dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 6
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 115
  1. #81

    Domyślnie

    Witam,

    sam znowu stanąłem przed problemem prądu na budowie, kiedyś budując pierwszy dom, wiedziałem,że przyłącze będzie za dwa lata, bo musza postawić nowy transformator, rozbudować linię itd. Wskazali(Energa) miejsce pod prowizorkę ze 300 metrów od działki i kazali pociągnąć kabel na słupach,jakoś się udało to ogarnąć,ale szkoda do tego wracać.Dzisiaj kupując działkę, cieszyłem się,że nowa trafostacja już stoi,że będzie łatwiej.
    Problemem okazuje się niestety brak rzetelnej informacji, pojechałem do Energi, wystąpiłem o warunki, pytając czy mogę zasilić z tego przyłącza plac budowy, kobieta mnie pyta czy mi na budowę potrzeba 12,5 kW(o tyle wystąpiłem,bo to minimum na 25 A), ona do mnie,a potrzeba Panu na budowę taką moc, mówię,że nie.Ona dalej tematu nie ciągnie,a ja zupełnie nieświadomy byłem tych opłat abonamentowych i innych.Mówię,do niej,że prąd jest potrzebny,a ona,że ludzie sobie radzą inaczej, cokolwiek to wg niej znaczy.
    Przysłali warunki,umowę, w ciągu 3 miesiecy zrobili skrzynkę, faktura, zapłaciłem i teraz idę do Energi,a ona, że na budowę to źle,że muszę mieć gotową instalację itd.
    Pytam, a jak zasilić budowę, to ona, to Pan wystąpi o warunki, wskażemy miejsce gdzie się Pan podłączy, pytam czy z tego złącza nie mogę znowu, a ona dalej, a potrzeba Panu takiej mocy i wtedy powiedziała,że bedzie Pan płacił abonament od tych kW i tak jakoś, ją zrozumiałem,że raczej nie mogę tej mocy zmniejszyć.
    Moze ktoś dysponuje wiedzą w tym zakresie czy taka zmiana w tym zakresie jest teraz możliwa.
    Dla wyjaśnienia dom planuję budowac gdzieś dwa lata, taka praca.
    Wychodzi mi,ze sama opłata bedzie w okolicach 100 zł.
    pozdrawiam
    M.
    Ps. moze ktoś poleci jakiegoś elektryka z rejonu 3 miasta "współpracującego" z Energą

  2. #82
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Złóż wniosek na cele bytowe Gxx - ładować telefon chcesz, jak będziesz się na leżaczku na swojej działce wylegiwał. I wodę na kawę chcesz sobie zagotować.

  3. #83

    Domyślnie

    Ales odwalil chlopie. Kobita dobrze Ci sugerowala, a Ty nie zalapales o co chodzi. Na G11 nie ma znaczenia ile masz mocy przylacza, za to na C11 placisz za kazdy kW w rozliczeniu.
    Z tego co rozumiem to dopiero postawili Ci przylacze w granicy dzialki, czy masz juz prowizorke budowlana z licznikiem ?
    Jesli masz juz licznik to moze wystap o zmniejszenie mocy na ok 7 kW to bedziesz mial mniejsza oplate abonamentowa ok 130 za 2 m-ce. Druga opcja to moze zrezygnuj z tego przylacza budowlanego ( wtedy stracisz to co zaplaciles do tej pory, ale jak chcesz budowac za) i wystap o warunki przylacza na G11 do przyczepy kempinowej, blaszaka czy czegos takiego. Nic nie wspominaj o budowie

  4. #84

    Domyślnie

    niewiele, my do stropu zużyliśmy jakieś 310kwh
    Cześć! Nie pracujesz i potrzebujesz szybkiej pomocy z pieniedzmi? Nasza firma oferuję dużo różnych możliwości
    pożyczki pozabankowe skybka pozycka dla bezrobotnych za 15 minut!

  5. #85
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agamemnon91

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    184

    Domyślnie

    Czasami sytuacja (jak powyższa - czas oczekiwania na podłączenie) sprawia, że siłą rzeczy odpłatna pożyczka od sąsiada (jeśli trafimy na miłego) staje się nieunikniona, albo budowa stop
    Warto zorientować się wcześniej jak wygląda sytuacja z podłączeniem, bo siłą rzeczy tak czy siak będziemy musieli prąd kiedyś podłączyć.

  6. #86

    Domyślnie

    do stanu SSZ spokojnie na agregacie polecisz mój znajomy zbudował dom cały na agregacie ;D

  7. #87
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mrDOM

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Mazury
    Kod pocztowy
    99-999
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post

    A dlaczego pytałem, jaką różnicę robi SSZ? Bo mi na etapie wznoszenia ścian parteru pozytywnie rozpatrzyli wniosek o zmianę taryfy na G. IMO jak nie jesteś deweloperem, który prowadzi "produkcję" domu na sprzedaż to nie mają podstawy do zmuszania do C.
    Jak argumentowałeś we wniosku? Jest jakiś termin w którym muszą rozpatrzyć wniosek?

    U mnie jest PGE. Sytuacja taka, że kilka dni temu odesłałem podpisaną umowę na prąd budowlany. Wpisałem 3-fazy 14kW..
    Zastanawiam się czy nie jechać do nich i może da się zmienić na 7kW , no i właśnie -
    jest różnica w cenie jeśli to będzie 7kW 3 fazy a 7kW 1 faza?

    Inna rzecz, że w tej umowie było że termin przyłączenia 30 grudzień 2018r. .. więc właściwie nie wiem czy to prowizoryczne przyłącze zrobią za chwilę czy za rok, może powiedzieliby na miejscu.

    Może poczekać aż zrobią przyłącze i odrazu składać wniosek na taryfę G? U mnie sytuacja taka, że działka pod miejscowym planem zagospodarowania (nie wiem czy to ma znaczenie), kable w ziemi przy samej działce, no i będę budował systemem gospodarczym.
    W załączniku do umowy mam, że opłata za przyłączenie, kablowe (netto) to 110,18zł , na dobry początek..

  8. #88

    Domyślnie

    Podbijam temat.

    Zrobili mi przyłącze (wkopali skrzynkę).
    Nie mam jeszcze licznika, bo nie podpisałem umowy.

    Sąsiad 500 m dalej też się buduje podpisał umowę i płaci około 100 zł miesięcznie nawet jak nie używa tego prądu.
    O co chodzi z tymi G11?

    Jak zrobić, aby było dobrze?

    Na razie jadę z agregatu.

  9. #89
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Mam na działce blaszak, taryfa G opłaty poniżej 10 zł miesięcznie przy zerowym zużyciu.
    Twój sąsiad z kolei ma taryfę C - stąd taka wysoka opłata.
    Poczytaj mój wątek http://forum.muratordom.pl/showthrea...-blaszaka-quot

  10. #90

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil_ Zobacz post
    Podbijam temat.

    Zrobili mi przyłącze (wkopali skrzynkę).
    Nie mam jeszcze licznika, bo nie podpisałem umowy.

    Sąsiad 500 m dalej też się buduje podpisał umowę i płaci około 100 zł miesięcznie nawet jak nie używa tego prądu.
    O co chodzi z tymi G11?

    Jak zrobić, aby było dobrze?

    Na razie jadę z agregatu.
    No przecież ten agregat cie drożej wyjdzie niż ta stówka.... jakbym ja miał skrzynkę na działce... eh

  11. #91

    Domyślnie

    Agregat kosztował 680 zł zostanie mi na długo - paliwa dużo nie poszło

  12. #92
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar miłowonki 3
    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-283
    Posty
    11

    Domyślnie

    Forumowicze, trochę poczytałam o przyłączeniu prądu, ale mam jeszcze wątpliwości. Budowę zaczynamy w przyszłym roku, ale potrwa ona pewnie 3 lata. Prąd mam w drodze. Pani z Energii powiedziała, że postawienie skrzynki trwa do 15 miesięcy :O
    Czy powinnismy wnioskowac o skrzynkę już teraz?
    Jeśli dobrze rozumiem, to postawienie skrzynki nie oznacza, że od razu muszę płacić, bo jeszcze trzeba podpisac umowę? Pytanie kolejne czy jest jakis maksymalny okres, w czasie którego musze podpisac umowę od postawienia skrzynki?

  13. #93

    Domyślnie

    Witaj,

    z tymi terminami w Enerdze to jest tak, kobieta mówi 15 miesiecy, ja jej na to,że w warunkach jest 5 miesięcy, ona do mnie mówi,no to przecież pytałam Pana,czy ma Pan skrzynkę w ogrodzeniu, to jak 5 mcy to Pan ma, ja jej mówię,że nie mam, a ona, no ale ma Pan pewnie złącze kablowe w ziemi przy granicy
    Więc, najważniejsze co masz w warunkach, jeśli prąd w drodze to może nie będzie 15 a np. 5
    Ja zawnioskowałem o skrzynkę na prąd docelowy od razu, sąsiedzi również, warunek jest taki,że jak wykonają skrzynkę płacisz FV za opłatę przyłączeniową, zależna od mocy, u mnie przy 12,5 kW było to około 900 zł chyba.
    Ja z tej skrzynki docelowej wziąłem prowizorkę na plac budowy, zonk to wyższa opłata stała bo przy taryfie C11, opłaty stałe są zależne od mocy, podobno na plac budowy bierze się mniejszą moc=mniejsza opłata, tyle,że mniejsza moc, mniejsze zabezpieczenie przedlicznikowe.
    W sumie czy się korzystało czy nie, 100 zł leciała co miesiąc.
    Sąsiad rok temu dokonał opłaty i do tej pory,żadnej umowy z nimi nie podpisał i nikt się go nie czepia.

  14. #94
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Termeko.eu
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-218
    Posty
    23

    Domyślnie

    Kupiłem agregat za 1300 uzywany markowy prawie nowy a sprzedam za 1500 i poniose tylko koszty paliwa , nie opłaca sie placic pradu budowlanego chyba ze w ciagu 6 miesiecy chcecie zamieszkac ale i tak drozej wyjdzie jedyny minus agregatu ze trzeba go odpalac i gasic.

  15. #95

    Domyślnie

    A powiem Ci, że można jeszcze taniej - mieszaj zaprawę w korycie i nawet agregat niepotrzebny.
    Poziom Januszostwa jest przerażający - byle taniej, byle mniej, byle du...e szkłem podetrzeć bo to 20 zł w kieszeni. Jakiś czas temu był post od gościa co chciał płacić za prąd tylko jak koszysta np od maja do listopada a dalej już nie

  16. #96
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaromkv

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    155

    Domyślnie

    U mnie zanim skrzynkę postawili to z agregatu zdążyłem zrobić fundamenty, ściany na zaprawie murarskiej i wieniec.
    W umowie mam, że do konkretnego dnia muszę zrobić przyłącz ze skrzynki. Nie wiem jak to w praktyce wygląda

  17. #97

    Domyślnie

    Beton na ławy i wieniec z betoniarni, jak się postarasz to i zaprawę murarską Ci dostarczą w pojemnikach. Jak jużdoszedłeśdo takiego etapu to tynki mógłbyś zrobić na G11.
    Przyłącze ze skrzynki - ale w którą stronę - domu czy do słupa ?

  18. #98
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaromkv

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    155

    Domyślnie

    Nie no cały beton to z gruszki szedł. Jeden słup tylko z beroniarki kręcili. Ale zaprawę robili na miejscu.
    Niedawno postawili skrzynkę w granicy...w zasadzie teraz to mi się już nie oplaca robić osobnej skrzynki prowizorycznej.
    Dach jeszcze pojdzie z agregatu, a pozniej to sobie już zrobię podłącz docelowy pod dom

  19. #99

    Domyślnie

    Zraz - masz już skrzynkę docelową przy działce ? Jeśli tak to od tego jeszcze długa droga na G11 (to ZK trzeba będzie rozbudować) - musisz złożyć wniosek o warunki przyłącza, ustalą Ci termin i czekaj pewnie ze 2 lata.

  20. #100
    Banned
    kornela098

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Wronki
    Kod pocztowy
    64-510
    Posty
    3

    Domyślnie

    Jak dla mnie to najlepiej brać od sąsiada jak ktoś takiego ma, gorzej jak się nie ma to dobrym rozwiązaniem jest agregat prądotwórczy z tego co ja się orientuję to prąd budowlany jest drogi i utrzymanie licznika też nie należy do najtańszych.

Strona 5 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony