dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 98 z 98
Pokaż wyniki od 1.941 do 1.957 z 1957
  1. #1941
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Yuka zobacz w moim albumie (2 września) powklejałam nowe zdjęcia - lepiej wdać podpórki u rozchodników. Nie muszą być takie wysokie i długie. Powinnam je poprzycinać nieco by tak nie wystawały, ale nie mam czasu


    Paliki wbijam młotkiem głęboko w ziemię, by dobrze ,,stały" w ziemi, a poprzeczny patyczek trzyma się sam pod naporem rośliny.

  2. #1942
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Przytniesz swoje hortensje wiosną, u mnie na jednym krzaku mocno różowa Uniqe i na tej samej gałązce nowe kwiatostany - to przez wczesne i długie lato.



    Tych róż bardzo Ci zazdroszczę... kiedyś w końcu i u mnie chyba podobne posadzę

  3. #1943
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar emilus18
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.177
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    Yuczko kochana - takie zdjęcia wystarczą Pamiętasz tylko może jakiej grubości i długości były te pręty? Może mojego męża namówię na małe prace w przyszłym roku...

    A róże kupowałaś przez internet czy z okolicznego sklepu kwiatowego? Jestem pod absolutnym wrażeniem ile urosły Ci róze przez rok!! Też chcę taką piękność (te kupione na wiosnę nawet nie powinny byćpokazywane przy Twoich...)

  4. #1944

    Domyślnie

    O ja też będę wdzięczna za namiary na róże, szczególnie te pnące, widok na jukę i lawendę to mój ideał, mam nadzieję, że w przyszłym roku powstaną chociaż zaczątki mojego ogrodu.

  5. #1945
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar yuka
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    5.169
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Emiluś, stojaki robiliśmy z tego co zostało po budowie
    Te grubsze części z drutu żebrowanego, chyba 12, z całego 6-ciometrowego odcięliśmy jakieś 60-80 cm. Po prostu mąż wygiąl cały drut, postawiliśmy na ziemi i odcięliśmy na taką wysokość jaka wydawała nam się idealna, ale tak jak mówię było to po jakieś 30-40 cm z każdej końcówki więc dało to 60-80 Te poziome koła to z drutu "6", potem wszystko malowałam farbą już po zespawaniu, jedne nawet po wkopaniu.
    A róże prawie wszystkie zamawiałam w szkółce rosarium.com.pl polecam z czystym sercem

    Pendrak, witaj Serio juka z lawendą Ci się podobają? Super!!! Mam na tej rabacie ...yyy... 6 juk. W tym roku zakwitła tylko jedna, czekam na kolejne lata, może Róże jak pisałam wyżej
    Buziaki

    Jakże piękny jest człowiek, kiedy jest człowiekiem

    galeryjka


  6. #1946

  7. #1947
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar emilus18
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.177
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    Yuczko, kochana jesteś Ja zamówiłam parę róż z rozaria.pl zobaczymy co mi z nich wyrośnie pokusiłam się też na tulipany, ale oczywiście późno strasznie (pod koniec listopada) i w końcu ich nie wsadziłam. Leżą w garażu już jakiś czas (w sumie zaraz polecę i je sprawdzę...) imyślę wsadzić je w lutym do doniczek, choć nie wiem czy to dobry pomysł


    Byłam, sprawdziłam i załamuję się powoli ... rosną!! więc chyba muszę je szybko do doniczek wsadzić żeby się ukorzeniły bo do ogródka to chyba za późno ...
    Ostatnio edytowane przez emilus18 ; 14-12-2014 o 09:32

  8. #1948
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bogumil
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    mój kawałek nieba
    Posty
    7.063

    Domyślnie

    Najserdeczniejsze życzenia cudownych Świąt Bożego Narodzenia,
    rodzinnego ciepła i wielkiej radości


    LAZUR

    Beata

  9. #1949

    Domyślnie

    YUczko- z okazji zbliżających się Świąt życzę Tobie i Twoim najbliższym wszystkiego.. co najlepsze, spokoju, zdrowia i miłości

  10. #1950

  11. #1951
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar dorkaK
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    1.317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    66

    Domyślnie



    Zdrowych i rodzinnych Świąt życzy Dorka

  12. #1952

  13. #1953
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar yuka
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    5.169
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Kochane dziękuję bardzo za życzenia, myślałam, że tu już nikt nie zagląda
    Od niedawna opisuję mój ogród (głównie ogród ) na blogu. Zapraszam: http://blogleonardy.pl/

    Jakże piękny jest człowiek, kiedy jest człowiekiem

    galeryjka


  14. #1954
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mugatka
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    2.314

    Domyślnie

    Hej Yuka podglądam Twój blog i bardzo lubię te Twoje informacje "na czasie'
    Muszę wybrać kolejnego rododendrona... mam już Erato i Helsinki University - oba pięknie rosną więc chce więcej...
    Który z Twoich najlepiej się spisuje ?, która róża skradła najbardziej Twoje serce ?
    To nie sztuka wybudować nowy dom, sztuka sprawić, by miał w sobie duszę... "

    "Mały dworek" Archetonu - Mugatka (Aga)

    Galeria zdjęć

    "DIY czyli zrób to sam(a) we wnętrzach ...

  15. #1955
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar yuka
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    5.169
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Witaj Mugatko
    Rododendrony mam 3, Roseum Elegans, Grandiflorum Catawbiens i Nova Zembla. Ten ostatni jest czerwony, Roseum Elegans bardziej wpada w róż, a grandiflorum w fiolet, chociaż na zdjęciach wyglądają prawie identycznie. Wszystkie rosną ładnie i szybko, nie wymagają specjalnych zabiegów, zresztą wiesz, ja lubię rośliny, które same sobie radzą Ooo, przypomniało mi się, mam jeszcze białego, nie pamiętam odmiany... z biedronki w każdym razie (wszystkie) i ten kwitnie najwcześniej. Jest najmniejszy ale był najpóżniej zasadzony więc trudno go porównywać do pozostałych. Trochę zamierają mu pąki ale potrafi jesienią jeszcze jakimś kwiatem zakwitnąć. Generalnie wolalabym wybrać z tych 3 pierwszych. Grandiflorum rośnie najszybciej a roseum elegans i nowa zembla są bardziej rozłożyste... Trudno mi się zdecydować. Myślę, że pod koniec tygodnia, najdalej w przyszłym powinny wszystkie zakwitnąć to wstawię zdjęcia i sama porównasz i zdecydujesz.
    Co do róż... Gdybym miała wybrać jedną z tych które u mnie kwitną... nie, nie mogę, mogę 2? Zephirine Drouhin za zapach, ilość kwiatów, tempo wzrostu i eden rose 85 za kształt kwiatów. Obie cudowne. Znajomym, które odwiedzają mój ogród podoba się Maritim, bo ma taki typowy kształt róży-krolowej i piękny kolor. W fazie pąka idealna jest rosanna, za to jasminum w ubiegłym roku tak obsypała się kwiatami, ze nie mogłam się na nią napatrzeć i ją za eteryczność też kocham. A i super dorothy, wielki różany obelisk, (ale kolce ma niemiłosiernie czepliwe) Ale zdecydowanie te 2 pierwsze skradły moje serce. Z niecierpliwością czekam, aż w tym roku zaczną kwitnąć.
    Wszystkie.
    Buziaki

    Jakże piękny jest człowiek, kiedy jest człowiekiem

    galeryjka


  16. #1956
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mugatka
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    2.314

    Domyślnie

    ufff dziękuje za wyczerpującą odpowiedź bardzo mi pomogłaś w kolejnych wyborach dzięki i czekam na obiecane zdjęcia rh
    To nie sztuka wybudować nowy dom, sztuka sprawić, by miał w sobie duszę... "

    "Mały dworek" Archetonu - Mugatka (Aga)

    Galeria zdjęć

    "DIY czyli zrób to sam(a) we wnętrzach ...

  17. #1957

    Domyślnie

    Czyżbym trafila na dziennik sąsiadki?
    my się budujemy w Czaplinku koło Glinnika
    czytam Twoj dziennik od poczatku, gdzie koło nas jest zalew w którym się można kąpać?

    pozdrawiam serdecznie, my jesteśmy na początku, zasypujemy fundamenty w tym tygodniu

Strona 98 z 98

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony