dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 16
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 303
  1. #21

    Domyślnie

    thalex pisze:

    Pinus napisał:
    Na temat randapu było na tym FORUM już w wielu wątkach( chyba 16)
    Zobacz: http://murator.com.pl/forum/search.php?mode=results
    ...

    dziękujemy za uprzejmość i popamiętamy pomoc
    Po prostu, uważałem, że przed zadaniem pytania warto przeczytać co już na ten temat zastało na forum napisane. Nie sądziłem abym kogoś taką informacją (odnośnikiem) obraził, wszak cały internet jest zbiorem odnośników.
    Nie wiem czy piszesz o sobie w liczbie mnogiej (..dziękujemy,..popamietamy) czy jako upoważniony przedstawiciel forumowiczów.


    Pozdrawiam

    ...
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  2. #22

    Domyślnie

    Pinus, napisałem tak dla jaj
    pozdrawiam też
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  3. #23

    Domyślnie Rundap

    Moje zdanie o Rundapie jest takie: uważam ten środek za bardzo dobry. Jeżeli chcemy stworzyć nową rabatę czy kompozycję najlepiej jest przygotować ziemię jesienią lub wczesną wiosną i kiedy temp. wzrośnie w dzień powyżej 15 i nie będzie już przymrozków spryskujemy pozycję i czekamy. Wszystkie chwasty (i nie tylko) po trzech dniach zaczynają obumierać (zazwyczaj żółkną), po dwóch tygodniach Rundap całkowicie niszczy system korzeniowy, gdyż właśnie w ten sposób działa. Oczywiście perz jest trudny do zwalczania i nawet czasami Rundap sobie z nim nie radzi. Tego drania po prostu trzeba wtedy wykopać. Po tych dwóch tygodniach od zastosowania możemy bezpiecznie zrobić nowe obsadzenia. Wyniki w ciągu roku są bardzo zadowalające. Tak przygotowana pozycja jest mniej zachwaszczona. Jeżeli wykonamy jeszcze ściółkowanie to chwastów wyrośnie naprawdę niewiele.
    Jeszcze słowo o rundapie. Można go stosować nawet wśród naszych ozdobnych roślin. Np. chcemy pozbyć się mlecza (czyli mniszka), więc bierzemy rundap (nie rozcięczony) na pędzelek i smarujemy drania. Mniszek padnie a naszym roślinkom nic się nie dzieje.
    Prawda jest jednak taka, że najlepsze na chwasty jest systematyczne ręczne pielenie.

  4. #24

    Domyślnie

    Na skrzyp to tylko wapno, gdyż rośnie tylko na zakwaszonej ziemi, a na inne chwasty stosuję tylko Randap. Chwast w posianym już trawniku niszczy doskonale Ronaldo.
    AndrzejS

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał AndrzejS
    Na skrzyp to tylko wapno, gdyż rośnie tylko na zakwaszonej ziemi, a na inne chwasty stosuję tylko Randap. Chwast w posianym już trawniku niszczy doskonale Ronaldo.
    Ja mysle że od Ronaldo lepszy jest Figo
    Życie jest pełne niespodzianek.

  6. #26

    Domyślnie ....

    jest to bardzo skuteczny środek na wszystkie chwasty oprócz skrzypu. aby zwalczyc skrzyp trzeba kupić inny srodek, ja uzywam polskiego i dodaje go do rundapu, zazwy niestety nie pamiętam.

  7. #27

    Domyślnie ROUNDUP czy nie wytępię nim też kota?

    Jak w tytule - czy nie zaszkodzi kotu uwielbiającemu podgryzać właśnie tę trawę, której ja chcę się pozbyć?

    Sorry - widze, że jest na etykietce "Określenie toksyczności środka", ale konia z rzędem i trzy doktoraty temu, kto mi przetłumaczy następującą informację:

    "dla ludzi - pozostały
    dla pszczół - pozostałe
    dla organizmów wodnych - pozostałe"

    Bo dla mnie za mądre a więcej nic nie ma.


  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    To oznacza że jest nieszkodliwy tj. obojętny (kiedyś to była IV i Vklasa toksyczności). Często oznacza to także że nawet wypicie stężonego środka nie jest zbyt szkodliwe a dawka LD (tj śmiertelna) jest wysoka. W przypadku Roundupu nie podaje się nawet okresu karencji. Ale zasada ostrożności jest taka że przed wyschnięciem preparatu tj. 6-12 godzin nie powinno się po tym biegać. Nie powinna trawka być szkodliwa, ale znam osobiście pewnego pieska -boksera który był na ten preparat uczulony. ale wystarczyło go przez kilka dni nie puszczać ze smyczy i wtedy nie dostawał wysypki.[/list]

  9. #29

    Domyślnie

    Dzięki dr dr dr Wciornastku!



    A swoją drogą, nie mogliby pisać po ludzku na tych opakowkach?

  10. #30

    Domyślnie Roundup ,a żywopłot??

    witam wszystkich serdecznie.
    czy mozna stosowac preparat roundup przed posadzeniem trawnika jezeli w jego granicach juz zdazylem posadzic sadzonki ligustra?czy to mu nie zaszkodzi.oczywiscie zakladal bede trawnik na wiosenke.z gory dzieki za podpowiedzi.
    Tułam sie,tułam, ale juz niedługo na swoim...

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Okryj kawałkami folii liguster i staraj się aby nie znosiło oprysku na liście ligustra (tj. zabieg w bezwietrzny dzień) i będzie wszystko OK.

  12. #32

    Domyślnie

    dzieki serdeczne.tak zrobie
    Tułam sie,tułam, ale juz niedługo na swoim...

  13. #33

    Domyślnie Roundup - kopanie a pryskanie?

    Witam
    Dopiero jestem na etapie kopania ziemi w kolo nowowybudowanego domu... miejscami na zbitej ziemi po budowie nie rosnie nic a miejscami mozna sie w chowanego bawic..Czy:
    - najpioerw skopac i wybrac to co sie da, poczekac ze 2 tygodnie az co ma wyjsc to wyjdzie a pozniej sprysakc czy,,,
    moze najpierw spryskac... odczekac az rosliny to wchlona (ile czasu chlonie to roslina!!!) i przekopac?
    Forma trawnika (rolka czy sianie) nie jest jeszczce przesadzona
    Przemek

  14. #34

    Domyślnie

    Witaj

    Zacznij od drugiego sposobu, bo i tak czeka cię drugi oprysk
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał chopinetka
    Witaj
    Zacznij od drugiego sposobu, bo i tak czeka cię drugi oprysk
    a oprysk nie zatracha rosnacej trawki?
    jak dlugo trzeba odczekac po oprysku na skopanie? slyszalem ze 2 dni wystrcza aby rosliny przejely dawke usmiercjajaca..
    Przemek

  16. #36

    Domyślnie

    Roundup zniszczy ci wszystko trawę też. Uważaj na nią najlepiej zrób oprysk w dzień bezwietrzny. Czas oczekiwania to 2 tygodnie. Poczytaj inne tematy na tym forum, napewno znajdziesz dla siebie informacje.

    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  17. #37

    Domyślnie

    Sprawdź, czy nie rośnie Ci tam coś wartościowego - wśród chwastów nie wszystko jest "złe". Może jakieś zioła, które warto by było ocalić.
    Roundupowy holocaust nie jest wcale dobrym rozwiązaniem moim zdaniem. wbrew pozorom - niszczymy (zubożamy) ekosystem.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Heimnar
    Sprawdź, czy nie rośnie Ci tam coś wartościowego - wśród chwastów nie wszystko jest "złe". Może jakieś zioła, które warto by było ocalić.
    Roundupowy holocaust nie jest wcale dobrym rozwiązaniem moim zdaniem. wbrew pozorom - niszczymy (zubożamy) ekosystem.
    to jest szeregowka narozna a nie 3h rezydencja gdzie jest miesjce na staw, trawnik, pole golfowe i lasek... ma tam rosnac trawa, zadnych ziolek tam nie chce, nie zamierzam sadzis pomidorow
    ma byc rowno przystrzyzona trawka, bez plackow niezarosnietych, bez chwastow... no cos jak murawa boiska
    - takie miejsce gdzie dzieciak moze pokopac pileczke, mozna rozlozyc sie z grilem, wysuszyc pranie itp
    Dlatego potrzebuje jasnego przepisu np.
    - wyplewic roundapem?
    - skopac
    - ewentulanie wymieszac z piaskiem, wapnem, torfem
    - wyrownac, zasiac walem ubic, podlewac, strzyc, polowac na chwasty (roundapem?)...
    kots moze te kroki poukladac odpowiednio?

    Do jakiej glebokosci ziemia dla trawy musi byc skopana? sa po prostu miejsca tak zbite ze glebiej niz 10cm szpadla nie da sie wbic (nie zawsze mozna dosypac ziemi)
    Czy trawe mozna sobie siac np latem?
    Co wyglada inaczej jezeli chodzi o trawe z rolki? czy odchwasczczanie, mieszanie z piaskiem, wapnopwanie/torfowania wykonuje sie takze?
    Przemek

  19. #39

    Domyślnie Roundup

    Mam taki problem, ze nie chce mi sie juz kosic trawy miedzy krzakami posadzonymi wzdluz ogrodzenia
    Ale "wypielic" tej trawy, zeby zasypac kora, tez mi sie nie chce... wiem, wiem - len jestem, ale dlatego, ze to ogrodzenie jest strasznie dlugie...
    Czy moge zrobic tak - przelac miedzy nowo posadzonymi drzewkami, krzakami roundupem i jak sie wypali trawa z zielskiem, to zasypac kora ?
    Da to cos ?
    pryskanie miedzy nowymi krzakami nie uszodzi ich ?
    Pozdrawiam
    GR

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie Re: Roundup

    Cytat Napisał Gregor_R
    Mam taki problem, ze nie chce mi sie juz kosic trawy miedzy krzakami posadzonymi wzdluz ogrodzenia
    Ale "wypielic" tej trawy, zeby zasypac kora, tez mi sie nie chce... wiem, wiem - len jestem, ale dlatego, ze to ogrodzenie jest strasznie dlugie...
    Czy moge zrobic tak - przelac miedzy nowo posadzonymi drzewkami, krzakami roundupem i jak sie wypali trawa z zielskiem, to zasypac kora ?
    Da to cos ?
    pryskanie miedzy nowymi krzakami nie uszodzi ich ?
    Uszkodzi. Bo wiatr może znieść preparat. Możesz zrobić sobie pustynie. Krzaczki dostaną w ucho, szczegónie jeśli jeszcze słabo zdrewniałe.

    Ale mam pytanie jakie to drzewka i krzaki masz na myśli - owocowe czy iglaki - bo może znalazłaby się rada.

Strona 2 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony