dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Urtica

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    61

    Domyślnie Jak zagospodarować skarpę-gigant

    Zanim nakrzyczycie, że było 100 razy - przeczytajcie i popatrzcie.

    Moje skarpiątko ma jedyne 30 metrów długości - licząc od dołu do góry, bo wzdłuż ma jakieś 50 metrów.
    Zbudowaliśmy na dole 2 mury oporowe, na których wyszły cudne tarasy i murek na górze z płaskim miejscem na posiedzenie i poogniskowanie np. Tarasy te połączyliśmy schodami z łupka.
    Lewą stronę skarpy wyłożyliśmy czarną folią, która leżała jakieś 10 miesięcy - wszystko tam wyschło, część zgniła i łatwo dało się oczyścić ziemię. Prawa część pozostaje nieużytkiem z paskudnymi badylami. Ludzkiej ręki to nie widziało pewnie 100 lat, trawy rosły jedne na drugich, do tego krety, woda - strach tamtędy chodzić w obawie przed złamaniem nogi.
    Radźcie ludzie, co mam z tym zrobić! Nie mogę sobie wyobrazić, że mój cudny domiś (w budowie jeszcze, ale i tak cudny) będzie w towarzystwie takich badyli! A też zdrowia mi nie starczy, żeby nożyczkami strzyc 13 arów trawnika. Na lewą stronę też też pomysły jakoś nie przyszły.

    Wzdłuż schodów po obu stronach potrzebne są jakieś roślinki, które wzmocnią ziemię, żeby się nie osypywała. Najlepiej malutkie i kwitnące. Macie jakiś pomysł?
    Na samą skarpę może jałowiec płożący? Tyle, że na taki areał potrzebuję chyba 15 tysięcy na sadzonki .... Ech....

    Mądre głowy, pomocy!

    Zdjęcia skarpy: http://www.fotosik.pl/u/urtica/zdjecie/4/album/1168872
    Ostatnio edytowane przez Urtica ; 22-04-2012 o 21:55
    Co robię, kiedy nic nie robię: www.supelkologia.blogspot.com

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony