serwisant za wsparcie!

  14. #74
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.625

    Domyślnie

    Serwisant
    Napisałeś tyle, że nie bardzo wiem od czego zacząć. Sorry za zwłokę, ale nie siedzę tylko na FM.
    1. Generalnie.
    Nie rozumiemy się od samego początku.
    Powtórzę raz jeszcze.
    Chodzi mi o używanie do promowania produktu przymiotników /w skrócie – REWELACJA!!!/ bez podania konkretów. Przykład TB i kotła AUER który "wyciska" 4 kWh więcej z m3 gazu ziemnego /własne badania TB/ jest najlepszym przykładem.
    Taka "argumentacja" sugeruje sprawność w kotłach ATAG 30, 50 czy 80% lepszą w porównaniu do konkurencji.
    Jednocześnie dane oficjalnie prezentowane przez producentów do takich wniosków nie skłaniają i to niezależnie od metody pomiaru. Nie wmówisz mi, że niższa o 5 st. C temperatura spalin na wyjściu z kotła w sposób znaczący /10%, 20%, 50% czy …. 1 %?/ wpływa na jego sprawność. Do takiej konkluzji można dojść nie będąc serwisantem kotłów gazowych. Wystarczy znajomość fizyki na poziomie szkoły średniej.
    2. Internet. Rozsądny klient w swoich decyzjach zakupowych nie kieruje się sugestią sprzedawcy. Chyba nie kupujesz TV, lodówki, samochodu na podstawie opinii sprzedawcy w sklepie, tylko po otrzymaniu oferty próbuje dotrzeć do informacji dostępnych w internecie – niezależnych testów, opinii, materiałów innych producentów co by samodzielnie wyrobić sobie zdanie. To właśnie internet dostarcza takich informacji. Niestety takowych opinii nt. ATAG na stronach polskich nie ma, a na zachodnich są szczątkowe i zresztą nie tylko pochlebne.
    Oczywiście zawsze można powiedzieć, że wszyscy kłamią, a tylko ja /Ty/ mam patent na prawdę. Ale to już bardziej temat dla zespołu Macierewicza.
    Jakoś nie słyszałem o procesach o nieuczciwy marketing wytaczanych przez jednych producentów kotłów innym producentom. Ten temat jest dziewiczy i powinieneś podjąć pierwszą próbę. Masz niezbity argument – doświadczenie serwisanta i niezależne, własne badania. Zapewniam, jak przyznają Ci rację w sądzie zgarniesz dużo kasy.
    3. Drobna uwaga - przeinaczenie pierwsze z brzegu
    Manipulujesz danymi. Porównujesz inne parametry chcąc dowieść swoich racji.
    ATAG min. obciążenie, porównujesz ze wskazanym przeze mnie kotłem przy obciążeniu maksymalnym. ATAG nie podaje danych 50/30 i obciążeniu max. ATAG podaje temperaturę 68- 70 st przy 80/60, a np. Broetje- 62 st. przy tych samych parametrach. c.b.d.o
    Nie zarzucajmy się więc danymi, bo łatwo się pogubić.
    4. Co to za kotły?
    Proszę bardzo.
    Kocioł Broetje przy max. obciążeniu 50/30 st temp. spalin 42 st. Przy 30% obciążeniu nie podają - pewnie mniej.
    Junkers przy max. obciążeniu 40/30 – 40 st., przy min. 30 st ; oczywiście zaraz powiesz, że inne parametry wody.
    Przypomnę, że zjawisko kondensacji zachodzi przy temp. 57 – 55st.C stąd pojawia się w badaniach temp. powrotu 60st.C /nie zachodzi kondensacja/ i 30 st.C /wykorzystanie kondensacji/.
    Szukać następnych podających nieprawdziwe dane i uprawiających marketing?
    5. Podtrzymuję. Dane zużycia gazu podawane przez użytkownika w odniesieniu do jego, konkretnego domu są bezwartościowe z punktu widzenia innego użytkownika. Nie ma ich do czego odnieść. Czy informacja, że sąsiad zużywa 300 m3 gazu, a ja 400 ma być podstawą do zmiany kotła? Może być zresztą odwrotnie. Sąsiad z kotłem ATAG zużywa więcej gazu ode mnie i na tej podstawie będę twierdził, że ATAG to chłam? Przecież tak wyciągane wnioski to bzdura.
    6. Asolt. Dziękuję za wsparcie.
    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Tylko porównanie pomierzonych w jednakowych warunkach wartosci ciepła wytworzonego i gazu zuzytego obiektywnie pokaze nam na ile warte sa zapewnienia producentów. Interpretacja danych posrednich typu temperatura spalin, zuzycie gazu na cwu dla 4 osobowej rodziny itp. moze doprowadzic do całkiem rozbieznych ocen i nigdy nie będzie w pełni wiarygodne. I jeszcze szczegól techniczny pomiarów jezeli chcesz sie w to bawic, wszystkie kotły mają byc pomierzone tym samym ciepłomierzem i gazomierzem. Jak dokładnie to dokładnie. Jestem bardzo ciekaw tych duzych róznic w sprawnosciach kotów róznych producentów w tym pulsatorów które cytując TB "dają ok 4 kWh ciepła z m3 gazu wiecej od kotłow kondensacyjnych", równiez od ATAGA. Problem w tym ze nikt tego nie udowodnił.
    Traktuję Twoją wypowiedź jako zamierzoną /lub nie/ ironię. Obaj wiemy, że takich pomiarów Serwisant nie będzie w stanie przeprowadzić i dyskusja sprowadzi się do „przepychanek” podobnych do tych z TB, co zresztą już ma miejsce.

    PS.
    W swoich wypowiedziach ani razu nie odniosłem się do Ciebie w sposób obraźliwy, co wyraźnie widać w Twoich pod moim adresem.

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał janbach Zobacz post
    I zapadla cisza.Dzieki Serwisant za wsparcie!
    Janbach to nie jest wsparcie to jest przekaz prawdy i faktów, co do niektórych to nie dociera.

    Ps. Ale z tym Aristonem i Viessmannem trochę wypaliłeś, Ariston nie ma swojego wymiennika to fakt. Kupuje go od francuzów tak jak Saunier Duval, Vaillant, Immergas i welu innych, którzy nie maja swojej technologii kondensacyjnej w kotłach wiszących. Ale Viessmann ma swój wymiennik spiralny wykonywany w fabryce w Alendorf. Nie jest cudem świata, ale ich własny to fakt. Inne elementy kotła to składanka jak u innych producentów. Dlatego trzeba to oddać Viessmannowi - ma swój wymiennik i basta. Mam nadzieję, że trochę Tobie wyjaśniłem. Jak na wiszący kocioł dla rzeszy klientów w sam raz, niska cena, niska jakoś (ostatni w testach w Holandii w tym roku widziałem wyniki na jednym ze szkoleń) ale super logo i ludzie biorą. Chwała im za taki super marketing. Ja toleruje tylko Vitodensy 300 porównywalne do ATAGA serii Q (bo przecież to forum o ATAGU).

    mam nadzieję, że nie obrazisz się za prawdę tak jak Greengaz.

    Natomiast jeśli jestem dla Ciebie wsparciem to miło mi.

  16. #76

    Domyślnie

    Cytat
    „Chodzi mi o używanie do promowania produktu przymiotników /w skrócie – REWELACJA!!!/ bez podania konkretów”
    Przecież Janbach podał konkrety dom zużycie temperatury powierzchnie itp. A się jego czepiasz, dlaczego?
    Cytat
    „Przykład TB i kotła AUER który "wyciska" 4 kWh więcej z m3 gazu ziemnego /własne badania TB/ jest najlepszym przykładem.”
    - Co ty z tym Auerem. Nie mam nic przeciwko kotłom AUER, każdy produkt ma prawo na rynku funkcjonować na równi z innymi, tylko denerwują mnie sprzedawcy którzy czasami wciskają kity klientom lub krytykują bezpodstawnie konkurencje i z tym jako serwisant się nie zgadzam. Jeśli się zajmujesz krytyką to miej ją popartą dowodami, a nie puste gadanie czy szperanie po stronach WWW.
    Zaraz posądzę Ciebie o reklamę kotłów Auer. Jak temat ATAG to pisz o ATAGU jak jest Viessmann to pisz o Viessmannie, Jak jest Buderus to pisz o Buderusie. Jesteś w temacie ATAG i wypowiadaj się w tym konkretnym temacie, a jak nie masz na ten temat wiedzy to lepiej zamilcz, bo się wygłupiasz. Dyletanci mogą pomyśleć, że jesteś mądrym człowiekiem, ale ja do tej pory uważam, że Ty uprawiasz krasomówstwo podparte tym co wyszukasz na Googlach. Mów do mnie konkretami, bo tylko rzeczowymi argumentami jesteś mnie w stanie przekonać do swoich racji. Jeśli będą jasne i klarowne bez podtekstu reklamowego przyznam Tobie racje i jeszcze przeproszę. Tylko niemów, że jak jest coś białe, to Ty mówisz nie to nie jest różowe, nie nie czerwone też nie, a tak w ogóle nie wiadomo jakie jest. Ty wiesz tylko nie chcesz powiedzieć , że białe jest białe. Wiesz o co mi chodzi, chyba jaśniej nie można.
    Gdybyś miał choć odrobinę doświadczeń z kotłami ATAG zmienił byś zdanie.
    Cytat
    „Taka "argumentacja" sugeruje sprawność w kotłach ATAG 30, 50 czy 80% lepszą w porównaniu do konkurencji.”
    Jesteś w wielkim błędzie
    Przykład/zadanie/twierdzenie – do rozwinięcia
    Powiedz mi według Ciebie jak to jest jak klient zmienia kocioł atmosferyczny żeliwny stojący włoskiej firmy sprawność wg DIN 91-93% na kocioł kondensacyjny ATAG SHR sprawność DIN 110,2% Budynek 230m2 średnia izolacja, obliczenia dotyczą zeszłej zimy. Wg ciebie ile mógłby zaoszczędzić ? Proszę o odpowiedź tylko rzetelnie, popartą twoim doświadczeniem w tym temacie. Tylko dokładnie proszę, bez wymijających odpowiedzi. Jeśli potrzebujesz uzupełnienia informacji do obliczeń pisz uzupełnię o brakujący tobie materiał lub parametry.
    Ja dopowiem potem jak było w tym konkretnym przypadku.
    W kwestii sprawności, coś Ty się tej sprawności tak uczepił. Producenci, którzy nie mają nic do zaoferowania też mówią wszystkie kotły są takie same, podobna sprawność, tylko nasz jest o wiele tańszy. Totalna Bzdura nie potwierdzona w życiu (serwisowym) dowodami przemawiającymi za takimi kotłami. Za to dowody w zużyciu gazu wg mojego doświadczenia przemawiają za dwoma producentami w tym jeden z nich to producent kotłów ATAG. Uwaga tu ciebie zaskoczę sformułowaniem: Wiem bo serwisuję miedzy innymi te urządzenia i rozmawiam z klientami jakie było zużycie gazu na podstawie faktur za poprzednie lata i jakie jest (w m3) po zamontowaniu kotła kondensacyjnego ATAG lub Kotla kondensacyjnego innego producenta. Tu znacząco wybija się ATAG na swoją korzyść jakby rozpatrywać zużycie gazu, koszty eksploatacji i o zgrozo dla nas serwisantów awaryjności. Te kociołki nie chcą się psuć, ale całe szczęście, że klienci czasami sami namieszają w sterowniku i mają problem, któremu trzeba zaradzić. Dodam, że nawet 10 letnia maszyna ATAGA niejednokrotnie ma lepsze wyniki od nowych modeli innych producentów.
    Cytat
    „Jednocześnie dane oficjalnie prezentowane przez producentów do takich wniosków nie skłaniają i to niezależnie od metody pomiaru. Nie wmówisz mi, że niższa o 5 st. C temperatura spalin na wyjściu z kotła w sposób znaczący /10%, 20%, 50% czy …. 1 %?/ wpływa na jego sprawność.”
    Próbuje Tobie powiedzieć, ze na kartce jest napisane co innego a w życiu jest co innego. Atag pisze na kartce o swoich kotłach prawdę i za to ich szanuję, bo nie wyglądam potem jak idiota, który cos opowiedział a jest inaczej. Dlaczego wielu instalatorów nie poleca kotłów, bo by musieli się głupio tłumaczyć. A jak klient sam wyszpera w Internecie to może mieć potem żal sam do siebie.
    Przykład
    Kocioł innego producenta nie podam, aby nie zostać posadzonym o reklamę, czy anty reklamę, ale zorientowani będą wiedzieli i kogo chodzi.
    Kocioł powinien utrzymywać temp spalin do 115st bo takie zabezpieczenie ma urządzenie na wyjściu spalin, aby móc stosować kominy z PP. Dokumenty tego producenta podają przy 80/60 spaliny 72 (więc kiepski kondensat, spaliny powinny być zbliżone do temp powrotu, wtedy mamy super wydajny wymiennik) a kocioł po nie całym roku zostaje zatrzymany przez zabezpieczenie kominowe 115 . palnik ustawiony na CO2- 9,0 i lambda 1,31 aby lepiej kondensował (bym go podciągnął na CO2-9,5, ale nie można bo po trzech miesiącach stanie), a tu pech, nie można doczyścić krzemowego wymiennika i trzeba klientowi zmniejszyć moc bo spaliny przy max mocy są na granicy zabezpieczenia, czyli 115st. I co to jest kondensat. Na papierze jest, a w życiu nie. Jestem ciekaw jak się do tego odniesiesz. Dodam, że nie jest to odosobniony przypadek chodzi mi o producenta. Dla odmiany 8letni SHR z 2004 r wkładam analizator spalin ciągnę go na 80/60 (sam trzyma odpowiednia deltę ok. 16-20 st) i spaliny w okolicach 65-72st. I co ty na to dodam, że kocioł był raz czyszczony, to jest fakt.

    Jak widać Ty dalej nic nie rozumiesz podając przykład porównania sprawności, powiem tak zostaw fizykę z podstawówki w podstawówce, przejdź o dwa poziomy wyżej i zgłoś się na polibudę w Poznaniu tam dr Tobie wyjaśni dlaczego kotły ATAG są najlepsze, uwzględniając budowę wymiennika, rodzaj palnika, system zmieszania paliwo, powietrze, i rewelacyjną automatykę. Na szkoleniu ATAG prowadzący w sposób jasny i klarowny przedstawia jak działa kocioł ATAG.
    Wytłumacz mi kocioł A jednofunkcyjny 24kW z zasobnikiem 150 l sprawność ok. 109% i kocioł B dwufunkcyjny ATAG z takim bajerem jak ekonomizer na spalinach (Uwaga wiem bo widziałem na własne oczy co on wyprawia) sprawność ok. 109% przygotowują dla cztero osobowej rodziny i gospodarstwa domowego ciepłą wodę 250L/dziennie, oblicz ile spali gazu kocioł A i ile spali gazu kocioł B w roku, gdzie efektywność kotła B przy podgrzewie c.w.u. jest większa o 40% od kotła A.
    Proszę o podanie kosztu rocznego podgrzewu dla Kotla A i Kotła B, oraz oszczędność jeśli są (według Twojego toku rozumowania te same kotły o tej samej sprawności 109% to zapewne różnicy nie będzie) tylko proszę dokładnie później porównamy nasze wyniki.
    Cytat
    „2. Internet. Rozsądny klient w swoich decyzjach zakupowych nie kieruje się sugestią sprzedawcy. Chyba nie kupujesz TV, lodówki, samochodu na podstawie opinii sprzedawcy w sklepie, tylko po otrzymaniu oferty próbuje dotrzeć do informacji dostępnych w internecie – niezależnych testów, opinii, materiałów innych producentów co by samodzielnie wyrobić sobie zdanie. To właśnie internet dostarcza takich informacji. Niestety takowych opinii nt. ATAG na stronach polskich nie ma, a na zachodnich są szczątkowe i zresztą nie tylko pochlebne.”
    Wiele osób kupuje kotły po konsultacji z dwoma trzema sprzedawcami dla skontrolowania oferty, tylko często sprzedawcy oferują ten sam rozreklamowany chłam i to jest problem. Mądrzejsi inwestorzy szukają kompletnej oferty montażu uruchomienia i obsługi gwarancyjnej i pogwarancyjnej, aby nie mieć problemu w przyszłości. Niestety Internet tego nie oferuje. Więc szuka się zaufanego instalatora, któremu powierza się wykonanie i opiekę nad instalacją c.o. w własnym wymarzonym domu.
    W moim regionie współpracuje z dwoma instalatorami, którzy montują ATAGI i ja im je serwisuję oraz uruchamiam, zresztą to za dużo powiedziane włączam przycisk i ustawiam automatykę. Stwierdzam, że oni mają klientów z polecenia i mimo, że nie są najtańsi, to ludzie czekają na montaż kotła po kilka miesięcy, tak są obładowani robotą. Również z mojego doświadczenia nasi wspólni klienci mający ATAGA nie wypowiadają się na forach czy innych tego typu stronach, bo i po co jak nie ma problemu, to po co pisać. Zobacz, że większość wpisów na forach, to obawy klientów, lub przykre wpadki z różnymi produktami lub obsługą urządzeń (polak lubi narzekać). Natomiast ja nie znam ani jednego klienta przez nas obsługiwanego mającego ATAGA, który by był nie zadowolony. Instalator o którym wspomniałem bierze odpowiednią kasę i płci mi za to, abym jego klienta odpowiednio obsłużył od strony serwisowej. Klient ma super urządzenie i poczucie bezpieczeństwa, które ja mu gwarantuję, a ja mam spokojne noce bo jest mało awarii (w przypadku ATAGA) w porównaniu do innych produktów. Mamy w firmie ponad 3200 klientów w stałej obsłudze więc mogę się wypowiedzieć trochę o produktach od różnych producentów i to zawsze jest znacząca próba.
    Jak interesowałem się na początku ATAGiem, to na stronach angielskich jest sporo pozytywnych informacji. A w Holandii kocioł jest po raz piąty najlepszym kotłem kondensacyjnym wg niezależnego testu ( chyba jakoś tak consumentbond- mogłem cos przekłamać w literkach).
    Link
    http://www.atagverwarming.nl/home
    Nie znam holenderskiego może ktoś przetłumaczy co tam jest napisane.
    Czyli jest najlepszy w królestwie kotłów kondensacyjnych zresztą wg mojej wiedzy może się mylę jeśli tak to proszę o sprostowanie, ale to właśnie w Holandii miała swój początek technika kondensacyjna kilkadziesiąt lat temu. Ja pierwsze kondensaty montowałem w latach 95-96 i były to super maszyny nie do zajechania. Te nowe niestety już takie nie są.
    Tak więc nie wysiliłeś się za bardzo w poszukiwaniach, lub celowo przekłamujesz fakty.
    Co do sadów nie ciągnie mnie jakoś szczególnie do nich a kasy mam tyle, że mi wystarczy na godne życie. Są inne wartości w życiu, chociażby satysfakcja z rodziny i pracy.
    Co do temperatur spalin Brotje włóż analizator do półrocznego kotła, to pogadamy, albo do takiego, któremu wymieniono wymiennik na niby taki sam, a jest gorszy. Rzucaj lepszymi argumentami te uważam za zbite.
    Poszukaj innych co powiesz o Vaillancie, immergasie, Aristonie itp. Jaka jest temp spalin przy 60/40. Czy te kotły wg ciebie przy tych temp kondensują czy nie?
    Co do sąsiadów. Właśnie jak jeden zmienia na ATAGA, to z reguły kilku sąsiadów też wymienia na tą markę tak działa poczta pantoflowa. Znane mi z obserwacji zachowań inwestorów.
    Jeśli dwóch sąsiadów ma atmosferyki i porównują rachunki i mają podobne z miesiąca na miesiąc jeden z nich wymienia kocioł na ATAGA i rachunki jada o ……..% w dół, wiesz co robi ten drugi , po roku prosi Pana Mariusza instalatora o montaż ATAGA w swoim domu. Tak to działa. I żaden marketing nie jest tu „uprawiany”, to kotły ATAG robią tylko to co do nich należy pracują i oszczędzają gaz. Chyba po to je wymyślili, prawda?
    Osoba Greengaz
    Nie mam nic do ciebie pisze w tej samej formie jak Ty. Chyba nie mam uważać, że twoje wypowiedzi są obraźliwe. Może jesteś nieco przewrażliwiony na swoim punkcie? Jeśli się poczułeś urażony to przepraszam. To jest forum i traktuje, je jako miejsce wolnych wypowiedzi ale bez obraźliwych tekstów. Tutaj uważam, że raczej Janbach powinien się poczuć urażony, o wysyłanie go do podstawówki. Ja do Ciebie nic nie mam, tylko wywiązała się dyskusja o znanym mi towarze i to zupełnie nie zgodna z moimi doświadczeniami, więc zareagowałem. Tak samo reaguje jak ktoś nie ma pojęcia o urządzeniach Broje czy Viessmann i będzie na ich temat opowiadał głupoty, to również powiem co wiem i zarówno pozytywnego jak i negatywnego. Uwazam, że ludzie powinni doświadczyć PRAWDY.

  17. #77
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    janbach

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-271
    Posty
    45
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Spotkałem Viesmany z takim samym wymiennikiem jak Ariston.Nie pamiętam nazwy,ale jak będę kiedyś na tym ośrodku wypoczynkowym,gdzie je widziałem ,to wrzucę nazwę.Rozbierałem je ,stąd moje twierdzenie.Kotły wiszące.
    Ostatnio edytowane przez janbach ; 24-10-2013 o 09:56

  18. #78
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.661
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Dobrze, to ja poproszę kolege serwisant o rzeczowe wyliczenia. Moj budowany właśnie dom będzie potrzebował rocznie dostarczenia 9500kW na potrzeby co i cwu.
    Moge kupic najtańszy kondensat Junkersa, czy Buderusa za 3500zł, moge ATAG za okolo (?) 9000zl
    Zuzycie na CO to około 5000kW przy temperaturze zasilania 30C
    Reszta na CWU.

    Proszę o pdanie, ile m3 gazu zaoszczędzę i co jeszcze zyskam, wydając 5,5 tys wiecej na kocioł.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 24-10-2013 o 10:40
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #79

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Dobrze, to ja poproszę kolege serwisant o rzeczowe wyliczenia. Moj budowany właśnie dom będzie potrzebował rocznie dostarczenia 9500kW na potrzeby co i cwu.
    Moge kupic najtańszy kondensat Junkersa, czy Buderusa za 3500zł, moge ATAG za okolo (?) 9000zl
    Zuzycie na CO to około 5000kW przy temperaturze zasilania 30C
    Reszta na CWU.

    Proszę o pdanie, ile m3 gazu zaoszczędzę i co jeszcze zyskam, wydając 5,5 tys wiecej na kocioł.
    I w tym momencie pogrzebałeś całą dyskusję na ten temat....

  20. #80

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    I w tym momencie pogrzebałeś całą dyskusję na ten temat....
    Dlaczego mam ułatwiać , skoro to Greengaz ma wykonać takie obliczenia, co to za zasłona dymna. Określenie co najmniej nie na miejscu.

Strona 4 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony