dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 119
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 2379
  1. #1041
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar K160
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Sądeczczyzna
    Dzielnica
    Górzysta
    Posty
    590

    Domyślnie

    Wierzbę dachową? Przepraszam drażnię i czepiam się niepotrzebnie, wiem literówka Może pochopnie oceniłem ton Twoich wypowiedzi jako roszczeniowy, przepraszam.

    Wracając do tematu, to OK Twoje rozwiązanie jest tanie, ja lubię rzeczy tanie, ale obawiam się, że Twoje rozwiązanie jest proporcjonalnie tak tanie, jak mało skuteczne.
    Przy rozwiązaniu jaśkowym, możesz zastosować zwykły sterownik od CO za 80zł, wstawiając sondę temperatury pod dach, która odpali wiatrak i pompę obiegową po osiągnięciu ustawionej temperatury. Nie powiesz, że to drogie rozwiązanie, a będzie działać całkiem całkiem?
    Ostatnio edytowane przez K160 ; 08-03-2013 o 08:19
    Buduję samemu: 160m2; ściana 19cm+15cm styropianu; okna 3szyby 0,8; poddasze ocieplone styropianem i tynkowane; kocioł kuchenny CO 15kW Vienybe D+ podpięty do zbiornika 600l z wężownicą INOX do CWU; To wszystko z meblami i AGD za 260 000zł.

  2. #1042
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Mam już grzejnik w kanale. Grzejnik mieści równe 3 litry wody. Grzejnik zasilany od dołu.
    Panocku łopanuj żeś się chłopie ...
    to nie zadziała ze względu na membranę. Szkoda twojej pracy.

  3. #1043
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    pkorol- zrobiłbym tak: w membranie wyciął 2 otwory, wstawił rozety, jak to mam u siebie zrobione i ciągnął powietrze.Dolny otwór poniżej grzejnika, górny powyżej, zaizolowane tą twoją folią. Więcej zyskasz niż pod membraną. Jednak chyba musiałby być jakiś wiatrak, żeby wciągał ciepłe powietrze ?! Albo jeszcze inaczej- na tym stryszku wydzielił i zaizolował całość między krokwiami- taki trójkątny zbiornik powietrza(wlot i wylot jak wyżej). Większa ilość ciepłego powietrza powinna lepiej nagrzewać grzejnik. Jeśli się mylę prostujcie
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  4. #1044
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał K160 Zobacz post
    Wierzbę dachową? Przepraszam drażnię i czepiam się niepotrzebnie, wiem literówka Może pochopnie oceniłem ton Twoich wypowiedzi jako roszczeniowy, przepraszam.
    To muj błąd, więc przeraszam. Dziękuję za uwagę. Będę wiedział od dziś jak się pisze poprawnie "więźba"

  5. #1045
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Pisałem już o tym, że nie możno rozciąć membrany, bo nad niej wiatr hula tam i z powrotem. Więc raz jest gorąco, raz zimno. Jeżeli dam wiatraczek, to będzie zaciągał też powietrze pomiędzy dachówkami. W upalne dni to penie bez różnicy. Ale jak robiłem eksperyment. To na polu w cieniu było 14C a na szczycie mojej konstrukcji było 20C. Więc to działa, czyli grzeje, czy zagrzeje wodę to się okaże. Już mam złączki dla rury alu-pex i korek w miejsce zaworu. Rury kupię za tydzień i w drogę. Nie będzie działać trudno, będę się zastanawiał jak to rozruszać.
    Zastanawiałem się nad trójkątem i może tak zrobię gdy uruchomię grzejnik. Takie dodatkowe ocieplenie całości.
    Podkreślam, że w moim kanale jest ciąg, bo czerpnia znajduje się w podbitce a wylot na północnej stronie dachu. Grzejnik w instalacji pełni rolę wymiennika oraz zasobnika. Więc nie ma tu zawrotnych przepływów. Woda będzie pobierana dopiero w chwili odkręcenia kranu z gorącą wodą.

  6. #1046
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Nie będzie działać trudno, będę się zastanawiał jak to rozruszać.
    No ale czemu się foszysz Pisałem weź nad dachówki daj coś co je uszczelni np poliwęglan ...
    folię i w tedy dachówki będą w środku takiego kolektora ... proste jak drut ...
    Tak nie będzie działać pod membraną sorry ale wiem jak membrana "skutecznie" izoluje ...
    na tyle żeby z tego wyszły marne waty posłuchaj nikt Ci źle nie chce doradzić...

  7. #1047
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Niewiem jak puścić rurki od grzejnika do zasobnika. Czy dać powrót wzdłuż krokwi w dół, tam puścić pod wełnę na strop i dojechać do komina przez strop wdół prosto do zasobnika. Wychodzi mi 20 m rury i gdybym nie chował ją pod wełną to zbankrutowałbym na otulinie. Tyle, że jak woda w ruże będzie miała 10C to pewnie będzie się skraplała woda, bo pod wełną mam całkiem ciepło. Co z tym fantem zrobić?

  8. #1048
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar K160
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Sądeczczyzna
    Dzielnica
    Górzysta
    Posty
    590

    Domyślnie

    Przecież otulina do alupexa kosztuje grosze. Wiadomo, że to chińskie, ale lepsze to niż nic. na 20m zużyjesz może 4 rolki po 6zł, 24zł to chyba niedużo? Jak zaczniesz sprzedawać swoje rozwiązanie, to takie 24zł jak nic zarobisz na każdej sztuce, więc głowa do góry (złośliwiec ze mnie straszny).
    Ostatnio edytowane przez K160 ; 08-03-2013 o 15:18
    Buduję samemu: 160m2; ściana 19cm+15cm styropianu; okna 3szyby 0,8; poddasze ocieplone styropianem i tynkowane; kocioł kuchenny CO 15kW Vienybe D+ podpięty do zbiornika 600l z wężownicą INOX do CWU; To wszystko z meblami i AGD za 260 000zł.

  9. #1049
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    No ale czemu się foszysz Pisałem weź nad dachówki daj coś co je uszczelni np poliwęglan ...
    folię i w tedy dachówki będą w środku takiego kolektora ... proste jak drut ...
    Tak nie będzie działać pod membraną sorry ale wiem jak membrana "skutecznie" izoluje ...
    na tyle żeby z tego wyszły marne waty posłuchaj nikt Ci źle nie chce doradzić...
    Nie fosze, nie rozumiem tych kosztów. 300 zł poliwęglan + silikony x zł., rozkręcanie dachówek by uszczelnić od środka. W imię jakich Watów? Musimy tą konstrukcję z czymś porównać. Pisałem, że parę dni temu miałem 20C, czy ktoś miał więcej?
    Również walory estetyczne, nie kładzie się dachówki by ją przykrywać poliwęglanem

    Cytat Napisał K160 Zobacz post
    Przecież otulina do alupexa kosztuje grosze. Wiadomo, że to chińskie, ale lepsze to niż nic. na 20m zużyjesz może 4 rolki po 6zł, 24zł to chyba niedużo? Jak zaczniesz sprzedawać swoje rozwiązanie, to takie 24zł jak nic zarobisz na każdej sztuce, więc głowa do góry (złośliwiec ze mnie straszny).
    Faktycznie, nie wiem czemu myślałem, że to cholernie drogie aż 8 zł za mb (otulina do solarów). Wielkie dzięki za podpowiedź!
    Ostatnio edytowane przez pkorol ; 08-03-2013 o 18:57 Powód: orto

  10. #1050
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał pkorol Zobacz post
    Pisałem, że parę dni temu miałem 20C, czy ktoś miał więcej?



    a ile powietrza wyprodukowałeś o takiej temperaturze ...?

  11. #1051
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał pkorol Zobacz post
    Bez wątpienia, że dachowiec Jaśka jest lepszy pod każdym względem ale kogo z Was stać na zamówienie specjalnego sterownika do tego dachowca?
    Mój projekt nie wymaga nic, co nie dostaniecie w każdym lepszym sklepiku przemysłowym.
    moje całe kompletne uruchomione i zabezpieczone "ustrojstwo" kosztowało ok.2,2k...
    w słońcu w ciągu kilku godzin grzeje 300 L wody do temp. 50*
    w jeden słoneczny letni dzień ten układ jest w stanie zagrzać ok. 1000 L do około 40*, to jest system który dostarcza ogromne ilości energii ale w niskich temperaturach...

  12. #1052
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Również walory estetyczne, nie kładzie się dachówki by ją przykrywać poliwęglanem
    tere fere .
    Jaś napisał dobrze ... z całego dachu ... a i tak z tego co pisał nie ma idealnie zwróconej połaci.
    Ja wiem gdzie jest taka połać i jest blacha trapezowa ... i 70m^2 blachy rozgrzanej do 70st
    nawet w zimie jest przyjemnie ciepło przy słońcu... o lecie nie mówię teraz zebranie tego spokojnie mały basen można grzać ...
    pół maja czerwiec i pół lipca od północy jeszcze by zbierał

  13. #1053
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek B..
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    1.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    moje całe kompletne uruchomione i zabezpieczone "ustrojstwo" kosztowało ok.2,2k...
    w słońcu w ciągu kilku godzin grzeje 300 L wody do temp. 50*
    w jeden słoneczny letni dzień ten układ jest w stanie zagrzać ok. 1000 L do około 40*, to jest system który dostarcza ogromne ilości energii ale w niskich temperaturach...
    Jaśku system idealny do podłogówki wodnej

  14. #1054
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek B.. Zobacz post
    Jaśku system idealny do podłogówki wodnej
    szkoda tylko że w zimie słońca tak mało, spada też wydajność bo powietrze suche ...

  15. #1055
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    podłogówki wodnej
    w lecie ?
    Tomasz B wy byście dobrze się starli z mat3006
    jeden uważa że nie ma konwekcji drugi widzi ją nawet w wełnie może by anichilacja powstała

  16. #1056
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Podobnie jest z kolektorem dachowym wodnym.180mb. rurki pex rozłożone na 40m2 dachu krytego papą(kładzione pod papa w betonowym radiatorze) da to samo co jaśkowy wynalazek,tyle,że zaczyna działać od kwietnia.Ale za to jest obrzydliwie tani.

  17. #1057
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pkorol
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    31-321
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    a ile powietrza wyprodukowałeś o takiej temperaturze ...?
    Niestety niemam czym zmierzyć. Gdybym miał grzejnik a w nim wodę, to za jakiś czas nagrzałaby się mi ta woda do 20C.
    Nie mam podłogówki, więc niemam jak zużyć takie ilości wody.
    Ostatnio edytowane przez pkorol ; 08-03-2013 o 21:56 Powód: orto

  18. #1058
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek B..
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    1.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    szkoda tylko że w zimie słońca tak mało, spada też wydajność bo powietrze suche ...
    Dlatego ja jestem za bezpośrednim wykorzystaniem podgrzanego powietrza.
    Bardziej to się sprawdzi w mniejszej aplikacji t.j kolektor powietrzny na ścianie.
    Dachowy kolektor ma dużą powierzchnię wymiany i w okresach przejściowych spore straty ze względu na długą drogę transportu ciepła.

  19. #1059

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Podobnie jest z kolektorem dachowym wodnym.180mb. rurki pex rozłożone na 40m2 dachu krytego papą(kładzione pod papa w betonowym radiatorze) da to samo co jaśkowy wynalazek,tyle,że zaczyna działać od kwietnia.Ale za to jest obrzydliwie tani.
    Zamiast dachu można wykorzystać taras betonowy. Są też tacy, którzy na to położyli czarną terakotę. Poza ciepła wodą, nie tylko do basenu, mieli patelnię bez teflonu.

  20. #1060
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał pkorol Zobacz post
    Niestety niemam czym zmierzyć. Gdybym miał grzejnik a w nim wodę, to za jakiś czas nagrzałaby się mi ta woda do 20C.
    temperatura powietrza to nie wszystko, trzeba jeszcze strumień tego powietrza, powierzchnię wymiennika i magazyn ...

Strona 53 z 119

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony