dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maska321

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Trojmiasto
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    36

    Domyślnie „Uszczelnienie”przedniego ogrodzenia panelowego

    Dzień dobry,

    Mam pytanie dotyczące „uszczelnienie”przedniego ogrodzenia domu.
    Czu znają może Państwo jakiś patent do montażu w dolnej części ogrodzenia panelowego,który nie pozwoli przejść naszemu psu (albo innym zwierzakom) pomiędzy szczebelkami ogrodzenia?Niestety odstęp między szczebelkami jest na tyle duży, że nasz pies przeciska się przez nie,a dodatkowo ostatnimi czasy pojawił się nieproszony gość w postaci lisa (który zaczyna mocno rozrabiać). Z góry dziękuje za pomoc.

    Pozdrawiam Paweł

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.287

    Domyślnie

    Siatka stalowa ocynkowana, aczkolwiek lisowi może ułatwiać pokonanie płotu górą. Plastikową zwierzaki przegryzą, powlekaną obgryzą i będzie haftowanie.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Pastuch elektryczny, dla Twojego i obcych bezpieczny ale odstrasza.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Pastuch elektryczny, dla Twojego i obcych bezpieczny ale odstrasza.
    Świetny pomysł, zadziała nawet na listonosza.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał forgetit Zobacz post
    Świetny pomysł, zadziała nawet na listonosza.
    Nie wolno na ludzi , są odpowiednie tabliczki ostrzegawcze, zresztą da się to przekroczyć, dodatkowo wyłączyć - nie wolno również montować po zewnętrznej stronie ogrodzenia.
    Ostatnio edytowane przez CityMatic ; 27-08-2020 o 20:17
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.287

    Domyślnie

    Pastuch elekstryczny działa na głupie zwierzęta i nieogarniętych osobników homo sapiens. Przepraszam zwierzęta.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    są odpowiednie tabliczki ostrzegawcze.
    Jak kogoś porazi, to wiesz co możesz zrobić z tą tabliczką?

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał forgetit Zobacz post
    Jak kogoś porazi, to wiesz co możesz zrobić z tą tabliczką?
    Co porazi? Jakby tej tabliczki nie było to wtedy coś może, ale takiego "pastucha" montujesz od wewnątrz posesji. Włączenie następuje jak Cię w domu nie ma, lub w nocy. To odstrasza nie zabija.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.402
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Pastuch elektryczny, dla Twojego i obcych bezpieczny ale odstrasza.
    Do czasu aż ktoś sercowy czy z rozrusznikiem nie oprze się o płot, żeby kamyk z buta wytrzepać.
    Ciekawe, czy prokurator uzna to za wypadek. Ryzykowna rada na granicy swojej własności.
    Taki pastuch trzepie całkiem zdrowo. Ludzi też.
    Ale jest jeszcze jeden problem - słupki będą go uziemiały, więc rada nie do zrealizowania i przynajmniej nie da się kogoś skrzywdzić.

    Ale dla własnego psa jest inne rozwiązanie. Pominę jego humani czy raczej dogo -tarność. Obroża dla psa która piska jak się zbliży do kabelka robiącego za granicę jego strefy. Jak piskanie nie wystarczy, to kopie prądem. Z tego co wiem, to po jednym kopnięciu pies kojarzy piszczenie z kopaniem i jak tylko zaczyna piskać, to ucieka. Ale grozi to urazem psychicznym psa, więc raczej bym starał się fizycznie go powstrzymać.

    Ale na lisa nie zadziała (chyba, że mu taką obrożę też założysz i regularnie będziesz zmieniał baterie).
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 29-08-2020 o 00:39

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Do czasu aż ktoś sercowy czy z rozrusznikiem nie oprze się o płot, żeby kamyk z buta wytrzepać.
    Ciekawe, czy prokurator uzna to za wypadek. Ryzykowna rada na granicy swojej własności.
    Taki pastuch trzepie całkiem zdrowo. Ludzi też.
    Ale jest jeszcze jeden problem - słupki będą go uziemiały, więc rada nie do zrealizowania i przynajmniej nie da się kogoś skrzywdzić.
    Przestań pierd... lić jak się na tym nie znasz.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.287

    Domyślnie

    Kaizen: Drucik pastucha biegnie po izolatorach.

    Z tym wewnątrz ogrodzenia to też nie całkiem tak. Po drugiej nieproszonej wizycie przez balkon, przy policjantach powiedziałem że za trzecim razem dostaną gotowca, bo w pokoju postawię broń wycelowaną w drzwi balkonowe i mechanicznie podłączoną do klamki. Usłyszałem że tak nie wolno bo to jest działanie mające na celu pozbawienie życia. Moje zdziwienie: Przecież to będzie w zamkniętym pomieszczeniu? Wcześniej musi się włamać aby być zagrożonym? Odpowiedź pana policjanta sprowadzała sie do konkluzji: wolno bandycie się włamać, a mi nie wolno strzelać bo to jest nieadekwatne do zagrożenia. Czyli jak w nocy zbudzi mnie hałas i zobaczę obcą gębę, to mam powiedzieć dobry wieczór i spytac się czy chce drinka? I nie podstawiać nogi ani żadnej gazrurki , bo jak zrobi sobie krzywde to będę mu płacił rentę.
    To jest p-o-y-e-b-a-n-y kraj!!!

    Pomijam że rano pod balkonem zabezpieczyłem odcisk buta gdy włąmywacz skakał z balkonu, lecz przez dwa tygodnie nie było komu zrobić odlewu. Postępowanie umorzono, po latach przypadkiem dowiedziałem się kto się włamał. Byli to intelektualiści z sąsiedniej kamienicy, prawie zagladający mi w okna. Ludziki zamieniali się na mieszkania i zdziwieni byli że takie menelstwo wyprowadza się a posiada kilka tomów encyklopedii. A złodzieje wyczyścili mi całą półkę encyklopedii, co było bardzo podpadające gdyż książki są ciężkie. Należało domniemać, że nie byli z daleka. Lecz to były domniemania cywila a nie śledczych.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 29-08-2020 o 11:07 Powód: Pomijam...

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.402
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Przestań pierd... lić jak się na tym nie znasz.
    Kopało nieźle nawet, jak byłem w gumowcach. Nie dziwne, że bose krowy trzymały się od tego z daleka. Jak stałem na cegłach też było czuć.
    Kultury trochę zaczerpnij i nie udawaj eksperta, jak nigdy nie dotykałeś przewodu pastucha.

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Kaizen: Drucik pastucha biegnie po izolatorach.
    Tak zrobiony nie będzie dla lisa i psa żadną przeszkodą.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.287

    Domyślnie

    To dajesz dwa lub trzy poziome przewody na izolatorach. Dla każdego coś "miłego".
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 29-08-2020 o 14:42

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony