dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 763 z 784
Pokaż wyniki od 15.241 do 15.260 z 15667

Temat: DOM TOLI

  1. #15241
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    my tylko samochodem, panicznie boje sie latac
    spedzanie czasu tez podobnie, dzien , dwa plazowania, dzien wycieczka. obowiazkowo codzienne przedwieczorne zwiedzanie bistro ze swiezymi owocami morza. tak to ja lubie urlopik spedzac

  2. #15242
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Tolu ...bark zaczyna dokuczać w pewnym wieku -ostatnio to plaga wsród moich koleżanek (Gosia od 3 miesięcy chodzi na masaże i rehabilitację i .....słabo )
    mnie to dopadło kilka lat temu i długo ,bardzo długo miałam problem ...tylko ćwiczenia i brak obciążenia barku czyli całej ręki przyniosły skutek .Zaczęłam też od poduszki w czasie snu ...nie wiem na czym Ty śpisz, ale ja zmieniłam poduszki na te z pianki termoelastycznej WellPur z jyska ( myślałam najpierw o Tempur ale cena !!!) http://jysk.pl/sypialnia/poduszki/poduszki-specjalist/plus/poduszka-wellpur-fana-30x50x10-7cm i małej podusi z którą się nie rozstaję (była ze mną nawet na Kubie) http://jysk.pl/sypialnia/poduszki/poduszki-specjalist/plus/poduszka-wellpur-volda-24x42x13 (teraz jest chyba na nie promocja ) .Życzę Ci wytrwałości i cierpliwości, i bardzo współczuję,bo wiem jak ból potrafi dokuczać i w dzień i w nocy .
    Na wakacjach odpocznij ,nie forsuj ramienia ,rób delikatne ćwiczenia głową i będzie ok .... aha - mnie H. masował codziennie kark i ramiona i mimo ,że robił to na tzw "oko " regularne masaże były dużą ulgą ,szczególnie po nocy .
    Ostatnio edytowane przez Ew-ka ; 18-06-2015 o 13:47

  3. #15243
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    cala rodzine wyposazylam w te poduchy troche lepsze niz well pury ale ciut gorsze niz tempury - swego czasu w biedrze albo lidlu sprzedawali, cena za szt. ok. 40 zl. czasem i mnie sie trafi okazja

    wracajac do wakacji tak sie nakrecilam, ze jutro wysle chyba maila do mojego serdecznego kolegi, ktory mieszka na LW co by poszukal fajnej miejscowki, przyjedzie za miesiac do Polski na wakacje to odbedziemy powazna rozmowe

  4. #15244

    Domyślnie

    Tola, Ewka ja też z tych kręgosłupowych szyjnych. Parę lat temu miałam taki silny atak, że przyjmowałam zastrzyki sterydowe w odcinek szyjny bo dotknięcie było nie do wytrzymania.
    Konieczny był rezonans i okazało się, że niestety są duże zmiany. Boję się operacji i staram się jak mogę przestrzegać zasad przykazanych przez lekarza. Kilka razy dziennie w pracy krótka przerwa od pracy przy komputerze, dosłownie na 3 minuty i ruchy szyją, delikatne bo tego absolutnie nie można forsować. Poduszka z pianki to sprawa podstawowa. Pilnowanie się z rozluźnianiem ramion. To jest najtrudniejsze bo jak boli to człowiek dodatkowo się spina. No i koniecznie terapia manualna a do tego biorę regularnie serię ultradźwięków i laseroterapii. I jakoś rok za rokiem odsuwam operację.
    I myśli sobie Ikar, co nieraz już w dół runął
    „Jakby powiało zdrowo, to bym jeszcze raz pofrunął”

  5. #15245
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar rogbog
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    ...od 15.07.2008 z naszego domku:)
    Posty
    4.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    355

    Domyślnie

    Tolu napiszę jeszcze raz.Ból to nie sprawa "skrzywionego' kręgosłupa tylko stanu zapalnego który w związku z tym powstał.A więc-najpierw trzeba wyleczyć stan zapalny,(oczywiście najpierw diagnostyka tzn.MRI),jak trochę popuści delikatne ćwiczenia ale nie masaże!W ostrym stanie-a taki własnie masz teraz masaży nie wolno wykonywać.Zaostrzają stan zapalny....Ja wiele lat temu to przerabiałam.Tydzień ból nie do zniesienia,moje pielęgniarki dawały mi zastrzyki, w sobotę rano wyjazd a ja rano z bólu się wiję.Telefon do masażysty.Masaż pomógł na kilka godzin,reszta to środki przeciwbólowe.W takich ilościach do poniedziałku,ze chodziłam jak naćpana.W poniedziałek w te pędy do neurologa, na cito MRI ale najpierw dostałą taką zj...ę za masaże,że ja że doktor itd.Wynik-zmiany w szyjnym,dalsze leczenie,recepta na kołnierz -jak mi szyja wysiada zakładam na kilka godzin,przynosi ulgę).I jak wszystko minęło-rehabilitacja min.masaże,ćwiczenia.Za kilka lat powtórka ale tym razem własnie bark.Pisałam już.A tak w ogóle to wcześnie rwa kulszowa taka,że mi się nogi rozjechały,do siusiarni nie byłam sam w stanie dojść,za następne kilka neuralgia piersiowa.Ból,który mnie wybudził o 6 rano.Taki,że myslałam,że to zawał,pogotowie wezwane,zabrało z podejrzeniem zawału....
    Niestety kręgosłup i to co się z nim łączy to jedna całość.Jak jeden trybik zaszwankuje ,tylko kwestia czasu kiedy inny "pozazdrości"

  6. #15246
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    troche lepsze niz well pury ale ciut gorsze niz tempury - swego czasu w biedrze albo lidlu sprzedawali, cena za szt. ok. 40 zl. czasem i mnie sie trafi okazja
    a jaka to firma ? z moich jestem zadowolona ale zawsze może być lepiej mają też wkład chłodzący ?

  7. #15247
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    pianka memory to nie jest zwykła gąbka ..... odkształca się po chwili Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pianka_termoelastyczna.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	321270 w dotyku sprawia wrażenie wilgotnej .....bez mojej podusi się nie ruszam z domu ...w samochodzie i samolocie dobrze też się sprawdza pod lędźwie

  8. #15248
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Oj kurteczka tego nie wiem PUR też było w nazwie niestety mam nawyk wycinania wszelkich metek. Kupilam je ponad rok temu i dobrze nam sie na nich spi. Sa lekko profilowane ale chlodzika nie maja. Czyli sa jednak gorsze. A która welpura masz, bo nie widziałam takich z wkładem chłodzącym tylko te zwykle bezowe. O nich pisalam.


    Aż poleciałam do sypialni. Metek brak.

    Ewa jak możesz to zalinkuj te chłodzące. Moze Mamie bym kupiła zbliżają się jej imieniny. ������

  9. #15249
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Na pewno mam pianke termoelastyczna/memory A cena zależy od gęstości tej pianki. Stąd takie różnice pomiędzy firmami. Temat przerabiałam przy okazji zakupu materaca. Chciałam by pianka memory była jak najgrubsza i o duzej gestosci. No i by cena nie zaciukala. Materac trafilismy super.

  10. #15250
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Ja mam taki podgłówek z tempura - świetna sprawa, na nim sypiam, nie na poduszce.
    A kręgosłup - jak Rogbog pisze, jak rwa, to potem tylko kwestia czasu, wiem na pewno...
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  11. #15251
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    Ewa jak możesz to zalinkuj te chłodzące. Moze Mamie bym kupiła zbliżają się jej imieniny. ������
    linki wkleiłam już w poprzednim poście .........ta pierwsza poduszka ,która jest wyprofilowana ma wkład ,druga mniejsza nie ma
    Syn też kupił niedawno materac i poduszki z pianki . Synowa ,która ma problemy z kręgosłupem mówi ,że nareszcie przesypia noc
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poduszka.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	79,8 KB
ID:	321307 też rozważam zmianę materaca ,ale kusi mnie jeszcze stelaż Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	36629.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	12,5 KB
ID:	321309....wszak nadchodzą stare lata

  12. #15252
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ew-ka Zobacz post
    linki wkleiłam już w poprzednim poście .........ta pierwsza poduszka ,która jest wyprofilowana ma wkład ,druga mniejsza nie ma
    Syn też kupił niedawno materac i poduszki z pianki . Synowa ,która ma problemy z kręgosłupem mówi ,że nareszcie przesypia noc
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poduszka.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	79,8 KB
ID:	321307 też rozważam zmianę materaca ,ale kusi mnie jeszcze stelaż Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	36629.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	12,5 KB
ID:	321309....wszak nadchodzą stare lata
    Na tablecie nie widzę linków. Mamy taka jak na tym 2 zdjęciu. Stelaza na razie nie chce, jeszcze sypiamy na jednym materacu

  13. #15253
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Prababka
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.720

    Domyślnie

    A ja nie mogę spać na takiej poduszce,za twarda,kupiłam jakąs drogą w sklepie medycznym i figa,juz nawet układałam na odwrót))
    Tola,zdrowia,wygrzej Się w słońcu i wracaj bez bólu!

  14. #15254
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Oj dziewczyny, na razie wciąż boli.
    Byłam dziś na drugiej rehabilitacji, wymęczona bardzo.
    Muszę na wyjazd wziąć zapas środków p/bólowych.
    Łatwo nie będzie, trudno. A może ozdrowieję? ...chciałabym bardzo.
    Prababko, ja już kiedyś oglądałam te poduszki i też zniechęcały mnie tą twardością.
    Ale muszę spróbować, wszystkiego się chwytać co może pomóc.
    Jeszcze w poniedziałek spotkanie z rehabilitantem a potem to już się tylko modlić
    Arnika chciała zobaczyć mój ogród w stanie zaniedbania...może tak się stać.
    Od tygodnia nic w nim nie robię, zaraz kawał urlopu, jak wrócę będzie dzikie pole
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  15. #15255
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    No tak.. i plewienie, sprzątanie itd ... = jeszcze większe problemy...
    Mnie napiernicza znowu od jakiegoś czasu, że aż własny małżonek przysłał kobitkę do chwastów.. , ta się nie sprawdziła, przyszła inna... stara się ..
    Mnie nadal boli ale nie tak jak kiedyś.. rwa barkowa i kręgosłup dają o sobie znać często i czasami nie przestają.. ćmią zawsze..
    Ja mam tą poduszkę http://www.promoceny.pl/detail/jysk-...-11-cm-234520/ kupowałam na cito bez promocji.. bolało.ta jest jeszcze tak wycięta, że super podtrzymuje kark... I też nie ruszam się bez swoich poduszek...

  16. #15256
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar jea
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.548

    Domyślnie

    Dbaj o siebie....

    pozdrawiam serdecznie
    Urodziłem się zmęczony-więc żyję by odpocząć

  17. #15257
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Tolu - pomyśl jeszcze nad zastosowaniem maści viprosal.
    Rozgrzewa i rozluźnia mięśnie, przykurczone bólem, pomaga się im zregenerować.
    Jeśli to nie jest ostry stan zapalny, to powinna fajnie wspomóc leczenie.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  18. #15258
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Ściskam Cię mocno !!!!

    Nabyłam droga kupna takie poduchy ponad rok temu własnie w pierdonce i ... nikt na nich nie śpi. Próbowąłam, naprawdę i za diabła, nie pasuje mi!!!! Materac z pianki mi się marzy jednak na pewno nie tempur, cena tegoż mnie zabija za każdym razem!!!!
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  19. #15259
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    moj mezaty tez na tej poduszce nie lubi, ja sie przyzwyczailam a psy wrecz uwielbiaja materac mam medivisa z koła, ostatnio na goscinne łóżko dokupiłam dodatkowo materac wierzchni z samej pianki termoelastycznej 5 cm. Moja mama byla zachwycona, spanie miala prima sort

  20. #15260
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Rogbog, Bogusiu, kurcze, żeby to było wiadomo, czy jest ten zapalny, czy nie.
    Na rezonans nawet prywatnie trzeba u nas czekać ponad miesiąc.
    Poza tym przy mojej potwornej klaustrofobii będzie problem z wykonaniem tego badania.
    Wiem na pewno, że mnie przewiało. Bo dużo pracowałam w ogrodzie.
    Jak było słońce, to gorąco, przy czym to okrutne wianie wiatrem północnym, zimnym.
    Wczoraj cały dzień bez środków p/bólowych. Bolało, ale do wytrzymania.
    Noc super, poranek też, koło południa zaczęło boleć i nie dość że kark i łopatka,
    to ból szarpiący od barku przez całą rękę do łokcia.
    I zimno, miałam wrażenie że mi w tą rękę zimno jak na mrozie.
    Włączyłam poduszkę elektryczną, owinęłam nią rękę, pogrzałam pół godziny i...jak nowo narodzona.
    Prawie nic nie boli. M. pojechał pożyczyć od kolegi lampę na podczerwień czy jakoś tak.
    Będę rozgrzewać. Rehabilitant też powiedział że powinnam rozgrzewać, nie chłodzić.
    Nie znam się na tym wszystkim, ale wierzę, że pomoże...tfu, tfu.
    Chociaż niepokój po wpisie Bogusi zasiany.
    Dzięki za wszystkie Wasze rady
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

Strona 763 z 784

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony