dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Radomir4

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Krotoszyn
    Kod pocztowy
    63-700
    Posty
    2

    Domyślnie Szukam taniego dostawcy dobrych okien

    Witam, wiem,że tanio trochę kłóci się z dobrze, ale cóż takie czasy. Mam do założenia w pawilonie handlowym na Śląsku kilkanaście okien, więc będzie bolało. Macie kogoś sprawdzonego kto zrobi stolarkę dobrze i tanio??

  2. #2

    Domyślnie

    Sląskim liderem cenowym jest firma |Eko-Okna z Raciborza, więc szukaj wśród sprzedawców tej firmy albo wśród sprzedawców okien Dobroplastu (to producent z Podlasia). Niezależnie od ceny i jakości okien dopilnuj, żeby montaż tych okien był warstwowy. pzdr

  3. #3

    Domyślnie

    Najpierw dobrze, a później jak najtaniej. To zrozumiałe. Ale żeby przez osczędność nie ogrzewać dwa albo trzy razy więcej.
    Policz proszę, ile w standarcie wyjdzie okno 2-szybowe, a ile 3-szybowe. Jakie dostaniesz gwarancje? Czy będziesz pamiętał o taśmach zewnętrznych i wewnętrznych, żeby się później nie martwić stratami między framugą a murem? Koszt takich taśm to od 2 - 4 zł za metr. Ale jakie było moje zdziwienie, kiedy po raz pierwszy na parapecie zewnętrznym zobaczyłem niestopiony śnieg. Uważam , że o tych taśmach za mało się mówi. na Zachodzie to prawie norma. Ciepło pozdrawiam
    Ciągle w poprawkach

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał stefmat Zobacz post
    Uważam , że o tych taśmach za mało się mówi. na Zachodzie to prawie norma. Ciepło pozdrawiam
    Na szczęście i u nas zaczyna się o tym mówić, a niekiedy nawet stosować... Ale, co ważne, nie chodzi tu jedynie o tasmy, które nie zawsze są niezbędne, ale o zachowanie zasady "szczelniej od wewnątrz niż na zewnątrz". Ta sama zasada jest realizowana w ociepleniach dachów. pzdr

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andrzejzms

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-214
    Posty
    288

    Domyślnie

    Podaj wiecewj szczegółów , jakich okien szukasz ( materiał, kolor, standardowe czy antywłąmaniowe, czy sa to witryny , czy okna otwierane. Oraz oczywiście jakie paramerty maja mieć te okna ( OSZACOWANIOE KOSZTÓW NP. OGRZEWANIA )

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radomir4 Zobacz post
    Witam, wiem,że tanio trochę kłóci się z dobrze, ale cóż takie czasy. Mam do założenia w pawilonie handlowym na Śląsku kilkanaście okien, więc będzie bolało. Macie kogoś sprawdzonego kto zrobi stolarkę dobrze i tanio??
    Wracam do pytania poczatkowego, bo pod koniec lutego w Sosnowcu odbędą się Warsztaty Montazowe, na których będzie wielu dostawców okien. Na żywo będzie mozna zobaczyć co potrafią i co oferują.
    Jeżeli więc ktoś ze Śląska i okolic szuka okien i solidnych fachowców - szczerze polecam odwiedzenie targów Sibex w Sosnowcu. pzdr

  7. #7

    Domyślnie

    bardzo fajny pomysl z tymi warsztatami na pewno warto zobaczyć, też się zgadzam że nie da się tanio dobrze okien zamontować, tak jak tanio nie da się ich kupić, choć nie uważam że trzeba wydawać fortune na okna, można kupić po rozsądnej cenie, przykład dobroplast

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andrzejzms

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-214
    Posty
    288

    Domyślnie

    A ja jeszcze raz zapytam , jakie okna ?. Pytam nie bez powodu każdy producent ma w swojej ofercie propozycje lepsze i gorsze ( technicznie i cenowo ). Kazdy w czymś się specjalizuje i ma produkty ktore warto polecić. Wreście o tym czy tanio czy drogo decyduje też konkretny wybór np :kolor, antywłamaniowość, parametry okna, to czy można okna otwierane zastąpić nieotwieranymi typu FIX .itd. Nie precyzując odpowiedzi możesz oczekiwać tylko pojedyńczych ocen jakiejś firmy ( bo ktoś kupił ma i jest dobrze albo źle ) lub reklamy jakiegoś producenta ( wpis producenta lub sprzedawcy ).
    I na koniec dodam. Montaz i jeszcze raz montaż , nawet najlepsze okna nie spełnią oczekiwań jak będą nie należycie zamontowane i z drugiej strony , nawet te nie najwyższych lotów jak zostaną profesjonalnie , warstwowo zamontowane to będą działać bez problemów latami. Zresztą to samo moąna powiedzieć o drzwiach , rolrtach , bramach itd.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radomir4 Zobacz post
    Witam, wiem,że tanio trochę kłóci się z dobrze, ale cóż takie czasy. Mam do założenia w pawilonie handlowym na Śląsku kilkanaście okien, więc będzie bolało. Macie kogoś sprawdzonego kto zrobi stolarkę dobrze i tanio??
    Zupełnie w temacie były wyniki badań wykonane na inną okazję przez ITB. Wynika z nich, że tańsze okna też mogą mieć bardzo przyzwoite parametry techniczne - warto spojrzeć, a są tam też i ceny, to można porównać ile za co można zapłacić. polecam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony