dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    czekaj

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Krasowa
    Kod pocztowy
    31-999
    Posty
    7

    Domyślnie Aranżacja salonu- szare panele, białe ściany, białe meble - proszę o rady i wskazówki

    Witam

    Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie tylko jedna aranżacja:






    Czyli białe ściany, biały komplet wypoczynkowy, biała szafka rtv na wysoki połysk, limonkowe szafki na wysoki połysk w sąsiedztwie wiszącego telewizora - wszystko w surowym, nowoczesnym stylu. Nie lubie przepychu i nadmiaru ozdób.
    Ponieważ nie chcę płytek do salonu, pomyślałam, że dobre byłyby panele w odcieniach szarości np. takie :

    w rzeczywistości, nie są takie ciemne i nie tak niebieskie

    Jeśli chodzi meble to byłby to narożnik i fotel (ewentualnie zestaw 3+1+1) w kolorze białym (biała, matowa, mięciutka ekoskórka)

    np. coś takiego i do kompletu fotel


    Między fotelem a narożnikiem taka ława (już kupiona, nie ma odwrotu ) :



    Czy uważacie, że taka aranżacja jest ok ?
    Czy są tu jakieś grzechy? Duże?

    Dodam, że jest to salon ok 30 metrów kw, jasny bo na dwóch ścianach są okna.
    Chce urozmaicić ten salon dodatkami (limonkowymi) jak np. poduszki, koc, obraz z jakąś szaro limonkową abstrakcją, może być dywan (ten gruuby miękki np. ciemno szary). A i w salonie są rolety - będą szare dlatego decyduje się (prawdopodobnie) na białe ściany, bo zawsze te szare rolety będą stanowiły kontrast.

    Proszę o jakieś wskazówki, rady, sugestie co do kolorów/barw/kształtów itd.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Nie wierzę!!! Jakaś reklama czy co?! Dopisałeś się aż do 4 wątków!!!

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    czekaj

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Krasowa
    Kod pocztowy
    31-999
    Posty
    7

    Domyślnie

    Żadna reklama - bo niby czego?

    Po prostu robie remont i porad potrzebuje na już - a , że forum do teraz przeglądałam BARDZO rzadko nie wiem gdzie POWINNAM założyć taki wątek.


    [ od moderatora: posty zdublowane usunięto, pozostawiając jeden wątek w najbardziej odpowiednim dziale ]

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Może wrzuć jakiś rzut z zaznaczonymi w prawidłowej skali meblami, żebyśmy mogli się zorientować ile masz miejsca po wstawieniu tych mebli, na których ci zależy.

    Kolor w dodatkach to dobre rozwiązanie, bo przy białym (i szarym) tle, tylko wymieniając poduszki, zasłony i abażur zmienia się kompletnie nastrój pokoju. To może być limonka wiosną, turkus latem i rudości jesienią.

    Zwróć uwagę o kompozycję równoległych linii (sufit, szafki, dywan) tworzonych przez meble na Twojej inspiracji. To ona nadaje specyficzny nastrój zdjęciu.

    Cały biały salon ma m.in. majki, efilo, Venus - możesz obejrzeć jak to wygląda w zamieszkałym wnętrzu, w ich dziennikach.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    czekaj

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Krasowa
    Kod pocztowy
    31-999
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dopiero dziś pomierzyłam pokój i będę robić rzut i taki wstępny projekcik jakby to miało wyglądać (jeśli chodzi o sofy).

    Co do szafek - jako, że ściana, na której miałyby być jest stosunkowo mała 2,90 m , a ma na niej być tv 50 calowy to nie będę mogła sobie pozwolić na takie poziome ułożenie, tak samo raczej w regipsowe sufity nie będziemy się pakować. Salon nie jest aż tak duży, ma 27 m i robimy kominek , który dodatkowo go zmniejszy.

    Czy mógłbyś mi napisac jak w te dzienniki wejść? Bo staram się przez pół dnia i poradzić sobie nie moge, a bardzo bym chciiała zobaczyć jak wygląda życie w bieli w praktyce!

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    odszukaj osoby, które wypisałam w wyszukiwarce w dziale
    galerie zdjęc domów Forumowiczów lub dzienniki budowy dzień pod dniu.

    Majki ma swój dziennik na dodatek w stopce, więc jak znajdziesz jakikolwiek jego post, otwórz go i znajdziesz na jego dole linka do dziennika. Venus chyba też ma. Venus możesz znaleźć w dziale wnętrza
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 14-05-2012 o 21:24

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    czekaj

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Krasowa
    Kod pocztowy
    31-999
    Posty
    7

    Domyślnie

    A co sądzicie żeby np. zamiast jednego koloru zastosować trzy czyli np. zielona limonka, czerwony, niebieski - trzy podłużne szafki ?

  8. #8

    Domyślnie

    Mnie się dużo bardziej podoba pomysł szarosci z limionka niż dodawanie czerwieni i błękitu. W ogóle ta limonka mi sie bardzo podoba i chciałabym mieć takie drzwiczki szafek kuchennych Natomiast inna sprawa, czy szafki z wizualizacji byłyby funkcjonalne.
    Jak jeszcze nie masz upatrzonych konkretnych paneli, to pooglądaj sobie na stronie balterio, mają dużo szarych.

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    czekaj

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Krasowa
    Kod pocztowy
    31-999
    Posty
    7

    Domyślnie

    Panele już wybrane (w dużych bólach i mękach) - tarkett grey mocha!

    Pierwszym pomysłem była limonka i niech tak zostanie. Co do funkcjonalności szafek to będą one w salonie i raczej nic tam nie musimy trzymac Może jakies płyty/książki ... także tutaj nie ma problemu.

    A co do lamp - czy takie duuuuuże plafony, płaskie będą pasować?
    Bo wiszące jakoś mi tu grać nie będą.

  10. #10

    Domyślnie

    No musiałabyś wkleić jakieś zdjecie, o czym konkretnie myslisz. Ale chyba najlepiej do takiego stylu pasuje oswietlenie wbudowane w sufit.

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    czekaj

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Krasowa
    Kod pocztowy
    31-999
    Posty
    7

    Domyślnie

    Wklejam zdjęcia salonu prawie gotowego.
    Jest "mała" pomyłka jeśli chodzi o szafki - mają białe fronty zamiast limonkowych (do poprawy).
    Brakuje jeszcze lamp no i czekam na jakieś Wasze sugestie, co by tutaj zmienić, dodać (odjąć raczej nie ) .

    Myślałam nad wstawkami limonkowymi/fioletowymi np. w postaci obleczek do poduszek na narożniku , podstawkach na ławę.
    Na półce przy kominku chcę postawić jakieś coś dłuuuugie - jakaś rzeźba/figurka - coś w nowoczesnym stylu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	887
Rozmiar:	46,0 KB
ID:	132140Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	689
Rozmiar:	66,0 KB
ID:	132141Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	749
Rozmiar:	49,4 KB
ID:	132142Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	715
Rozmiar:	53,6 KB
ID:	132143Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	585
Rozmiar:	71,8 KB
ID:	132144
    Ostatnio edytowane przez czekaj ; 19-08-2012 o 23:46

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Zimno, przygnębiająco... I nie piszę tego absolutnie jako miłośniczka kolorów owocowych i tzw. przytulnych wnętrz
    Nie możesz na narożnik rzucić poduszek, bo to nie do końca ten styl. Potrzebujesz szlachetnych tkanin, skoro narożnik jest skórzany.
    Załącznik 132435 Załącznik 132442Załącznik 132436

    Na ławie nic filcowego przypadkiem nie kładź - najlepiej niech to będzie eleganckie, bakłażanowe szkło.
    Załącznik 132441

    Szafeczki nad komódką z tv wyglądają na mikroskopijne, jakby na siłę wciśnięte w ten kąt.

    Mimo jasnych barw i pustych ścian całości brakuje luzu, oddechu, wrażenia, że to dom, a nie poczekalnia... Dodaj trochę elementów limonkowych, trochę bakłażanowego fioletu, na ścianę coś nowoczesnego w tych kolorach. Tu praca Anny Nosowicz:

    Załącznik 132434


    A i tak nie wiem, co zrobić z oknami
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 21-08-2012 o 19:26

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wodi

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    100

    Domyślnie

    Jestem zwolennikiem prostoty wnętrz, białe kolorki jak najbardziej Planuję w przyszłości tak urządzić wnętrze - jasne panele, nie śnieżna biel, ale w wersji przybrudzonej, białe ściany, kamień elewacyjny na jednej ze ścian, dekoracyjne grzejniki, ale o prostej formie - futurystycznej. Wszystko jednak bym przełamał soczystym kolorem - jakieś dodatki np. poduszki, sofa, obraz na ścianie. Mieszkanie całe białe byłoby trochę szpitalne, mało przytulne.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony