dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 195

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TomekWaw
    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    158

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Teraz zrobil bym inaczej.
    Poszedl bym w homeassistanta. I stacje pogodowa knx zamiast loxone.
    W loxone da sie zrobic wszystko co chcialem. Ale homeassistant mogl byn zrobic estetyczniej. Zwlaszcza,ze moja automatyka nie jest zwykla. Znaczniej rozbudowana niz sta standardowa od loxone. Glupia roleta zajmije cala strone(jak ktos wie co to loxone)
    Pójście w HA zamiast Loxone jest dość niedorzeczne, zwłaszcza jeśli ktoś miał styczność z tym i z tym. Taka opcja może być dobra chyba tylko dla geeków, który kochają ślęczeć przed monitorem i dziergać w durnym deklaracyjnym yamlu wszystko od zera długimi tygodniami. Z przerwami na naprawianie systemu po prawie każdej aktualizacji. To co trzeba w HA (lub w NR) mozolnie wydziergać, w Loxone jest out-of-the-box - sam wiesz. I najczęściej na starcie jest już znacznie bardziej skomplikowane, niż kiedykolwiek zrobią to dziergacze. Po co wymyślać koło? Dla wątpliwie ładniejszej wizualizacji? Jeśli tę wizualizację intensywnie używasz, to robisz to źle, bo dobra automatyka nie wymaga wielu wizualizacji

    Roleta nie zajmuje w Loxone całej strony - ja mam na jednej (A4) po 3-4 rolety. Dodatkowa, dość wyszukana logika do nich - rzeczywiście zajmuje u mnie kolejne 2-3 strony, ale co z tego? Aktualnie mam ponad 100 stron diagramów w Loxone Config i nadal wszystko jest bardzo czytelne i zrozumiałe w 3 sekundy po rzuceniu okiem na diagram. Stworzenie analogicznej logiki w HA (o ile w ogóle możliwe, bo raczej nie) wymagałoby kilkanaście miesięcy pracy i skończyło się setką nieczytelnych, okrutnie długich plików tekstowych, którymi późniejsze zarządzanie byłoby męczarnią.

    HA to jest micky mouse solution. Dobry do nauki i liźnięcia automatyki oraz dobry dla geeków i administratorów systemów informatycznych który tak kochają pracę, że chcą ją też wykonywać w domu. Niestety często wybierany też ze względu na pozornie niskie koszty wejścia, przez ludzi którzy zupełnie nie cenią swojego czasu albo bagatelizują ilość czasu, jaką HA rzeczywiście pochłonie.
    Ostatnio edytowane przez TomekWaw ; 23-05-2023 o 12:29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony