dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 293 z 784
Pokaż wyniki od 5.841 do 5.860 z 15667

Temat: DOM TOLI

  1. #5841

  2. #5842
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Tez mam jodly koreanskie jak dla mnie sa najladniejsze , tylko wolno rosna, moje sa do kolan dopiero, wsadzalam w zeszlym roku.

  3. #5843
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Zapomnialam napisac, ze jestem zachwycona Tolu Twoim tarasem!!!
    I zdjecia z wczasow - cudne widoki!

  4. #5844
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Warto czekać.
    Ja dwie kupiłam już dość duże, były prawie równe ze mną.
    Ale mam też takie 50 centymetrowe.

    Dzięki Magda. Wczasy, wczasy i po wczasach. Gdyby tak można jeszcze raz, choć na tydzień
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  5. #5845

    Domyślnie

    Tola kusisz, kusisz
    A placki ziemniaczane uwielbiam Polecam usmażone a w zasadzie zarumienione placki ziemniaczane podgrzewać na grillu. Rewelacja.

  6. #5846

    Domyślnie potrzebna pomoc

    Witaj Tolu,

    kiedyś już się tu odzywałam i systematycznie śledzę Twój wątek Oczywiście można użyć tylko takich słów jak: pięknie, cudownie, zachwycająco Zazdroszczę Twojego zamiłowania do pielęgnacji ogrodu. Ja jestem leniwym ogrodnikiem, do tego na razie nie bardzo mamy fundusze na inwestycję w krzaki, krzaczki itd. To co mam obecnie wokół domu zamieściłam na zdjęciach, które można obejrzeć tu: http://ilona-slawek.fotosik.pl
    I oto moje bolączki:
    1. Róże pnące - posadzone w tym roku, przycięte wedle rad sprzedawcy, zakwitły pięknie. Po przekwitnięciu doradzono mi obrywanie pąków tuż u nasady by ponownie zakwitły. Jak na moje amatorskie oko to nie jest raczej dobry sposób. Pozostałe łodyżki zaschły i nie wyglądają jakby miały zamiar ponownie kwitnąć. Dodatkowo zastanawiają mnie te bordowe, grube łodygi, które nie mają żadnych pędów - czy to nie jest objaw jakiegoś zdziczenia...?
    2. Świerk na korze - na wiosnę wyglądało że jest z nim wszystko ok, po czym po porannych przymrozkach zaczął wyglądać coraz gorzej, by obecnie osiągnąć totalne dno... Chyba nie da się z nim już nic zrobić...?
    3. Trawa - nie miało się środków na porządną trawę to kupiło się byle jaką mieszankę, w której obecnie kwitną koniczyny i różne dziwne rzeczy. Jesienią i wiosną była bardzo ładna. To co dzieje się obecnie jest zatrważające. Jakbym chciała to wyplewić to by mi trawnika nic nie zostało... Trzeba od nowa posiać trawę czy da się z tą coś zrobić?
    4. Tuje Szmaragd - prawdopodobną przyczyną brązowienia jest nasz pies. Dlategoteż wzdłuż tuj są liny. Kupiliśmy nawóz przeciwko brązowieniu, większość odżyła, jednak niektóre wyglądają tragicznie. Da się je jeszcze uratować?

    No i chyba na tą chwilę na tyle. Następnie potrzebowałabym pomocy w doborze krzaków, ale na tą chwilę myślę tylko o tym jak uratować to co już jest...

    Pozdrawiam

  7. #5847

    Domyślnie

    ponieważ dziś wieczorem idę na długo oczekiwane babskie spotkanie przesyłam wszystkim odwiedzanym przeze mnie kobietą kolorowe smakołyki życząc miłego wieczoru....
    oczywiście Tolu na takim tarasie to nawet woda mineralna niegazowana super smakuje...ale za mnie lizus

  8. #5848
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Cytat Napisał tola

    Jamles, czy mnie mogą przymknąć za to manko w KK?

    Jea, ja jestem zainteresowana tym, żebyś Ty był zainteresowany kupnem tej łąki
    tam zaraz zamkną, będziesz dokarmiać królika na łące to się wrzuci w koszty
    i jeszcze musisz odpowiedzieć czy i o ile Ciebie przerosły te koreanki i po ilu latach

  9. #5849
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar majkabajka07
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    120
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    śliczny ten Twój ogród i śliczny dom!

    kurcze jak Ci zazdroszcze - przede mną jeszcze tyle pracy, żeby było jak u ludzi

    pozdrawiam gorąco

    p.s. mam pytanko dot. tuji - posadziłam kilka takich malutkich iświetnie się przyjęły, ale są w takim miejscu, że wolałabym je przesadzić, czy da się jeszcze? czy już lepiej ich nie ruszać? i czy dookoła nich może być trawa, czy też powinnam zostawić taki okrąg czystej ziemi?
    I proszę by wszystkie me dobre czyny dzieciom mym wynagrodzone zostały...

    KWIATOWE przeboje DG10

    KWIATOWE... *KOMENTARZE*

  10. #5850
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Tolu cóż tu pisać.... Zaglądam do Ciebie gdy powątpiewam. Dajesz mi tyle energii Twymi opowiesciami, zdjeciami.....
    Nie spotkałam drugiej takie osoby jak Ty w swoim życiu. To jakis kosmos
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  11. #5851
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Mayland, mój M. też coś tam przebąkuje, że ja z Venus, ale chyba coś innego ma na myśli
    A ja i tak się wzruszyłam po przeczytaniu tego co napisałaś,

    czytałam kilka razy, bo nie mogłam uwierzyć, dzięki

    i dla Ciebie pocztówki z wakacji,
    kwietny dywan z Opatii,
    i co ja tu ze swoją rabatką podskoczę, no co, sama zobacz, jak tkany gobelin



    kwitnąca szałwia Z Rivy nad Gardą, zapach taki, że chcąc się przenieść w inny wymiar, nie trzeba wąchać kleju,
    wystarczy spacer po parku



    tu ciekawostka przyrodnicza, ten kwiat, chociaż nie całkiem kwiat przypomina , ma ponad dwa metry, nieźle



    i Garda po zachodzie słońca, tu komentarza nie rozwinę, bo o miłości pisali zdolniejsi ode mnie

    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  12. #5852
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Ilona&Sławek, już odpowiadam

    1. Róża zakwitła pięknie, widać to na ostatnim zdjęciu.
    Róże należy przyciąć po przekwitnieniu, ja przycinam tuż nad miejscem, w którym wyrasta pierwszy liść... patrząc od góry. Oczywiście, że na tych łodyżkach które zostawiłaś kwiatów nie będzie, ale z miejsca, w którym wyrasta liść, roślina wypuści pędy boczne które zakwitną.
    Te czerwone grube łodygi to dziczki, które należy wyciąć u nasady.
    2. Ta sosna (nie świerk ), wygląda rzeczywiście marnie. Przyjdzie spisać na straty. Choć nie wydaje mi się, by powodem były przymrozki, tylko coś innego.
    3. Trawa wcale nie jest tak tragiczna jak piszesz. Opryskaj całość "Mniszkiem", po uschnięciu wszystkiego, co nie jest trawą, zastosuj w sierpniu nawóz jesienny, który wzmocni trawę na zimę. Będzie dobrze.
    4. Thuje poperfumowane przez psa trzeba mocno podlać, by wypłukać substancje które szkodzą drzewkom.
    Spróbuj obciąć brązowe gałązki. Jest jeszcze młode, powinno się odbić i po jakimś czasie nie będzie widać, że zostało uszkodzone. Walcz o nie. Powodzenia
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  13. #5853
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Kordzina, dzięki, wypiłam wszystko do dna, oczywiście wyłącznie za Twoje zdrowie

    Jamles, żeby odpowiedzieć, to ja muszę sobie wszystko w głowie obcykać, przeliczyć, policzyć, a z moim głęboko ukrytym talentem do zadań matematycznych to potrwa...wieczność

    Majkabajka07, dziękuję, a zazdrościć nie ma czego, wszystko jest do zrobienia, dasz radę.
    Jeśli bardzo zależy Ci na przesadzeniu tych tuj, to ja przesadziłabym je we wrześniu. Przed wykopaniem [podlej je mocno, by ziemia była mokra i nie osypywała się z wykopanych korzeni. Wykop z dużą ilości ziemi, by tych korzeni nie uszkodzić. Po przesadzeniu mocno podlej i udepcz ziemię.
    Lepiej byłoby zrobić wokół nich wolny od trawy krąg.
    Raz, że łatwiej kosić, dwa, że nawóz zasilający drzewko, nie będzie podjadany przez trawę.
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  14. #5854
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Cytat Napisał tola

    Jamles, żeby odpowiedzieć, to ja muszę sobie wszystko w głowie obcykać, przeliczyć, policzyć, a z moim głęboko ukrytym talentem do zadań matematycznych to potrwa...wieczność
    eeeeeeeeee tam ,to jest prościejsze do policzenia niż moje długi w KK ...... chyba
    PS. są już wyższe od Ciebie

  15. #5855
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Twoje długi w KK uregulował tajemniczy sponsor, miałam nie mówić, ale przynajmniej raz zaśniesz spokojnie
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  16. #5856
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Cytat Napisał tola
    Twoje długi w KK uregulował tajemniczy sponsor, miałam nie mówić, ale przynajmniej raz zaśniesz spokojnie
    to idę spać ...... za godzinę

  17. #5857
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aka z Ina
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    6.178
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    167

    Domyślnie

    Toluś wcale się nie dziwie, że zakochałaś sie w Gardzie! faktycznie piekna Ci ona

  18. #5858
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Alunek
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    4.411

    Domyślnie

    Witaj Saro,

    Pięknie u ciebie zrobiło się Wpadnij również czasami do mnie, może twoje pomysł mnie również twórczo zainspirują U mnie ten przedogródek nadal świeci pustami, bo brak mi koncepcji. Chyba dopiero w przyszłym roku zajmę sie tą częścią ogrodu
    Pozdrawiam
    Alunek

    Cytat Napisał sara_78
    Witaj Tolu...pozwolę sobie wkleić jeszcze dwa zdjęcia moich zaczątków ogródka....zdjęcia zrobione są z przodu domu( jeszcze będzie to wyłożone korą)....zrobiona dopiero część.....ogódek z przodu będzie miał kształ trójkąta. W miejscu skończenia nasadzenia-tego co jest na zdjęciu- bedzie zrobiona dróżka z płyt -z takiego nieregularnych kształtów piaskowca i schodki. Za ta dróżką wymyśliłam sobie wrzosowisko..trochę iglaczków i między tymi iglaczkami rózne kolory wrzosów. Proszę o poradę...czy takie wrzosowisko będzie pasowało do już posadzonych roślinek..??

    [/b]

  19. #5859
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Dziękuje bardzo za zdjecia
    Obawiam sie jednak, ze żadne zdjecie nie pobije tego na którym jesteście całą czwórką. Bije z niego tyle uczucia ze niech się wszystkie rabaty kwiatowe schowają
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  20. #5860
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aka z Ina
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    6.178
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    167

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayland
    żadne zdjecie nie pobije tego na którym jesteście całą czwórką. Bije z niego tyle uczucia ze niech się wszystkie rabaty kwiatowe schowają
    Święta prawda!!!!

Strona 293 z 784

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony