dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 708 z 784
Pokaż wyniki od 14.141 do 14.160 z 15667

Temat: DOM TOLI

  1. #14141
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał tola Zobacz post
    Ewuś, zastanawiam się nad kupieniem myjki karcherowej do okien.
    Nadal jesteś z niej zadowolona?
    bardzo

  2. #14142

  3. #14143
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar rasia
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    podStoliczna
    Posty
    14.122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    289

    Domyślnie

    Toluś, przybywam podzielić się z Tobą wiosną. U mnie już tulipany wylazły, więc i u Ciebie od jutra wiosna zacznie się szarogęsić... .

  4. #14144
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar aciagilbert
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Jawor
    Kod pocztowy
    59-400
    Posty
    106

    Domyślnie

    Witaj Tolu ! Dawno do Was nie zaglądałam. Tyle się na tym forum dzieję, że nie nadążam czytać hehehhe. Same pyszności!!! Miło poczytać i się trochę odprężyć. Ja nie mogę się jeszcze pochwalić co mi urosło na mojej działeczce, ale powiem Wam jedno: wiosna, wiosna, wiosna ech że ty. Ciepło, już prawie zielono, az chce się żyć. Wzięłam się za siebie i zaczęłam ćwiczyć. No prawie codziennie. W ruch poszły kijki i zwiedzanie mojej okolicy. Cudowne uczucie! Życzę wszystkim samych słonecznych wiosennych dni

  5. #14145
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    u mnie dzisiaj zimno i wieje i nie ma słońca ........ i znalazłam dzięki Tobie 100 pomysłów na szybkie śniadanie i zrobiłam na drugie śniadanie H. taki oto zestaw ....mówię Wam pyszota

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	jajo.jpg
Wyświetleń:	1324
Rozmiar:	89,4 KB
ID:	246166 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	jajo2.jpg
Wyświetleń:	1329
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	246167

    https://www.facebook.com/pages/100-p...94255677496787
    oczywiście zrobiłam po swojemu i dodatkowo podałam bruschettę z pomidorami ,czosnkiem i ziołami

  6. #14146
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Cytat Napisał tola Zobacz post
    Teska, a po wertykulacji jakiego środka używasz, też mospilanu?
    U mnie w tym roku czarno był na trawniku od tych potworów.
    I na trawniku i w powietrzu, w życiu czegoś takiego nie widziałam

    Żelka,

    Tolu
    po wertykulacji i aeracji Dursban 480 EC ja daję 1/3 szklanki na 10 litrową konewkę, leję bezpośrednio z konewki idę dość szybko. Jak zabraknie dorabiam ,widać gdzie się skończyło lanie..zostawia taką mleczną powłokę. W tym stężeniu wytrujesz wszyskie pędraki no oprócz tych które już są ponad 4 letnie. Mospilan stosujesz jak te chrabąszcze wyłażą z ziemi lub tak jak w zeszłym roku latały dosłownie w trawie...Mospilan je truje i osadza się na ziemi i trawie chrabąszcze nie lecą wtedy na taki trawnik/
    Jak ten dursban rozpuszczasz musisz!!!! mieć maskę - w tym roku kupiłam jeszcze facet w ogrodniczym coś mówił że być może już go nie będzie - unia się czepia

  7. #14147
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gosiek33 Zobacz post
    taki sposób znalazłam


    a Hiacynta z forum ogrodniczego pisze

    O walce z pędrakami trochę było w wątku
    forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/4...tyfikacji-szkodnikow

    Najlepszą ekologiczną metodą na pędraki, nicienie, drutowce jest systematyczne przekopywanie oraz spulchnianie ziemi.

    Skuteczną metodą oczyszczania miejsca pod uprawy jest wysiewanie gryki, jej korzenie zawierają substance podtruwające robactwo. Warto ją stosować jako poplon lub przedplon.

    Rosnące aksamitki i nagietki oraz czosnek z kolei niszczą nicienie. Ciekawą rośliną jest wieczornik damski, jego uprawa powoduje wychodzenie nicieni z cyst i ich ginięcie.

    te nicienie to niestety po ich zastosowaniu...sąsiad ma i pędraki i opuchlaki....nicienie kupował w jakiś dziwnych ilościach w miliony szło...niestety...żeby mieć ładny trawnik chemia... bo jakoś nie wyobrażam sobie gryki na trawniku....

  8. #14148
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Rasia, patrzę w niebo i szukam kluczy wracających ptaków,
    to jeden z najbardziej optymistycznych wiosennych widoków...ale nie widzę.
    Niebo zasnute chmurami, kto by chciał po takim niebie latać?
    Tulipany i żonkile całkiem spore, trawy ozdobne czekają na ciepło i ruszą,
    lawenda wymarzła do cna. Dziwne, bo w ubiegłym roku zima była bardziej sroga i dała radę,
    a w tym nie. Trudno, to tylko 4 krzaczki, kupię nowe.
    Kupię, bo ogród bez lawendy...to co to za ogród. Oczko wodne jeszcze z taflą lodu.

    Aciagilbert, ja ciągle w postanowieniach, że regularne ćwiczenia zacznę...od jutra.
    Coś z moim motywatorem nie tak. Ale postanowienia są

    Moose, Braza

    Ew-ka, dziś raniutko takie jajeczka zapiekane zrobiłam,
    no pięknie na talerzu wyglądały i smakowały też wybornie.
    Była kawa do łóżka...to było i wykwintne śniadanie

    Teska, powiem szczerze, że przeraża mnie taka chemia.
    Ja alergik, mam problem z opryskami jakimikolwiek, które trzeba czasem wykonać,
    by grzyb lub mszyce nie wykończyły roślin. Nienawidzę tej roboty.
    Za to uwielbiam chodzić boso po trawniku...a po takiej chemii....to
    Moja sąsiadka za płotem ma mały warzywnik, truskawki...a taka chemia rozniesie się,
    no nie wyobrażam sobie tego

    Jutro ponoć ma zaświecić słońce...czekam z utęsknieniem...wielkim.
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  9. #14149
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Tola, Ty sie dobrze przyjrzyj temu niebu (najlepiej w ciągu dnia ) u mnie masę dzikich gęsi i żurawi, bocianów jeszcze nie widziałam, ale nasz rejon zazwyczaj jest później przez nie nawiedzany!

    Popatrzyłam na danie Ewki i ... zgłodniałam!!!
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  10. #14150
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Tolu - to ja namolnie i z uporem namawiam na odpuszczenie kretom przez jakieś dwa lata.
    Trawnik potem dosiejesz, wyrównasz, a kret i tak szaleje tylko wiosną, latem już sobie idzie.
    Czasem wraca jesienią...
    Warto pozwolić mu działać, leczyć ogród z najazdu paskudztw wrednych.
    Taki krecik wchodzi i...

    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  11. #14151
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Ale skąd ja mam tego kreta wziąć?
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  12. #14152
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Pozostaje poczekać, aż sam przyjdzie i nie płoszyć.
    Krety mają bardzo wrażliwy słuch, jeśli troszkę odpuścisz częste koszenie, to jest szansa, że zajrzą w poszukiwaniu smacznych pędraków.
    No bo łapać i u siebie wypuszczać to już hardcore...
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  13. #14153
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    ja od 9 lat kreta na mojej działce nie miałam (nornica była ale ją przegoniłam do sąsiada ) zaciekawiona Waszymi wpisami sprawdziłam swój trawnik a na nim pełno maleńkich kretowinek czyli to pędraki są ?????? Ja jak Tola boję się chemii w ogrodzie ( po ubiegłorocznym oprysku na komary i spaleniu prawie całego ogrodu -chyba już na amen nie zastosuję )
    Wczoraj słonce atakowało cały dzień ...dzisiaj nieśmiało zza chmur wygląda..... ale już nie wytrzymałam i nasadziłam do skrzynek kolorowych bratków (tych maleńkich bo je uwielbiam) Wiosna zbliża się milowymi krokami
    ps....kupiłam botki pudrowy róż ,apaszkę tegoż koloru ,zmieniłam torebkę na jaśniejszą i nie ma siły żeby wróciła zima

  14. #14154
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Tola, czy u ciebie jest betonowa podmurówka pod płotem? Jeśli tak, to krecik nie ma szans.

    My z sąsiadką też postanowiłyśmy jakiś czas temu pokochać dranie. Tam, gdzie mi szczególnie zależy na nie maniu krecich wykopalisk leję „Pożegnaniem z Kretem”. Z chemii to w tym jest alkohol i 2 rodzaje oleju, z których jeden to rycynowy. Futrzak omija te miejsca szerokim łukiem. Pewnie co najmniej raz sprawdził, że mu się w łebku kręci i dostaje rozwolnienia, po żerowaniu w zakazanych rejonach. Niektórzy piszą, że u nich nie działa. U mnie działa
    http://www.zielonydom.pl/produkty/72/29/Pozegnanie-z-Kretem.html
    Teraz po zimowo mam na środku trawnika 15 kretowisk wielkości małych wulkanów. Ziemię zbiorę i wsypię na rabaty, bo to dobra ziemia.
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 06-03-2014 o 16:07
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  15. #14155
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    To prawda, Babcia też zawsze jak przesadza kwiaty doniczkowe wiosną, to tylko zimię z kretowisk bierze.
    Ja z kretami mam spółkę (bez odpowiedzialności) już od wielu lat, chwalę sobie.
    Najtrudniej jest na początku, przyzwyczaić się do wulkanów na trawniku.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  16. #14156
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    u mnie na trawniku chemia tez wykluczona, nawet z koniczyna sie pogodzilam (w sumie ladnie wyglada), taka chemia ma karencje, gdzie by moje psiaki biegaly? jeszcze cos z lapkami by sobie zrobily, potem te lapki liza i wszystko do brzuszka trafia. o nie, wole trawnika nie miec. i tak w tym roku go zmniejszam, male placki trawy nam wystarcza w zupelnosci. chemie ograniczam jak moge rowniez ze wzgledu na pszczoly. lawend mam prawie 200 krzaczkow plus samosiejki wszystkie przezyly

    pesteczka mam podmurowke betonowa i krety i nornice daja rade, spoko. choc u nas szybko wynosza sie do sasiada on ma ogrodek z marchewka, porami i innymi warzywkami a u mnie nie ma co szamac

  17. #14157
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Cytat Napisał tola Zobacz post
    Rasia, patrzę w niebo i szukam kluczy wracających ptaków,
    to jeden z najbardziej optymistycznych wiosennych widoków...ale nie widzę.
    Niebo zasnute chmurami, kto by chciał po takim niebie latać?
    Tulipany i żonkile całkiem spore, trawy ozdobne czekają na ciepło i ruszą,
    lawenda wymarzła do cna. Dziwne, bo w ubiegłym roku zima była bardziej sroga i dała radę,
    a w tym nie. Trudno, to tylko 4 krzaczki, kupię nowe.
    Kupię, bo ogród bez lawendy...to co to za ogród. Oczko wodne jeszcze z taflą lodu.

    Aciagilbert, ja ciągle w postanowieniach, że regularne ćwiczenia zacznę...od jutra.
    Coś z moim motywatorem nie tak. Ale postanowienia są

    Moose, Braza

    Ew-ka, dziś raniutko takie jajeczka zapiekane zrobiłam,
    no pięknie na talerzu wyglądały i smakowały też wybornie.
    Była kawa do łóżka...to było i wykwintne śniadanie

    Teska, powiem szczerze, że przeraża mnie taka chemia.
    Ja alergik, mam problem z opryskami jakimikolwiek, które trzeba czasem wykonać,
    by grzyb lub mszyce nie wykończyły roślin. Nienawidzę tej roboty.
    Za to uwielbiam chodzić boso po trawniku...a po takiej chemii....to
    Moja sąsiadka za płotem ma mały warzywnik, truskawki...a taka chemia rozniesie się,
    no nie wyobrażam sobie tego




    Jutro ponoć ma zaświecić słońce...czekam z utęsknieniem...wielkim.



    Tolu, wiadomo chemia to chemia - zgodzę się, ale u mnie jakbym jej nie zastosowała po prostu trawy by nie było...całe płaty odłaziły...
    Myjkę do okien polecam - nawet znoszę mycie okien...

  18. #14158
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gosiek33 Zobacz post

    zobacz proszę na skład...bodajze 30% jest wkładu reszta to zapełniacze...niestety

  19. #14159
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Zobaczę jak trawa ruszy, w jakiej kondycji będzie i wtedy podejmę decyzję co z tym robić.
    Kto mi ukradł słońce???
    Ponad dwa tygodnie już, odkąd nie było ani promyczka,
    wczoraj nie i dzisiaj też nie, mimo iż zapowiadali że będzie.
    TO JEST JAWNA NIESPRAWIEDLIWOŚĆ !!!
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  20. #14160
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Ojej...
    Życzę mnóstwo słońca jak najszybciej, oby trafiło i do Was, kochana!
    U nas dla odmiany świeci, ale... zaczyna się sucho robić.
    Ja bym deszczyk chętnie przygarnęła...
    Zamienimy się na trochę?
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

Strona 708 z 784

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony