dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Jaka zaprawa pod słupki?

    Witam,
    chce kupić zaprawę do zalania słupków pod ogrodzenie,metodą punktową.
    Proszę o radę jaka to ma być zaprawa. Jak się nazywa.

    Szukając na allegro jest tego masa ale nie mam jasności czy te zaprawy nadają się do wykonania tego typu prac ( czy tylko są do murowania z cegieł).
    http://allegro.pl/listing.php/search...0&sg=0&order=d

  2. #2

    Domyślnie

    Zamów w betoniarni B20 z gruchy. Nawet z dowozem i wlaniem do dziur to nie wychodzi drogo. Robienie samemu jest sporą harówką i niewiele taniej.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał blechert.pl Zobacz post
    Zamów w betoniarni B20 z gruchy. Nawet z dowozem i wlaniem do dziur to nie wychodzi drogo. Robienie samemu jest sporą harówką i niewiele taniej.
    A jaka zaprawa by się nadawała oprócz B20 ?

    To tylko 7-8 słupków czyli ok. 6 worków zaprawy po 25kg by starczyło.
    Siatka zgrzewana, wiec bez naciągania.
    Nawet fachowcy nie chcą się podjąć tak malej roboty.

  4. #4

    Domyślnie

    Mnie wychodzi około 1,5m3 czyli zaledwie kilka stówek. Jak chcesz bardziej oszczędzać weź B15.
    Założyłem ze kopiesz na głębokość przemarzania czyli na ok. 1 m.

  5. #5

    Domyślnie

    Chce kupić zaprawę w sklepie, a najlepiej przez allegro, by postawić parę słupków.
    Rozumiem, ze najlepszy beton jest z gruchy ale pytam, jaka zaprawę można kopić w sklepie żeby metoda wiaderkowa postawić słupki.
    Ewentualnie jakie oznaczenia maja zaprawy w sprzedaży, które nadają się do takich prac.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    "zaprawa do słupków"


    a tak na poważnie - beton, w tej ilości to pewnie lepiej rozrobić cement z pospółką na budowie....

  7. #7

    Domyślnie

    Widocznie nie ma możliwości przywiezienia sobie piasku i żwiru, oraz rozrobienia razem z cementem w taczkach, dlatego pyta o gotowa zaprawę... nie wiem czy jest coś tak mocnego jak beton w zaprawie pakowanej w workach, może koledzy znają ?

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    yhm jest, ale nie zaprawę do murowania czy tynkowania

    kupujesz "posadzkę cementową"

    np coś w tym stylu: /cenzorze, to nie kryptoreklama, miej litość!


    jest to mocna zaprawa cementowa

    + tzw. rodzynki czyli znalezione w okolicy kamienie, kawałki betonu, cegieł itp...

  9. #9

    Domyślnie

    Ludzie kochani, takich woreczków jak ten wyżej pokazany wyjdzie mu tę robotę od ch.... Narobi się i będzie drogo. Po co chodzić na około jak można gruchę zamówić jednym telefonem? A potem wlać do dziur trzymając jedną rękę w kieszeni. Samo kopanie dziur to już kupa roboty.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    bo tak chce, wolność wyboru inwestora....

  11. #11

    Domyślnie

    http://allegro.pl/okazja-beton-jastr...354009360.html
    Przy tym pisze ze do prac betonowych ,ogrodowych ...uziarnienie do 8mm
    Klasa CT- C25-f4 -co to znaczy?
    Czy sie nadaje ?

    Czytam, ze do prac fundamentowych stosuje sie zaprawę o klasie M10 lub M20 -o jakie tu składniki i proporcje chodzi nie wiem .

  12. #12

    Domyślnie

    ps. zadna grucha do mojego ogródka nie wjedzie to kawal drogi i za duzy stres z dzwiganiem ,wiazaniem sie betonu.. Lubie powoli dokładnie i systematycznie .

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał beton44 Zobacz post
    yhm jest, ale nie zaprawę do murowania czy tynkowania

    kupujesz "posadzkę cementową"

    np coś w tym stylu: /cenzorze, to nie kryptoreklama, miej litość!


    jest to mocna zaprawa cementowa

    + tzw. rodzynki czyli znalezione w okolicy kamienie, kawałki betonu, cegieł itp...
    Wszystko fajnie tylko ja nie wiem co do tej zaprawy dodali i w jakich proporcjach,czy jest wapno czy inne ulepszacze. Jeli na opakowaniu by napisali ze jest 1 cz. cementu 1cz.piachu to wiem ze można dodać jeszcze żwiru i koniec zabawy,ale nie piszą.

  14. #14

    Domyślnie

    Jeszcze nie widziałem ogrodzenia z atlasu do robienia posadzek i myślę ze to nie zda egzaminu.. ale możemy obstawiać, w końcu to nie moje ogrodzenie..

    a Koledze radze niech sobie nawiezie trochę żwiru i piasku, po trochę też da rade..

  15. #15

    Domyślnie

    http://www.c-n-f.pl/karta_produktu/3...umit_beton_b20

    Wygląda na to, ze temat zamykam,
    podając link do ciekawej strony z opisami produktów, danymi technicznymi, szczegółami na str. producenta.
    Jest zaprawa do prac betoniarskich w tym ogrodowych o wytrzymałości "C16/20"
    Mozna tez znaleźć zaprawę o klasie" M10 "
    Zadziwia mnie, ze nie wymyślono słupków z gotowymi kotwami do wbijania w ziemie bez tej całej zabawy w murowanie...

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Cytat Napisał tejta Zobacz post
    Zadziwia mnie, ze nie wymyślono słupków z gotowymi kotwami do wbijania w ziemie bez tej całej zabawy w murowanie...
    Dawno,dawno temu wkopywano słupek drewniany, ubijano ziemię wokół i było po sprawie. Ale co wiele lat trzeba to było wymieniać. Obecnie robi się trwały, solidny fundament do którego wstawia się lichy słupek stalowy. Po pewnym czasie zaczyna rdzewieć na styku beton - słupek i w końcu opada.
    A "zaprawa do słupków" nazywa się "beton" i wcale nie trzeba przywozić jej w workach. Wystarczy cement, żwir i piach zmieszany z wodą.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony