dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Otworki w domie drewnianym , kornik w balach

    Witam.Więc zanim przejdę to głównego problemu to chciałbym scharakteryzować mój dom. Jest zbudowany z jodłowych bali , stoi już 9 lat , był impregnowany zaraz po postawieniu , później 4 lata po pierwszej impregnacji i 2 lata po drugiej impregnacji.Za każdym razem używany do impregnacji był Sadolin Extra (lakierobejca).Ostatnio zauważyłem na najnizszym z bali po jednej ze stron kilka - kilkanaście otworków. Zakładam że ich sprawcą jest kornik albo jakiś inny owad który niszczy drewno.Po rozmowie z kilkoma ludźmi którzy zajmują się drewnem , usłyszałem że do każdej z dziurek należy strzykawką podać ropę naftową albo stary olej silnikowy. Chciałem spytać czy jest dobry sposób na rozwiązanie problemu jakiegoś robaczka który zjada mi dom , czy są inne skuteczniejsze sposoby na rozwiązanie tego problemu , albo jakieś firmy które zajmują się tego typu sprawami ? Bardzo proszę o jak najszybszą pomoc.(Stworzyłem nowy post ponieważ tamten uznałem za niedokońca jasny)

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Ok ale to sie jakoś miesza i wstrzykuje czy co ? Są jakieś środki chemiczne które po wstrzyknięciu by załatwiły problem ?

  4. #4

    Domyślnie

    Z książki do renowacji antyków:

    Najlepsze rezultaty uzyskuje się przez wstrzykiwanie środków toksycznych w otwory. Jest to zabieg pracochłonny, lecz najmniej szkodliwy dla powłok wykończeniowych. Z obecnie dostępnych środków zadowalające wyniki osiąga się przez wstrzykiwanie w chodniki owadzie roztworu „Paraloidu B-72" w toluenie Roztwór ten spełnia dwojaką rolę: zwalcza szkodniki (toluen) i wzmacnia uszkodzone drewno („Paraloid B-72").

    Zabieg wykonuje się w dwóch fazach. W pierwszej fazie wstrzykuje się do otworów 5% roztwór „Paraloidu B-72" w toluenie, który przygotowuje się w dniu poprzedzającym wstrzykiwanie Uprzednio odmierzoną porcję „Paraloidu" należy zalać toluenem i od czasu do czasu tak ostrożnie mieszać, aby ni powstawały pęcherzyki powietrza. Rozpuszczanie trwa kilka godzin. Po oczyszczeniu uszkodzonego elementu i usunięciu mączki drzewnej z otworów (odkurzaczem lub przez opukiwanie wstrząsanie) preparat wstrzykuje się roztwór tak długo, aż zacznie się wylewać. Następnie element należy szczelnie okryć folią plastikową, a pod folię wstawić naczynie z terpentyną. Para terpen*tyny opóźnia odparowywanie toluenu z drewna. Po kilkakrotnym wstrzyknięciu 5% roztworu „Paraloid B-72" następuje druga faza, wzmacniająca drewno, która polega na parokrotnym wstrzyknięciu 10% roztworu „Paraloidu". Po każdorazowym wstrzyknięciu nadmiar roztworu należy usunąć watką umoczoną w toluenie, a następnie terpentyną zneutralizować działanie toluenu na farbę, werniks, powłokę lakierową lub po-złotniczą. Postępowanie takie jest konieczne, gdyż zastygający roztwór utworzyłby przy otworach nierówności, które trudno byłoby usunąć.
    Ostatnio edytowane przez m4rsh4ll ; 28-04-2012 o 20:35

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony