Witam,

Samodzielnie planuję wykonać wentylację mechaniczną u siebie w domu - zgłębiając to forum udało mi się znaleźć niezliczoną liczbę informacji które mi w tym pomogły. Dlatego zacznę od podziękowań , dla wszystkich aktywnych forumowiczów którzy służyli mi radą.

Ponieważ wentylację mechaniczną zacząłem planować na późnym etapie budowy to na niektóre udogodnienia jest już za późno - i tak prowadzenie czegokolwiek w posadzce odpada - zostaje jedynie sufit podwieszany/ściany. To ograniczenie nie wpływa mi na piętro, mam jednak problem z parterem, gdzie sufit podwieszany będzie jedynie na części.

W efekcie wymyśliłem takie rozwiązanie :

http://image.bayimg.com/kaoeaaadh.jpg

Jeden nawiew na pokój dzienny (kubatura 90m3) z rury 125 (lub 150) zakładający maksymalny nawiew do 150 m3/h do tego kilka wywiewów o sumarycznej wydajności 150m3/h. Cały dom to 320 m3. Rekuperator będzie przewymiarowany na 400.

I teraz pytanie do praktyków - czy to zadziała tak jak sobie wyobrażam ? Czy może powietrze z nawiewu nie "rozleje" się równo po pokoju dziennym ? A może koncentracja wywiewów z jednej strony domu doprowadzi do innych konsekwencji?

Pozdrawiam serdecznie !