Może ja odpowiem względem własnego doświadczenia. Coś wyżej czytałam nie ufajcie specjalistycznym firmom. Jestem kobietą i nie wyobrażam sobie nie zaufać komuś kogo celem jest znać się na tym. Za cały system w moim mieszkaniu zapłaciłam ok 10 tys. Zawsze gdy dodaję jakiś moduł dzwonię do z-house i robią mi to zdalnie za darmo. Ja jestem tylko element wykonawczy Mam serwer, który obsługuje ogrzewanie, oświetlenie, czujnik dymu, czujniki ruchu i alarm. Mam pilota aczkolwiek nie korzystam z niego bo jestem uzależniona od telefonu komórkowego, który mi służy za pilot. Teraz chcę mieć jeszcze obsługę z tabletu tylko mamy problem ze znalezieniem odpowiedniego uchwytu na ścianę bo chciałabym aby był wbudowany i kable mi się nie plątały bo mam psa co by je zeżarł. Na razie do mojego tabletu nie ma niestety takiego uchwytu z ładowarką ale panowie coś projektują Poza tym mam system bezprzewodowy i jestem wdzięczna bo mogę kombinować ile wlezie a nie muszę robić od nowa remontu. Jeżeli chodzi o koszt no to niestety nie mam domku jednorodzinnego więc nie liczyłam w tych 10tys. okien i rolet. Pozdrawiam.