dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 115
  1. #1

    Domyślnie Prąd na budowę

    Witajcie Mam pytanie. Czy w czasie budowy domu lepiej mieć własny prąd na budowę czy ciągnąć od sąsiada? Proszę o podpowiedź Jaki jest też koszt podłączenia własnego prądu. Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez heine84 ; 29-10-2014 o 18:06

  3. #3

    Domyślnie

    U mnie będę miał prąd z PGE, dla 7kW mocy zapotrzebowanej, opłata na miesiąc w granicach 50zł (płaci się od mocy), do tego doszło mi przyłącze kablowe (1200-płatne w Zakładzie Elektrycznym) , moja skrzynka z gniazdkami i zabezpieczeniami (700-płatne u lokalnego elektryka). Jeśli masz sąsiada, który użyczy ci prądu, to jest to najtańsze rozwiązanie.
    Adam.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rafus12
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    3City
    Posty
    283
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ja wlasnie bede mial zakladana wkrotce prowizorke i zakladany licznik. Moj elektryk ktory pracuje w Enerdze stwierdzil ze zalozy najnizsza moc i powinno sie to zamknac kwota 20-40zl abonamentu miesiecznie. Ale szczegolow jeszcze nie znam, w drugie polowie czerwca cos wiecej napisze.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lilly20
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Zabrze
    Posty
    182

    Domyślnie

    My na początku pożyczaliśmy od sąsiada ( przedłużacz z licznikiem ) i to naprawdę wychodzi najtaniej - zużyliśmy prądu za 10zł od fundamentów po płytę. Później mieliśmy już podłączoną prowizorkę i prąd z Taurona - masakra, zużycie znikome a rachunki co miesiąc po 100zł. heine84 ma rację, jeżeli nie budujesz szybko to najlepiej pożyczać bo prąd budowalny jest drogi. Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał lilly20 Zobacz post
    My na początku pożyczaliśmy od sąsiada ( przedłużacz z licznikiem ) i to naprawdę wychodzi najtaniej - zużyliśmy prądu za 10zł
    niewiele, my do stropu zużyliśmy jakieś 310kwh
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  7. #7

    Domyślnie

    A ja właśnie o mało nie padłam. Dostałam rachunek za dwa miesiące, czyli od początku do sso bo nam tak szybko poszło to budowanie i stoi jak byk 1036 kWh za kwotę 750 zł!!!! Aż wierzyć mi się nie chce, faktem jest mam stróża, ale czyżby aż tyle na tym telewizorku i małym grzejniku mógł naciągnąć prądu?
    I myśli sobie Ikar, co nieraz już w dół runął
    „Jakby powiało zdrowo, to bym jeszcze raz pofrunął”

  8. #8

    Domyślnie

    S.P nie sadze żeby stróż zużył zbyt wiele, moje 300kwh to łącznie z pomieszkiwaniem 4-5 osób przez 6 dni w tygodniu ( ekipy budowlanej) w starym domu ( tam mamy m.in termę na wodę która trochę ciągnie, stara lodówkę,farelke itp)
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pan Żubr

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Kod pocztowy
    12-345
    Posty
    141

    Domyślnie

    ja placilem za samo podlaczenie 2200 + 300 w zakladzie energetycznym. jak mozesz, bierz od sasiada. ja nie mialem takiej mozliwosci

  10. #10

    Domyślnie

    Czy ktoś ciągnął prąd na budowę od sąsiada nad drogą? Wiecie jakie są za to kary jak komuś życzliwemu się to nie spodoba i doniesie do elektrowni? Czy ktoś miał już z tym problemy?
    Chodzi mi o prąd jednofazowy do betoniarki 230V.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tomanek4
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Markowice k.Poznania
    Posty
    114

    Domyślnie

    Cytat Napisał justynka14 Zobacz post
    Czy ktoś ciągnął prąd na budowę od sąsiada nad drogą? Wiecie jakie są za to kary jak komuś życzliwemu się to nie spodoba i doniesie do elektrowni? Czy ktoś miał już z tym problemy?
    Chodzi mi o prąd jednofazowy do betoniarki 230V.
    Ja ciągne do tej pory (ok 5 miesięcy) od sąsiada, rozwijam codziennie przedłużacz i podłączam do jego gniazda zewnętrznego, problemów de tej pory nie miałem, ale fakt, sąsiad już się trochę niecierpliwi teraz bo usłyszał że to "handel prądem" i dopytuje kiedy nas przyłączą, a przyłączą chyba na dniach....A jakie z tego mogą być probemy? Słyszałem że ze skarbówką bo powinien mi wystawić fakturę i odprowadzić podatek ale to i tak nie byłoby legalne chyba w więc nie wiem dokładnie...

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Sąsiad nie ma prawa sprzedawać prądu. Więc ani faktur ani podatków - nic z tego. Chyba,że sąsiad się nazywa RWE
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  13. #13

    Domyślnie

    Mam zamiar rozpocząć budowe w następnym miesiącu. Dostałem z Energi umowę o warunki przyłącza - wyliczyli mi 12,5kW. Teraz mam dylemat czy podpisać i odesłać, czy może się wstrzymać do końca roku i zobaczyć jak pójdzie budowa...
    Z pomocą banku jestem w stanie skończyc budowę w rok jeśli nic strasznego sie nie wydarzy. Gdyby mi sie udało to może dojść do sytuacji ze mógłbym sie wprowadzić a niestety nie będzie przyłącza a przez to odbioru domu.
    Ktoś może podpowiedzieć co z tym fantem zrobić?
    Ten " prąd budowlany(a raczej dzierżawa)" jest drogi, ale może lepiej zapłacić ciut wiecej i mieć pewność ze mi założą ten prąd na czas?
    Może ktoś na Kartuzach ma doświadzczenia jak dlugo energia może zakladać przyłącze i ile może kosztować prąd budowlany dla 12,5kW?

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar atsyrut
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    1.462
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Sąsiad to najtańsze rozwiązanie...

    ale to "tylko człowiek" - coś mu nie podpasuje i odetnie Cię w środku budowy.... ekipa podłączy betoniarkę - żeby murowac a tu prak prądu

    i szukaj nowego sąsiada

    a podłaczenia od zakłądu energetycznego to nie jest kwestia tygodnia
    Tynki cementowo wapienne z kwarcem gotowe pod malowanie - ku przestrodze

    https://picasaweb.google.com/1042919...PvM7drD2YHxlQE

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał sciema Zobacz post
    ile może kosztować prąd budowlany dla 12,5kW?
    Też jestem ciekawa, ile wynoszą faktycznie rachunki za prąd budowlany? Możecie napisać? I czy płaci się je co 2 miesiące, tak jak przy mieszkalnym, czy przy budowlanym jest inaczej?

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał atsyrut Zobacz post
    Sąsiad to najtańsze rozwiązanie...

    ale to "tylko człowiek" - coś mu nie podpasuje i odetnie Cię w środku budowy.... ekipa podłączy betoniarkę - żeby murowac a tu prak prądu

    i szukaj nowego sąsiada

    a podłaczenia od zakłądu energetycznego to nie jest kwestia tygodnia
    chyba ze sąsiad ma nam budować dom

    skłaniam sie do podpisania umowy, bo może inaczej jak ktos systemem gospodarczym to faktycznie sie nie opłaca.

    a może ktoś podpowiedzieć czy te 12,5kW wystarczy na dom z budynkiem gospodarczym ( hobbystyczny warsztat samochodowy)... czytałem troche ale zdania są podzielone... bo na moje oko to ciut za mało, chyba ze można zwiększyć pożniej bez jakiś dodatkowych opłat ?

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar nini
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Kod pocztowy
    21-050
    Posty
    156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlanka11 Zobacz post
    Też jestem ciekawa, ile wynoszą faktycznie rachunki za prąd budowlany? Możecie napisać? I czy płaci się je co 2 miesiące, tak jak przy mieszkalnym, czy przy budowlanym jest inaczej?
    Prąd budowlany (14 kW) od PGE - opłaty stałe:
    opłata handlowa - 20,91zł / m-c
    opłata stała za dystr. - 29,27zł / m-c
    opłata przejściowa - 18,25zł / m-c
    abonament dystr. - 3,69zł / m-c
    w sumie opłat stałych: 72,12 zł / m-c
    Do tego 0,71 zł za każdy zużyty kW
    Rachunki można płacić co 2 m-ce, co 3 m-ca lub co pół roku. Decyzję podejmuje odbiorca w momencie podpisania umowy. My płacimy co 2 m-ce.

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa72_krakow

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Sułkowice
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    642

    Domyślnie

    Cytat Napisał atsyrut Zobacz post
    a podłaczenia od zakłądu energetycznego to nie jest kwestia tygodnia
    podpisalismy umowe na poczatku sierpnia - termin podlaczenia mamy na kwiecien przyszlego roku....

  19. #19

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez heine84 ; 29-10-2014 o 17:11

  20. #20

    Domyślnie

    A Czy na działkę niemożna podłączyć normalnego prądu i zakończyć wszystko właściwym licznikiem ?

    Jeśli np. nie chce domu na działce a chce prąd do kosiarki to muszę budowlany zakupywać ?

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony