dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 16
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 303
  1. #221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adrian1224 Zobacz post
    Kiepsko widać na tym zdjęciu ale mi to wygląda na chrzan.
    Jak będziesz kosił tylko co 3 miesiące to raczej nie ma sensu robić oprysku bo w rzadko koszonej trawie chwasty rozmnażają się bardzo szybko.
    Ale jak chcesz to czymś zniszczyć to oprysk Staranne albo Substral Mniszek zniszczą wszystko prócz trawy albo jakiś inny oprysk do zwalczania chwastów w trawniku.
    A jak ma być zniszczone wszystko to jakiś herbicyd totalny,każdy oprócz Roundupu bo Roundup jest drogi a działa tak samo jak inne dużo tańsze herbicydy.

    dziękuję za szybka odpowiedź

    Tam trawy nie mam i nie miałem to jest, że tak powiem nie ogarnięta działka na budowie gdzie trawę to planuję może za 3-5 lat Jakąś tam trawę może i widać na zdjęciach ale to ja jej nigdy nie siałem. Na działkę było zwożone dość sporo ziemi do wyrównania terenu. Nawet nie jestem teraz w stanie powiedzieć skąd ta ziemia pochodziła.
    Chcę poprostu aby mi tam nie rosło za wiele i za szybko tego wszystkiego skoro mam możliwość koszenia tylko co 3 miesiące.

    A mogę prosić o nazwę jakiegoś Roundup'owo podobnego środka, o którym wspomniałeś co działa tak samo jak on ?

    pozdrawiam.

  2. #222
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Św.Mikołaj
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    515

    Domyślnie

    Cytat Napisał silnor3ki Zobacz post
    dziękuję za szybka odpowiedź

    Tam trawy nie mam i nie miałem to jest, że tak powiem nie ogarnięta działka na budowie gdzie trawę to planuję może za 3-5 lat Jakąś tam trawę może i widać na zdjęciach ale to ja jej nigdy nie siałem. Na działkę było zwożone dość sporo ziemi do wyrównania terenu. Nawet nie jestem teraz w stanie powiedzieć skąd ta ziemia pochodziła.
    Chcę poprostu aby mi tam nie rosło za wiele i za szybko tego wszystkiego skoro mam możliwość koszenia tylko co 3 miesiące.

    A mogę prosić o nazwę jakiegoś Roundup'owo podobnego środka, o którym wspomniałeś co działa tak samo jak on ?

    pozdrawiam.
    Zamiast Roundopu jest Kosmiks. To samo co rundop tylko w innym opakowaniu.
    Koszt 30 zl za litr.
    Nie zapomnij dodac do tego kosmiksu chwastoxu, bo sam rundop czy kosmiks dzialaja powierzchniowo.
    Dodani chwastoxu powoduje dzialanie wglebne i niszczy rownierz korznie.
    Dawka 300-350 ml jednego i drugiego na opryskiwacz plecakowy 15 litrowy.
    Ja dziele litr na 3 i daje po 330 ml na opr skiwacz.
    Po 2 godzinach wszystko lez y a potem zaczyna zolknac i usychac.
    Bez dodania chwastoxu nie zniszczysz np. Mniszka lekarskiego czy tez chrzanu.
    Chwastox ok 30 zl litr.
    Sa jeszcze inne srodki jak kosmix posiadajace a sama substancje czynna co roundop.
    Czyli Glifosa w czystej postaci.
    Dla najlepszego efektu mozna dodac jeszcze do opr sku siarczek amonu granulowany.
    Jes akurat tani 5 kg ok 10 zl.
    Spokuj z chwastami na dlugi czas.
    Musisz pamietac by po oprysku nie sadzc nic przez 6-8 tygodni, gdyz opryskprzez ten czas zalega w glebie.
    Mam 2h sadu chobbistycznego pzy nowym domu wiec moge cos powiedziec na temat opryskow.
    Dziadek byl sadownikiem.
    Zylka mi pozostala po nim
    Jestem człowiekiem więc piszę bez ogródek co o tym wszystkim sądze
    MK
    Podgląd pracy mojego kociolka na żywo https://device.esterownik.pl/device/3800/

  3. #223
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Św.Mikołaj
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    515

    Domyślnie

    W razie czego pytaj. Bo sa srodki ktore zalegaja w glebi do 6 miesiecy i tam nic przz ten okres nie posadzisz
    Jestem człowiekiem więc piszę bez ogródek co o tym wszystkim sądze
    MK
    Podgląd pracy mojego kociolka na żywo https://device.esterownik.pl/device/3800/

  4. #224

    Domyślnie

    Cytat Napisał Św.Mikołaj Zobacz post
    Zamiast Roundopu jest Kosmiks. To samo co rundop tylko w innym opakowaniu.
    Koszt 30 zl za litr.
    Nie zapomnij dodac do tego kosmiksu chwastoxu, bo sam rundop czy kosmiks dzialaja powierzchniowo.
    Dodani chwastoxu powoduje dzialanie wglebne i niszczy rownierz korznie.
    Dawka 300-350 ml jednego i drugiego na opryskiwacz plecakowy 15 litrowy.
    Ja dziele litr na 3 i daje po 330 ml na opr skiwacz.
    Po 2 godzinach wszystko lez y a potem zaczyna zolknac i usychac.
    Bez dodania chwastoxu nie zniszczysz np. Mniszka lekarskiego czy tez chrzanu.
    Chwastox ok 30 zl litr.
    Sa jeszcze inne srodki jak kosmix posiadajace a sama substancje czynna co roundop.
    Czyli Glifosa w czystej postaci.
    Dla najlepszego efektu mozna dodac jeszcze do opr sku siarczek amonu granulowany.
    Jes akurat tani 5 kg ok 10 zl.
    Spokuj z chwastami na dlugi czas.
    Musisz pamietac by po oprysku nie sadzc nic przez 6-8 tygodni, gdyz opryskprzez ten czas zalega w glebie.
    Mam 2h sadu chobbistycznego pzy nowym domu wiec moge cos powiedziec na temat opryskow.
    Dziadek byl sadownikiem.
    Zylka mi pozostala po nim

    dziękuję raz jeszcze

  5. #225

    Domyślnie

    Dzień dobry.

    Bardzo proszę o poradę. Około 3 tygodni temu "założyliśmy" trawnik. Została przewieziona ziemia, grubość około 15 cm. Podobno odleżana i bez chwastów.

    Odrazu wiec wysialiśmy trawę ręcznie. Trawa jaka została wysiana to Barenbrug Universal Green
    http://rolmarket.pl/product-pol-3209...sal-15-kg.html

    W tej chwili trawa wygląda jak na zdjęciach. Jestem całkowitym laikiem i nie wiem czy to co rośnie to trawy z mieszanki czy to chwasty?

    Drugie pytanie jeśli to chwasty to co robić? Koszenie i liczenie ze będzie ok, czy zastosowanie jakiegoś rodzaju "napalmu"....?

    Z góry dziękuje za odpowiedź.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2591 — kopia.jpg
Wyświetleń:	384
Rozmiar:	99,5 KB
ID:	360965

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2594.jpg
Wyświetleń:	159
Rozmiar:	89,7 KB
ID:	360964
    Ostatnio edytowane przez ksiazek ; 13-07-2016 o 00:15

  6. #226
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w jaki sposób leząca ziemia miałaby być bez nasion chwastów - nie mam pojęcia? Musieliby ją wygotować i trzymać w zamkniętym pomieszczeniu.

    Masz dorodną chwastnicę w trawniku.
    Jedyny sposób na pozbycie się to albo założenie trawnika na nowo, albo ręczne pielenie. Możesz też kupić mazak z herbicydem i każda roślinkę oddzielnie smarować po liściach, w taki sposób, by herbicyd nie dotknął trawy trawnikowej.

  7. #227
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    w jaki sposób leząca ziemia miałaby być bez nasion chwastów - nie mam pojęcia? Musieliby ją wygotować i trzymać w zamkniętym pomieszczeniu.

    Masz dorodną chwastnicę w trawniku.
    Jedyny sposób na pozbycie się to albo założenie trawnika na nowo, albo ręczne pielenie. Możesz też kupić mazak z herbicydem i każda roślinkę oddzielnie smarować po liściach, w taki sposób, by herbicyd nie dotknął trawy trawnikowej.
    Zalezy ile tego masz, jak wiecej chwastnicy jak trawy to lepiej zlej randalem i zaloz od nowa, jak masz tego troche to lepiej powyrywaj, dobrze idzie widelcem, wyciagasz jak kleszcza. Wlasnie jestem w trakcie walki z tym, pierwsze dwa dni nazbieralem 2 worki 120L a teraz tylko pojedyncze sztuki, pewnie z nasion kielkuja. Z herbicydem szlo dluzej, u mnie lepiej poszlo wyrywanie
    wybudowałem: http://pracownia-projekty.dom.pl/d5_...garazem_ce.htm
    powiększony do powierzchni 178m 2(140m mieszkalne)
    mury 25cm porotherm + 15 cm wełny fasrockk
    strop drewniany 30cm wełny megarock
    fundamenty 10cm xps
    posadzka 10cm eps
    ogrzewanie gazowe, piec viessmann vitodens 100

  8. #228

    Domyślnie

    Jest tego niestety dużo w sensie areału bo okolo 7 arów samej trawy.

    Chwastnicy tez jest dużo bardzo. Wyrywałem z 1 m2 to zajelo mi to prawie 10 minut. To byłoby miesiac pracy.

    Nie ma co, armagedon zaplanowalem za dwa tygodnie w postaci rundup lub orkan

  9. #229
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał ksiazek Zobacz post
    Jest tego niestety dużo w sensie areału bo okolo 7 arów samej trawy.

    Chwastnicy tez jest dużo bardzo. Wyrywałem z 1 m2 to zajelo mi to prawie 10 minut. To byłoby miesiac pracy.

    Nie ma co, armagedon zaplanowalem za dwa tygodnie w postaci rundup lub orkan
    No u mnie z grubsza powyrywac z 400m we dwie osoby zajelo 2h. Takze podejzewam ze masz sama chwastnice a nie trawe tylko zebys nue mial powtorki z rozrywki to jak zalozysz trawnik od razu wyrywaj pierwsze sztuki. Bo herbiccydy nie niszcza nasion ktore sa w ziemi
    wybudowałem: http://pracownia-projekty.dom.pl/d5_...garazem_ce.htm
    powiększony do powierzchni 178m 2(140m mieszkalne)
    mury 25cm porotherm + 15 cm wełny fasrockk
    strop drewniany 30cm wełny megarock
    fundamenty 10cm xps
    posadzka 10cm eps
    ogrzewanie gazowe, piec viessmann vitodens 100

  10. #230
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    pryz takim zmasowanym ataku najlepiej zlać herbicydem, przekopać, poczekać aż wyrosną z nasion i zlać ponownie.

  11. #231
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniel Starzec Zobacz post
    Małe sprostowanie:Chwastox i Randap to dwie zupełnie różne środki i działają zupełnie inaczej.
    W praktyce sprowadza sie to do tego że Randap rozkłada sie po kilku dniach w kontakcie z glebą i można po kilku tygodniach uprawiać po nim wszystko.
    Chwastox natomiast dośc długo zalega w glebie a co za tym idzie może szkodzić roslinom które po nim posadzimy.Niszczy skrzyp ale nie niszczy roślin jednolisciennych czyli traw i motylkowych czyli koniczyn itp..
    No nie do końca. http://lukaszluczaj.pl/roundup-nie-dziekuje/
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  12. #232
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przecież Roudup jest herbicydem totalnym, a Chwastox tylko na dwuliścienne. Służą do zupełnie różnych zabiegów.
    Pierwszy ma na celu całkowicie usunąć roślinność z danego obszaru, a drugi usunąć dwuliścienne chwasty takie jak np. mniszka, babkę czy koniczynę z trawnika.

    Nie chodzi o zaleganie w glebie tylko działanie na konkretne grupy roślin.

  13. #233

    Domyślnie

    Cytat Napisał ksiazek Zobacz post
    Drugie pytanie jeśli to chwasty to co robić? Koszenie i liczenie ze będzie ok, czy zastosowanie jakiegoś rodzaju "napalmu"....?
    Ja bym próbował regularnego koszenia. U mnie na trawniku powyłaziło masę chwastów mimo że firma zakładająca go dwa razy stosowała Roundup 360 w odstępie miesiąca. Za każdym razem wypaliło do zera. Gdy złożyłem reklamację szef powiedział że mam normalnie kosić i jeśli na wiosnę problem pozostanie, to robią go od nowa na swój koszt. Nie chcieli robić nic przed zimą bo bali się, że trawa nie zdąży się dobrze rozwinąć. W drugim roku trawnik wyglądał bardzo dobrze a w trzecim idealnie.

  14. #234

    Domyślnie

    Witam, podajcie dobrą miksturę na chwasty.
    Trzeci miesiąc walczymy mechanicznie i ręcznie - kultywator i brona -wygrabianie perzu - po 2 tyg. głęboka orka - po 2 tyg kultywator i brona i znowu wygrabianie perzu -po 2 tyg. glebogryzarka i niwelacja. Obecnie widzimy, że chwasty wyłażą a my nie zdążyliśmy zasiać trawnika (foto). Jak z Waszego doświadczenia to ww. zmęczenie mechaniczne coś pomoże czy konieczna chemia? Jeśli tak, to który konkretnie preparat polecacie, ew. jaki mix?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	chwasty2.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	99,9 KB
ID:	414700  

  15. #235
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jakie ma znaczenie czy kupisz Roundap czy np. Orkan?
    To nazwy handlowe tego samego środka chemicznego - glifosatu.

  16. #236

    Domyślnie

    Orkan ma dodatek chwastoxu więc nie to samo ;p

  17. #237
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Chodzi mi o glifosat i straszenie szkodliwością Roundapu. Tak, jakby to był jedyny środek na rynku, który glifosat zawiera.

  18. #238

    Domyślnie

    Dzięki! Czyli Orkan będzie miał szersze działanie, a może jest jeszcze inny mix działający szerzej niż Orkan?

  19. #239
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adaxis Zobacz post
    Dzięki! Czyli Orkan będzie miał szersze działanie, a może jest jeszcze inny mix działający szerzej niż Orkan?
    Nie będzie miał szerszego działania. Skrzypu nie zwalczysz żadnym z nich.

    Orkan zawiera MCPA (Chwastox zawiera również MCPA) , który po prostu szybciej działa fizycznie na liście gatunków dwuliściennych - efekty widać po kilku dniach. Glifosat działa wolniej, do 2-3 tygodni (zależnie od gatunku rośliny) i zwalcza zarówno jedno, jak i dwuliścienne gatunki.
    MCPA natomiast nie zwalcza roślin jednoliściennych np. perzu czy chwastnicy

    Dlatego np. używanie Orkanu niewiele ci da więcej (w sensie uzyskanego efektu), prócz wprowadzenia dodatkowej trucizny do gleby.
    Jedynym sensownym dodatkiem byłyby środki zwiększające np. przyczepność i wchłanianie.

    Identyczny skład co Roundap ma np. Atut. I jakoś dziwne, bo na Atut nagonki medialnej nie ma

  20. #240

    Domyślnie

    A czy roundup zwalczy sumaki?

Strona 12 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony