dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Goshaa

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    2

    Domyślnie Pozwolenie na budowę - przyłącza energetyczne

    Witam serdecznie,

    Mam pytanie odnośnie przyłącza energetycznego.
    Jaki wniosek złożyć do dostawcy energii (w tym przypadku Taurona) - wniosek o zapewnienie dostawy energii czy wniosek o wydanie warunków przyłącz - w celu dołączenia do pozwolenia na budowę?

    W warunkach zabudowy jest już zapisane, że Tauron zapewnia dostarczenie energii i nie wiem czy nie będzie to powielenie informacji i strata czasu.

    Będę wdzięczna za pomoc!

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Do Wz możesz dołączyć wniosek o zapewnienie dostawy. Do PnB potrzebujesz uzgodnienia z dostawcami i uzgodnienia przebiegu mediów w ZUDzie. Weź z gminy wniosek do PnB - tam jest wszystko napisane. Wejdź na stronę Taurona i zobacza jak wygląda procedura przyłączenia nowego domu (budowy)
    I nie wniosek o wydanie warunków przyłącz tylko przyłącza na litośćBuki. I tak ze wszystkimi mediami.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    LukaszDTR

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Oborniki Śląskie
    Posty
    11

    Domyślnie

    Do PNB będziesz potrzebowała techniczne warunki przyłączenia (TWP).
    Aby je uzyskać złóż w Tauronie wniosek o określenie warunków przyłączenia. Przy okazji możesz złożyć wniosek o umowę przyłączeniową (UP), będzie potrzebna aby zrealizować przyłącze. Do wniosku musisz złożyć ksero aktu notarialnego, mapkę do celów opiniodawczych 1:500 oraz wypis z MPZP.
    TWP bez podpisanej UP ważne są tylko 2 lata.
    Powodzenia

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Goshaa

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za odpowiedź.

    Będę jeszcze wdzięczna za poradę w następujacych kwestiach:

    1.)Jaka jest lepsza opcja- złozenie wniosku od razu o zasialnie docelowe czy o zasilanie placu budowy?

    2.) W załącznikach wymagają mapki w skali 1:1000 - czy na tej mapce powinien być naniesiony budynek ( jresli tak to czy przez architekta?)

    Z góry dziękuję za pomoc!

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    to ja się podepnę
    w Tauronie otrzymałem w 2010 roku TWP, w których Tauron zobowiązał się do doprowadzenia w pobliże granicy działki prądu do końca czerwca 2011

    uczycnili to dopiero w marcu 2012 (postawili szare swoje skrzynki - na 10 działek postawili przy drodze 4 skrzynki - może tak ma być)

    w lutym minęła mi ważność TWP
    chciałbym robić przyłącze - Tauron twierdzi że musze ponownie wystąpić do nich o TWP - na grzyba mi to? pozwolenie na budowę już mam - ważne - chcę po prostu zrobić przyłącze budowlane...
    moim zdaniem powinienem wystąpić o umowę na dostarczanie prądu na budowę i zrobić przyłącze (znaczy mój elektryk zrobi ze skrzynką )

    a może panna z okienka Taurona ma rację?
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony