dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie ile żyznej ziemii na glebę piaszczystą i jak głęboko siatka na kreta?

    mam glebę piaszczystą - leśna, jaką warstwę żyznej ziemii zaleca się wymienić? czy 20 cm wystarczy ? (głównie trawa)..czy siatkę na kreta jak położę na głębokości tych 20 cm to nie będzie za głęboko?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nawożenie ziemi przyda się jedynie trawnikowi. Starczy nawet 10 cm. Planujesz nawadnianie automatyczne? Bo na przepuszczalnej ziemi największym problemem nie jest ziemia tylko brak wody.
    20 cm dla drzew i większości krzewów jest niezauważalne.

  3. #3

    Domyślnie

    tak planuje automat...a siatka może być na 20 cm?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tak, może być.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    Moim zdaniem:
    20cm na krety to nie wiem czy nie za głęboko, wydaje mi się że zaleca się na 10cm. Oby ci się krety nad siatką nie zadomowiły

    Nie wiem czy nie byłoby dobrze pod wartswę ziemi wsypać warstwę gliny, która utrzymywała by wilgoć. Bo na piachu to nawet nawadnianie nic nie da, wszystko przeleci. Wiem, bo tak było w poprzednim domu w którym mieszkałem. Na części działki był piach a na części glina. Tam gdzie był piach można było lać i lać, i tak zawsze było sucho przy upałach.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar brunet wieczorową
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    982
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Niewielka ilość gliny powinna poprawić warunki dla przyszłego trawnika.

  7. #7

    Domyślnie

    dlatego daje 20 cm czarnej ziemi a nie 10 - żeby ta wilgoć jednak trochę trzymała;
    siatka na głębokości 10 cm? czyli nawet łopaty nie wbije.....wydaje mi się że powinna być na tych 20 cm

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    tak, może być.
    Witam

    Koleżanka nie wie a radzi . Potem ktos zakopie na 20cm i co będzie ? Kret będzie rył pomiędzy siatką a powierzchnią . Latem kret korytarze prowadzi bardzo płytko właśnie w okolicach 15-20 cm dopiero zimą schodzi głębiej. Siatka musi być zakopana 7-10cm pod powierzchnią nie głębiej ,inaczej cała praca i siatka pójdzie na marne.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak korytarz jest na 20 cm głębokości to gdzie ten kret chodzi? po siatce?

  10. #10

    Domyślnie

    Albo pod , albo nad i tu jest właśnie niebezpieczeństwo.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie sądzę by poszedł nad siatką, zakładając wysokość korytarza 10 cm.

  12. #12

    Domyślnie

    ale musiał by też wyleźć z nory i przeleźć górą - bo z każdej strony przecież zakłady porobię...to jak ma wejść

  13. #13
    Banned
    sayek

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Zawiercie
    Kod pocztowy
    42-424
    Posty
    17

    Domyślnie

    W artykułach, które czytałem pojawiała się informacja, że taka siatka powinna być umieszczona pod ziemią na głębokości 10 cm. Ekspertem nie jestem, ale zrobiłem wszystko zgodnie ze wskazówkami i jest ok. A problem z kiepską glebą, rozwiązałem w ten sposób, że zmieszałem piach z glina to w zupełności wystarczy. Też należy wziąć pod uwagę, że trawa nie ma aż tak długiego korzenia i nie trzeba głęboko kopać. Zresztą zależy też jaką kupisz siatkę, bo z drobnym oczkiem zakłóca układ korzenny roślin, natomiast siatki z większym oczkiem jest jak najbardziej odpowiednia np. takie oczko 13x20 mm stop kop. Kret się nie przeciśnie,a rośliny mogą swobodnie rosnąć. Więc taki wybór moim zdaniem jest najbardziej odpowiedni.

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    ja mam siatkę o oczkach 15x15mm, zakopaną na głębokości 5cm, zdaje swoją rolę znakomicie.

  15. #15

    Domyślnie

    A ja mam siatkę do elewacji, zakopaną na 10 cm i jest ok.

  16. #16

    Domyślnie

    A jak zabezpieczyć warzywnik przed nornicami?
    Jak głęboko zakopać siatkę, rozumiem że z 40 cm chyba trzeba, poza tym wyprowadzić ją do góry na obrzeżach ?
    Czy taki kret nornica czy inne gryzonie mogą wejść mi w taki mały obszar nie pod ziemią tylko górą, wychodząc z ziemi......?

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    owszem, nornica spokojnie przejdzie górą

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    owszem, nornica spokojnie przejdzie górą
    Oj to mnie zmartwiłaś już myślałem że jest sposób na nornice a tu wygląda na to że znów wykarmię następne pokolenie nornic.....

    Wyjątkowo polubiły mój areał, chciałem przenieśc warzywnik i założyć siatkę.....

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    proponuję kota i rodzinę kun

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukep3 Zobacz post
    mam glebę piaszczystą - leśna, jaką warstwę żyznej ziemii zaleca się wymienić? czy 20 cm wystarczy ? (głównie trawa)..czy siatkę na kreta jak położę na głębokości tych 20 cm to nie będzie za głęboko?
    Na pewno na kreta na 10 cm.....jak będzie na tej głębokości to jak dostanie się nornica można ją łatwo złapać na łapkę na myszy ...bo jest bardzo głodna
    Na 20 cm nie da się złapać kreta jest zbyt sprytny i gdy dostanie się w ten obszar potrafi długo być dokuczliwy.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony