dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Co zamiast kostki brukowej lub granitowej ?

    Witajcie

    Poradźcie mi co zamiast kostki granitowej na podjazd domu.
    Założenie jest takie kostka brukowa mi nie odpowiada. Chiałbym kostke granitową ... ale czas układania ... ( blokada podjazdu) i cena nieco mnie przeraża. Znacie coś ... jakąś alternatywę ?

  2. #2

    Domyślnie

    Kamień, żwir, ażur, a nawet drewno pod osobówki. Ograniczeniem jest fantazja i technologia wykonania niektórych materiałów.

  3. #3

    Domyślnie

    My robimy krawężniki i wysypujemy kamieniem . gruby na spód i drobniejszy na górę.

  4. #4

    Domyślnie

    @aniqa1982 w Twoich okolicach fajnym rozwiązaniem jest zrobienie obrzeży tak jak piszesz i wysypanie wierzchu płukanym granitem.
    Widziałem kilkadziesiąt takich posesji i bardzo mi się podoba takie rozwiązanie.

  5. #5

    Domyślnie

    Luźny materiał ... niekoniecznie ... wolałbym coś bardziej stałego. Kiedyś w bieszczadach widziałem całe podwórko wyłożone takimi płaskimi kamieniami ... ale skąd wziąć takie płyty ? ... Jak to było układane ... Dzięki za podpowiedzi ... szukam dalej.

  6. #6

    Domyślnie

    To mogły byc zwykłe płaskie łupane kamienie, albo betonowe imitacje (dośc drogie). Układa się jak granit. Tylko dużo, dużo szybciej.
    Koszt podobny do ceny kostki brukowej. Dostępny np. na allegro.
    Fajnie do takiego kamienia wyglądają obrzeża zrobione z kantówek, pomalowanych lakierobejcą. Albo postarzane.
    Nie mam już niestety zdjęc, bo bym Ci pokazał jak to się komponuje ze starym domem.

  7. #7

    Domyślnie

    bonia: mozaika strzegomska ... hmmm wygląda nieźle. Szukałem coś o tym Gran-art ale chyba nowa firma. Jutro sobie do nich zadzwonię i pogadam. jak będą konkurencyjni cenowo to kto wie . DZIĘKI WIELKIE za cynk.

    End_riu : możliwe że to łupane kamienie ... orientowałem się ile będzie kosztowało ułożenie takich płyt .... masakra. Chyba opcja z mozaiką strzegomską będzie lepsza ... pod warunkiem atrakcyjnej ceny. Ułożę sobie sam ze szwagrem . Kupimy piwko i poleci . Ale dzięki za pomysły.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Janice

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał yarosh Zobacz post
    Luźny materiał ... niekoniecznie ... wolałbym coś bardziej stałego. Kiedyś w bieszczadach widziałem całe podwórko wyłożone takimi płaskimi kamieniami ... ale skąd wziąć takie płyty ? ... Jak to było układane ... Dzięki za podpowiedzi ... szukam dalej.
    W Bieszczadach to były po prostu duże kamienie z rzeki, wiem to bo mam tam domek letniskowy i tak się właśnie tam robi, przywozi kamienie z rzeki. Ja mam takim kamieniem obłożony komin.

    Mam pytanie, mógłby mi ktoś doradzić tak mniej więcej ile kosztuje zrobienie drogi wewnętrznej do posesji w kostce brukowej? Droga długa na około 40 metrów i szeroka na 5 metrów?

  9. #9

    Domyślnie

    Z kostki przemysłowej może wyrobisz się w 100zł/m2. Wszystko zależy od tego jakie ceny materiałów są w Twojej okolicy.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Janice

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    25

    Domyślnie

    Te 100zł to z robocizną?

  11. #11

    Domyślnie

    Tak.
    Kostka przemysłowa od 15zł/m2
    Materiały na podbudowę od 35zł/m2
    Jeśli dochodzi korytowanie z wywozem materiału, to może byc trochę drożej.
    Jest wiele zmiennych, które wpływają na cenę, a których nie znam.
    Zgrana ekipa zrobi to spokojnie w 4 dni.

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Janice

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    25

    Domyślnie

    Dziękuję

  13. #13

    Domyślnie

    A ja zdecydowałem się na tą mozaikę strzegomską. Byłem w tym Gran-Art i powiem wam że wygląda to świetnie. Nie wiem tylko dlaczego na stronie maja takie słabe zdjęcia. Coś podobnego jest w ogrodzie botanicznym we Wrocławiu. Niby kostka granitowa a dzieki temu że ma nieregularne kształty wygląda super. Nieźle to sobie kolesie pokombinowali. Koszt 1 m2 z podbudową i podsypką wyniesie mnie około 130 zł co w porównaniu z granitem jest tanio a wyglada dużo lepiej niż kostka brukowa no i czas układania zdecydowanie krótki. Umówiłem się z nimi że w 2 dni mi ogarną temat. Jak to mówią nikt u mnie na wsi nie ma takiego podjazdu . Aż mi sie gęba śmieje jak pomyślę jak to będzie u mnie wyglądać. Jak chcecie to gran-art.pl ale napiszcie do nich po zdjęcia bo te co mają na stronie to słabe są.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał yarosh Zobacz post
    A ja zdecydowałem się na tą mozaikę strzegomską. Byłem w tym Gran-Art i powiem wam że wygląda to świetnie. Nie wiem tylko dlaczego na stronie maja takie słabe zdjęcia. Coś podobnego jest w ogrodzie botanicznym we Wrocławiu. Niby kostka granitowa a dzieki temu że ma nieregularne kształty wygląda super. Nieźle to sobie kolesie pokombinowali. Koszt 1 m2 z podbudową i podsypką wyniesie mnie około 130 zł co w porównaniu z granitem jest tanio a wyglada dużo lepiej niż kostka brukowa no i czas układania zdecydowanie krótki. Umówiłem się z nimi że w 2 dni mi ogarną temat. Jak to mówią nikt u mnie na wsi nie ma takiego podjazdu . Aż mi sie gęba śmieje jak pomyślę jak to będzie u mnie wyglądać. Jak chcecie to gran-art.pl ale napiszcie do nich po zdjęcia bo te co mają na stronie to słabe są.
    Tak, tak, oczywiście spamerze. Odpady granitowe wtopione w betonowy podkład wątpliwej jakości mają być porównywalne z kostką granitową?
    Do tego wygląda to tak ohydnie, że brak słów.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał forgetit Zobacz post
    Tak, tak, oczywiście spamerze. Odpady granitowe wtopione w betonowy podkład wątpliwej jakości mają być porównywalne z kostką granitową?
    Do tego wygląda to tak ohydnie, że brak słów.
    hmmm i co mam powiedzieć. Jeden lubi wąchać kwiaty inny jak mu słońce świeci. Mnie wygląd odpowiada ... CENA jest tu chyba najważniejsza, czas ułożenia również. A to granit i to granit ... czołgiem po tym nie będe jeździł więc może być dla mnie nawet na plastiku ... byle działało.
    a co do spamowania ... "Nie wiem o czym do mnie mówisz"

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony