dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Temat: montaz osb

  1. #1

    Domyślnie montaz osb

    ile powinna kosztować robocizna montażu płyt osb (18mm) na jętki (podłoga na strychu nieużytkowym). Wykonawca coś wspomina o 12 pln za m2 - nie za dużo to?

  2. #2

    Domyślnie

    A co wchodzi w zakres robocizny?

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Zawsze można za darmo! Osobiście.

  4. #4

    Domyślnie

    montaż w sensie wtarganie materiału z podjazdu do domu, następnie na pierwsze piętro, później na jętki, docięcie jeśli to konieczne i przykręcenie do jętek, odpadki do kontenera, płyty montowane z jakąś przekładką filcową cz piankową.

    Pewnie że można za darmo, ale wolałbym aby nikt mi mojej roboty nie odbierał więc i ja innym dam zarobić - pytanie ile to jest warte bo nie wiem - wygląda to na dzień pracy dla dwóch (taki maks 8h) i pytanie czy te 120m2 przy tej cenie to norma czy przesada?

  5. #5

    Domyślnie

    Płaciliśmy 10zł/m2. Tak, że cena chyba w normie.
    Mareczek, nie zawsze oznacza mężczyznę przynajmniej w tym przypadku

  6. #6

    Domyślnie

    To normalna cena za ten zakres usług.

    Ja na budowach widuje "fachowców" którzy dojeżdżają rowerami, warsztat pracy mieści się w reklamówce, a resztę narzędzi + transport materiałów i śmieci jest po stronie właściciela. I też się potrafią tak wycenić

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    d***a*l

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    bez wnoszenia z samochodu!
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jabar1975 Zobacz post
    montaż w sensie wtarganie materiału z podjazdu do domu, następnie na pierwsze piętro, później na jętki, docięcie jeśli to konieczne i przykręcenie do jętek, odpadki do kontenera, płyty montowane z jakąś przekładką filcową cz piankową.

    Pewnie że można za darmo, ale wolałbym aby nikt mi mojej roboty nie odbierał więc i ja innym dam zarobić - pytanie ile to jest warte bo nie wiem - wygląda to na dzień pracy dla dwóch (taki maks 8h) i pytanie czy te 120m2 przy tej cenie to norma czy przesada?
    dzień pracy- prosze się nie ośmieszać.to jest 1600 kg i ponad 2000 wkrętów.prosze liczyć dalej.poszukiwanie niewolników trwa.

  9. #9

    Domyślnie

    Szanowny Panie s***d*
    Trwało to:
    2h wnoszenia materiału z podjazdu na górę (2 osoby)
    7h montażu przez jedną osobę (montaż na podkładkach filcowych - z docinaniem i dopasowywaniem - wyszło 65m2 -
    dostał wykonawca 850 netto i na niewolnika to on bynajmniej nie wyglądał.
    Rozumiem, że próbuje Pan udawadniać że osoba nie posiadająca specjalnych kwalifikacji (osbługa pilarki i wkrętarki) powinna w tym kraju zarabiać zdecydowanie więcej niż 15 tys pln netto miesięcznie? Trochę nam jeszcze brakuje do Norwegii czy Szwajcarii...

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar konspect
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Piotrków Tryb.
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    6

    Domyślnie

    To trzeba sobie było samemu zrobić - byłoby taniej.

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kulasekfcb

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Olawa
    Kod pocztowy
    55-200
    Posty
    5

    Domyślnie

    Przyłączam się do tematu, ile wyniosłaby robocizna za montaż płyt osb (25mm) i wykonanie stelażu z łat ( stelaż krzyżowy) wraz z wypoziomowaniem na legarach i między legarami wełna 15/20cm?
    Ostatnio edytowane przez kulasekfcb ; 03-12-2015 o 21:22

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jabar1975 Zobacz post
    Szanowny Panie s***d*
    Trwało to:
    2h wnoszenia materiału z podjazdu na górę (2 osoby)
    7h montażu przez jedną osobę (montaż na podkładkach filcowych - z docinaniem i dopasowywaniem - wyszło 65m2 -
    dostał wykonawca 850 netto i na niewolnika to on bynajmniej nie wyglądał.
    Rozumiem, że próbuje Pan udawadniać że osoba nie posiadająca specjalnych kwalifikacji (osbługa pilarki i wkrętarki) powinna w tym kraju zarabiać zdecydowanie więcej niż 15 tys pln netto miesięcznie? Trochę nam jeszcze brakuje do Norwegii czy Szwajcarii...
    Sorry ale muszę wtrącić się. Jeżeli sam posiadasz takie kwalifikacje to kto Ci bronił wykonać to osobiście. I jeszcze jedno: musiałbyś kupić dobrą pilarkę, wkrętarkę i trochę innych rzeczy i oczywiście osobiście popracować. I w ten sposób byłbys bardziej do tyłu. Więc nie wyjeżdżaj tutaj do nikogo z kwalifikacjami . Jeżeli wykonawca krzyknął Ci za drogo to trzeba było szukać innego za 400 zł i tak bys później jeszcze szukał kogoś do poprawienia a poprawki są płatne 200 %. Więc lepiej szanujmy się wszyscy wzajemnie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony