dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ewkapraga

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1

    Domyślnie Łazienka, gołe ściany. Od czego zacząć?

    Witam miło. Mam małą łazienkę w której jest żywa cegła. W temacie materiałów jestem praktycznie zielona ale potrafię sobie sama poradzić z pracą. Proszę mi powiedzieć czym zakryć te cegły. Czy Goldband by się do tego nadał? Dziękuję za odpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie

    Goldband może być, pod warunkiem, że wykonasz prawidłowo izolację w strefach narażonych na wilgoć (wanna, brodzik, narożniki przy podłodze) przy użyciu dobrej jakościowo folii w płynie. Zakładam, że na to pójdą płytki. Jeżeli nie to trzeba będzie pomalować np. dobrą farbą lateksową, ale w miejscach narażonych na zachlapanie tynk mimo wszystko może nasiąkać i ulec zniszczeniu.

    Ale jeżeli ma to być solidnie i na lata, to radziłbym tradycyjny tynk cementowo-wapienny. Najpierw cienka warstwa szprycu cementowego (taki baranek wykonany dość rzadką zaprawą z cementu i piasku, narzuconą kielnią) a na to właściwa warstwa tynku. Warstwy gładzi pod płytki nie trzeba. Tynk może być gotowy w workach po 25kg z supermarketu - mogę polecić zaprawę murarsko-tynkarską Baumit DuoMortel - jest z dobrym gatunkowo wapnem co bardzo ułatwia nanoszenie i zacieranie. Cement na szpryc trzeba kupić oddzielnie. Pamiętaj jednak, że narzucenie, wyrównanie i zatarcie takiego tynku to niestety kawał ciężkiej roboty - na pewno w porównaniu z gipsowym.

    Oczywiście w obu przypadkach ścianę należy dobrze zagruntować (najlepiej kilka warstw mokre na mokre rozcienczonym gruntem) lub odpylić i mocno zwilżyć.
    Ostatnio edytowane przez krybacki ; 26-04-2012 o 16:16

  3. #3

    Domyślnie

    Moze byc Goldgand , moze byc tynk cementowo - wapienny , moze byc karton - gips .

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    d***a*l

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    jak powyżej
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony