dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MateuszMateusz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-306
    Posty
    312

    Domyślnie Brama uchylna Hormann z OBI - 700 zł

    Dzisiaj odwiedziłem OBI. W ofercie mają bramę uchylną Hormanna w cenie 700 zł. Czy macie jakąś opinie na temat tych bram? Potrzebuje do garażu osiedlowego więc ocieplana nie musi być dlatego myślę, że w zupełności wystarczy. Do domu takiej bym nie zakupił ale do garażu osiedlowego myślę, że będzie ok? ale może jestem w błędzie ?

    Do tego jakiś napęd dobrej jakości co myślicie o takim rozwiązaniu?

    Ze starej gazeyki znalazłem to jest coś takiego:



    W LEROY ta sama 640 zł
    Ostatnio edytowane przez MateuszMateusz ; 22-05-2012 o 11:46 Powód: W LEROY ta sama 640 zł

  2. #2

    Domyślnie

    Tania brama mimo że od Hormann'a nie będzie zrobiona z "cudnych" komponentów. Ogólnie profile stalowe cienkie z minimalną ilością ocynku, a farba nie wiele różni się od zwykłej farby podkładowej. Ale do garażu osiedlowego się nada, jeśli nie będzie Cie razić jej wygląd po roku od zamontowania.
    Co do napędu to nie kupuj tanich marketowych napędów (to lipna chińszczyzna). Kup np. BYOU JUMP - dobry napęd, tani i łatwy w montażu.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  3. #3

    Domyślnie

    Ile jeszcze tematów zapodasz? już chyba wszystkie opcje zaproponowałeś :d Pozostaje jeszcze brama drewniana
    Pozdrawiam Bogdan

    Tu była reklama......

    Rozczarowanie spowodowane niską jakością pamięta się długo
    po tym jak minie radość spowodowana niską ceną

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MateuszMateusz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-306
    Posty
    312

    Domyślnie

    Dzięki Brass, co do napędu to nawet przez myśl mi nie przeszło żeby kupować z marketu napęd. Jednak na razie chciałbym się skupić na bramie.
    Czym się różni ta z marketu od standardowej Hormanna ? Gdzie jest ta przepaść w jakości i wykonaniu bo gdzieś to musi być niewątpliwie. Jakby ktoś mógł wyjaśnić pokrótce to byłoby super. Dzięki.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał MateuszMateusz Zobacz post
    Dzięki Brass, co do napędu to nawet przez myśl mi nie przeszło żeby kupować z marketu napęd. Jednak na razie chciałbym się skupić na bramie.
    Czym się różni ta z marketu od standardowej Hormanna ? Gdzie jest ta przepaść w jakości i wykonaniu bo gdzieś to musi być niewątpliwie. Jakby ktoś mógł wyjaśnić pokrótce to byłoby super. Dzięki.
    tak jak już pisał Brass jakość i rodzaj materiałów, grubość stali zarówno na poszyciu jak i kształtownikach, powłoka antykorozyjna oraz lakiernicza, jakość sprężyn itp itd.

    Pozdrawiam


    aaaaa LOGO będziesz miał chyba

  6. #6

    Domyślnie

    Z tą jakością to nie tak do końca w w przypadku blaszanki .Tutaj już nie ma takiej przepaści w jakości jak w przypadku segmentówek a to dlatego że ecostar kosztuje 700zł a hormann 980zł .Powierzchnie czyli blacha zewnętrzna w obu przypadkach to to samo różnią się jedynie lekko konstrukcyjnie co nie wpływa na działanie bramy .Obie zgniją po 10 latach i działają tak samo dupiato
    Pozdrawiam Bogdan

    Tu była reklama......

    Rozczarowanie spowodowane niską jakością pamięta się długo
    po tym jak minie radość spowodowana niską ceną

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Farba pędzel i co roku będzie jak nowa! ehh ile takich bram w szeregówkach developerskich się widzi!
    tylko takie "ładne" domki po 2 latach wyglądają jak PGR-y

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MateuszMateusz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-306
    Posty
    312

    Domyślnie

    Obie zgniją po 10 latach
    a taka najzwyklejsza brama po ilu latach zgnije skoro Hormanna po 10 latach?
    działają tak samo dupiato
    tzn. jak?

  9. #9

    Domyślnie

    Jakość blach na tych bramach jest zapewne taka sama, żadna firma produkująca bramy nie produkuje blach tylko zamawia je u producenta, jak ci się ta brama podoba to ją bierz. Znajomy w garażu ma taką zwykłą bramę już od kilkunastu lat o dziwo mu nie zgniła i nie musiał jej jeszcze malować choć brama nie jest firmowa.

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MateuszMateusz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-306
    Posty
    312

    Domyślnie

    Wcześniej stawiałem na segmentową, ale wydaje mi się, że nie warto wydawać tyle pieniędzy do garażu osiedlowego. Tym bardziej, że w segmentówce nadproża trzeba 30cm, a w uchylnej 10cm. Co myślicie o moich wnioskach? może jestem w błędzie?

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał MateuszMateusz Zobacz post
    Wcześniej stawiałem na segmentową, ale wydaje mi się, że nie warto wydawać tyle pieniędzy do garażu osiedlowego. Tym bardziej, że w segmentówce nadproża trzeba 30cm, a w uchylnej 10cm. Co myślicie o moich wnioskach? może jestem w błędzie?
    wniosek o tym że nie warto jest trafiony ale z wymaganiami nadproża już nie

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    spok1982

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    9

    Domyślnie

    Na cuda nie licz przy tej cenie. Są to maksymalnie potanione produkty. System równoważenia ciężaru bramy ( sprężyny naciągowe ) wyglądają ja wyjęte z tapczanu . Pozdrawiam.

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MateuszMateusz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-306
    Posty
    312

    Domyślnie

    Jeszcze biorę pod uwagę bramę uchylną od Hormanna od przedstawiciela. Czy wiecie skąd mogę jakiś cennik/ofertę takiej bramy zdobyć ewentualnie może ktoś z Was zna orientacyjną cenę? Ktoś wyżej napisał że blisko 1000 zł. Zadzwoniłem do przedstawiciela w mieście (niestety sklep już zamknięty i tylko rozmowa tel.) ale powiedział, że brama uchylna hormanna 1500 zł + napęd hormanna 950 zł niestety nie zapytałem o dokładny model tej bramy i pilota.

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MateuszMateusz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-306
    Posty
    312

    Domyślnie

    Witam, decyzja podjęta zakup będzie bramy uchylnej marketowej. Teraz tylko pozostaje dobór napędy - interesuje mnie coś dobrego, ale to już w nowym temacie, żeby było przejrzyście i szybko odszukiwane przez użytkowników z google i forum...
    LINK:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...35#post5404835

    Dziękuje za pomoc w temacie i proszę o pomoc w doborze napędu...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony