dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 13
Pokaż wyniki od 241 do 253 z 253
  1. #241

    Domyślnie

    Witam,
    a czy zdecydują się Państwo na pokazanie wnętrza na stronie DzW czy wolicie zachować szczegóły dla siebie? Pozdrawiam

  2. #242
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anel111
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    435
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Wnetrz nie bedziemy pokazywac.

  3. #243
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anel111
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    435
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Zapomnialam dodac - ze ostatnio cywilizacja juz prawie maksymalna u nas nastala i pojawily sie latarnie i nawet swieca. Normalnie szok!

  4. #244
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anel111
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    435
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Mala aktualizacja

    Ostatnio pojawily sie w naszym domu kolejne brakujace lampy. Jedna w duzej lazience oraz budzetowe lampki z IKEA w garderobie oraz w pralni.
    W pralni pojawi sie rowniez blat juz niedlugo. Lezy sobie w garazu i czeka na lepsze czasy.

  5. #245
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anel111
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    435
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Kolejne swieta w domu zblizaja sie wielkimi krokami

  6. #246
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anel111
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    435
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Ostatnio bylam tu ponad miesiac temu. Przed swietami. Alez ten czas szybko leci...
    Pojawilo sie jednak noworoczne postanowienie - na udomowianie naszego domu. W tym roku celem sa dekoracje, obrazki itp. Zeby wreszcie nie bylo tak pusto. Wreszcie troche odetchnelismy i nie myslimy juz z obrzydzeniem o kolejnej podrozy do sklepu wnetrzarskiego lub przegladaniu stron internetowych w poszukiwaniu bibelotow i inspiracji.

    Trzymajcie za nas kciuki!

  7. #247
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anel111
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    435
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Zauwazylam, ze dziennik zrobil sie bardzo nieciekawy poniewaz zniknely wszystki zdjecia
    Uroczo !

    W domu nic wielkiego sie nie dzieje. Uzupelniamy wciaz rozne drobiazgi i cieszymy sie ogrodem, ktory po dwoch sezonach naprawde niezle wyglada.

  8. #248
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Koszyk9

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Kod pocztowy
    74-105
    Posty
    40

    Domyślnie

    Właśnie....szkoda że nie ma zdjęć.... bo ja właśnie zamierzam startować z tym projektem i bym sobie co nieco podpatrzył...

  9. #249
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anel111
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    435
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Niestety juz nie bede dodawac od nowa :/
    Ale jakies pojedyncze moge podeslac, gdyby interesowalo cos konkretnego.

  10. #250
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anel111
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    435
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Czas leci...

    Ostatnio do moich roznych przemyslen na temat Prostego doszlo to na temat akustyki....
    Niestety schody dzialaja jak piekny wzmacniacz dzwieku z salonu i na gorze wszystko slychac. Nawet jesli mowi sie szeptem. RAdio slychac lepiej na gorze niz na dole. Echhh.
    Obserwacje zostaly poczynione w zwiazku z pojawieniem sie potomka, ktory lubi spac kiedy jest cicho. Nasze zycie wieczorne w salonie zostalo mocno zredukowane, ze wzgledu wlasnie na halasy :/

    Nie wiem co mozna zrobic zeby pozbyc sie tego efektu transmisji dzwiekow. Probowalismy tymczasowo zawieszac koce na schodach, ale nic to nie daje :/

  11. #251

    Domyślnie

    Również ubolewam nad brakiem zdjęć... Interesuje nas ten projekt i jego realizacje...
    Pisaliśmy do biura projektowego z zapytaniem o zmiany na etapie adaptacji, niestety nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi... Zastanawiamy się właśnie nad planem przestrzeni dziennej na parterze... Ciekawe spostrzeżenie w sprawie schodów...

  12. #252
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anel111
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    435
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    My akurat przestrzen na dole mamy wykorzystana zgodnie z projektem. Prawie nie zrobilismy zmian.
    Zdjecia to juz bylo minelo. Szkoda, ze zniknely ale zwyczajnie juz nie mam kiedy ladowac ich od nowa.

  13. #253

    Domyślnie

    Witam.

    Mam pytanie odnośnie kosztów budowy Prostego w różnych wariantach. Oczywiście mam świadomość, że ceny będą się znacząco różnić w związku z materiałami, firmami, warunkami lokalnymi czy miejscem budowy ale czy forumowicze mogliby napisać ile wyniósł ich koszt budowy w stanie deweloperskim oraz czy kosztorys zakupiony wraz z projektem ma się jakoś do rzeczywistości? Mam również świadomość, że kosztorys jest z 2015 r, a ceny materiałów i robocizny cały czas drożeją

    Ja od wiosny zaczynam budować Prostego 2 miejscowości pod Wrocławiem (powiat wrocławski). Cenę jaką udało mi się ustalić w wykonawcą to 86 tysięcy zł. netto za robociznę za Stan Surowy Otwarty. Ściany nośne, działowe, strop, kominy, taras, cały dach z ułożeniem dachówki i obróbkami blacharskimi. Materiały takie jak projekcie. Parę zmian w budynku w postaci powiększenia garażu, zmiana stropu na gęstożebrowy, zmiana wielkości okien itp.

    Czy jest mi ktoś w stanie powiedzieć czy to w miarę dobra cena? Porównałem 5 firm budowlanych i to nie była najniższa cena ale firma polecona, sprawdzona i solidna. Najniższa cena jaką udało mi się uzyskać to w granicach 75 tysięcy netto ale firma niesprawdzona.

    Prosty 2 to mały bunkier: strasznie dużo stali, zbrojenia, betonu i wieńców co zwiększa cenę budowy materiałowo ale też za robociznę

Strona 13 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony