dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 146
  1. #1

    Domyślnie DYMSZA REX- spełnienie marzeń <<<<<<Komentarze>>>>>>

    Witamy serdecznie -Inwestorzy Lucy i Tomek Zapraszamy do komentowania naszego dziennika

  2. #2

    Domyślnie

    witam.kupowali państwo kominy systemowe cj block??? można wiedzieć jak z jakością???bo właśńie jesteśmy przed decyzją jakie kupić,a od paru osób słyszałem że wszystkie takie same tylko płaci się za firme,a ta firma ma dość dobre ceny,powiedziałbym że nawet najniższe. no i jest dość nowy,więc opinii wielu o nim nie ma w necie!!

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar aga*krzyś
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    podbeskidzie
    Posty
    558
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Hejka

    W końcu "odgrzegbałam" hasło i mogę pisać .

    Teraz już zamiast wycieczek rowerowych w Wasze tereny, będziemy mieć podgląd na budowę na forum. Śliczny domeczek będzie.

    Pozdrowionka
    p.s. (nie ma za co )
    Ostatnio edytowane przez aga*krzyś ; 17-07-2012 o 22:23

  4. #4

    Domyślnie

    Witam

    ten system jeśli chodzi o jakość to powiedziałbym, że jest na równi z firmą schiedel, tak samo jest na nie gwarancja, a koszt jak sam Pan zauważył o wiele niższy. Schiedel to po prostu płacenie za firmę. Wyborem sugerowałem się patrząc na sąsiada, też te same kryteria wyboru- jakość OK, cena OK. pozdrawiam serdecznie życzę powodzenia

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    Lusia191 to ja witam się u Ciebie. I przyznam się że już kiedyś tu byłam tylko śladu nie zostawiłam
    Powodzenia

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    wpadłam z rewizytą.
    fajny domek budujecie. i jesteśmy na podobnym etapie, tylko Wy o strop do przodu.
    nasz strop oddala się od nas i chyba temat powróci dopiero wiosną. no chyba, że zdarzy się mały cud finansowy.
    będę zaglądać i podglądać.
    pozdrawiam
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  7. #7

    Domyślnie

    Witam wszystkich

    Chciałabym zapytać czy ktoś z Was miał jakiś problem ze słupem na działce bądź siecią biegnącą nad działką???

  8. #8

    Domyślnie

    Witam,
    piękny domek się zapowiada. Pomieszczenie skrytka, ważna rzecz, bo trzeba gdzieś schować odkurzacz, deskę do prasowania, wiaderko, mopa, itp. Nawet ozdoby choinkowe tam wepchniesz. dobry pomysł - gratuluję i czekam na dalszy rozwój sytuacji
    DZIENNIK
    KOMENTARZE
    13.12.2019 MIESZKAMY

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Maciejka2
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    458

    Domyślnie

    Witam sie pieknie w Was
    Bardzo ladny domek budujecie, bede podgladac.

    Ja mam na dachu dachowke ceramiczna angobe ceglasta. Jest juz prawie 10 lat i nie ma na niej najmniejszego sladu mchu. Jestesmy bardzo zadowoleni, Tylko teraz pewnie wybralabym kolor grafitowy. Gust mi sie zmienil

    A co do slupa, to my mamy 2! I to nie nasze, a sasiada. Nasza linia biegnie pod ziemia! Bede chciala sie ich pozbyc. Najgorsze, ze sa one betonowe z podporami :/

  10. #10

    Domyślnie

    Witam wszystkich odwiedzających

    Jeszcze jakieś 2-3 tyg i działeczka będzie wolna od drutów, ogólnie od problemów, bo na dzień dzisiejszy nie było możliwości ruszać dalej z naszą kolizją. Może pokrótce przedstawię naszą historię trzyletniej wędrówki do instytucji jaką jest TAURON...

    Otóż jeszcze przed przepisaniem działki jakieś 3 lata temu-wiedzieliśmy, że sytuacja nie będzie prosta, ale nie myśleliśmy, że aż tak

    Oczywiście od początku podtrzymywaliśmy swoje zdanie, że słupy zostały postawione bez naszej wiedzy toteż nie są one nasze tylko energetyki, i wypadało by je postawić tak jak mają iść-czyli wzdłuż drogi. Prosiliśmy o uwolnienie sieci z naszej działki- jest to stara sieć, wkoło wymieniają słupy (nikogo o to nie prosząc) a nam powiedziano: "Jak Wam zależy to sobie na własny koszt musicie przebudować!" Po prostu słów brak!!!

    Wpierw mieliśmy złożyć wniosek o kolizję na działce rozpatzrenie, dalej coś mało papierków, potem podpisać umowę o przyłącze do sieci (my jaki i kuzyn-sąsiad) żeby mieli pewność, że będziemy odbiorcami. Cały czas od jednego posterunku do drugiego wysyłana, wypełniając setki różnych papierków, pisząc odwołania, prośby, nawet uderzyliśmy o pomoc do posła... ale na nic to wszystko.Po 2 latach spotkań (niema chyba pokoju którego nie odwiedziłam w Tauronie) powiedzieli, że jedyne co mogą zrobić to postawią całkiem nową sieć wzdłuż drogi, a naszym zadaniem będzie tylko likwidacja starej sieci i przepięcie jej na tą nowo wybudowaną. Jakby na to nie patrzyć zrobili nam"dobrze" stawiając tą nową sieć, ale likwidacja i przepięcie starej sieci na nową też nie jest tania... Jest to kwota rzędu ok 4000 tyś zł. To mało nie jest ale jakie jest nasze szczęście jak pomyślimy, że za kilka tyg tych słupów już nie będzie!!! Wszyscy nam powtarzali, że z Tauronem ciężko wygrać, mimo, że musimy wyłożyć nie małe pieniążki będziemy bardzo szczęśliwi, że wkońcu droga do T... się skończy
    Ostatnio edytowane przez Lusia191 ; 15-02-2013 o 22:01

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Mychadita
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    130

    Domyślnie

    Piękny domek, super się zapowiada.
    Pozdrawiamy i życzymy powodzenia.

  12. #12

    Domyślnie

    Wpadłam w odwiedziny
    Widzę że jesteśmy na tym samym etapie
    Czekam na kolejne zdjęcia i opisy
    Pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    Na kolejne zdjęcia będzie trzeba troszkę poczekać gdzieś w lipcu mamy murować szczyty i zaraz później dach. Ale już się nie możemy doczekać

  14. #14

    Domyślnie

    Cześć Lusia-jak tam budowa?Ruszyliście już czy czekacie do lipca?
    U mnie troszkę ruszyło do przodu a tak to znów będzie postój bo leje cały czas. Na działce i drodze przy działce BAGNO! Dobrze że z drzewem zdążyli przed tymi ulewami bo za nic by teraz nie wjechali tym ciężarem...a jechali ok 100 km... szkoda by było gdyby musieli wracać.
    U nas teraz ma wejść cieśla dokończyć dach i pokryć papą ale musimy czekać na pogodę

  15. #15

    Domyślnie

    Witam, Lusia domek zapowiada się pięknie
    Ja również stoję przed wyborem dachówki, uważam, ze to nie taka prosta sprawa. Bo właściwie od koloru dachówki zależy cała reszta, bo i kolor okien i elewacji w przyszłości. Bardzo podoba mi się dachówka grafitowa, antracytowa... Ewentualnie czekolada. W przypadku pierwszej stawiałabym na okna w kolorze antracytowym i biało-szarą elewację. I dlatego na razie jeżdżę i oglądam pobliskie domy
    DZIENNIK
    KOMENTARZE
    13.12.2019 MIESZKAMY

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar msdracula
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    1.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No daszek za niedługo będzie bardzo fajny etap kiedy zaczynają?
    a czemu wybraliście jednak robena a nie Creatona? cena zaważyła?
    Nasza Werbenka-dziennik

    Komentarze

    WYŚNIŁAM NASZ DOM
    NIE PAMIĘTAM ŚCIAN, NIE PAMIĘTAM DACHU,
    ALE WIEM, ŻE TO BYŁ ON,
    POZNAŁAM PO CIEPLE, POZNAŁAM PO ZAPACHU

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał msdracula Zobacz post
    No daszek za niedługo będzie bardzo fajny etap kiedy zaczynają?
    a czemu wybraliście jednak robena a nie Creatona? cena zaważyła?
    Witaj miło że zajrzałaś tak jak piszesz cena przeważyła Creatona z wszystkim wykończeniami, duperelami 1 okno dachowe 1wyłaz wycenili w 1 firmie na 16tys a w drugiej firmie spodobał się nam Roben Monza Plus i tak samo z duperelami ale z 2 oknami wyłazowymi bo zmieniliśmy z 1 na 2 i oknem dachowym 13tys z hakiem także jest różnica i starczy na rynny z Marleya i dobre okucia na 2 kominy
    Cieśle mają przyjść 2września ale niewiadomo mogą być wcześniej lub pózniej w zależności jak uporają się z wcześniejszymi robotami , wszystko zależy też od pogody a więźba ma przyjechać za miesiąc zaimpregnowana zanurzeniowonie mozemy się już doczekać aż domek dostanie Ubranko

    Dodam jeszcze że jak na razie to dopiero Pierwsza firma na naszej Budowie
    Ostatnio edytowane przez Lusia191 ; 18-07-2013 o 17:50

  18. #18

    Domyślnie

    Lusia-mówisz że wybraliście dachówkę Roben?I u nas jest taki pomysł. Roben Piemont Tobago.Zobaczymy jak tam fachowiec się z mężem dogada

  19. #19

    Domyślnie

    Widzę że więźba przyjechała Zastanawialiście się nad prefabrykowaną może? Robiliście sobie porównanie, czy od razu byliście zdecydowani na tradycyjną?

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał gust Zobacz post
    Widzę że więźba przyjechała Zastanawialiście się nad prefabrykowaną może? Robiliście sobie porównanie, czy od razu byliście zdecydowani na tradycyjną?
    z



    Oj nie. W ogóle nie było myśli o tym typie więźby. Wolimy bardziej tradycyjne sposoby budowania, tak też było od początku m.in. fundamenty mamy szalowane i zalewane w całości lub wylewając strop monolityczny też nie było mowy o stropie teriva... każdy buduje sobie wedle swojego uznania jak komu wygodniej oczywiście nie mówię, że nowości są złe- ale my od początku stawiamy na tradycyjne metody i tyle może temu, że sposoby jak kiedyś budowali są sprawdzone i domy stoją i mają się dobrze

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony