dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 119
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 2379
  1. #81
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemysław_ Zobacz post
    System z ciekawymi rozwiązaniami, które warto rozważyć przy budowie swojego domu. Nie ma jednego uniwersalnego. Co waszym zdaniem należy brać pod uwagę przy budowie własnego domu?
    zbyt ogolne pytanie wiec odpowiedz moze być ty;lko 1 - należy brać pod uwagę WSZYSTKO

  2. #82
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Dzisiaj po badaniu znowu organoleptycznym stwierdzam,że wg mnie dachówka,nawet czarna nie nadaje się do dachowego wymiennika.
    Wczoraj było trochę chmurek i myślałem,że to przez to ale dzisiaj cały czas słońce i gorąco a dachówka od strony wewnętrznej ledwo letnia...
    Szczerze,jestem na tą chwilę zawiedziony i porzucam narazie temat bo jeśli teraz dachówka jest jedynie letnia to co będzie w zimie...
    gdzie ją badałeś ...?
    na docieplonym dachu...
    czy leżącą na podwórku ...?
    bez docieplenia od spodu nie ma efektu...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  3. #83
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał juzer Zobacz post
    P.S. przeglądając dziennik jasiek71 widzę, że dom buduje nam firma z Twoich okolic
    kto ...?
    może znam
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  4. #84
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Dachówka leży na dachu,nie docieplonym oczywiście bo nie będę docieplał i to być może jest sedno sprawy
    Ale przypuszczam,że czarna blacha w takich samych warunkach byłaby nie do dotknięcia,nawet bez docieplenia.
    Dlatego ciekawym jest jak u Konrada dachówka się spisuje
    dachówka jak jest docieplona od spodu to rozgrzeje się dość mocno...
    większym problemem może być brak szczelności pomiędzy dachówkami...
    blacha jest szczelna na całej powierzchni więc jak pompujemy powietrze to musi przelecieć pod całością...
    przy dachówce może zaciągać tylko najbliższymi szczelinami...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  5. #85
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    ...że wg mnie dachówka,nawet czarna nie nadaje się do dachowego wymiennika.
    Wczoraj było trochę chmurek i myślałem,że to przez to ale dzisiaj cały czas słońce i gorąco a dachówka od strony wewnętrznej ledwo letnia...
    Szczerze,jestem na tą chwilę zawiedziony i porzucam narazie temat bo jeśli teraz dachówka jest jedynie letnia to co będzie w zimie...
    u mnie rekord to bodajże 57 stopni - gdy śledziłem zaraz po zainstalowaniu sterownika od jaśka - od 2 tyg nie włączam go na razie - 57 - nie jest źle
    wczoraj po zachodzie o 22 (słońce nie świeci na nią od ok 17-18 ) była jeszcze 3-4 stopni cieplejsza niż temperatura na zewnątrz

  6. #86
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BreSsoN
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Krościenko n.D / Hove
    Kod pocztowy
    34-450
    Posty
    70

    Domyślnie

    Idea podgrzewania wody spod polaci dachu jest swietna, nobla mu, nobla. Swoja droga ciekaw jestem ile ja moglbym zaoszczedzic mam dach dwuspadowy o pow ponad 300m2 mysle ze jakies 100m2 od poludnia.

  7. #87
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    juzer

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    kto ...?
    może znam
    P.W.APIS z Biłgoraja, budują domy z drewna. Znasz? Oby tylko nie była to Twoja rodzina
    A żeby nie był to OT to dziś poznam opinię instalatora pompy ciepła na temat mojego pomysłu ze szklarnią.
    Ciekawe czy będzie to kubeł zimnej wody na głowę..

  8. #88
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał juzer Zobacz post
    P.W.APIS z Biłgoraja, budują domy z drewna. Znasz? Oby tylko nie była to Twoja rodzina
    firmę kojarzę ale nie przypominam sobie żebym miał tam kogoś z rodziny
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  9. #89

    Domyślnie

    Jasiek, badales moze ile stopni ma temp wylotu za klimaknowektorem w Twoim solarze?? Czy to powietrze moze bys wpuszczone dalej do domu ?

    Pozdrawiam

  10. #90

    Domyślnie

    Jasku pytanko jaką blachą masz pokryty dach płaską czy trapezówką i czy przepływ powietrza masz podzielony czy nie?
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

  11. #91
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał kajmanxxl Zobacz post
    Jasku pytanko jaką blachą masz pokryty dach płaską czy trapezówką i czy przepływ powietrza masz podzielony czy nie?
    dach jest pokryty blacho dachówką brązową
    nie ma żadnego dzielenia przepływu...
    rura jest wpięta w jednym miejscu ( tak jak widać na tej fotce gdzieś na początku tematu...)
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  12. #92
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Jasiek, badales moze ile stopni ma temp wylotu za klimaknowektorem w Twoim solarze?? Czy to powietrze moze bys wpuszczone dalej do domu ?

    Pozdrawiam
    powietrze wylatujące z wymiennika ma temperaturę wyższą o 1-2* niż woda w zbiorniku w danej chwili...
    np
    wlatujące 50*
    woda ma 38*
    wylatujące 39-40*
    może być dalej wpuszczone do domu
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  13. #93

    Domyślnie

    Sposób na cwu spod dachu świetny. Mój małżonek zastanawia się czy spod dachówki również dobre parametry?

  14. #94

    Domyślnie

    A jaka alternatywa?

  15. #95
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    tak jak pisałem temperatura pod dachówką też spora
    spokojnie można też do CWU wykożystać nadmiar energii - może nieco dłużej będzie pompka obiegowa pracować ale wodę podrzeje - tu bardziej chodzi o ilość ciepłego powietrza a nie jego temperaturę - koszt eksplatacyjny to prąd do pompki obiegowej

  16. #96

    Domyślnie

    Nie wiem czy dobrze rozumiem.

    Ten kolektor dachowy wpięty jest pod WM? Jeśli tak to jaka temp jest na anemostatach w ciepłe dni ? Jeśli nie to co robisz dalej z tym powietrzem ?

    Przy czerpii zamontowany jest jeszcze jeden wentylator wspomagający czy wykorzystywane są te z rekuperatora ?

  17. #97

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    dach jest pokryty blacho dachówką brązową
    nie ma żadnego dzielenia przepływu...
    rura jest wpięta w jednym miejscu ( tak jak widać na tej fotce gdzieś na początku tematu...)
    Dzięki za informację. Przy mojej konstrukcji dachu bardziej pasuje mi trapezówka pod nią płyta mfp i wtedy podział na poszczególne kanały zastanawiam się czy uda mi się uzyskać wyższą temperaturę przez to, a jaki masz średni przepływ powietrza?
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

  18. #98
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał piuma Zobacz post
    A jaka alternatywa?
    Blachodachówka w kolorze dachówki i podobnym kształcie.

    Solarne bikini -dobry pomysł
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  19. #99
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał REKINRW Zobacz post
    Nie wiem czy dobrze rozumiem.

    Ten kolektor dachowy wpięty jest pod WM? Jeśli tak to jaka temp jest na anemostatach w ciepłe dni ? Jeśli nie to co robisz dalej z tym powietrzem ?

    Przy czerpii zamontowany jest jeszcze jeden wentylator wspomagający czy wykorzystywane są te z rekuperatora ?
    do WM wchodzi rura 200 która rozdziela się na 2 czerpnie - północna i dachową - to WM zasysa powietrze z czerpni
    sterownik sam decyduje z której czerpać i przełącza przepustnicę
    w cieple dni czerpane powietrze będzie z czerpni północnej

    nadmiar energii będzie służył do podgrzewania ZWU

  20. #100
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał kajmanxxl Zobacz post
    zastanawiam się czy uda mi się uzyskać wyższą temperaturę przez to, a jaki masz średni przepływ powietrza?
    ten mój wymiennik do cwu pompuje 500m3/h z pod 17m2 dachu i temp pod nim w czasie pracy spada tylko kilka stopni względem tej kiedy układ jest wyłączony ...
    z pod takich np. 80m2 dachu jesteś w stanie przepompowywać kilka tys. m2 powietrza bez spadku temperatury ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

Strona 5 z 119

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony