dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oleniek
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    921
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie więźba płatwiowo kleszczowa - czy można przeciąć płatew stopową?

    Witam

    Mamy w domu więźbę płatwiowo kleszczową.
    Zupełnie taką jak tu:

    http://static.e-dach.pl/articles/2711_dach-zdjecia_1_jpg_zdjecia-artykul-kleszcze-art.jpg

    Czy celem schowania kanałów DGP pod podłogę ( którą zrobimy nad rozłożoną wełną) możemy rozciąć tę płatew stopową (14*14cm), żeby schowały się kanały? czy też nie?
    Przyszło to nam do głowy, gdyż sąsiad o takiej samej więźbie ma ową płatew w postaci niepołączonych ze sobą belek podtrzymujących po 2 do 3 słupów. A skoro jego belki (płatwie stopowe) nie są ze sobą połączone to może i mojej nic by się nie stało jak by ją w dwóch miejscach nadciąć
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	s3.jpg
Wyświetleń:	560
Rozmiar:	91,6 KB
ID:	118245   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	s4.jpg
Wyświetleń:	387
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	118246  

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    SKUT13

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał oleniek Zobacz post
    Witam

    Mamy w domu więźbę płatwiowo kleszczową.
    Zupełnie taką jak tu:

    http://static.e-dach.pl/articles/271...eszcze-art.jpg

    Czy celem schowania kanałów DGP pod podłogę ( którą zrobimy nad rozłożoną wełną) możemy rozciąć tę płatew stopową (14*14cm), żeby schowały się kanały? czy też nie?
    Przyszło to nam do głowy, gdyż sąsiad o takiej samej więźbie ma ową płatew w postaci niepołączonych ze sobą belek podtrzymujących po 2 do 3 słupów. A skoro jego belki (płatwie stopowe) nie są ze sobą połączone to może i mojej nic by się nie stało jak by ją w dwóch miejscach nadciąć
    Ta "płatew stopowa" to podwalina i w większości wypadków może zostać przecięta. Proponuję konsultację z kierownikiem budowy ew. z projektantem
    Konstruktor, to brzmi dumnie

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Podwalina umożliwia równomierne rozłożenie obciążeń. Tak jak zasugerował szanowny przedmówca cięcie jest możliwe ale w Twoim przypadku może się tak zdarzyć, że w interesującym Ciebie miejscu będzie niemożliwe (wszystko zależy od stropu). Konieczna konsultacja z konstruktorem. Wystarczyło inaczej poprowadzić rury. Dodam jeszcze, że masz nieocieplony szczyt (może wystąpić przemarzanie). Nie wiem czy szczyt nie jest za wysoko podmurowany? No i myszy się też dostało. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #4

    Domyślnie

    No faktycznie ta mysz na drugim zdjęciu to raczej nie śpi

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oleniek
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    921
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Witajcie
    Poddasze właśnie przerabiamy. Prowizorycznie była położona wełna na stropie. teraz będzie wełna w krokwiach i jętkach (chyba to jętki ?) Ściana rzeczywiście za wysoko podmurowana. Cały dzień kombinowaliśmy jak ją podciąć i każdy wariant ma wady...stanęło na tym że się z mostkiem termicznym pogodzimy i tylko pianką B!1podpiankujemy. Myszy rzeczywiście się na strych dostało... a ta na zdjęciu (oj nie zauważyłam jej jak cykałam )jest ofiarą swojego łakomstwa.

    Co do kanałów DGP i innego położenia...ponoć inaczej się nie dało ;/ akurat na tym się nie znam zupełnie i nawet wiedza z forum nie dała mi wyobraźni jak można je było poprowadzić inaczej. Swoją drogą kanały też mam do wymiany bo myszy zamieniły je w ser szwajcarski . Jak ktoś ma propozycje jak je inaczej ułożyć to jestem otwarta na propozycje.

    Z kier budem nie żyjemy ostatnio w dobrej komitywie, a w jeszcze gorszej z projektantem który tyle razy dał d...y że jego opinii nawet bym nie słuchała. M in. to on na projekcie wpadł na wspaniały pomysł podmurowania ściany szczytowej po sam dach ;(

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    No to będzie problem. Rury można poprowadzić jak się chce tylko Twój wykonawca poszedł na skróty. A tak konkretnie to po co Ci ten strych? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oleniek
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    921
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Witaj
    Strych ma być używany "z doskoku". Tzn, nie zależy nam aby go ogrzewać stale, stąd na stropie będzie styropian, żeby ciepełko z dołu nie uciekało na górę. Z drugiej strony chcemy móc okazyjnie wejść na górę i nie marznąć, może zrobimy tam sobie "część rekreacyjną". Czyli jak wchodzimy na górę to odpalamy farelka i nagrzewamy część strychu i gotowe, a jak miesiąc nikogo nie pili na strych to też dobrze. Na dole powoli zaczyna brakować miejsca na trambambulę dzieciecą, mężowski Atlas do ćwiczeń ( stoi obecnie w niewykończonej łazience, ale łazienkę w końcu wykończymy, czy planowaną za rok trampoliną dla synków. No i przechowujemy tam różne różności.
    Dlatego też chcieliśmy "schować" te DGP żeby nikt się o to nie potykał.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    No to podnieście podłogę. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony