dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 13
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 253
  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anel111
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    435
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    18.04.2012

    Jest decyzja o kasie !
    Nareszcie. Myslalam, ze z wrazenia sie poplacze

    Na dzis to tyle, musze sie ogarnac to popisze wiecej.
    A teraz spac.

    Dobranoc wszystkim pieknie !

  2. #22
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anel111
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    435
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    22.04.2012

    Niestety ostatnio nie za wiele sie dzieje. Dokladniej to nic, co nadawaloby sie na ciekawy post ze zdjeciami Dogrywamy sprawy z wykonawca, kierownikiem budowy i bankiem. Z niepokojem patrzymy na pogode i odliczamy dni do startu. Tenze przewidziany jest na drugi tydzien maja. Trzymam kciuki, zeby sie udalo.

    A ku pamieci bede wrzucac sobie inspiracje. Przydadza sie, jak zaczniemy wymyslac wnetrza.

    Na poczatek wnetrza domku, ktory nie tylko jest piekny w srodku, ale rowniez ma piekne otoczenie.







    Zdjecia mozna teraz znalezc w wielu miejscach w sieci. Na stronie Oprah.com, na stronie samej projektantki Alexandry Angle i wielu wielu innych.

  3. #23
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anel111
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    435
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    23.04.2012

    Zawiadomienie o rozpoczeciu robot budowlanych zlozone.
    Tylko pogoda do bani, pada pada pada.... ech! Fajnie, bo robi sie zielono. Ale dla naszej budowy to nie za dobrze.

    Jako, ze jestem wrodzonym czarnowidzem to im blizej potencjalnego rozpoczecia tym gorzej. Juz prawie nie moge spac spodziewajac sie roznej masci utrudnien.

    Dzis czeka mnie jeszcze wycieczka do banku. Musze pare kwestii wyjasnic...np. dlaczego bank spodziewa sie, ze planowane drewniane okna wstawie do domu przed tynkami w surowe mury ? Hem ?

  4. #24
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anel111
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    435
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    23.04.2012


    Oczywiscie za droga, kompletnie poza zasiegiem i pewnie totalnie nie praktyczna i w ogole wszystko na nie...
    Ale PIEKNA ! Cudowna. Panie i Panowie: MIEDZIANA WANNA



    Do tego w Elle o wnetrzach (wydanie nie-polskie) widzialam taka ze sciankami na zielono z zewnatrz. Cos cudownego.....

    Jak juz bede mega mega pogata to wroce do tematu

    Zdjecie z bloga Living Livelier.

  5. #25
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anel111
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    435
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Dzis

    Dlugi weekend juz tuz tuz. A my mozemy zaczac odliczac dni do rozpoczecia budowy ( o ile nie zacznie lac).

    U mnie zlozyly sie wszystkie stresujace sytuacje naraz: kredyt, budowa i rozgrywki w pracy. A do tego 'monsz' wyjechal i caly tydzien musialam zmaac sie ze wszystkim samotnie. Echh.

    Na pocieszenie w ogrodku wszystko rosnie jak na drozdzach, kwitna mi tulipany i migdalek w moim lesie sosnowym. Wlasciwie wszystkie rosliny przetrwaly zime i teraz wypuszczaja liscie i kwiatki.

    Plan na dlugi w/e ...spac spac spac i prace na swiezym powietrzu

  6. #26
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anel111
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    435
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Korzystajac z cudownej pogody robilam porzadki w moim obecnym 'ogrodku'. Niewiele w nim chce rosnac, ale pare roslinek postanowilo zakwitnac, mimo wiecznego mroku pod drzewami.



  7. #27
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anel111
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    435
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Wczoraj spotkalismy sie z potencjalnym wykonawca przylacza wodnego,krzyknal 5,5 tys. Ale mamy prawie 40 metrow wykopu. Wiec chyba cena nie jest najgorsza. Chociaz jak sie ja uslyszy to brzmi masakrycznie.
    Pozniej pewnie podobnie za gaz. No i prad musimy doprowadzic od skrzynki do domu. Sporo sie tego robi.

    A dzis korzystajac z ostatnich dni wolnosci i cieplej ladnej pogody zrobilismy wycieczke rowerowa - 40 km zakonczona wizytacja na naszych wlosciach. Krotka rozmowa z sasiadem (planujemy wspolna budowe plotu w granicy dzialek) i wymeczeni jestesmy znowu w domu
    Te rowery to tez poczatek naszego programu pt ' wygraj z wielkim tylkiem i brzuchem' ) Musimy cos ze soba zrobic, bo jak tak dalej pojdzie to na koniec budowy bede wazyc 90kg i palic 40 fajek dziennie....

  8. #28
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anel111
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    435
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Mimo, ze zarzekalam sie ze naszego obecnego ogrodu nie rusze juz nawet palcem to oczywiscie kilka ostatnich dni spedzilam upiekszajac go. A dzis jeszcze kupilam kilka roslinek i workow ziemi i dzialalam dalej Tlumacze sobie teraz, ze to wszystko czyni mnie bogatsza w doswiadczenie i bedzie mi latwiej w nowym ogrodzie

    Nareszcie tez porozumialam sie z pania, ktora wybralismy do projektowania wnetrz nowego domu. Mamy termin. Teraz jeszcze spotkanie, zeby ustalic szczegoly i czekamy sobie spokojnie na wlasciwy moment.

  9. #29
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anel111
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    435
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Wykonawca SSO ma ruszac w poniedzialek.

    A dzis niespodzianka. Okazalo sie, ze nasza mapka geodezyjna zostala wykonana w niewlasciwej skali i geodeta nie chce na jej podstawie wyznaczyc budynku na dzialce. Ciekawa sprawa bo NIKT tego nie zauwazyl. Pozwolenie na budowe jest i generalnie wszyscy z siebie zadowoleni.
    Pracujemy wiec teraz nad jakims obejsciem rzeczonej niespodzianki. Echhh

    Dzis podpisalismy tez kilka papierkow u wykonawcy przylacza wodnego. A po poludniu bylismy z wizyta u Pani, ktora robi nam projekt kanalizacji (w ulicy) oraz naszego przylacza. Bo kanalizacje robimy sobie z sasiadami; oczywiscie mamy nadzieje na dofinansowanie z gminy.

    Przy okazji....wciaz jeszcze dzialamy z kredytem. Niecierpie bankow !

  10. #30
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anel111
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    435
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Acha...zapomnialam dodac, ze najprawdopodobniej zrezygnujemy z cudow w postaci plyt/blachy na elewacji i skonczymy na tynku i boniach.

  11. #31
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anel111
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    435
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Matko! Co za dzien, kompletnie padam z nog, a jutro wyjezdzam sluzbowo. Do tego przyplatalo mi sie jakies przeziebienie, wiec humor zachowuje sie jak swiatowa gospodarka
    Ale konkrety - dzis na nogach od rana i ta-da-dam nareszcie podpisalismy umowe kredytowa. Juz nawet nie chce mi sie pisac ile to wszystko zajelo, ale wniosek jest jeden Pani z Aspiro jest znacznie lepsza niz Pan z Open. Teraz jeszcze tylko pozostaje zlozyc wniosek o wpis do hipoteki i mozemy ruszac z pieniedzmi.

    Druga sprawa z dzis to umowa z projektantka wnetrz. Spedzilismy u niej 3 godziny - slownie: TRZY. A jeszcze nawet nie zaczelismy. Start wspolpracy w lipcu. Teraz moge zbierac konkretne inspiracje. Ciezka praca przede mna.

    Podsumowanie tego tygodnia: wiele sie dzialo, ale materialy mamy zamowione, geodeta doagadamy i tylko pozostaje patrzec w niebo i zaklinac podloge, zeby START NASZEJ BUDOWY odbyl sie zgodnie z terminem.

  12. #32
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anel111
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    435
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Oczywiscie, zeby bylo trudniej to tydzien zaczynamy nasza nieobcnoscia. Pierwszy raz w zyciu wyjazdy sluzbowe sie nam z malzem nalozyly. Wiec na sam poczatek bede sama. Aaaaaa.....

  13. #33
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anel111
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    435
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    A tutaj wnetrza, ktore zrobily na nas spore wrazenie na poczatku





    zdjecia z pracowni projektowej Anny Koszeli

  14. #34
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anel111
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    435
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Kredyt uruchomiony STOP
    Stal juz na dzialce STOP
    Tylko czemu do cholery pada, HEM ??

    )

  15. #35
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anel111
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    435
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Przy okazji padl pierwszy 1000 odwiedzin mojego dziennika !!!
    Wiem, ze to niewiele w porownaniu do tych wielkich uwielbianych watkow. Ale zawsze cos. Hihi pierwszy sukces tego tygodnia

  16. #36
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anel111
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    435
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Nie bedzie padac, nie bedzie padac, nie bedzie padac...... Zaklinacz suszy
    W poniedzialek mam nadzieje, ze juz wreszcie ruszymy. W oczekiwaniu na start dzialka zarosla przeokropnie. Zielsko znowu siega kolan !

    W srode (jako ze poczatek budowy byl przewidziany na ostatnia srode) przyjechala stal i gwozdzie.

    A podczas ostatniej wizyty zapoznalismy sie z sasiadem z tylu, ktory juz mieszka u siebie od lat. Na swojej posesji ma trawnik, ktory wyglada jak dywan.... Ja caly czas upieram sie, ze u mnie trawy nie bedzie. nie chce miec boiska wokol domu. Chce zeby bylo zielono i przyjemnie - ale jak najmniej trawy. Nie mam zielonkawego pojecia na razie, co mialoby przykrywac ziemie zamiast trawnika. Ale jeszcze cos wymysle.
    Na pewno chcialabym miec w ogrodzie kilka drzew. Tu gdzie teraz mieszkamy, drzew jest mnostwo - glownie sosny - wiem ze tak duzo to za duzo. Jest ciemno i wilgotno Ale nie wyobrazam sobie, zeby w nowym miejscu drzew nie bylo wcale. Nawet sprzatanie przeboleje )

  17. #37
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anel111
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    435
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    DAY 1

    Stal w buszu



    Wytyczanie


    Pierwsze wykopki
    Ostatnio edytowane przez anel111 ; 21-05-2012 o 20:50

  18. #38
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anel111
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    435
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    No i nic nie widac :/ echhhh

    o juz wyedytowalam
    Ostatnio edytowane przez anel111 ; 21-05-2012 o 20:51

  19. #39
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anel111
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    435
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Czyli - wreszcie ruszylismy !!!!!! Tyle czarnej ziemi to dawno nie widzialam (bo tu gdzie mieszkamy to sam piach). Dzialka sie jakos obkurczyla i malo co miejsca zostalo.
    Dziwnie sie w ogole czuje. Jakos wciaz wydaje mi sie, ze to ogladam JAKIES, CZYJES zdjecia na forum.

  20. #40
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar anel111
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    435
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Dzien drugi

    A dzis zbrojenie i zalewanie. Takie to wszystko wysmarkane.... Ale bedzie lepiej (mam nadzieje)





    Wieczorem...

Strona 2 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony