dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Kominek grzeje tylko u góry a w salonie gdzie stoi nie daje prawie w ogóle ciepła.

    Witam mam takie pytanie problem ( wiem ,że jest naprawdę dziwny ). Moi rodzice zrobili sobie kominek firma miała być dobra sprawdzona itp. a okazało się inaczej ale to historia do zupełnie innego tematu . Jednak ja z ojcem obserwowaliśmy ( a szczególnie ja) jak wykonują ten kominek i nie zauważyłem jakikolwiek błędu przy podłączaniu itp. Mało tego z racji ,że po ich pracach wyszła lekka awantura to sprowadziliśmy gościa który oceniał ich pracę i co do wykonania technicznego nie mail żadnych zastrzeżeń.
    Jednak jest pewien problem i to spory ,ponieważ kominek ma dwa rozprowadzenia ( na piętro) i te rozprowadzenia dają ciepła jak szkoda gadać ( moje prywatne zdanie jest takie ,że nie potrzeba nawet ogrzewania włączać) jednak w salonie gdzie stoi kominek jest zimno tak jakby wcale się nie paliło. Kratki idące z boku obudowy kominka nie dają ciepła ( ale one chyba są dla ozdoby więc tego się nie czepiam) ale większy problem jest w tym ,że można się prawie dotknąć szyby a ciepła prawie nie czuć. W starym domu był z tym problem do tego stopnia ,że nie dało się wysiedzieć w pobliżu komika dłużej i naprawdę dogrzewał pomieszczenie. Zrobiliśmy nawet test aby zamknąć tamte kratki rozprowadzające (ponieważ podejrzewaliśmy ,że to w nich jest problem) w celu sprawdzenia czy wtedy temperatura nie pójdzie bardziej ,,w salon" ale bezskutecznie.Pytaliśmy rożnych kominkarzy ale ci powiedzieli ,że pierwszy raz maja taki problem i naprawdę nie wiedza co doradzić. Więc mam do Was drodzy forumowicze pytanie w czym jest problem i jak go rozwiązać. bo podejrzewam ,że bez rozbierania kominka się nie obejdzie.

  2. #2

    Domyślnie

    Być może wkład czeka na to, aby ktoś w nim rozpalił

  3. #3

    Domyślnie

    do Łukasz789
    sprawdź czy będzie jakaś zmiana jeżeli zmniejszysz dopływ powietrza do paleniska o jakieś 50%...?

  4. #4

    Domyślnie

    Zapalimy i sprawdzimy ale marnie to widzę bo wszystkiego próbowaliśmy z tym kominkiem. Dzięki za radę!

  5. #5

    Domyślnie

    Proszę napisać jaki był efekt...

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Jaki wkład (jaka szyba lub szyby)? Pokaz jakąś fotkę z rozpalonym według
    Ciebie wkładem.

  7. #7

    Domyślnie

    Wkład: Supra Temporis 3D

  8. #8

    Domyślnie

    Jeżeli we wkładzie Supra palisz i równocześnie możesz trzymać rękę na szybie, to znaczy, że ..... Nie palisz, albo palisz bardzo mokrym drewnem i cała energia jest zużywana na odparowanie wilgoci z drewna. Nie ma cudów

  9. #9

    Domyślnie

    Drewno suche , ale chyba po spędzeniu kilku godzin na wertowaniu stron znalazłem powód. ,,Jeśli będziemy chcieli jednocześnie ogrzać pomieszczenie przyległe do kominka i znajdujące się piętro wyżej, musimy liczyć się z tym, że większość ogrzanego powietrzabędzie zawsze docierać do pomieszczenia zlokalizowanego najwyżej."Tak jest w tym przypadku a ,że szyba się nie grzeje jest spowodowane ustawieniami ,,tych gałek przy kominku" ( Swoją droga drugi rok je rozpracowuje bo ,,fachowiec " ,,pożyczył" sobie instrukcje do tego kominka).

  10. #10

    Domyślnie

    Wpisz sobie w GOOGLE "nazwę kominka oraz słowo instrukcja użytkowania" i powinno Ci się wszystko wyświetlić o tym wkładzie kominkowym.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony