dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 64 z 119
Pokaż wyniki od 1.261 do 1.280 z 2379
  1. #1261
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar inż.maliniak
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    433
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Jasiek podeślij na PRIV jakiś namiar do Ciebie ewentualnie wyczyść skrzynkę bo podobno pełna mam pewne zagadnienie do omówienia

  2. #1262
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał inż.maliniak Zobacz post
    Jasiek podeślij na PRIV jakiś namiar do Ciebie ewentualnie wyczyść skrzynkę bo podobno pełna mam pewne zagadnienie do omówienia
    już wyczyściłem ...

  3. #1263
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Ja będę testował jeszcze inną wariację jaśkowego pomysłu, mianowicie coś takiego:
    Jak to będzie działać konkretnie? Przepuszczasz szare ścieki przez "Energy Saver" gdzie ciepło jest oddawane do wody z ujęcia a płynącej do bojlera?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  4. #1264
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Jak to będzie działać konkretnie? Przepuszczasz szare ścieki przez "Energy Saver" gdzie ciepło jest oddawane do wody z ujęcia a płynącej do bojlera?
    Tak.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  5. #1265
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Jaki koszt budowy systemu (bojler z wymiennikiem) i jaki teoretyczny odzysk energii?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  6. #1266
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Jaki koszt budowy systemu (bojler z wymiennikiem) i jaki teoretyczny odzysk energii?
    Ten bojler z wymiennikiem to nic innego jak rura PCV fi 400 ze zwinietym PEX'em. Parę stówek za zasobnik. Odzysk, szacuję ok 50%.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  7. #1267
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Ten bojler z wymiennikiem to nic innego jak rura PCV fi 400 ze zwinietym PEX'em. Parę stówek za zasobnik. Odzysk, szacuję ok 50%.
    zmierzyłeś kiedyś temperaturę wody ( ścieku) płynącej z odpływu prysznica...?
    ja szacuję nie więcej jak 20% ...

  8. #1268
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    zmierzyłeś kiedyś temperaturę wody ( ścieku) płynącej z odpływu prysznica...?
    ja szacuję nie więcej jak 20% ...
    Mierzyłem. A te 50% to mówię już w samym zasobniku.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  9. #1269
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    witam
    Czytam ostatnie wątki i zastanawiam się gdzie zamierzacie montować ten "Energy Saver"? Ja planuje na wiosnę ruszyć z budową i zastanawiam się gdzie w parterówce na płycie fundamentowej można by zrobić taki "Energy Saver"? Dodatkowo musi być jakiś dostęp do tego urządzenia bo przecież włosy i inne przedmioty wrzucone np przez dzieci trzeba będzie jakoś wyjmować.
    Czy ktoś myślał nad drugim odpływem z "Energy Saver" np na dole urządzenia i zakończony czymś na zasadzie termostatu ,że jak brudna woda wenątrz osiągną tem przykładowo 10* to się otworzy i wszystko spuści? Wtedy woda(ścieki) po prysznicu nie mieszałaby się z zimną starą woda a i odzysk byłby lepszy? Przy takim rozwiązaniu praktycznie wszystkie syfy by spływał do kanalizy. To takie luźne przemyślenia a może nawet mylne

  10. #1270
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał respol Zobacz post
    witam
    Czytam ostatnie wątki i zastanawiam się gdzie zamierzacie montować ten "Energy Saver"? Ja planuje na wiosnę ruszyć z budową i zastanawiam się gdzie w parterówce na płycie fundamentowej można by zrobić taki "Energy Saver"? Dodatkowo musi być jakiś dostęp do tego urządzenia bo przecież włosy i inne przedmioty wrzucone np przez dzieci trzeba będzie jakoś wyjmować.
    Mam zaprojektowany taki wymiennik u siebie i niedługo będę realizował. Wymiennik ten chcę zbudować na bazie studzienki kanalizacyjnej.

    Wymiennik ten bedzie osadzony w pomieszczeniu technicznym w posadzce.

    Cytat Napisał respol Zobacz post
    Czy ktoś myślał nad drugim odpływem z "Energy Saver" np na dole urządzenia i zakończony czymś na zasadzie termostatu ,że jak brudna woda wenątrz osiągną tem przykładowo 10* to się otworzy i wszystko spuści? Wtedy woda(ścieki) po prysznicu nie mieszałaby się z zimną starą woda a i odzysk byłby lepszy? Przy takim rozwiązaniu praktycznie wszystkie syfy by spływał do kanalizy. To takie luźne przemyślenia a może nawet mylne
    Tak, było o tym. Nie opłacalne. To musi być jak najprostsze, aby było opłacalne. Jakiekolwiek sterowanie, mechaniczne elementu powodują, że projekt nie ma sensu.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  11. #1271
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Ile to ma kosztować?
    Ja myślałem o tym, żeby spuszczajac wodę z bojlera dopływ do niego był zamknięty. Ścieki gromadzilyby się w jakimś pojemniku z 30 do 50 litrów. Przez ten zbiornik puścić z 50 metrów wezownicy z pexa i tamtędy doprowadzać zimną wodę do bojlera.
    Sterowanie. Otwierasz kran, napełnia się zbiornik, zakrecasz kran, otwiera się doplyw bojlera, potem odpływ zbiornika.

  12. #1272
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Ile to ma kosztować?
    Ja myślałem o tym, żeby spuszczajac wodę z bojlera dopływ do niego był zamknięty. Ścieki gromadzilyby się w jakimś pojemniku z 30 do 50 litrów. Przez ten zbiornik puścić z 50 metrów wezownicy z pexa i tamtędy doprowadzać zimną wodę do bojlera.
    Sterowanie. Otwierasz kran, napełnia się zbiornik, zakrecasz kran, otwiera się doplyw bojlera, potem odpływ zbiornika.
    Musiałbyś mieć układ otwarty + dodatkowo pompkę, która zapewniłaby Ci odpowiednie ciśnienie wody.

  13. #1273
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    No tak. Myślałem o zapowietrzaniu się bojlera, ale nie pomyślałem o spadku ciśnienia.
    Ale dla cyrkulacji też jest potrzebna pompka. Nawet mam gdzieś taką starą Danfosa z 1994roku.

    Tylko co z tym zapowietrzaniem? Masz jakiś pomysł jak to rozwiązać?
    Ostatnio edytowane przez Przemek Kardyś ; 02-11-2014 o 06:51

  14. #1274
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Mam jeszcze jeden pomysł - tym razem mniej skomplikowany. Szare ścieki należy zebrać w jednym miejscu, wrzucić tam pompę do brudnej wody i wepchnąć ścieki tą pompą do długiej, krętej, cienkiej rurki, która będzie stykać się z długą, krętą i cienką rurką doprowadzającą wodę. Jeśli rurka się nie zapcha, to całość będzie świetnie działać.

  15. #1275
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Mam jeszcze jeden pomysł - tym razem mniej skomplikowany. Szare ścieki należy zebrać w jednym miejscu, wrzucić tam pompę do brudnej wody i wepchnąć ścieki tą pompą do długiej, krętej, cienkiej rurki, która będzie stykać się z długą, krętą i cienką rurką doprowadzającą wodę. Jeśli rurka się nie zapcha, to całość będzie świetnie działać.
    A nie lepiej tak?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	odzysk.jpg
Wyświetleń:	292
Rozmiar:	26,0 KB
ID:	287067
    Ciepłe ścieki pozostaną w pierwszej komorze, zimne popłyną dalej.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  16. #1276
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    A nie lepiej tak?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	odzysk.jpg
Wyświetleń:	292
Rozmiar:	26,0 KB
ID:	287067
    Ciepłe ścieki pozostaną w pierwszej komorze, zimne popłyną dalej.
    A nie lepiej tak?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	perm2.jpg
Wyświetleń:	177
Rozmiar:	31,5 KB
ID:	287075

    A dokładnie to tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	odzysk_ciepla_posadzkowy.jpg
Wyświetleń:	319
Rozmiar:	53,4 KB
ID:	287079

    Te czerowne, to mini tama rurowa, do zablokowania przepływu krótszą drogą.
    Ostatnio edytowane przez Barth3z ; 02-11-2014 o 12:35
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  17. #1277
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    A nie lepiej tak?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	perm2.jpg
Wyświetleń:	177
Rozmiar:	31,5 KB
ID:	287075

    A dokładnie to tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	odzysk_ciepla_posadzkowy.jpg
Wyświetleń:	319
Rozmiar:	53,4 KB
ID:	287079

    Te czerowne, to mini tama rurowa, do zablokowania przepływu krótszą drogą.
    No właśnie. Proste i skuteczne.

  18. #1278
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    No właśnie! A nie jakieś pompki...

  19. #1279
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    No właśnie! A nie jakieś pompki...
    Sie nabijasz. To jest pomysł pod tytułem 'kosztuję grosze, nie psuję się i coś tam zaoszczędzę'
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  20. #1280
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    A nie lepiej tak?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	perm2.jpg
Wyświetleń:	177
Rozmiar:	31,5 KB
ID:	287075

    A dokładnie to tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	odzysk_ciepla_posadzkowy.jpg
Wyświetleń:	319
Rozmiar:	53,4 KB
ID:	287079

    Te czerowne, to mini tama rurowa, do zablokowania przepływu krótszą drogą.
    Znaczy sie dopasowanie realizacji nydara do twoich potrzeb:

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Natomiast RSŚ wygląda tak.Załącznik 146913
    Dolną srebrną rurą dostarczane jest powietrze z pierwszych 20mb.GWC biegnącego wzdłuż fundamentów.Górną powietrze dostarczane jest do GWC pod chudziakiem.

Strona 64 z 119

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony