dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 58 z 58
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    nie sposób jest sprawdzać wszystkich dilerów i jeszcze jak montują itd ...
    ale wracając do tematu powinieneś mieć żal do firmy która to montowała nie do heki. drażni mnie to bo ja sprzedaje ich okna i wiem że nawet jak jest coś nei tak to nie zostawiają mnie z problemem tylko go rozwiązują!
    tu ewidentnie montaż nie był "pokazowy" i najlepiej bym to poprawił i miał tzw święty spokój!
    pozdrawiam

  2. #42
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Semper_Idem

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-313
    Posty
    123

    Domyślnie

    Wieka szkoda, że dowiaduję się takich rzeczy dopiero po fakcie, na stronie producenta nie ma o tym ani słowa, W moim przypadku były to tylko sloganiki reklamowe !
    Drażni mnie, że dałem się im zwieść. Przyznaję,otrzymałem przeprosiny ze strony producenta, serwis wymienił uszkodzone zawiasy w czasie montażu oraz częściowo skleił uszczelki by okno przypominało bardziej tę wersję z salonu. Ale czy to jest powód bym skakał ze szczęścia do góry ? Pozostaje do wyjaśnienia jeszcze jedna kwestia, w której pan producent też "dał ciała"
    Dzięki za radę, ale teraz najlepsza ekipa w kraju nic tu nie zaradzi. Nie da się bowiem zmienić wymiarów stolarki, ani otworu okiennego.
    Prawdziwym kuriozum jest to, że firma Debastor uważa montaż ten za zgodny z standardami i całkowicie poprawny, !
    Na szczęście ja jestem niespotykanie spokojnym człowiekiem, choć jak widać jako klient lekko upierdliwym

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Debastor z Pabianic ?
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  4. #44
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Semper_Idem

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-313
    Posty
    123

    Domyślnie

    Nie, nie z Pabianic, ale z małej miejscowości, do której chyba jeszcze internet nie dotarł. Pewnie dlatego panowie mieli takie pojęcie o montażu, nie wiedzieli np. z ilu stron przykleja się do okna taśmy uszczelniające!

  5. #45

    Domyślnie

    Hciałem się dowiedzieć coś o Hece, teraz w sumie Awiluxie, a tu 3 strony utarczek o jeden montaż...
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

  6. #46

    Domyślnie

    A co chcesz wiedzieć? Firma ma dobrą prasę i chyba to jet ważną informację

  7. #47

    Domyślnie

    Na początku prosiłabym moderatora o dopisanie w tytule wątku nowej nazwy Awilux. Nie chcę zakładać nowego wątku.
    Do rzeczy. Jak to się dzieje że jedni producenci są gotowi wyprodukować okna w 2-3 tygodnie a awilux nie zależnie od zamówienia ma termin 4 tyg. a nawet 6-8 ?

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Moderator nie ma narzędzi do zmiany tematu (albo Administrator mu jeszcze nie powiedział gdzie ich szukać
    A w sprawie głównej:
    dzieje się tak, że tylko niektórzy producenci się oferują z szybkimi terminami. Okno da się zrobić i dostarczyć w te 2-3 tygodnie, pod warunkiem, że ma się na stanie profile do produkcji okien i wolne moce przerobowe. O ile białe czy też najbardziej typowe kolory można próbować trzymać na zapas (taki magazyn swoje kosztuje), to już wersje rzadziej wybierane trzeba zamawiać. I one jadą z magazynu który jest w centralnej Polsce, a jak u nich nie ma (na system okienny składa się dziesiątki różnych kształtek razy dziesiątki wersji kolorystycznych) to trzeba je wyprodukować i przywieźć z Niemiec. Im firma jest z wyższego segmentu, tym bardziej ma nietypowe zlecenia a one wymagają bardziej złożonych przygotowań - stąd też takie terminy.
    Firmy oferujące wykonanie okien w 2-3 tygodnie używają skrótu myślowego - zakładają, że zamówienie będzie w tym segmencie najbardziej typowych rozwiązań.

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Finlandia ładnie wszystko wypisał jest jeszcze kwestia "popytu" na dany produkt, jeżeli jest on duży to nie ma się co dziwić, że termin dostawy jest bardziej odległy niż na produkty, które cieszą się mniejszym zainteresowaniem.

    To tak jak z dobrym fachowcem - Ci DOBRZY mają terminy roczne albo i lepiej, Ci słabsi będą u Ciebie jutro

    Pozdrawiam

  10. #50

    Domyślnie

    Do do pierwszej części wypowiedzi to się nie zgodzę. Na pierwszej stronie widnieje wątek z którego treści tematu usunięto słowo "oszust" - zatem się da I Ty jako moderator raczej o tym wiesz Co do drugiej części to wycenę robiłam w Awiluxie i Abakusie. Wyceniałam to samo. Chyba że obie firmy mają inne segmenty typowych rozwiązań. Myślałam że może "mój" dystrybutor chce mnie po prostu namówić na abakusa dając szybszy termin montażu.
    Czytam wątki o Awilux'ie i zachwalany jest "pod niebiosa" Niestety nikt ze znajomych nie ma okien od tego producenta wiec nie mam możliwości porównania.

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Tak, da się zmienić temat, ale to kwestia uprawnień i/lub umiejętności ja ich nie mam

    Awilux - produkuje głownie na profilach Schuco (te są wytwarzane w Niemczech). Abakus operuje na profilach Brugmann, któy ma fabrykę we Włocławku.
    Abakus ma też jednak trochę tańszą ofertę - ociera się o masowość w niektórych segmentach (tak trochę złośliwie to piszę) - a Awilux zaczyna się jednak od okien Premium.

  12. #52

    Domyślnie

    Co masz na myśli pisząc o masowości? Okucia w abakusie są roto- w awiluxie o ile się dobrze doczytałam - winkhaus. Na forum polecane jedne i drugie jako ta sama półka cenowa. Czy elentualnie może chodzić o jakość zgrzewów, montaż uszczelek? Nie wiem na czym ma polegać to Premium. Rzeczywiście cena troche różna. Powiedzmy za tą samą cene w abakusie dostanę ich topowy model bluenergy a w awiluxie ct70. I teraz zastanawiam się czy lepiej wybrać cieplejszy profil (abakus) czy Premium (co by za tym slowem premium nie stało). Akurat piszę o abakusie bo to jedyny produkt który został mi polecony przez znajomych. Inni znajomi mimo że mają np. okna na profilu schuco nie są z nich zadowoleni - albo nie są zadowoleni z montażu.

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Tak jak napisałem - to było trochę złośliwie. To konkurencja której dilerzy na moim rynku sprzedają głównie okno "Abakus standard" z trzyszybowym pakietem bez ciepłej ramki. A więc taka aspiracja do wyższego segmentu. Abakus zaczynał produkcję od tanich okien (jak większość firm i sam nawet zastanawiałem się kiedyś nad współpracą z nimi). Proponowane Tobie okna Bluenergy są porównywalne do Schuco Si82.

    Jak zauważyłaś - znajomi doceniają po fakcie wartość dobrego montażu.. Skup się na tym, by razem z Wykonawcą odpowiednio przygotować otwory.

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    I odpowiedz sobie na pytanie CZEGO tak naprawdę potrzebujesz ?
    Jedno jest pewne - kwestie montażowe MUSZĄ zostać wykonane dobrze abyś był zadowolony a czy okna zostaną wykonane na CT70, Si82 czy Bluevolution to już kwestia Twoich potrzeb.

    Pozdrawiam

  15. #55

    Domyślnie

    Może się mylę - ale wydaje mi się, że opinie o Awiluxie są troche przesadzone. Chyba że w cenie awilux daje coś wiecej niż inni (nie wiem czy cos więcej do okna można włożyć?). Zdaje sobie sprawę także, że pochlebne opinie są pisane przez osoby na co dzień współpracujące z Awiluxem, przynajniej 2-3 użytkowników udało mi się znaleźć. Czego potrzebuje? Okien których za 10 lat nie bedzie trzeba wymieniać. Skoro za tą samą kase mogę mieć profil porównywalny do si82 w cenie ct70 - to po co przepłacać? Jeśli dobrze rozumiem to wybór pomiędzy avensisem a passatem
    Abakus niby ta sama klasa ale Awilux jednak Premium

  16. #56

    Domyślnie

    Jeszcze nie montowałem okien AWILUX ale montowałem ABAKUS i ich top produkt Bluenergy ............ Zaraz po tym montowałem VEKĘ SOFTLINE 82 z dobrej fabryki, po prostu niebo a ziemia, z skazaniem na VEKĘ.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał beata185 Zobacz post
    Może się mylę - ale wydaje mi się, że opinie o Awiluxie są troche przesadzone. Chyba że w cenie awilux daje coś wiecej niż inni (nie wiem czy cos więcej do okna można włożyć?). Zdaje sobie sprawę także, że pochlebne opinie są pisane przez osoby na co dzień współpracujące z Awiluxem, przynajniej 2-3 użytkowników udało mi się znaleźć. Czego potrzebuje? Okien których za 10 lat nie bedzie trzeba wymieniać. Skoro za tą samą kase mogę mieć profil porównywalny do si82 w cenie ct70 - to po co przepłacać? Jeśli dobrze rozumiem to wybór pomiędzy avensisem a passatem
    Abakus niby ta sama klasa ale Awilux jednak Premium
    Wielokrotnie widziałem wyroby obydwu producentów, więc jakieś zdanie pozwolę sobie wtrącić do porównania tych dwóch firm, ich produktów i wyposażenia: jeżeli z jednej strony stawiasz avensis to z drugiej max vw polo
    Pytanie tylko o okucia: kiedy zrozumiecie, że każde, niezależnie Winkhaus, Roto czy inne posiadają kilka rodzajów, które można dodatkowo doposażać i oferować jako standard. Jedna firma produkująca stolarkę na Winkhausie będzie ją wyposażać maksymalnie, a druga minimalnie, więc nie możemy twierdzić, że to "to samo" bo przecież tu i tam Winkhaus. . Avensis to jednak nie "to samo przecież" co yaris? Passat to nie "to samo przecież" co polo czy up!
    Na koniec: okna wykonane "z tych samych " profili , na "tych samych" okuciach , ale przez dwóch różnych producentów można także porównać jak wyżej i wcale nie będą jednakowe.
    Paniali?

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    Jeszcze nie montowałem okien AWILUX ale montowałem ABAKUS i ich top produkt Bluenergy ............ Zaraz po tym montowałem VEKĘ SOFTLINE 82 z dobrej fabryki, po prostu niebo a ziemia, z skazaniem na VEKĘ.
    I to jest to o czym się często mówi.
    Niby podobne, czasem nawet na tym samym profilu ale od różnych dostawców i . . .niebo a ziemia
    Montowałem Schuco Awilux, montowałem Schuco z Adamsa i montowałem także Schuco od innego jeszcze producenta (nie będę mu robił antyreklamy).
    Jeśli w dwu pierwszych wypadkach nie było różnicy w wykonaniu produktu (jedyny plus na korzyść Awilux to punktowe wklejanie szyb w drzwiach balkonowych) to porównanie z kolejnym szkoda gadać

    O terminach realizacji w Awiluxie - dlaczego tak?
    Schuco gwarantuje wykonanie kolorów standardowych w dwa tygodnie, niestandardowych 3, HSy 4-5 tygodni, do tego logistyka + wykonanie zgodnie z planem produkcji daje takie a nie inne terminy wykonania.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony