dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Karnisz, linka - jak rozwiązać

    Nie mogę znaleźć żadnego karnisza, który spełniałby moje wymagania a więc był biały, podwójny i prosty (mam nowoczesne wnętrze).

    Podobają mi się systemy linkowe - fajne jest coś takiego http://www.leroymerlin.pl/produkty/k...248939698.html - trzeba by tylko zrobić w dwóch rzędach.

    Są jednak dwa pytania:

    1. czy taki system wytrzyma ciężar b. ciężkich zasłon ok 5-6 metrwó?
    2. jak przymocować to na ścianie, której długość wynosi 603cm? Linka ma tylko 5 metrów...

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    To jest linka do firan - wyraźnie napisano w opisie...

  3. #3

    Domyślnie

    A są takie do zasłon? A może fajnie by było zrobić taki pręt we własnym zakresie. Tylko jak? Mogłoby to fajnie wyglądać - tak industrialnie.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rs888

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-399
    Posty
    3

    Domyślnie

    Te karnisze linkowe sprzedawane w sklepach to główny nacisk mają położony na ozdoby. Najlepiej pójść do sklepu metalowego i kupić 12 m linki stalowej 3mm lub 4mm, koszt 3zł do 5zł za metr. Dodatkowo zaciski do zrobienia pętli na lince, koszt od 1zł do 3zł. Cztery kołki do ściany zakończone uchwytem zamkniętym. Na koniec śruba rzymska by nie było kłopotów z naciągiem, koszt od 2zł do 10zł, najlepiej wybrać jakąś wersje ozdobną. Jeszcze żabki , najlepiej wybrać takie które łatwo nałożyć na linkę a nie spadają, koszt 20 sztuk z 10zł. Kołki na haki można wiercić w ścianie lub suficie. Jak ściana wytrzyma to nie powinno być kłopotów.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    problem z tymi linkami jest taki, że pracują zależnie od temperatury wnętrza. Więc w czasie upałów mogą wisieć (zwłaszcza pod ciężarem zasłony) a nie być napięte. Chyba, że wiecznie to naciagać?

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rs888

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-399
    Posty
    3

    Domyślnie

    "problem z tymi linkami jest taki, że pracują zależnie od temperatury wnętrza. Więc w czasie upałów mogą wisieć (zwłaszcza pod ciężarem zasłony) a nie być napięte"
    Linka stalowa bez żadnego oplotu z plastiku fi 3mm lub 4mm nie odkształci się pod wpływem temperatury a na pewno nie pod zasłonami, może pod workiem z ziemniakami.
    Mogą się rozciągać kołki rozporowe, dlatego wybierać takie zakończone kółkiem zaspawanym.
    Trzeba wybrać odpowiednią śrubę rzymską, to takie coś mające gwint prawy i lewy i jak się naciąga to nic się nie skręca.
    "Chyba, że wiecznie to naciagać? "
    Fajny pomysł z tym wiecznym naciąganiem, można linkę dać na przelot i zakończyć 10 kg donicą z kwiatkiem, ale śruba rzymska jest pewniejsza.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    miałam system linkowy z IKEA z zasłoną typu "makarony" - wisiało non stop, nie szło naciągnąć na dłużej, bo "makarnon" był za ciężki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony