dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 10
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 184

Temat: PLAC ZABAW

  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    No właśnie.
    Dzisiaj będąc na działce olśnilo mnie,ze niezwłocznie muszę zbudować jakiś element małej architektury dla dziecka. myślę o piaskownicy. Normalnie wykopać dół, zrobić lekki fundament, potem obramnienie z desek, aby było na czym baby robić i tylko pozostaje nasypać piachu.Myślę też o jakiejś z desek zrobionej pokrywie.Widziałam wprawdzie w sklepie plastikowego żółwia z pokrywa, ale jest ruchomy-mogą go zwinąć, a poza tym chyba mały. A taka piaskownica moze być na lata.
    MAcie pomysły, o czym jeszcze pamietac przy robieniu tej piaskownicy.
    No i czekam na propozycje innych zabawek.

  2. #2

    Domyślnie

    beton niepotrzebny, moim zdaniem wystarczą impregnowane dechy. pod deską na baby można zrobić schowek na foremki. mozna pomyśleć nad daszkiem osłaniającym w czasie zabawy od słońca, a po zabawie opuszczanym i chroniącym piasek przed kotkami. Ładnie wygląda piaskownica z palisady.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Ale jak!!!ŁAdnie to opisałes.
    Czy mógłbyś podać wiecej szczegółow-jak ten daszek ma sie trzymac, co masz na mysli , z palisady.
    Dzieki serdeczne.

  4. #4

    Domyślnie

    z palisady czyli z okągłych kołków najlepiej średnicy 10 cm ustawionych pionowo jeden przy drugm. ładnie wygladają wtedy nieregularne kształty takiej piaskownicy. Daszek mozna zrobic z folii basenowej na lekkiej drewnianej ramce, z detalami technicznymi poradzi sobie kazdy majsterkowicz

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Ale gdize wtedy umiejscowic ta drewnianą ramę (ta na baby). Ona przykryje ta palisady, tak?

  6. #6

    Domyślnie

    moja piaskownica jest przy ogrodzeniu. Ściana przylegająca do ogrodzenia ma wysokość od 20 do 40 cm ponad grunt (wysokością delikatnie faluje)przy niej, wewnątrz piaskownicy jest decha do babek wykorzystywana tez jako ławka, druga ściana piaskownicy ma kształt półkola, też delikatnie faluje wysokością. piasek jest ok 10 cm ponizej gruntu. Mnie się podoba.

  7. #7

    Domyślnie

    opal mam pod reką rysunek piaskownicy z palisady chętnie ci wyślę.

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Tak, proszę bardzo. przesylam Ci na priv swoja emalie, ok??

  9. #9

    Domyślnie

    Widziałem też w Castoramie piaskownicę do złożenia (bez dna) kwadratową z zaimpregnowanego drewna (na zielonkawo)

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    Tak sobie pomyślałam,ze odwiedzę sklep z ogrodniczymi akcesoriami, tam czesto bywają całe zestawy dla dzieci..

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    My zamówilismy piaskownicę u stolarza /to było parę lat temu - teraz jest łatwiej kupić gotowe/. Z desek oheblowanych, z płaskimi deskami naokoło, sami ją pomalowaliśmy, nie miała dna, ani tez jej nieprzykrywalismy /moze tworzyć się pleśń/. Powinno ją się ustawić w miejscu lekko zacienionym i nie liczyć na piękny trawnik w okolicy . Większe dzieci potrzebują także krzaki, drzewo do wspinania, huźtawkę z liny, może być też trzepak. Dzieci nie znoszą równych trawników i posadzonych paru iglaków - to teren nudny.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    yemiołka

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.432
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    palisadowe piaskownice są ładne, ale mam wrażenie, że małe dzieciaki łatwo mogą na nich powybijać ząbki...
    pomysł schowka na łopatki kupuję!
    bez daszku można się obejść - wystarczy plażowy parasol wyciągany w razie potrzeby;
    pokrywa b. się przydaje, gdy w ogródku są zwierze - można ją przecież zrobić ażurową i wtedy nie powinno pleśnieć.

    a poza tym niezbędny jest domek!!! niekoniecznie na drzewie...

    aha, huśtałam się ostatnio na monstrum ze sznurka i siedzenia z "malucha" - superwygodne, polecam!

  13. #13

    Domyślnie

    Właśnie oglądałem konkurencję "Ładny Dom" 8/2001 i na stronie 73 jest super (według mnie) pomysł na piaskownice. Całość w lekkim zagłębieniu (więc nie będzie się piasek roznosił) otoczona grubymi, zaokrąglonymi palikami z drewna, które tworzą półkę na babki.
    Mi się baaardzo podoba !

  14. #14

    Domyślnie

    "Maluch" to doskonały dawca części.

    Fotele można przerobić na krzesła ogrodowe, opony na linach jako chuśtawki, kierownicę jako koło do kołowrotu w studni (sąsiad wykorzystał ten patent, ale mówi, że przydałaby się większa -
    - może od Stara).

  15. #15

    Domyślnie

    Nasz znajomy zrobił bardzo przyjemny placyk wysypany drobnymi kamykami ogrodzony niską palisadą a w jednym miejscu palisada zamienia się w słupeczki-pieńki do posiedzenia, powspinania i poskakania. Na placu stoi huśtawka z deską liną i opona więc jest wybór! Chłopaki świetnie się tam bawią, raz że po budowie jest to suchy teren kamyki można wozic itp, dobrze też tam posiedzieć bo trawka jeszcze nie rośnie wieć miły kąt. No i jest jeszcze górka do zatrawienia i obsadzenia wytrzymałymi roslinami póki co dzieciaki nieżle z niej zjeżdzają i wcale nie mam na myśli sankek

  16. #16

    Domyślnie

    Ja zrobiłam sama huśtawkę, z której jestem bardzo dumna
    Siedzenie jest z grubej powlekanej sklejki deskowaniowej, którą dokładnie oszlifowałam, ramiona z liny budowlanej, chwilowo zawieszamy ją na konstrukcji wiaty garażowej, później zamocujemy haki w stropie zadaszenia tarasu. Największy problem miałam z zaczepami, miały być ściągnane. Najpierw chciałam kupić karabińczyki do lin, ale okazały się drogie (40zł/szt.). Tydzień kombinowałam jak uniknąć tego wydatku, aż mnie olśniło, gdy spojrzałam na drzwi baraku - kłódki !!! Kosztują 7zł/szt., są bardzo mocne, nierdzewne no i huśtawka zapinana jest na kluczyki .
    Dodatkową zaletą huśtawki jest jej nośność - 600 kg (taka jest nośność liny) więc możemy się na niej huśtać we trójkę

  17. #17

    Domyślnie

    Ciut z innej beczki. U nas na osiedlu chcieli zrobić plac zabaw.
    Dwa bloki, dwie wspólnoty, dwa place zabaw w dwóch różnych miejscach. Cena za 1 placyk 15 000,00 (huśtawka, zjeżdżalnia, piaskownica i chyba karuzela)!!!! No bo architekt, projektant, atesty, ekipa itp..... No i nie przeszło. UFFF bo nasz blok ma 44 lokale.

  18. #18

    Domyślnie

    Moje dzieci marzą o starej oponie zawieszonej na linie na drzewie (taką ma sąsiad). To też jest chyba dobry pomysł na zabawki podwórkowe.

  19. #19

    Domyślnie

    Alanta,
    Pomysł na miarę Forumowego Nobla z tymi kłódkami !!!
    Super !

  20. #20

    Domyślnie

    Najczęściej najprostsze rozwiązania są najlepsze !
    Dodam, że jak na razie kłódki się nic a nic nie wytarły, pierwsza wytarła się lina, do której były podczepione, ale już wiem, że można ją owinąć taśmą teflonową...

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Alanta dnia 2002-07-10 12:35 ]</font>

Strona 1 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony