dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Mała kuchnia w bloku- prosze o pomoc w aranżacji

    Gdyby ktoś miał ochotę i większe (niż ja) zdolności w kwestii zaaranżowania kuchennego wnętrza to będę wdzięczna za podpowiedzi.
    Okno jest na całej długości ściany. Kaloryfer po prawej stronie (pod oknem) ale w razie potrzeby będzie przeniesiony.
    Napisałam, że ściana ma dł.168-178, bo chciałabym ją zrównać ze ścianą z przedpokoju powiększając otwór wejściowy (drzwi nie będzie) i wtedy byłaby o 10cm krótsza (=168cm) . Nie podjęłam jeszcze decyzji- zależy od tego co wymuszą wymiary mebli.
    Przy oknie w miarę możliwości chciałabym blat, przy którym mogłyby usiąść 2 osoby. Nie planuję zmywarki.
    Przepraszam ze to tylko obrazek w Paint' cie, ale jestem cieniasem jeśli chodzi o programy do aranżacji
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	4,3 KB
ID:	300271  
    Ostatnio edytowane przez neris ; 22-01-2015 o 08:30 Powód: załączenie lepszego zdjęcia

  2. #2

    Domyślnie





    Ostatnio edytowane przez alicyja ; 22-01-2015 o 14:11

  3. #3

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję alicyja! Nie napisałam wcześniej, że aktualnie rury od zlewu są na ścianie 168-178. Wolałabym uniknąć przesuwania ich aż pod okno. Gdyby jednak okazało się, że nie wiąże się to z dużymi kosztami wybrałabym Twój drugi pomysł. Tylko że wtedy ilość szafek wydaje się bardzo ograniczona...
    Czy wg Was Czy Waszym zdaniem opcja z oddzielnym blatem i zabudowa tak jak poniżej jest do zaakceptowania?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	24e17bd.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	32,0 KB
ID:	300432
    Ostatnio edytowane przez neris ; 23-01-2015 o 06:48

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    neris - bardzo mało blatów, szkoda tej pustki pod oknem.
    Najlepsza 3 wersja alicyji, tylko nie wiem, jak z dostępnością szafki narożnej 80x80 - typowe są na 90x90. Dałabym więc lodówkę, szafkę narożną 90x90 ze zlewem, dalej 40 i znów 90x90 i zabudowa pod oknem. Ponoć na indukcji można gotować przy oknie - jeśli tak, to w miejscu zlewu dałabym płytę siedzisz na stołku i smażysz naleśniki
    Jeśli nie, to płyta pod ścianą a pod oknem długi roboczy blat - kuchnie masz malutką więc i tak się nie nachodzisz lodówka-blat
    pierwszy i bez błędów-zwariowałam http://forum.muratordom.pl/showthrea...82adam!-%29%29

  5. #5

    Domyślnie

    80 to za mało na szafkę rogową, zdecydowanie. Szafka nie będzie nadawała się do użytku. Min 90.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja się zastanawiam czy myjąc naczynia w drugiej opcji Alicjyi użytkownik kuchni nie będzie uderzał łokciem o ścianę...
    Ostatnio edytowane przez Sylw. ; 23-01-2015 o 16:59

  7. #7

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie sugestie. Zdecydowałam się na taki układ:




    Mam jeszcze pytanie do osób zorientowanych- czy mogę oddzielić zlew od lodówki np koszem cargo 15 lub 20cm albo zrobić zlew narożny? Jak Wam sprawdza się zlew umieszczony w rogu?

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    Moja mama miała - sam zlew użytkuje się fajnie - gorzej z szafką pod zlewem - taka trochę nie wykorzystana - kosz, jakaś szczotka - ginęły w dużej narożnikowej szafce.
    \Możesz dać ew. kosz w innym miejscu.
    pierwszy i bez błędów-zwariowałam http://forum.muratordom.pl/showthrea...82adam!-%29%29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony