dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 101
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 2011
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    HA
    Będzie Ci żal tego miejsca. Mnie by było Poza tym fajniej jest dociągnąć te szafy do góry.

    Zobacz co zrobiłam w narożniku !!!

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    Widziałam, ale takiego carga nie da się zrobić i to miejsce przy kominie czy z tej strony czy z drugiej jest stracone
    Ostatnio edytowane przez Magda 34 ; 07-05-2012 o 14:55
    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Spokojnie Magda, mam pewien pomysł. Tylko muszę przemyśleć i przejrzeć kolekcje fotek archiwalnych. Chyba mam tam rozwiązanie problemu tego narożnika

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    Ok, pestka szuka, a ja tymczasem wrzucę jeszcze zdjęcia z obecnego stanu. Zaczynam od wejścia. Zwróćcie uwagę, że po lewej przy wejściu mam szafki wiszące









    Ostatnio edytowane przez Magda 34 ; 07-05-2012 o 15:54
    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Teraz Madziu to masz miks wersji 1 i 2 . Niesamowite jak wiele mieści ta kuchnia.

    Mnie trudno tak jednoznacznie określić 1 czy 2, bo w 2 podobają mi się te szafki nad blatem. Wprowadzają harmonię i dają spójność. Gdyby wyobrazić sobie w ich miejsce półeczki, relingi i inne próby dodawania przestrzeni do przechowywania, to zrobi się "za dużo szczęścia". Nie ma też w tej wersji problemu z narożnikiem w wysokiej zabudowie.

    Nie wiem jak ma się tu relacja przestrzeni do przechowywania (?). Niby zabudowa po lewej od wejścia wygląda na większą, ale jest płytka (zostanie jakieś 20 cm przedmioty w środku).

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    Ewo, słusznie prawisz

    Muszę Wam powiedzieć, że ja osobiście jestem za wersją 2, czyli z szafkami nad blatem, chociaż bardzo, ale to bardzo podoba mi się opcja bez tych szafek wiszących. Mam właśnie takie same spostrzeżenia, jak julianna. Zabudowa przy wejściu niby pojemna, ale płytka. Spokojnie mogę poustawiać szklanki i kubki, ale na talerze obiadowe muszę znaleźć już inne miejsce. Poza tym wchodząc do kuchni mam wrażenie, że jest dość wąsko.

    Dzisiaj jeszcze rozplanuję co i gdzie będę trzymać i zobaczę jakie wymiary mają niektóre rzeczy.
    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Magda, najpierw inspiracje na urządzenie wnętrza płaskiej szafy po lewej od drzwi

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kitchen-Pantry2.jpg
Wyświetleń:	467
Rozmiar:	42,8 KB
ID:	114810 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kitchen-Pantry3.jpg
Wyświetleń:	412
Rozmiar:	89,2 KB
ID:	114811 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kitchen-Pantry1.jpg
Wyświetleń:	389
Rozmiar:	44,4 KB
ID:	114812

    Oczywiście nie szuflady.

    Pod mikrofalą możesz umieścić szafkę na kółkach, która będzie miała dodatkowy blat do pracy. Dlatego pod microfalą, że tu możesz kombinować z wysokością, gdybyś koniecznie chciała mieć wsio na równym poziomie :

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kuchnia-dodatkowy blat.jpg
Wyświetleń:	379
Rozmiar:	44,6 KB
ID:	114814

    Nad resztą jeszcze myślę. Trochę inaczej zapamiętałam zdjęcie.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Prosz
    Ja bym to miejsce wykorzystała do granic. Robiłam takie sztuki, gdy miałam 3 pokoje na 55 m2. Zawsze było za mało miejsca, więc kombinowałam.
    Trochę inaczej pamiętałam te zdjęcia, więc – tylko nie krzycz na mnie – podmalowałam.
    Szafa cargo jeżdżąca na kółkach. Ciągniesz za drzwi i wyjeżdża. Cała i wszystkie półki, tego co wysuwasz, masz dostępne z trzech stron. A w środku przy ścianach są następne półki. Co myślisz? Bez stolarza nie da rady, ale może Ci się spodoba:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Szafa z CARGO.jpg
Wyświetleń:	366
Rozmiar:	21,9 KB
ID:	114830 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Szafa z Cargo w srodku.jpg
Wyświetleń:	367
Rozmiar:	70,0 KB
ID:	114829 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Szafa z obrotowymi polkami.jpg
Wyświetleń:	361
Rozmiar:	93,8 KB
ID:	114828

    Trzecie zdjęcie to to co zapamiętałam, ale okazuje się ,że tu są zawodowe obrotowe półki. Pewnie koszmarnie drogie.

  9. #29

    Domyślnie

    Magda, a ja mam wrazenie, ze jak przychodzi do wyboru praktycznosc nad estetyka to wiele osob woli sie jednak pomeczyc
    A tu prosze jaka mila odmiana

    A Twoj kuchnia - coz - trzeba bylo od tego zaczac Widac, ze sporo rzeczy u Ciebie jest i faktycznie szafek mozesz potrzebowac

    Kurcze, Twoja kuchnia przypomina mi malutka kuchnie blokowa z dwoch moich pierwszych mieszkan studenckich na studiach To byly czasy
    A teraz czlowek taki ugladzony, nowoczesny sie zrobil
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Tatarak
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    na zachód od Wrocka
    Posty
    8.719

    Domyślnie

    taka mnie naszła myśl, jak przy oglądani projektów domów: jak przestrzeni jest pod dostatkiem, to wymyślić coś fantastycznego to nie jest wielka sztuka, dopiero w małym domu/pomieszczeniu, trzeba się naprawdę nagimnastykować...
    po obejrzeniu zdjęć mam wrażenie, że niestety ta zabudowa po lewej nie zda się na wiele może tam ewentualnie zrobić jakąś płaską wiszącą gablotę na mężowe zbiory drobnych przedmiotów?

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Tataraczku, widzę, że Ty już przestawilaś myślenie na powierzchnie domowe
    W moim ursynowskim 55metrowym każdy cm był na wagę złota. Kuchnię miałam może z 50 cm szerszą niż Magda. Jeszcze pamiętam wykorzystywanie najmniejszych możliwości. Ja bym nie odpuściła tej ściany

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    ja też.
    Jeśli mąż zbiera różne rzeczy, to z pewnością znajdzie się na nie miejsce w innym miejscu niż kuchnia. Jest tak mała, że wszystko co niekuchenne powinno wypaść. Wcześniej wklejałaś zdjęcie z wejścia i po prawej stronie masz szafę zabudowaną - kupić kontenrek czy cokolwiek by Ikea, wrzucić męzowe rzeczy i tam trzymać. Można kupić coś płaskiego i trzymać po łóżkiem. Jest pewnie parę jeszcze innych sposobów. Mozna kupić np. stolik - skrzynkę i w środku trzymać jakieś rzeczy (nie wiem, jak duża jest ta Kasia, może ją tam przerzucić?). Podobnie z innymi rzeczami. Innymi słowy - najpierw przeanalizowałabym, co nie należy do kuchni i gdzie mozna indziej to schowac. Jak się nie da - wraca do kuchni.
    Dalej optuje za zabudową po lewej. Tak jak Pestka, uważam, że takiego miejsca nie można zmarnować.
    Nie wiem, co z tą zabudową na wprost. Jest mocno przytłaczającą, szczególnie przy szafce po drugiej stronie i ciasnym wejściu.

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Tatarak
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    na zachód od Wrocka
    Posty
    8.719

    Domyślnie

    ale jak Magda nie chce obciąć narożnika po prawej (bo tam jest blat roboczy), i dostawi jeszcze zabudowę po lewej, to wejście będzie takie klaustrofobiczne, nie?

    Pestka - ja przez większość życia mieszkam w domu, więc przestrzenią "szastam"

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    No, tak Rozpustnico Ja już też inaczej patrzę, ale ostatnio zrobiłam co 2 letni remanent i wywaliłam bagażnik zasobów

    Magda, Westwing pokazuje właśnie pomysły do małych przestrzeni http://www.westwing.pl/magazyn/inspi...za-jak-z-gumy/

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    Cześć
    Słuchajcie. Wczoraj z mężem przeanalizowaliśmy te dwa warianty i ostatecznie zdecydowaliśmy się na wersję drugą, czyli wysoka zabudowa na wprost wejścia i wiszące szafki nad blatem. Jest dla nas najbardziej optymalna.
    Wersja z zabudową po lewej stronie od wejścia odpadła i już uzasadniam dlaczego. Wchodząc do kuchni lekko odsuwamy się od prawej strony i wtedy obijalibyśmy się o tę lewą zabudowę. Mąż zwrócił mi uwagę, na fakt, że jak będziemy wnosić torby z zakupami to będzie za wąsko.
    Poza tym ta wersja pociągnie za sobą dodatkowe koszty związane z zakupem jakiegoś ładnego okapu. Mam na myśli tubę. To koszt minimum 2 tys., i będą to tak naprawdę źle wydane pieniądze, bo ja z okapu prawie w ogóle nie korzystam. Co jeszcze? Ta zabudowa przy wejściu jest za płytka, bo ma 25 cm. Jak dojdą drzwiczki to spłyci się jeszcze bardziej i nie włożę już większych rzeczy. Najbardziej jednak martwi mnie ta klaustrofobiczne przejście na wejściu.

    Tym samym, ostatecznie zatwierdzamy wersję z wiszącymi szafkami.

    Teraz zabieram się za kolorystykę.
    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Magda, masz w tych wszystkich wpisach sporo pomysłów, które może wykorzystać robiąc komuś projekt

    Tym nie mniej namawiam Cię na szafkę wyjeżdżającą spod microfali - dodatkowy blat
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 08-05-2012 o 17:39

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    Biorę się za kolorystykę.

    Kuchnia jest mała i znajduje się od strony wschodniej. Za oknem mam zamknięte podwórko i sąsiadów na balkonach. Jak jest ładna pogoda to nawet jest dość widno, ale w ponure dni trzeba czasami zapalać światło.
    Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie kuchnia jasna.

    Meble: planuję w kolorze białym w połysku, z uchwytami frezowanymi w froncie.
    Blat :również chcę biały. Z czego? Jeszcze nie wiem, muszę zobaczyć jak wyjdzie cenowo.

    No a teraz do tych bieli muszę dobrać kafle. Byłam w tamtym tygodniu w Max-Flizie i upatrzyłam sobie fajny gres. To Nord Ceram, seria Shift, 60x60 cm. Cena 109 zł minus Vat (89 zł). Cena dla nas jak najbardziej akceptowalna.
    http://www.nordceram.de/dateien/kata...g_NC_Shift.pdf
    Dzisiaj byliśmy razem z A., żeby przypasować je do mojej deski podłogowej. Zrobiłam zdjęcia. Podoba nam się zestawienie z tą bardzo jasną szarością. Chociaż z tym jasnym beżem też ładnie wygląda.
    A Wam jak się podoba?



    A tutaj to samo, ale w zbliżeniu

    Ostatnio edytowane przez Magda 34 ; 08-05-2012 o 17:21
    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





  18. #38

    Domyślnie

    JA bym wybrała gołębi odcień.
    Madzia, dzisiaj byłam w Domarze ( kuchnie Kampra) Jest tam projektantka, która mi wyceniła moją kuchnię- i powiem ci byłam zaskoczona. Pani podrasowała mój projekt, podpowiedziała parę bardzo cennych rzeczy, uszczegółowiła na papierze każdy detal. Wycena z tego studia ( fronty biały poler)jest o 2 000 zł wyższa od wyceny stolarza. Ale nie można nawet te wyceny porównać, gdyż studio zrobi mi czarne wstawki w szafkach wiszących, a stolarz takiego bajeru nie zrobi. Ponadto ja w studio wybrałam uchwyty, a stolarz nie miał tak ładnych.
    Myślę, że warto tam podjechać i spróbować wycenić tam twoją kuchnię, a przy okazji parę dylematów rozwiązać

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sylwerson
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    łódzki wschodni
    Kod pocztowy
    95-041
    Posty
    1.119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    a czy wchodziłoby w rachubę przesunięcie otworu drzwiowego tak, żeby po lewej zmieścić pełnowymiarowe szafki od podłogi do sufitu?

  20. #40

    Domyślnie

    mnie sie podoba ten po prawo do podlogi
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

Strona 2 z 101

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony