dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    papaya

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-721
    Posty
    26

    Domyślnie Nauka kompromisów - budowa domu Neptun

    Dzień dobry.

    Bo ja się przywitać i przedstawić chciałam.
    Jestem z krwi i kości ślązaczką. Taką co kocha gotować, karmić ludzi, co się w domu z ogromnym ogrodem na wsi wychowała, marzyła o gromadce dzieci na niegorszej wsi wychowywaniu. Życie dość szybko weryfikuje marzenia i wylądowała w śmierdzącym, zaczadzonym mieście królów polskich, mieszka w malutkim mieszkaniu ze wspaniałym mężem, cudownym synkiem i tęskni za zielenią. W pewnym momencie pojawił się plan powrotu na śląską wieś, jednak praca męża nam to uniemożliwiła. Wtem pojawiło się światełko w tunelu, a precyzując: zielona, duża działka, w cichej okolicy, blisko Krakowa a jednak zadowalająco daleko, z pozwoleniem na budowę. Cud miód - kupujemy.
    Kruczek? No właśnie - pozwolenie na budowę z gotowym projektem. Projekt w głowie to ja miałam od dawna, pięknie narysowany, pięknie zaaranżowany, pięknie rozplanowany - parterowy, z ogromnymi przeszkleniami, z mnóstwem pokoi (dla gromadki dzieci i gości wszelakich). Czy gotowiec stanowił odzwierciedlenie moich marzeń? Oj nie… Neptun - dobre domy. Tyle i nic więcej. Komentarz zbędny.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    papaya

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-721
    Posty
    26

    Domyślnie

    Stan faktyczny i zastany:
    Działka równa, bez zadrzewień, porośnięta trawą. Projekt, dziennik budowy i PnB sprzed 7 lat. Dom usytuowany 6 m od wjazdu, 4,5 m od sąsiada, z tyłu dużo miejsca na duży ogród. Wjazd od strony północnej. Niestety projekt Neptun jest przeznaczony dla działki południowej, więc umiejscowienie głównego przeszklenia w salonie, kominka i kuchni od strony frontowej wiązał się z zaciemnioną strefą dzienną. Więc pierwszą rzeczą jaką została zmieniona w projekcie, to zmiana przeszklenia w salonie, przeniesienie kuchni na stronę południową. Ponadto wyrzuciliśmy wszystkie zbędne ściany (niezbędne również, ale o tym później ), przenieśliśmy schody na ścianę garażową, zlikwidowaliśmy dużą łazienkę i sypialnię na parterze. Na piętrze dodatkowy pokój i pralnia.
    Parter w wersji pierwotnej
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter_pierwotny.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	27,4 KB
ID:	372412
    Parter w wersji zmienionej
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter_własny.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	76,2 KB
ID:	372413
    Piętro w wersji pierwotnej
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piętro_pierwotne.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	27,8 KB
ID:	372414
    Piętro w wersji zmienionej
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piętro.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	81,6 KB
ID:	372415

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Domyślnie

    Fajnie zmieniony projekt - tchnęło świeżością!

  4. #4

    Domyślnie

    cześć papaya, kolejna mieszkanka Krakowa na forum, jak miło. W którą stronę od miasta uciekacie?
    Projekt ciekawy, ma interesującą bryłę. Jaka powierzchnia?
    Pokoje dla dzieci olbrzymie, naprawdę. W ogóle góra jest bardzo pojemna, jak się Wam udało ją tak powiększyć?

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cześć ja tez z Krakowa! Północ
    Ponadto uwielbiam rolady śląskie

    My również kupowaliśmy działkę z PnB, z projektem, ale wszystko zmieniliśmy za pomocą projektu zamiennego

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    papaya

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-721
    Posty
    26

    Domyślnie

    Najważniejsze to było aby przesunąć schody. Kosztem mniejszej łazienki zrobiło się miejsce na dwa pokoje po przeciwnej stronie. Ładnie wygląda na papierze, jednak trzeba mieć świadomość, że są same skosy - ścianka kolankowa 60 cm. Powierzchnie w pierwotnej wersji są użytkowe, w mojej - po podłodze, stąd ta różnica Ale i tak jestem bardzo zadowolona z ilości

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    papaya

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-721
    Posty
    26

    Domyślnie

    Kraków - budujemy południe

    Cytat Napisał Liliputek Zobacz post
    Cześć ja tez z Krakowa! Północ
    Ponadto uwielbiam rolady śląskie

    My również kupowaliśmy działkę z PnB, z projektem, ale wszystko zmieniliśmy za pomocą projektu zamiennego
    a rolady robię wyborne

    Niestety u nas działka rolna z PnB uzyskanym przed zatwierdzeniem planu, więc aktualnie projektu zamiennego nie można zrobić.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    papaya

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-721
    Posty
    26

    Domyślnie

    Dla podkręcenia smaczku i połechtania własnego ego, wrzucam widoki 3d, bo to jest moja perełka
    do porównania warto zerknąć na oryginalne widoki...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	front_garaż_3d.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	51,5 KB
ID:	372496Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	front_kominek_3d.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	51,2 KB
ID:	372497Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	salon_kuchnia_3d.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	51,6 KB
ID:	372498

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    sporo okien! ale bardzo fajny doświetlony

    czemu wszyscy budują się na południu?

  10. #10

    Domyślnie

    papaya mnie się podoba! Na górze sporo okien obok siebie. Jest to trochę droga inwestycja. Zawsze można pójść w większe okna połaciowe, a zrobić ich trochę mniej. Szczególnie, że wcale nie jest tak przyjemnie, jak południowe słońce się na nich opiera - chyba, że założycie rolety zewnętrzne, ale wtedy to i światła nie będzie.
    No tak powierzchnia po podłodze wiele tłumaczy, mimo wszystko tak czy siak pokoje są duże. Ścianka kolankowa ciut mniejsza od naszej (my mamy 70 cm). Nie możecie jej podnieść? Byłoby wygodniej.

    Liliputku, no co Ci mogę powiedzieć - południe jest fajniejsze! Gdzie Cię na tą północ wywiało?

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał TsunamiM Zobacz post
    Liliputku, no co Ci mogę powiedzieć - południe jest fajniejsze! Gdzie Cię na tą północ wywiało?
    Mamusia i odległość... jednak my mamy ok. 30 min do kleparza z działki.. więc szybko jest się w centrum. I to nie nocą
    Ale szukaliśmy działki wyżej nad Krakowem żeby wiało. Ale najważniejsza była odległość od rodziców na bank mężus też tak odpowie hehehehe

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    papaya

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-721
    Posty
    26

    Domyślnie

    Okien dachowych planuję więcej lub większe, bo pokoje są duże i boję się, że nie będą doświetlone. Na parterze te 3 okna obok siebie i podłużne w kuchni to będą fixy, więc mam nadzieję, że finansowo nas jednak nie wykończą
    Jak tylko znajdę dłuższą chwilę to opiszę różne rozwiązania, które chcemy zastosować, m.in. nakrokwiowe ocieplenie dachu, gruntową pompę ciepła, rekuperację z wymiennikiem gruntowym… Do każdego systemu mam pewne spostrzeżenia i uzasadnienia, więc chętnie je z Wami skonfrontuje

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    My mamy nakrokwiowe ocieplenie dachu reku również, natomiast pompy ciepła nie wyceny były dość spore

    Fixy Was nie wykończą są nieco tańsze niż otwieralne okna.

  14. #14

    Domyślnie

    papaya, ja sobie liczyłam wg stosunku powierzchni okien do powierzchni podłogi. Tylko, że u nas w każdym pokoju oprócz połaciowego jest okno balkonowe, choć u dzieci balkonów nie ma - tam będą portfenetry.
    A tarasowe przeszklenie to planujecie w jakiej formie? Otwierane czy suwanka?

  15. #15

    Domyślnie

    Dobrze przemyśl ten projekt. Ścianka kolankowa 60 cm może być powodem Twojej flustracji

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    papaya

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-721
    Posty
    26

    Domyślnie

    Liliputek
    Fixy to nasza nadzieja Jakiego producenta PIR macie?
    TsunamiM
    no z tej powierzchni, a po podłodze tego trochę jest, wyszło, że okien będzie 3 i 4 sztuki, jeśli chodzi o dzieciakowe pokoje… lub 2 i 3 większych. Różnic strasznych w cenach nie ma, więc jeszcze się zastanawiam.
    Tarasowe HS bezprogowe - okien jeszcze zofertowanych nie mam, więc nie wiem jak to się będzie kształtowało.

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    papaya

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-721
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wykona Zobacz post
    Dobrze przemyśl ten projekt. Ścianka kolankowa 60 cm może być powodem Twojej flustracji

    Już jest frustracją, ale jakiekolwiek zmiany przy ścianie kolankowej powodują konieczność projektu zamiennego, a jego uzyskać nie możemy. Ratuję się trochę izolacją nakrokwiową i zwiększyłam powierzchnie pokoi na maxa..

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    papaya

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-721
    Posty
    26

    Domyślnie

    Mamy zalane ławy Poszło 20 m3, mamy dwa dni opóźnienia. Niestety chcieliśmy być fajni i sprytni i uznaliśmy, że zamiast chudziaka, zwiększymy otulinę i poszerzymy ławy. Wykop idealnie się trzymał, dno stabilne, szybko zaszalowali, pogoda dopisała. Planowo mieliśmy lać w poniedziałek, ale to nas zalało… Zbrojenie leżało w błocie i musieliśmy poczekać, aż obeschnie. Na szczęście dzisiaj warunki sprzyjały i ten etap mamy za sobą. Jutro wchodzą na murowanie bloczków.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161109_102656.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	101,2 KB
ID:	372621Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161109_103454.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	100,8 KB
ID:	372622Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161109_111849.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	100,6 KB
ID:	372623Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161109_111926.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	99,6 KB
ID:	372624

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Zmiany w stosunku do oryginalnego projektu Neptun tchnęły nowoczesność. Jest zdecydowanie lepiej, ciekawiej. My laliśmy fundamenty 10.11.2016 więc jesteśmy na tym samym etapie.
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    papaya

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-721
    Posty
    26

    Domyślnie

    Dzięki! Staraliśmy się jak mogliśmy, żeby z projektu, który ma dobrych kilka lat i, ciężko inaczej stwierdzić, zawiewa wiejskim kiczem, zrobić coś nowoczesnego i milszego dla oka. Mąż, przy zakupie działki z PnB na ten dom, stwierdził, że go i tak pokochamy, bo będzie nasz, ja zaś po nocach nie spałam, żeby coś z niego wydobyć. Myślę, że się nam udało. Ideałem nigdy nie będzie, bo niestety w ściany zewnętrzne nie możemy ingerować, ale staram się pójść na maxa w nowoczesne rozwiązania i materiały. Z największych minusów pozostaje wielkość garażu i kotłowni. Obawiam się, że nie zmieścimy się w niej ze wszystkimi instalacjami i zamiast garażu będzie normalna kotłownia i pomieszczenie gospodarcze. Drugą ciężką gulą do przełknięcia pozostają pokoje ze skosami na poddaszu, wiadomo, okna dachowe, utrudniona aranżacja, temperatura, itp. O cenie wykonania dachu nie wspomnę.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony