dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 13
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 253
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anel111
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    435
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie Koza i dwie kurki czyli dom farmera ;)

    Tu rzeczywiscie jest fajniej
    Tez sie przeniose.
    Zaczelam niedawno wiec przekleje caly majdan.

    No to START

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anel111
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    435
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    22.10.2011

    Kolejny dzien spedzony na poszukiwaniu projektu idealnego...
    Po Aleksandrze (za ciemny salon) i Z charakterem 4 (za jasny salon) przyszedl czas na Prosty 1.

    Jak sobie przypomne jakie mialam pomysly na dom rok temu to az sie za glowe lapie. Ale chyba teraz idzie ku dobremu

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anel111
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    435
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    25.10.2011

    Po dzisiejszych konsultacjach z architektem decyzja zapadla - Prosty 1 z poszerzonym garazem.
    Teraz czas na papierologie. Juz jestem przerazona ta iloscia pozwolen, ustalen, wnioskow, mapek i innych papiereczkow.

    Na razie probuje sie przedrzec przez rozne podsumowania. A od jutra dzialamy !

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anel111
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    435
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    30.10.2011

    Ostatecznie zakupilismy projekt. Czekamy az do nas przyjedzie, co ma nastapic w najblizsza srode wg wszelkich znakow na niebie i ziemi. Potem czas na mala poprawke i adaptacje. A rownolegle dzialamy z papierkami. Na razie nie idzie najgorzej. Ale stres jest.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anel111
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    435
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    04.11.2011

    Dzialka jesiennie:





    A przy okazji, projekt dotarl do nas wczoraj. I zaraz po przeczytaniu drugiej strony pojawil mi sie znam zapytania nad glowa bo napisane jest projekt domu.....z dwustanowiskowym garazem, mimo ze wyraznie widac, ze garaz jest jednostanowiskowy. Czyzby pracownia od razu wiedziala, ze chce powiekszyc garaz

    Poza tym sa postepy w dziedzinie - warunki techniczne przylaczy - gaz juz mamy, woda, kanalizacja i prad podania zlozone. To sobie teraz czekamy.
    Zostala kwestia ustalenia lokalizacji zjazdu z drogi.

    Przerazilam sie tez nieco tego, co zobaczylam w projekcie zagospodarowania dzialki u bratowej. Otoz w zszywce znalazl sie rowniez projekt ogrodzenia... Myslalam, ze na wymyslenie jak rzeczone ogrodzenie ma wygladac mam mnostwo czasu. A tu chyba pomylka (sic!).

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anel111
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    435
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    08.11.2011

    Dzis spotkalismy sie z panem z firmy Metaliko, zeby porozmawiac o schodach. Ciekawe spotkanie, schody drogie ale bardzo ladne robia. Bedziemy sie zastanawiac. Strasznie duzo tych rzeczy do zastanawiania sie jest

    Druga sprawa, nawet wazniejsza to wybor ekipy budujacej. Chcielibysmy miec jedna ekipe "od wszystkiego", ale na razie wciaz jestesmy na etapie na ktorym nie jestesmy w stanie stwierdzic, czy podana wycena to duzo czy malo. Echhh. Strasznie duzo sie trzeba nauczyc przy takiej budwie. Moja glowa zaczyna przypominac dynie i zaraz peknie.

    Dobranoc...

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anel111
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    435
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    11.11.2011

    Bylismy dzis na dzialce wykopac wielka dziure, celem zbadania naszego gruntu
    Ciekawe jak miara jednego metra potrafi byc wzgledna. Dziura byla niesamowicie gleboka

    Poza tym w oczekiwaniu na wszelkie pozwolenia i warunki przylaczeniowe przegladamy oferty ekip budowlanych a ja syce oczy dokonaniami innych. Np dzis przeczytalam/obejrzalam cala galerie Reni1980 - super. Oko zbielalo mi z zazdrosci.....moze to dlatego ta dziura w ziemi wydawala mi sie taka gleboka

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anel111
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    435
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    14.02.2012

    Wydaje sie ze to juz juz, a ciagle znajduje sie jeszcze cos co trzeba zalatwic.


    Ostatnio pojawila sie potrzeba uzyskania potwierdzenia, ze na dzialce nie ma drenazu !
    Bylismy wiec w urzedzie i teraz czekamy (w najgorszym przypadku naawet miesiac) na wydanie odpowiedniego dokumentu.

    Genealnie bryndza, a najgorsze ze przez te ciagle oczekiwania to caly impet wytracam

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anel111
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    435
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    22.02.2012

    No nareszcie ! Dzis odebralismy upragniony papierek. Domek znowu wydaje sie bardziej realny. Dzis nie bede pisac o swoich obawach. Dzis tylko sie ciesze i swietuje

    W zwiazku z tymi dobrymi nowinami pewnie wroce do pisania na forum. Przynajmniej na jakis czas Potem pewnie kolejne trudnosci mnie pochlona.

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anel111
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    435
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    25.02.2012

    Wykonawca wybrany. Poczatek w maju.
    Dzis bylismy odwiedzic znowu nasza wloscia. Przy powstajacych przy naszej ulicy 3 innych domach prace wra. Nie wiadomo kiedy pojawiaja sie dachy i okna ! Achhh, pozazdroscic.

    Ja oczywiscie wolny czas dziele miedzy realne myslenie o kosztach, pracach budowlanych itp a mniej realne ogladanie roznych fajnych wnetrz.

    Ale to ta mniej realna czesc motywuje do dzialania.

    Ostatnio 'oplakuje', ze moj dom nie bedzie stal na wzgorzu nad oceanem, jak jeden z podziwianych przeze mnie budynkow

    Heh, pomarzyc dobra rzecz

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anel111
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    435
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    04.03.2012

    Sporo sie ostatnio dzialo....

    1. Stres
    Jest, ciagle ze nie zdarzymy, ze bedzie cos nie tak, ze o czyms istotnym zapomnimy !!! Aaaaa
    2. Woda
    Wczoraj rozpoczelismy akcje "przylacze wodne". Projekt zrobi nam pan, ktory jest prawie naszym sasiadem. Nawet bedzie znizka "sasiedzka".
    3. Dziennik budowy
    Trzeba kupic
    4. Kierownik
    Jeden przesluchany. Teraz kolejny w kolejce.
    5. Ekipa
    Jest, potwierdzona, jak pogoda pozwoli to start po dlugim weekendzie majowym.
    Oby pozwolila.... Oby nie padalo....oby, oby....
    6. Rekuperator
    Ogladamy, badamy, liczymy. Pierwsza oferta i miny nam (a glownie malzonkowi) nieco zrzedly. Nic, to dopiero poczatek...
    7. Kanalizacja
    Na razie brak, wczoraj byla narada z sasiadami co by tu zrobic, zeby jednak rura od kanalizacji pojawila sie w naszej drodze juz w tym roku. Planowany jest 'najazd na burmistrza' - audiencja u jasnie panujacego we czwartek. Inne opcje - realizacja za prywatne fundusze i male dofinansowanie z gminy - ale to droga sprawa.
    8. Prad
    Okazalo sie, ze juz stoi skrzynka w granicy, ktora jest skrzynka nasza i sasiada. Czyli, ze moze nie bedzie takiego wielkiego problemu i dlugiego oczekiwania. Ufff.


    Dzis w planach jest stworzenie pamietnika wydatkow. Zeby nic nie umknelo i bylo ku pamieci.

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anel111
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    435
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    09.03.2012

    Prawomocne pozwolenie na budowe odebrane, dziennik jest.

    Zarezerwowalam termin na projekt ogrodu u forumowej ogrodniczki. Sadzic rosliny moge, podlewac moge, kosic moge ale wymyslac jakie roslinki i gdzie posadzic to juz przerasta moje mozliwosci
    Czas oczekiwania w kolejce po projekt pierdyliard miesiecy czyli rezerwacja jest na zime 2012.

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anel111
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    435
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    10.03.2012

    Kolejne spotkanie w sprawie podzialu kosztow kanalizacji. Mam nadzieje, ze tym razem kwota jest rozsadniejsza i dla nas akceptowalna....Ale kto wie.

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anel111
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    435
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    11.03.2012

    Wlasnie sie dowiedzialam, prawie na wlasne oczy ze nasza ulica ma juz swoja nazwe. Co wiecej, stoi juz slupek na ktorym wisi tabliczka z nazwa ! Wow ! To teraz jestem pod wrazeniem i nie bede spac w nocy

  15. #15

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anel111
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    435
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    30.03.2012

    Walka o kase trwa. Doradcy to jedno wielkie oszustwo.

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anel111
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    435
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    31.03.2012



    W zwiazku z klopotami bankowo/kredytowymi zupelnie zapomnialam ze pewnego cieplego weekendu marcowego wystartowalismy z pracami na dzialce
    Po zakonczeniu akcji dzialka wyglada bardziej jak dzialka a nie jak ugor bo wybuchu bomby

    Inwestor szaleje z kosa w naszych chaszczach

    Inwestorka w akcji


    Plonie ognisko....


    Niestety po wszystkim bylismy tak zmeczeni, ze zapomnielismy o uwiecznieniu dziela. Jak poprawi sie pogoda to sie poprawie i udokumentuje efekty naszych dokonan.

    A na koniec najlepszy pocieszyciel inwestorki ...... no poza mezem oczywiscie

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anel111
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    435
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    02.04.2012

    Wykorzystujac dzien wolny ( a mialam sobie dzis leniuchowac) wyciagnelam zestaw najswiezszych ksiag wieczystych, ublagalam pania w dziale finansow w pracy o zestawik nowych zaswiadczen o zarobkach i biegne skladac to wszytko po raz kolejny.
    Po weekendzie pod znakiem paniki dzis jest dzien pod haslem 'mobilizujacego wqrwu'. Jak bedzie trzeba odgryze komus glowe !

    Wczoraj dla relaksu ogladalam sobie ogrodki. Takie rozne slicznosci bez trawnikow. Okazuje sie, ze nawet na mojej dzialce (ktora jest dosc mokra) mozna posadzic rozne piekne rosliny.

    Niestety zaglebiajac sie w szczegoly.....zaczelam szperac w poszukiwaniu informacji o cenach ziemi, ktorej przydaloby sie troche dodatkowo na dzialce. I umarlam....aaaa....w sensie zobaczylam ceny !
    Chyba dzis 'dla relaksu' pojde biegac. Przynajmniej zadnych cen nie zobacze I bedzie mi sie znacznie lepiej spalo

  19. #19
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anel111
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    435
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    07.04.2012

    Swieta pod znakiem czekania...

    Tytul mowi sam za siebie - z kredytem nadal nic nie wiadomo
    Moze beda jakies informacje w przyszlym tygodniu...

    No to Wesolych Swiat !

  20. #20
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anel111
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    435
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    10.04.2012

    Tamdaradam !!!!

    HA ! jest i maly sukcesik Od dzis mozemy gotowac wode na dzialce W czajniku elektrycznym ! Albo suszyc wlosy
    Je je je !
    Tego mi bylo trzeba

Strona 1 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony