dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 101
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 2011
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie Wnętrzarska rewolucja Magdy J.

    Witajcie
    Zapraszam na relację z planowanego remontu mojej małej i wąskiej kuchni, do którego przymierzam się już od trzech lat. Ciągle jednak coś mi wypadało. W tym roku zapadła ostateczna decyzja: w lipcu zaczynamy.
    Postaram się w miarę systematycznie pisać i uzupełniać relację dużą ilością fotek. Zapraszam do komentowania. Nie ukrywam, że liczę na Wasze cenne uwagi i pomysły
    Na początek, dla lepszego zorientowania się w sytuacji wkleję rzut mieszkania:



    Jak widać, nie mam praktycznie żadnego pola manewru, żeby tę kuchnię powiększyć
    Ostatnio edytowane przez Magda 34 ; 16-05-2016 o 16:18
    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Madziu,
    Hurrraaaa
    Masz swój wątek ))). Opierałaś się dłużej niż ja
    Będę z przyjemnością zaglądać
    A mieszkanko z pewnością "wyczarujesz" pięknie

  3. #3

    Domyślnie

    I ja sie witam i czejam na więcej!!!!

  4. #4

    Domyślnie

    A dałabyś rade powrzucać jeszcze wymiary ścian przylegających do kuchni

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    Cześć Dziewczęta

    Bardzo mi miło, że do mnie zajrzałyście.

    Dzisiaj będzie trochę o moich przyzwyczajeniach


    Jak pisałam wcześniej, remont kuchni planowany był już trzy lata temu. Miałam więc dużo czasu na przemyślenia. Biorąc pod uwagę sposób, w jaki ją użytkuję, przeanalizowałam kilka układów, które by mi funkcjonalnie najbardziej odpowiadały i ograniczyłam się do dwóch, ale zdaję sobie sprawę, że żaden z nich nie jest idealny i wymarzony. Moja kuchnia jest po prostu dla singla, albo pary, która stołuje się „na mieście”, a w mieszkaniu podgrzewa sobie co najwyżej wodę na kawę

    Dla nas ta kuchnia spełnia więcej funkcji. Przede wszystkim staram się gotować. Lubię wiedzieć, co jem, dlatego rzadko jadamy poza domem. Nie znaczy to, że spędzam w kuchni cały dzień. Wręcz przeciwnie: preferuję proste i zdrowe posiłki, które można przygotować do 40 min. Niezbędne jest dla mnie miejsce do przechowywania art. spożywczych, ok. 100 cm blatu roboczego, lodówka z zamrażalnikiem na dole, mikrofala, stół z krzesłami.

    Tak przedstawia się rzut kuchni z wymiarami:




    A tak dwa warianty, które bierzemy pod uwagę. Przy okazji jeszcze raz bardzo dziękuję dziewczynom za wszystkie sugestie w wątku o projektowaniu kuchni http://forum.muratordom.pl/showthrea...izacje/page287.

    1.


    2.
    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





  6. #6

    Domyślnie

    Cześć kochanie
    miło cie znów widzieć znaczy się czytać. Układ kuchni masz bardzo dobrze dobrany do warunków. Gdzie chcesz zamawiać mebelki?

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    channel8

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ojej, zapisuję się. poobserwuję, może na coś się przydam....
    Mieszkanie zamiast domu - inspiracje, projekty i... realizacje - zapraszam
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ast-domu/page6

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Madziu mamy głosować?
    Jeśli tak, to ślicznie proszę o przypomnienie wizualizacji w 3D .

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Witaj Magda Powiedzenie „szewc bez butów chodzi” w twoim przypadku odchodzi w niepamięć. Też poproszę o te 3D

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    Cytat Napisał Natalia Stanko Zobacz post
    Cześć kochanie
    miło cie znów widzieć znaczy się czytać. Układ kuchni masz bardzo dobrze dobrany do warunków. Gdzie chcesz zamawiać mebelki?
    Witaj Natalio

    Mam na razie jedną wycenę, która mnie satysfakcjonuje. Jest chyba najniższa ze wszystkich. Zaczynałam od RUSTA, a skończyłam na lokalnej rodzinnej firmie meblarskiej Sigmat. Różnica w cenie kolosalna, ponad 10 tys. Widziałam ich robotę i wykonanie jest bardzo staranne, także im zlecę zrobienie mebli.

    Cytat Napisał channel8 Zobacz post
    Ojej, zapisuję się. poobserwuję, może na coś się przydam....
    Zapraszam i liczę na uwagi

    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post
    Madziu mamy głosować?
    Jeśli tak, to ślicznie proszę o przypomnienie wizualizacji w 3D .
    Oczywiście Ewo. Miałam wczoraj wrzucić te wizualizacje, ale nie mogłam się zalogować na serwer ze zdjęciami.

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Witaj Magda Powiedzenie „szewc bez butów chodzi” w twoim przypadku odchodzi w niepamięć. Też poproszę o te 3D
    Cześć pestkeczko Fajnie, że wpadłaś. Pamiętaj, że masz być tylko ciałem doradczym

    Uzupełniam wczorajszy wpis o wizualizacje. Zrobiłam je na nowo. Kolorystyka tymczasowo neutralna, bo chodzi mi tylko o to ustawienie.



    Wariant 1 - brak górnej zabudowy nad blatem. Jej funkcję pełni zabudowa od podłogi do sufitu po lewej stronie od wejścia:










    Wariant 2 - brak zabudowy przy wejściu, ale są górne szafki nad blatem:







    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Tatarak
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    na zachód od Wrocka
    Posty
    8.719

    Domyślnie

    przybiegłam a czy wchodzi w grę (w którejś wersji, w obu właściwie) - jakieś "przycięcie" tej szafki dolnej, która jest zaraz na prawo od wejścia? bo mam wrażenie, że łatwiej by się wchodziło, gdyby była albo krótsza albo ścięta trójkątnie... nie wiem, jak by to wyglądało, ale ze względu na wąskie wejscie mogłoby ułatwić życie. i wtedy bym była za wersją z wysoką zabudową, bez górnych szafek nad blatem - człowiek by się naturalnie kierował ku "szerszej" przestrzeni. takie mam wrażenie.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    Moniko, nie chciałabym skracać tej dolej szafki po prawej, bo to jedyny mój blat roboczy. Będzie miał 90 cm długości. Jest co prawda jeszcze stół, ale ma 74cm wys. i praca przy nim na stojąco jest dla mojego kręgosłupa mordęgą. Chyba, że na siedząco

    Poczekam jeszcze na kilka głosów i zdradzę Wam, do której wersji się bardziej skłaniam
    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Więc tak:
    Jestem za pomieszaniem obu wariantów
    1. bez górnych szafek nad blatem;
    2. zrób półkę albo 2 przez całą długość tej ściany nad blatem, będzie więcej oddechu; ewentualnie zrób tylko szafkę od strony okna;
    3. w którejś wersji miałaś okap w kształcie rury – byłby świetny, przełamie twardość ostrych kątów, których masz dużo;
    4. tą szafę z mikrofalą (najbliżej stołu) obniżyłabym tak, żeby tylko mikrofala była powyżej poziomu blatu;
    5. podoba mi się wąska zabudowa po lewej od wejścia, ale niepokoi mnie jej koniec, bo będzie schowany i trudno korzystać, co nie przeszkadza, że wybrałabym tę opcję.

    Magda, miejsca na upchnięcie kuchennych naczyń, zapasów itp. i tak będziesz miała dosyć. Wiem bo moja kuchnia też nie orzeł pod względem wielkości – tylko 12m2, 395 x 247, w tym połowa jednej krótszej ściany jest otwarta, 2 okna i plecy komina, które grzeją

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    Okap zrobiłam przykładowy, bo jak na złość nie mogłam znaleźć nic w bazie sketch-upa. Ale jeśli zdecyduję się na tę wersję to na pewno powieszę tubę

    no to jest 2:0 dla wersji 1
    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





  15. #15

    Domyślnie

    Mój głos na projekt nr 1 bez szafek górnych - cóż, wskutek (żeby nie pisać dzięki ) wizualizacji zmieniłam nieco zdanie. Bez zadnych modyfikacji.

    Taka opcja jest lżejsza, a jeśli będzie naprawdę mega niewygodnie szafki górne zawsze można doklajstrować, choćby dwie lekkie poziome. A jak będzie do kuchni pasowało, to można dorobić haczyki i kubeczki ala ikea trzymać wywieszone i jakieś relingi itd.
    I mam jakieś przeczucie, że Magda coś sobie sprytnego i ładnego wymyśli .

    Naczynia można trzymać w wysokiej szafce nad mikrofalówką. Wtedy chasse od zlewu - pyk naczynia do szafki. I z półobrotu kuchenneog - pyk garnek zza pleców. Będzie dobrze
    Ostatnio edytowane przez Aantenka ; 07-05-2012 o 13:09
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Tak jest wersja 1, ale PLEASE weź pod uwagę obniżenie wysokości szafki z mikrofalą.
    Patrz jak to ładnie w kuchni robi:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kitchen in white.jpg
Wyświetleń:	2831
Rozmiar:	43,7 KB
ID:	114763 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kuchnia BIALA.jpg
Wyświetleń:	3261
Rozmiar:	56,7 KB
ID:	114764

    Magda, a tu kolory. Strasznie mi się podoba takie zestawienie bieli i innego koloru, nie koniecznie drewno. Chodzi o przeciągnięty w dół kolor blatu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Primo-White-High-Gloss-Zebrano-Kitchen-Design.jpg
Wyświetleń:	2733
Rozmiar:	91,4 KB
ID:	114762

    Te 3 fotki są niedościgłą inspiracją mojej kuchni

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    cześć Magda

    Ja oczywiście za 1, bo:
    - wykorzystujesz wnękę po lewej
    - jak wiesz, nie przepadam za wiszącymi, więc jak się da, to wolę ich nie robić. Zawsze mozna zrobić tak, jak napisała Aantenka - jakie haczyki, albo jakieś ciekawe półki w kolorze (Kartell ma takie coś oczywiście drogie, ale pewnie da się znaleźć coś podobnego w dobrej cenie lub samemu zbić z mdf-u, ktoś na forum -Nefer, E-mól? - sam robił kolorowe kubiki)
    - jest lżej dla siedzących przy stole
    - nie wiem tylko, czy jest sens robić te szafki po lewej do końca, skoro częśc będzie zasłonięta. Zależy, co tam miałabyś wsadzić, ale i tak zawsze będziesz musiała najpierw wyciągnąć coś stojącego wcześniej. Puściłabym je od linii lodówki

    Pokombinowałabym z tą wysoką zabudową. Powiedz mi, co masz w ogóle mieć w tym słupku z mikrofalą?

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agalind
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    10.098
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Już sie nie moge doczekać efektu końcowego, bo pewnie będzie powalający

    Głosuję za pierwszą wersją, bo wiszące szafki nie dość że robiły przyciężkie wrażenie to jeszcze niepotrzebnie zmniejszają (zwężają) kuchnię. Jedynie dojście do rzeczy schowanych w rogu wysokiej zabudowy będzie kłopotliwe. No i może jednak obniżyć ta szafkę z mikro żeby kącik stołowy nie był taki "ciasny"?

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Pestkowe rozwiązanie optymalne

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wersja 1_pestka.jpg
Wyświetleń:	508
Rozmiar:	87,1 KB
ID:	114779

    Zrobiłam przeróbkę na szybciutko. Tak mi łatwiej wyjaśnić o co chodzi.

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spirea Zobacz post
    cześć Magda

    Ja oczywiście za 1, bo:
    - wykorzystujesz wnękę po lewej
    - jak wiesz, nie przepadam za wiszącymi, więc jak się da, to wolę ich nie robić. Zawsze mozna zrobić tak, jak napisała Aantenka - jakie haczyki, albo jakieś ciekawe półki w kolorze (Kartell ma takie coś oczywiście drogie, ale pewnie da się znaleźć coś podobnego w dobrej cenie lub samemu zbić z mdf-u, ktoś na forum -Nefer, E-mól? - sam robił kolorowe kubiki)
    - jest lżej dla siedzących przy stole
    - nie wiem tylko, czy jest sens robić te szafki po lewej do końca, skoro częśc będzie zasłonięta. Zależy, co tam miałabyś wsadzić, ale i tak zawsze będziesz musiała najpierw wyciągnąć coś stojącego wcześniej. Puściłabym je od linii lodówki

    Pokombinowałabym z tą wysoką zabudową. Powiedz mi, co masz w ogóle mieć w tym słupku z mikrofalą?
    Cześć Spireo

    Zamierzam teraz maksymalnie pochować wszystkie szpargały. Nie chcę nic na wierzchu. Mój mąż jest zbieraczem i chomikuje małe przedmioty: latarki, zegarki, baterie, puszki. Jakiś koszmar. Mam zamiar przeznaczyć mu na to jakąś szafkę, bo teraz nie mogę na to wszystko patrzeć.
    Mam też maszynę typu Kasia, talerz na tort, toster, miskę. Myślałam to umieścić właśnie w tym słupku z mikrofalą. W kuchni mam też apteczkę.

    Kolorystycznie chciałabym tę kuchnię mieć całą białą, ale sprawa jeszcze otwarta, chociaż już niedługo muszę coś zacząć myśleć. Mój A. ma od 8 maja tydzień wolnego i chciałabym, żebyśmy kupili już kafle na podłogę.



    Cytat Napisał agalind Zobacz post
    Już sie nie moge doczekać efektu końcowego, bo pewnie będzie powalający

    Głosuję za pierwszą wersją, bo wiszące szafki nie dość że robiły przyciężkie wrażenie to jeszcze niepotrzebnie zmniejszają (zwężają) kuchnię. Jedynie dojście do rzeczy schowanych w rogu wysokiej zabudowy będzie kłopotliwe. No i może jednak obniżyć ta szafkę z mikro żeby kącik stołowy nie był taki "ciasny"?
    Hej agalind

    ja też jestem ciekawa jak to wyjdzie? Chciałabym, żeby było powalająco, ale będę się cieszyć jak wyjdzie poprawnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Pestkowe rozwiązanie optymalne

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wersja 1_pestka.jpg
Wyświetleń:	508
Rozmiar:	87,1 KB
ID:	114779

    Zrobiłam przeróbkę na szybciutko. Tak mi łatwiej wyjaśnić o co chodzi.
    Pestka dostanie zaraz po łapach. Dziękuję i już wklejam swoje. A może obniżyć w tej wersji bez szafek górnych całą tą zabudowę do wysokości futryny? O tak:



    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





Strona 1 z 101

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony