dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie malowanie drzwi wewnętrznych

    Witam.
    Jestem pierwszy raz na tym forum ale na pewno nie ostatni. Mieszkam w nowym domu ok 1.5 roku. Sama budowa trwała równo pół roku. W tak krótkim czasie nie udało mi się przeforsować wszystkich swoich pomysłów co do wykończenia domu. Budowa to był mój pomysł, długo namawiałam męża i nie chciałam dodatkowo robić wszystkiego po swojemu. Teraz mąż widzi, że można było inaczej, ładniej itp. Pomału chcę pozmieniać wysrój domu ale możliwie najmniejszym kosztem przy nakładzie TYLKO mojej pracy. Mąż pracuje poza domem i fizycznie nie może pomóc.
    Pierwszą rzeczą, którą chciałabym zrobić to przemalować drzwi wewnętrzne na biało. Stąd moje pytania: jaka farba i czy muszę najpierw jakoś je przygotować? Drzwi są firmy porta w naturalnej okleinie (kolor orzech).

    Bardzo proszę o pomoc

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    goryl23w

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Posty
    3

    Domyślnie

    Ja bym najpierw je czymś wyczyścił np. papier ścierny i pomalował lakierem

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    slawek9000

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-002
    Dzielnica
    Łagiewniki Nowe
    Posty
    684

    Domyślnie

    ja swoje sosnowe pokryłem farbą tikkurila satin matt z mieszalnika, kolor ral9010 czyli taki biały mniej biały, farba całkiem ładnie się rozlewa i widać przez nią rysunek słojów. Chociaż są lepsze farby, tikkurilla to taka średnia klasa

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli są jakieś zabrudzenia, to można drzwi wcześniej przeczyścić. Tylko nie używaj zbyt grubego papieru bo porobią Ci się głębokie rysy, których tak łatwo farba nie zamaskuje.

  5. #5

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że po samym malowaniu farba może odłazić. Dobrym pomysłem byłoby zastosowanie przed malowaniem gruntu (np. Śnieżka grunt do drewna, jest niedroga a działa). Dzięki temu farba będzie się lepiej trzymać i poprawi się jej faktura.

    Pozdrawiam

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sz.

    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witajcie
    Znacie może jakieś dobre preparaty do usuwania farby olejnej z drewnianych drzwi? Mieszkam w poniemieckim domu ze świetnymi drewnianymi drzwiami, które niestety przez lata były malowane białą farbą olejną.
    Dotychczas pozbywałem się jej opalarką, a następnie czyszczarką. Może lepiej pójść nieco na skróty? Polecicie coś może?

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    d***a*l

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    scansol tego uzywałem
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał dekoratorpl Zobacz post
    scansol tego uzywałem
    A ile warstw farby schodzi przy jednorazowej aplikacji tego preparatu?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał sz. Zobacz post
    Witajcie
    Znacie może jakieś dobre preparaty do usuwania farby olejnej z drewnianych drzwi? Mieszkam w poniemieckim domu ze świetnymi drewnianymi drzwiami, które niestety przez lata były malowane białą farbą olejną.
    Dotychczas pozbywałem się jej opalarką, a następnie czyszczarką. Może lepiej pójść nieco na skróty? Polecicie coś może?
    TU podobny temat.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zrobtosama

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-315
    Posty
    39

    Domyślnie

    Witam!
    W poczatkach tego miesiaca malowalam takie takie stare, ciemne drzwi z okleina drewnopodobna. Chcialam je jednolite w kolorze kosci sloniowej. W miare malowania pierwszych drzwi posepniala mi mina, bo na gladkim kolorze wychodzily wady konstrukcji. Moje drzwi maja drewniany stelaz czy szkielet (nie wiem jak to nazwas) , do ktorego zostaly przytwierdzone deski ponad centymetrowej grubosci. Z biegiem lat deski z lekka sie wybrzuszyly w miejscach, w ktorych nie byly przytwierdzone.Tego nie bylo widac, bo swiatlo zalamywalo sie na kilkuodcieniowej okleinie. pozalowalam ze wzielam sie za to malowanie, ale odwrotu juz nie bylo. pokombinowalam troche i przyszlo mi do glowy, aby na liniach wybrzuszenia na wszystkich bokach namalowac czarne paski 1,5 cm szerkie. podobne wklesniecia byly w miejscach, gdzie wzmocniona zostala klamka i zamek.pracy i cierpliwosci wlozylam moc, bo namalowanie cienkich paskow to nie taka prosta sprawa jak mi sie wydawalo.Przy uzycia papierowych malarskich paskow czarna farba podchodzila pod nie zostawiajac zacieki. Z piecioma drzwiami meczylam sie przez miesic, w miejscach wklesnietych na zamek i klamke namalowalam czarne dekoracje..Teraz te drzwi wspaniale wygladaja i jestem zadowolona, ze musialam tuszowac ich defekty.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony