dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 82
  1. #41

    Domyślnie

    Witam
    Na temat dobudówki i zmiany dachu na dwuspadowy zgadzam się z przedmówcami.
    Natomiast jeśli chodzi o eternit to w/g prawa trzeba go zdjąć do 2032 roku (moim zdaniem tego jest tyle w Polsce ,że to się nie uda - koszty).
    Wiadomo ,że w Twoim przypadku nie będziesz trzymać tego eternitu jak robisz remont.
    W mojej gminie jest tak, że ja na swój koszt zdemontowałem eternit, złożyłem na palety (około115m2) owinąłem folią ,a na koszt gminy przyjechał gość HDS i zabrał mi to do utylizacji.
    Demontaż kosztował mnie 500zł
    W necie są firmy , które demontują i wywożą do utylizacji koszt to około 30zł/m2 i więcej.

    Jeśli u Ciebie gmina nie ma takiego dofinansowania proponuję , podczas remontu zdjąć eternit ułożyć na palecie postawić te palety gdzieś w bezpiecznym miejscu na działce zabezpieczyć folią i poczekać aż gmina załatwi dofinansowanie.

  2. #42
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kardamina
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    870
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Pewnie, że ma...
    ...a 120m2, to wcale nie jest tak mało - czarodziejska różdżka w Twojej głowie będzie miała co robić oj, będzie miała...

    ps. eternit jeśli nie pyli, to nie jest szkodliwy - szkodzi jeśli pyli. także... spoko
    zdjąć, zabezpieczyć i czekać aż gmina znajdzie kasę na jego utylizację - to jej obowiązek
    Recykling mojego 60-latka z plusem - czyli wszystko o tym, jak to "staruszek" zmienia się w dom z moich marzeń...

  3. #43
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    myname

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-140
    Posty
    3

    Domyślnie

    My z mężem mamy bardzo podobną sytuację z domem na mazurach. Stary dom, grube mury, itp. U nas najpilniejsze zmiany to chyba kominy. Czy można je odbudować bez konieczności jednoczesnej wymiany dachu? Swoją drogą też eternit, ale jeszcze jakoś się trzyma. Jedna belka do wymiany.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał myname Zobacz post
    U nas najpilniejsze zmiany to chyba kominy. Czy można je odbudować bez konieczności jednoczesnej wymiany dachu?
    Odbudować na jakim odcinku ? Jeśli poniżej połaci dachu to kawałek trzeba rozebrać, ale dla dobrego fachowca to nie problem. Ja remontując dach sprężyłem się i zrobiłem wcześniej wszystko co związane z kominami. Tylko raz wszystko rozgrzebane.

  5. #45

    Domyślnie

    Ciągnie Was do tego domu... oj ciągnie ale mnie też by ciągnęło no i pozazdrościć takiego ugodowego sąsiada

    A fotka pokoiku z czerwonym dywanem gdzie ??

  6. #46
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mondziolina

    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    36
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam i Pozdrawiam wszystkich którzy zostawili wpis
    Wracam po bardzo długiej nieobecności ale myślę że będzie o czym opowiadać bo wiele wydarzyło się w życiu mojej rodziny przez ostatnie 5 lat aż ciężko uwierzyć że to aż tyle czasu minęło!

    Od razu napiszę, że "porwaliśmy się" na remont Nie było łatwo, wiele ciężkich chwil za nami ale z perspektywy czasu powiem krótko - było warto
    Tak jak wiele osób doradzało zaczęliśmy od strony formalnej i aktu własności, co chwilę trwało, było bardziej niż skomplikowane ale ostatniego dnia października 2012 roku zostaliśmy właścicielami naszego domu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00489.jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	384114

  7. #47
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mondziolina

    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    36
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Po otrzymaniu aktu własności prace ruszyły pełną parą
    W pierwszej kolejności znaleźliśmy wykonawcę dachu, w międzyczasie teść stawiał od stropu strychu dwa nowe kominy. Wymarzyliśmy sobie czarny/grafitowy dach i jasną elewację, tak więc kominy wykonane zostały z grafitowego klinkieru, na poszycie wybraliśmy dachówkę cementową grafitową. Jeśli chodzi o nasze plany dachu dwuspadowego zrezygnowaliśmy, nie było sensu wdawać się w papierologię i przechodzić przez biurokrację naszych urzędów, więc dach pozostał jaki był zmieniliśmy więźbę i poszycie do czego wystarczyło zgłoszenie do starostwa
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00731.jpg
Wyświetleń:	177
Rozmiar:	90,9 KB
ID:	384115

    Gdzieś zapodziałam więcej zdjęć z tego okresu Na tym za to widać jak pięknie zarośnięty był teren
    W jednym czasie montowano okna oraz podłączano wodę i kanalizację do budynku.

  8. #48
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mondziolina

    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    36
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Małżonek zdecydował się na samodzielne wykonanie instalacji ogrzewania oraz wodno-kanalizacyjnej. Kiedy to mówił pukałam się w czoło nie wierząc że doświadczenie zdobyte na podstawie drobnych napraw, wszystkowiedzącego internetu oraz doradztwa u fachowców da się to zrobić. Sceptycznie podglądałam jak się z tym wszystkim męczył i szczerze wątpiłam że to zadziała. Powiedziałam mu że do podłączenia kotłowni wolałabym żeby zatrudnił fachowca, ponieważ mój mąż nie umie spawać i gwintować. Nie zgodził się powiedział że zrobi to wszystko sam z gotowych elementów. Przywieziono piec który do kotłowni (piwnicy) wnosiło 5 osób. I teraz najważniejsza wiadomość: po podłączeniu wszystko działało wszystko! nic nie ciekło kaloryfery grzały, woda płynęła z kranu (ciepła i zimna )
    I tu wielki szacun że mimo moich jęków i narzekania złorzeczenia że napewno mu się nie uda że będzie trzeba poprawiać on to zrobił Co więcej instalacja zrobiona jest lepiej niż w naszym poprzednim domku, gdzie właśnie fachowiec zrobił praktycznie wszystko źle. Jeśli chodzi o instalację elektryczną do akcji wkroczył mój tata który w zasadzie znał się na elektryce doradzał się fachowca i zrobił nam wszystko bardzo sprawnie. Tak mu się spodobało że od tamtej pory pracuje jako elektryk i można powiedzieć że odkrył swoje powołanie w naszym domu
    A oto kilka zdjęć z tamtego okresu:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00466.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	85,1 KB
ID:	384116Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00467.jpg
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	81,5 KB
ID:	384117Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00471.jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	384118

  9. #49
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mondziolina

    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    36
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o ogrzewanie korzystamy z pieca z podajnikiem, który zrobiony był na zamówienie ponieważ nasza piwnica jest dosyć niska ok. 160 wysokości i trzeba było do tego dopasować wysokość pieca i otwierania pokrywy podajnika. W domu zrobiliśmy instalację pod rekuperator teraz jeszcze trzeba to wszystko połączyć i kupić centralę

    Remont u nas trwa cały z malutkimi przerwami jedną z dłuższych przerw spowodowały narodziny naszego drugiego synka od 5 lat nie robimy nic innego jak tylko remontujemy bardziej lub mniej intensywnie ale ciągle co jest niezwykle męczące i wyczerpujące ale każde następne wykończone pomieszczenie jest tego warte Jeszcze trochę prac przed nami jednak myślę że uda nam się zamknąć remont do końca tego roku no i zamierzam od wiosny zająć się ogrodem, o którym już od dawna marzę i planuję jaki miałby być

  10. #50

    Domyślnie

    Otwieram FM i patrze na subskrybowane tematy ... i patrzę.... i ni cholery nie kojarzę tematu..... musiałam cofnąć się do pierwszej strony i sobie przypomnieć o co kaman
    Ale już wiem .... tylko fotki poznikały ;( Uzupełnij proszę, bo wtedy lepiej widać
    No to do dzieła a ja, i inni co tu zaglądali, rozsiadamy się by z przyjemnością popatrzeć i skomentować

  11. #51
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mondziolina

    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    36
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za odwiedziny nadrobię zaległości i opiszę razem z relacją foto jak to wszystko przebiegło tylko nie wiem jak wrzucać zdjęcia w normalnym rozmiarze poproszę o wskazówki

  12. #52
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mondziolina

    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    36
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dalszy ciąg prac budowlano-remontowych to było położenie tynku. Za ten temat wziął się teść i tynkował dosyć szybko, za szybko nawet wydawało mi się wtedy ale cieszyłam się że tak sprawnie idzie, jednak później okazało się że z równością ma to niewiele wspólnego kolejna rzecz że z jakością też jest kiepsko i na szczęście nie mam w kuchni szafek wiszących bo bankowo by odpadły żeby zamontować karnisze musieliśmy do wywierconych dziur wciskać klej montażowy w to kołek i teraz się trzyma. Troszkę żałujemy że nie zrobiliśmy karton-gipsu byłoby podobnie cenowo szybciej sprawniej i mąż zrobiłby to sam. Ale jest jak jest inaczej nie będzie w tym momencie mamy już tak dosyć remontów że nawet krzywizny nam średnio przeszkadzają na początku było to widać a teraz już nikt nie zwraca na większej uwagi, no i nie jest tak źle żeby goście zauważyli bez poziomicy


  13. #53
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mondziolina

    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    36
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie



    Tak tworzyła się instalacja elektryczna - zdjęcie w sypialni
    Ostatnio edytowane przez Mondziolina ; 18-03-2017 o 10:08

  14. #54
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mondziolina

    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    36
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie



    To jest rzut parteru przed remontem (niestety ręcznie rysowane ale wydaje mi się że dobrze widać)



    A to piętro przed remontem



    Tutaj parter po zmianach



    I piętro po naszemu

  15. #55
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mondziolina

    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    36
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kilka zdjęć już w normalnej wielkości dom z zewnątrz (w zasadzie niewiele zmieniło się po )





  16. #56
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mondziolina

    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    36
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tutaj przed tynkowaniem chwila przerwy w pracach porządkowych jeszcze nie mieliśmy oświetlenia więc goła żarówa na kablu podłączona do przedłużacza


  17. #57
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mondziolina

    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    36
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Misz masz przy skuwaniu starego tynku, ciągły kurz i pył coś strasznego przy planowaniu nowego wystroju zastanawialiśmy się czy tego żyrandola pięknego nie zostawić



  18. #58
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mondziolina

    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    36
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    W tym oknie była piękna drewniana obudowa, którą chcieliśmy zostawić. Niestety przy czyszczeniu okazało się że całe drzewo zeżarte jest przez robaki strasznie ubolewam do tej pory chociaż ciężko byłoby dopasować nowe okna do tej obudowy to byłoby to warte zachodu, ale nic nie dało się zrobić a później koncepcja się zmieniła. W tym pomieszczeniu zrobiliśmy kuchnię



  19. #59
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mondziolina

    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    36
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pierwsze kontakty



  20. #60
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mondziolina

    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    36
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    I stała się światłość nie wiem dlaczego ale był to dla nas jeden z przełomowych momentów kiedy światło włączało się przełącznikiem a nie do przedłużacza który kilometrami ciągnął się po całym domu To i ciepłe kaloryfery dało nam odczuć że oto tworzy się dom

    Na instalację elektryczną zużyliśmy około 500 m kabla jednak to jeszcze nie wszystko - zostało nam jeszcze oświetlenie na zewnątrz



Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony