dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Co tu jest źle z podłączeniem zasobników

    witam
    Mam w mojej instalacji chyba coś nie tak połączone zasobniki, nagrzewa mi oba ale ciągnie wode tylko z zasobnika "1", nawet jak już się skończy ciepłą to ciągnie zimną, żeby woda poszła z "2" to się da po odcięciu zaworu przy "1", wówczas idzie z "2" ciepła.
    O co tu chodzi, załączam poglądowy rysunek, chociaż zbytnio na niem nie wiem czy się zrozumie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PODŁACZENIE ZBIORNIKOW DO PIECA.jpg
Wyświetleń:	146
Rozmiar:	35,4 KB
ID:	114022  

  2. #2

    Domyślnie

    zrobiłem ponownie rysunek, może teraz będzie zrozumialej, nie wiem co przerobić aby leciała z 2 zasobników ciepła
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P5090344_800x600.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	45,6 KB
ID:	115101  
    Ostatnio edytowane przez arczi ; 09-05-2012 o 21:55

  3. #3

    Domyślnie

    W Twojej instalacji problem rozwiąże trójdrogowy zawór mieszający.
    słuzy miedzy innymi do
    - jako zabezpieczenie przed niską temperaturą powrotu c.o - kotły na paliwa stałe
    - obsługa obwodu pierwszeństwa przy podgrzewacza wody użytkowej i c.o.
    - rozdział energii cieplnej dostarczanej z kolektora słonecznego lub pompy ciepłą
    - do obniżenia temperatury zasilania obiegu grzewczego np. w instalacjach ogrzewania podłogowego
    -do współpracy ze sterownikami pogodowymi.
    W pełni automatyczną pracę zaworu cztero lub trzydrogowego można zapewnić dzięki siłownikom.

  4. #4

    Domyślnie

    właśnie zawór taki mam, proszę zerknąć na rysunku gdzie on jest, i co myśle żeby przerobić
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rysunek.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	115139  

  5. #5

    Domyślnie

    Z tego co zdołałem dojrzeć, to zasobniki masz połączone równolegle.
    Spróbuj połączyć je szeregowo. Zasilanie zwu do zas nr 2, wyjście cwu z zas nr 2 podłącz do zas nr 1 w miejscu gdzie teraz masz zasilanie zwu.
    Wyjście cwu na instalację ze zas nr 1 bez zmian.
    W ten sposób nigdy nie pociągniesz zimnej wody z zas nr 1.

  6. #6

    Domyślnie

    DanielN, raczej ta opcja odpada, chodzi o to że zasobnik nr 1 działa przez cały rok, a zasobnik nr 2 jest uruchamiany sezonowo (3 miesiące w roku), przed samym zasobnikiem 2 są zawory na każdą rurkę i są zamykane

  7. #7

    Domyślnie

    to co na schematach jest totalnym bezsensem w stosunku do tego co piszesz, jeżeli 2 zasobnik działa sezonowo to musisz mechanicznie nim sterować czyli jakieś czujniki termostatyczne połączone z 3d a zawór ma być na skrzyżowaniu zbiorników a nie jako pomieszanie zimnej wody, poczytaj ze zrozumieniem temat o buforach tam wszystko znajdziesz
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

  8. #8

    Domyślnie

    No właśnie działa ale nie działa, o to tu chodzi, ja go otwieram na sezon ale on nie działa, czyli tak jak mówiłem, schodzi woda ciepła z pierwszego i zaczyna lecieć zimna gdzie w drugim jest ciepła która nie leci, a jest ciepła na pewno bo jak odcinam zasobnik 1 to od razu podaje ciepłą z 2

  9. #9

    Domyślnie

    Zrobiłem poglądowy szkic połączenia szeregowego. Jeżeli nie będziesz korzystać z zasobnika nr 2, to wystarczy że zamkniesz zawory Z1 i Z2.
    Na szkicu nie ma wkreślonych elementów związanych z dodatkowymi urządzeniami, osprzętem i automatyką.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony