dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Defro ale jakiej mocy?Defro ale jakiej mocy?

    Witam. według Was jakiej mocy piec powinienem kupić do domu o pow.110m2.Dom nowy,ocieplony. opalany (węgiel ,drewno),Mam zamiar kupić defro Nowa linia..

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Ciężko znaleźć takiego maluszka ale już coś około 10 do 12kW to jest w czym wybrać.

  3. #3

    Domyślnie

    napewno wezmę Defro nowa linia. Inny nie wchodzi w grę. Tylko czy 12,czy 15kw.co byscie polecił

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Jak uparłeś się na Defro to 12kW ale one tylko ładnie wyglądają i są wielkie.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Policzyć zapotrzebowanie budynku na ciepło i obciążenie cieplne, a potem zrezygnować z takiego dużego kotła (8 kW podane przez mpoplawa wydaje się rozsądne), albo wstawić bufor.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  6. #6
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kup sobie lepiej NIBE bardzo dobre kotły

  7. #7

    Domyślnie

    chyba nie mówisz o tym z allegro za ok.30 tys.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja wyskoczę troszke z glupim pytaniem, bo w zasadzie nawe w sklepach nie potrafia mi odpowiedziec konkretnie, chociaz handluja piecami.


    mianowicie

    według projektu mam dom 157m2 powierzchni użytkowej
    jak robiłem wylewki wyliczyli mi 260m2 podłóg
    jest to dom z poddaszem uzytkowym.
    i teraz pytanie jakiej mocy piec powinienem kupic?

    w projekcie mam napisane 16-21kw
    ale moj hydraulik mowi zebym bral 24kw poniewaz 1kw = 10m2 (mniej wiecej)

    i sam juz nie wiem na co mam patrzyc czy na powierzchnie użytkową czy na powierzchnie podlog


    prosze o pomoc

    i aby nie zasmiecac
    zastanawiam sie nad piecem defro lub nad krzaczkiem oba piece pala mial na gornym ruszcie i na dole smieciuch
    pytanie ktora firma jest solidniejsza?
    a moze tak jak czytam ziebiec?

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Pytanie wcale nie jest głupie a zasadnicze. To ze ktoś handluje kotłami nie znaczy ze prawidłowo dobierze moc kotła do danego domu. Aby prawidłowo dobrac moc urzadzenia grzewczego potrzebne są dokładne obliczenia ozc, a których to obliczeń sklepy ze sprzetem grzewczym nie wykonują.
    Liczenie po powierzchni podłog i przyjmowanie okreslonego wsp. na m2 miało sens dawniej gdy domy były nieocieplone i jakoś sie to zgadzało.
    Obecnie kazdy dom ma inne ocieplenie i srednich wsp nie powinno się stosować szczególnie w domach z uzytkowymi poddaszami gdzie mamy do czynienia ze skosami
    oknami połaciowymi itp. Wartość obciązenia cieplnego w projekcie znacznie przeszacowana tak jak by ten miał bardzo słabe lub nawet brak ocieplenia. Hydraulik tez jakby z minionej epoki.
    Co do producenta kotłów nie wypowiadam sie, są tu specjalisci od kotłow

  10. #10

    Domyślnie

    czyli sugerujesz zebym sie trzymal projektu?
    miedzy 16-21
    mury i tynki wewnetrzne zrobione w zeszlym roku ocieplenie z zewnatrz w tym .
    sciany z porothermu 24 cm ocieplenie 12cm

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Sądzę ze te 21 kW z projektu jest tez przeszacowane i to znacznie.
    12 cm styro to wartośc stosunkowo mała, naprawdę nie warto tak oszczędzać na ociepleniu

  12. #12

    Domyślnie

    heh no wlasnie z kim bym nie rozmawial kazdy ma swoje za i przeciw.

    znajomy mowi zeby nie dawac za duzo styro aby z domu nie zrobic termosu
    tzn.
    w zime rzczywiscie bedzie malo szlo opalu ale w lato bedzie tak zimno ze trzeba bedzie dogrzewac sie piecem ( tak zrobil jeden gosc i teraz mowi ze w lato lazi w domu w bluzie) a wieczorami przepala w piecu
    goscie od elewacji (znajomi) mowili ze najczesciej klada 10 zadziej 15 wiec 12 cm to taka grubosc jest optymalna

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Kazdy decyduje sam za siebie, ale jak się nasłucha bajek i mitów od pseudofachowców to pózniej czesto żałuje.
    Te 12 cm to grubośc optymalna ale do czego, czy "goście od elewacji" cokolwiek wyliczali, ze tak twierdzą, zapewne nie bo tego nie potrafią wyliczyć.
    Poczytaj DB niektórych uzytkowników fm, sa tacy co mają i 30 cm styro i to tego najlepszego i w lecie w bluzach nie chodzą, a problemem jest raczej chłodzenie domu.
    Jak budującemu nie przeszkadzają wysokie rachunki za ogrzewanie to i z ocieplenia może zrezygnowac, bo "nie powinno się robić z domu termosu".

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    Z od powierzchni użytkowej odjęte są nie tylko skosy ale także kotłownie spiżarnie itd. jeżeli ich nie ogrzewasz to możesz pominąć w obliczeniach. Na stronie jakiegoś producenta kotłów do wyboru kotła podane były dwie wartości:
    -stary dom kiepsko ocieplony 100W na 1m2(1kW na 10m2).
    -nowy dom (25+12 styro) 70W na 1m2 (0,7kW na 10m2).
    +ok 30% jeśli podgrzewasz wodę użytkową.
    Ja przy 123m2 użytkowej i 170 podłóg(porothem25P+W 15cm styro lambda 0,040, poddasze 25cm wełny lambda 0,035)kupiłem piec 12kW ale jestem dopiero przed pierwszym sezonem grzewczym więc na 100% nie wiem czy jest ok.
    W sklepach jak się pytałem jaki piec (podając tylko pow. użytkową) to słyszałem minimum 18kW a najlepiej 20kW - 22kW a na giełdzie koleś z Pleszewa (pobliskie zgłębie piecowe) mówił że minimum 28kW ja myślę że dla sprzedawców(w tym hydraulików też) im więcej kW tym droższy piec tym większa prowizja.
    Przed zakupem pieca trochę się naślęczałem na tym forum i znaczna większość problemów użytkowników wynika właśnie z przewymiarowania pieca (smoła/woda w piecu itd.) i tak jak poprzednik napisał moim zdaniem 21kW to u ciebie za dużo.
    Ostatnio edytowane przez cysiokysio ; 05-09-2012 o 08:02

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Cytat Napisał FiCeK Zobacz post
    znajomy mowi zeby nie dawac za duzo styro aby z domu nie zrobic termosu
    A rachunki za ogrzewanie za 20-30 lat też będzie Ci finansować?
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zawka1
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    14
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    mam 20cm styropianu na ścianach, jak przyszły upały to w domku było przyjemnie komfortowe +24, tak że nawet klimatyzacji nie trzeba było włączać

    ten twój znajomy to musi mieć jakiś dziwaczny dom, albo to po prostu kolejne bzdura zasłyszana u cioci na imieninach

    PS kocioł bierz maksymalnie 16KW
    Według polskich norm cieplnych optymalna grubość styropianu na ścianach to 12 cm, powyżej 12 cm to równie dobrze możesz mieć 2,5 metra albo 20 cm to nie ma znaczenia ponieważ przez ściany i tak nic nie przejdzie. Ciepło może uciekać np. oknami, niedocieplonym stropem itp.
    Zanim kolega zacznie pouczać to niech doczyta, bo najwyraźniej jakiś majster opchnął Ci nadwyżkę styropianu na ściany.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawka1 Zobacz post
    Według polskich norm cieplnych optymalna grubość styropianu na ścianach to 12 cm, powyżej 12 cm to równie dobrze możesz mieć 2,5 metra albo 20 cm to nie ma znaczenia ponieważ przez ściany i tak nic nie przejdzie. Ciepło może uciekać np. oknami, niedocieplonym stropem itp.
    Zanim kolega zacznie pouczać to niech doczyta, bo najwyraźniej jakiś majster opchnął Ci nadwyżkę styropianu na ściany.
    Proszę podac numer lub treść tej normy, niedawno słyszałem na budowie od murarzy ze styropian przemarza do 7 cm i nie konieczności stosowania jego większej
    grubości. Myśmy juz doczytali, a kolega Zawka jeszcze nie i tak własnie się tworzą mity i legendy na temat termoizolacji.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony