dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 258 z 784
Pokaż wyniki od 5.141 do 5.160 z 15667

Temat: DOM TOLI

  1. #5141
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Ależ zimno, brrr, nad ranem było chyba z -7.
    I co się dziwić, że przyroda na naszym biegunie zimna nie wie, czy ma się rozwijać, czy nie.
    Ja podpowiadam, że mimo wszystko tak, ale ona podchodzi do tematu z pewną taką nieśmiałością

    Kruela, kupiłaś korę? Jest dość mocno mielona, ale za taką cenę to i tak warto.
    Bałam się, że przy mocnym wietrze będzie fruwać po ogrodzie, ale leży na swoim miejscu.

    Aluba, cieszę się zawsze, gdy ktoś nowy się odezwie. Nie bądź taka, pisz częściej. Pozdrawiam

    Gohna, Ciebie też dawno u siebie nie widziałam. Dobrze, że piszesz, zakładam że żyjesz spokojnie i bezstresowo w swoim domu, wylegujesz na tarasie i słuchasz co w trawie piszczy

    Rogbog, a mego kogucika co rusz ktoś w pupę strzeli, żeby piał na cały dom, to od świąt ulubieniec rodziny

    Anrewi, dziękuję za to co napisałaś, masz u mnie dożywotnio nie jeden kieliszeczek nalewki domowej roboty. Którą bardziej preferujesz, pigwówkę, aroniówkę, czy wiśnióweczkę? Pozdrawiam serdecznie

    Elbra1, miło mi gdy piszesz, że lubisz tu wracać, wracaj jak najczęściej, rozsiądź się wygodnie i skrobnij coś czasem. Ja zawsze czekam na wpisy.
    Pozdrowienia serdeczne.

    Braza, Jacki, walczymy, walczymy.
    Nasza armia się rozrasta, uzbrojenie też, sięgamy po coraz większe armaty.
    Nawet tajnego agenta mamy, nie pójdzie im z nami tak łatwo jak myśleli.

    AMFI, gniazdko na żyrandolu doczekało się nawet dwóch ptaszków.
    Wiem, wiem, kiczowate to troszkę, ale zawsze twierdzę że w oparciu o tradycyjne celebrowanie świąt, taki kicz jest wręcz wskazany, nie tylko dopuszczalny
    Komodę zamawiałam w sklepie z meblami kolonialnymi. Ma takie fajne, naturalne spękania. Od właścicielki sklepu dostałam tę drewnianą łódkową misę, w której leżą białe zasuszone kwiaty storczyka.
    Ona też pasuje do tej komody.
    A latarenki dostałam w prezencie wchodzinowym od znajomych.
    Bardzo je lubię, to już trzeci komplet wysokich świec, który się w nich wypala.
    Zapada zmrok, zapalam latarenki.
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  2. #5142
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Alunek, na zdjęcia ogrodu trzeba jeszcze poczekać.
    Przyroda zastygła w tym arktycznym powietrzu, nie wie co ma robić.
    Tulipany nadal nie kwitną, trawnik po wertykulacji jeszcze nie doszedł do siebie.
    Jest bardzo sucho, deszczu nie zapowiadają, nie wiem, czy rozsypywać nawóz i podlewać, czy czekać. Jeśli nie rozsypię, to ten kapryśny gatunek trawy nie ruszy.
    Nie wiem co robić

    Aga J.G. Justyna27, dzięki, że trzymacie, będę pisać jak się sprawy mają.

    BetaGreta, tak już jest, że przed świętami to pełna mobilizacja do pracy, a po świętach przychodzi rozleniwienie.
    Ale to minie. Słońce ładuje akumulatory, więc energii nie może zabraknąć.

    Magpie101, dziękuję i pozdrawiam słonecznie

    Amtla, parapety zewnętrzne mam z lakierowanej płytki parapetowej w kolorze ciemnego brązu, takiego jak podbitka.

    Lilaer, witam serdecznie. Jak czytam zaczynasz przygodę z budowaniem.
    Życzę, aby przebiegła bezproblemowo i namawiam do założenia dziennika.
    Zakładaj i pisz, będziemy Ci kibicować i wspierać.
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  3. #5143
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DarioAS
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.131

    Domyślnie

    Tolusiu, pięknie, jak zwykle zresztą zachwycona jestem

    czy ta roślinka skalniakowa to w całości tak wygląda??
    Wiesz, jak sie nazywa??

  4. #5144
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    W piątek postanowiłam zająć się działką rekreacyjną, wysprzątać drewniany domek po zimie, uporządkować ogród.
    Oczywiście narobiłam się nieprzytomnie, ale wszędzie błysk.
    Nawet umyłam drewniane ściany deskę po desce, odkurzyłam sufity, wyszorowałam podłogi. Cały domek jest drewniany, jak niezwykle pachniało wilgotne, czyste drewno, nie wiem z czym ten zapach można porównać.
    Miras naprawiał taras wejściowy, po tylu latach wymagał gruntownej renowacji.
    Mamy do tego miejsca ogromny sentyment.
    Przed budową domu od wielu lat spędzaliśmy tam każdą wolną chwilę, a w wakacje mieszkaliśmy.
    Lubiłam wieczorami siadać w altance i patrzeć na domek, na małe okienka ze szprosami rozświetlone światłem palącego się, otwartego kominka.
    Na roześmiane, ubrudzone po całym dniu buzie naszych dzieci siedzących na tarasie i kończące budować wieżę z klocków.
    Nasze "święte żaby" właziły mi na stopy, na trawniku ruszały się cienie falujących ozdobnych traw oświetlonych lampami ogrodowymi.
    Pachniała maciejka.
    Nasz kochany, nieżyjący już sąsiad pan Romek po wieczornym obchodzie swojej działki cichutko mówił dobranoc.
    A ja czułam się prawdziwie szczęśliwa. Chciałam by takie chwile trwały wiecznie a życie się zatrzymało i trwało tak bez końca.

    Ten domek nadal ma swój czar i magię. I choć dzieci urosły i już nie słychać ich rozkosznego seplenienia, to całe poddasze domu zatrzymało ich dzieciństwo.
    Tam są wszystkie ich rysunki, malunki, ludziki z plasteliny.
    Pudła resoraków, samochody zdalnie sterowane, statki kosmiczne, lalki barbie, maskotki i mnóstwo różnych różnistych figurek z porcelany, maskotek, jakiś glinianych kaczek i innych drobiazgów, które dostawały na swoje imieniny i urodziny od kolegów i koleżanek.
    A że spraszały zawsze pół osiedla, to jest tego cała masa.
    Można otwierać sklep "1001 drobiazgów"

    Dzięki tym wszystkim przedmiotom, drobiazgom wspomnienia tamtych chwil są wciąż bardzo żywe. Sosny w ogrodzie pachną bardziej niż w lesie, ptaki śpiewają piękniej niż gdziekolwiek, bo to nasze miejsce rodzinnych wspomnień.

    W jakimś stopniu udało mi się zatrzymać czas
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  5. #5145
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    DarioAS, to ta roślinka, nie wiem jak się nazywa i nie wiem skąd się u mnie wzięła. Ale pomogę jej się u mnie rozrosnąć.
    W końcu gościnna jestem, czyż nie?
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  6. #5146
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DarioAS
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.131

    Domyślnie

    i to jak
    ja też nie wiem skąd ona u mnie, ale przynajmniej mi coś kwitnie już

  7. #5147

  8. #5148
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar malkaj
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    161
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Tola!
    Twój ogród i altanka są piękne! To wspaniale mieć takie miejsce, z którym wiąże się tyle wspomnień. A ile lat maja teraz Twoje dzieci?
    Pozdrawiam.
    Malkaj

  9. #5149
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Tolcia, Ty to masz talent ogromniasty do wprowadzania mnie w stan wzruszenia ... no aż mi głupio, ale czytając Twoje słowa, takie jak o działeczce rekreacyjnej, coś mnie za gardło ściska (i nie jest to ciasny golf )

    Buziaki zostawiam
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  10. #5150

    Domyślnie

    Droga Tolu jesteś takim moim forumowym guru i troszkę mi głupio prosić Cię o to, ale zaryzykuje Niedługo chce rozpocząć budowę własnego domu dlatego już teraz powoli obmyślam co gdzie i jak ma się znajdować no i jakie kolory mają dominować Twój dom cały czas jest moją inspiracją bo tak jak Ty kocham przyrodę, zieleń, nature...mam problem z zaprojektowaniem sobie salonu który połączony jest z jadalnią marzyła mi się taka ściana kominkowa z kamienia jak jest u Ciebie, ale raczej u mnie jest to niemożliwe ze wzgledu na umiejscowienie kominka..czy mogłabyś mi jakoś pomóc w zaprojektowaniu salonu? na dole umieściłam rzut parteru oraz kominek o jakim myślałam żeby zrobić, ale nie wiem jaki zrobić jego kolor (na pewno nie bordo) panele mają być jesionowe a ściany jasne (coś jak u Ciebie) a może zaproponujesz jakiś inny kominek aby był spójny z całością? jadalnie chciałabym oddzielić od salonu małą ścianką tak, aby gdy przyjdą goście nie widzieli krzątającej się mnie po kuchni bardzo bardzo proszę o pomoc

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...123eff4a7.html

    Jest to kominek jednego z forumowiczów (piskoscha)

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...407d9b250.html

  11. #5151
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    Tolus lubie czytac Twoje sentymentalne posty.
    Innego domu i ogrodu Ty po prostu miec nie mozesz. Jestes stworzeniem z bajki, dobra wrozka, skrzatem co na kwiatkach siedzi.., a kazdym ruchem i slowem rozpilasz cieplo i piekno.

  12. #5152

    Domyślnie

    Tu jak zwykle pieknie jest cos dla oka i dla ducha. Ptzyznam się, że codziennie zaglądam do Ciebie po cichutko.
    U mnie niestety ogród jeszcze w rozsypce (nie ma ogrodzenia, trawnika kostki), więc sadzić też nie mam jak bo obawiam się zniszczeń.
    Ale powstrzymać się już nie mogę od kupowania kwiatów, krzewów i wszelakij roślinności - a moje zapędy jeszcze bardziej podsyca synek, który uwielbia kwiaty i ostatnio z żadnych zakupów nie możemy wrócić bez jakiejś "zieleniny"
    Wprawdzie miejsce na ogród jeszcze nie gotowe, ale stwierdziłam, że nie stoi nic na przeszkodzie żeby kupować roślinki i trzymać je w donicach
    I w związku z tym prosiłabym Cie o pomoc Możesz podpowiedzieć co będzie dobrze rosło w donicach bo wsadzić do ziemi będę to mogła może gdzieś na przełomie sierpnia/września.
    Generalnie to myślę o czymś obficie kwitnącym (rododendrony, hortensje, azalie itd... a może jeszcze coś innego- na bank zafunduję sobie kilka róż na pniu bo to chyba w donicy jak najbardziej?) ale nie za bardzo znam się na tych roślinkach.
    Doradzisz coś?

  13. #5153

    Domyślnie

    Cytat Napisał tola
    AMFI, gniazdko na żyrandolu doczekało się nawet dwóch ptaszków.
    Wiem, wiem, kiczowate to troszkę, ale zawsze twierdzę że w oparciu o tradycyjne celebrowanie świąt, taki kicz jest wręcz wskazany, nie tylko dopuszczalny
    Komodę zamawiałam w sklepie z meblami kolonialnymi. Ma takie fajne, naturalne spękania. Od właścicielki sklepu dostałam tę drewnianą łódkową misę, w której leżą białe zasuszone kwiaty storczyka.
    Ona też pasuje do tej komody.
    A latarenki dostałam w prezencie wchodzinowym od znajomych.
    Bardzo je lubię, to już trzeci komplet wysokich świec, który się w nich wypala.
    Zapada zmrok, zapalam latarenki.
    żadne kiczowate, bardzo fajny gadżet wiosenny

    komoda na prawde super, też zakochałm sie w meblach kolonialnych i planuje takie w nowym domku. Maja tylko jedną wadę, gabaryty, a nasza chłupcia malutka
    pozdrawiam słonecznie

  14. #5154
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  15. #5155
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    A co do tej roślinki z listkami w kropki to u mnie też rośnie Tylko ja wiem skąd ją mam-kupiłam kilka lat temu i nie sądziłam, że to bylina i ze kwitnie Nazwy jednak nie znam. Za to znosi suszę i ostre słońce
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  16. #5156
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    am_elia

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał tola
    DarioAS, to ta roślinka, nie wiem jak się nazywa i nie wiem skąd się u mnie wzięła. Ale pomogę jej się u mnie rozrosnąć.
    W końcu gościnna jestem, czyż nie?
    Ta roślinka to Miodunka

  17. #5157
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    O tak!!! Miodunka!!! Zapomniałam jej nazwę
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  18. #5158
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Aga1401, dziękuję

    Malkaj, dzieci już prawie dorosłe, wciąż się dziwię, że tak szybko minęło ich dzieciństwo.

    Brazuś, ja też się zawsze wzruszam, kiedy wspominam

    Zeljka, buziaki Dobry Duszku.

    AMFI, meble kolonialne są bardzo różne w wymiarach. Ja też nie chciałam niczego dużego. Ta komoda jest bardzo wąska, ma tylko 30 cm. długość była różna, mogłam wybrać.

    Mayland, dziękuję dobra Kobieto za ten link. Wszystko się przyda.
    A roślinka jeśli znosi suszę i lubi słońce to pewnie dlatego wybrała sobie ten skalniak na miejsce do życia. Miała nosa

    Edit-blondi, wszystkie rośliny, które kupisz ukorzenione w donicach, czyli w nich hodowane, możesz przetrzymać na tarasie nie zapominając o regularnym podlewaniu i później posadzić do gruntu.
    Ale ja bym radziła zacząć od innej strony.
    Do sierpnia masz sporo czasu na zaprojektowanie swego ogrodu.
    Siadaj na tarasie, patrz, myśl, kombinuj, rysuj, zmieniaj, aż będziesz pewna co gdzie chcesz posadzić.
    I dopiero wtedy zacznij kupować.
    Jeśli zaczniesz od kupowania i to takich roślin, które przetrwają najlepiej lato w donicach, to potem możesz nie być zadowolona ze swego ogrodu.
    Edytko, ja wiem jak trudno zajechać do sklepu ogrodniczego i powstrzymać się od zakupów. Ale wydaje mi się że tak będzie rozsądniej. Co Ty na to?

    Zołzaa, porady odnośnie salonu wysyłam Ci na priw.
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  19. #5159
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Miodunka, nawet ładnie
    Dzięki Am_elia.

    Dziewczyny, jeszcze trochę i będę wklejać zdjęcia ogrodu. Robi się coraz ładniej, tulipany postanowiły zakwitnąć, wymarznięte rośliny skalniakowe odradzają się i mam nadzieję zakwitną. Trawnik jeszcze obrażony, ale mu przejdzie.
    Drzewa liściaste powoli zaczynają się zielenić. Dusza się raduje

    I muszę to napisać. Byłam wczoraj na koncercie AudioFeels. Miałam miejsce w pierwszym rzędzie, gdybym tak miała jeszcze 20 lat mniej
    Matko na niebie...co oni mają w gardłach Trwam od wczoraj w nieustannym zachwycie.
    Były momenty że dałabym głowę za to, że grają instrumenty. To tak można wszystko wyśpiewać własnymi strunami głosowymi?
    Cuda panie, cuda...

    http://www.muzyczna.pl/teledyski/aud...amu-mam-talent
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  20. #5160

    Domyślnie

    Wtaj Tolu
    Wpadłam z rewizytą i jak zwykle zachwyciły mnie zdjęcia i to co piszesz
    Czekam niecierpliwie na zdjęcia budzącego się do życia ogrodu

    Tolu jesteś wielka
    Magda
    gg-4399015
    Mój Neptunek

Strona 258 z 784

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony