dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 23
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 456
  1. #41

    Domyślnie

    Fajna
    Pewnie masz więcej takich cieszących oko skarbów? Pokaż, pokaż

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drop_Inn Zobacz post
    Fajna
    Pewnie masz więcej takich cieszących oko skarbów? Pokaż, pokaż
    O tak, pokaż!

    Miseczka fajna. A kogut piękny, taki zadbany..

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ZojaART
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Slovakia
    Posty
    288

    Domyślnie

    Witam się po dłuższej przerwie. Mam za sobą cięzki i stresujący weekend, dziś jest środa i dopiero powoli dochodzę do siebie

    W piątek gdy wracaliśmy późną nocą do domu przez okoliczne mini wioski, na pustej drodze znaleźliśmy roztrzęsionego mopsa. Najprawdobodobnie ktoś go tam porzucił, bo potem kilka osób nam mówiło ze ten piesek plątał się tam cały dzień.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	16062012052.jpg
Wyświetleń:	2033
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	121044

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	16062012054.jpg
Wyświetleń:	2031
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	121045


    Możecie sobie wyobrazić ze ktoś taką bezbronną istotę mógł po prostu wyrzucić na ulicę! U nas na wsi często ludzie z miast porzucaja tak psy, no ale starego mopsa co ledwie przejdzie 100 m.
    Był u nas 3 dni, nikt się po niego nie zgłosił ale nam w tym czasie udało się znaleźć dla niej nowy dom Mimo to po trzech dniach już się człowiek do niej przyzwyczaił - pies który nie słyszy, po 50 m sapie, jak cie rano widzi to chrumka i robi kułeczka wokół nóg i stale chce być koło ciebie No ale my już mamy 2 psy i 2 koty więc jest u nas już dośc ciasno.


    Byłam dziś w mieście gdzie pracuję, w nowo otwartym sklepie z materiałami. Aaaaaach, miód na moją dusze jeśli chodzi o wybór no i ceny też mnie bardzo pozytywnie zaskoczyły.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1040700xxx.jpg
Wyświetleń:	2041
Rozmiar:	106,0 KB
ID:	121046


    No i oczywiście kupiłam sobie po metrze z kilku wzorów Tylko teraz trzeba tylko znaleźć czas i szyć szyć szyć
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	16062012054.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	95,3 KB
ID:	121042   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	16062012052.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	121043  
    Ostatnio edytowane przez ZojaART ; 20-06-2012 o 15:22

  4. #44
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Pasiata
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    namysłów
    Kod pocztowy
    46-100
    Posty
    55

    Domyślnie

    Witam Cię Zoja domek Twój przywołał miłe wspomnienia z dzieciństwa,moja babcia mieszkała w drewnianym domku krytym strzechą Pięknie uCiebie i klimatycznieOch dawne czasy...

  5. #45

    Domyślnie

    Rozkoszna psina. U nas wyrzucanie zwierząt też jest niestety praktykowane, szczególnie latem. Niedawno z mężem przygarnęliśmy pewną śliczną białą psinę, ale uciekła następnego dnia. Do tej pory jeszcze się martwię co się z nią w końcu stało.

  6. #46

    Domyślnie

    Zoja pamiętam Twoja kuchnia pięknie tam u Ciebie, a dom jedyny w swoim rodzaju, widać ze ma "dusze" po prostu przecudownie
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar justi_p
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Łódzkie
    Posty
    166

    Domyślnie

    mopsik śliczniusi sami mamy psa z odzysku - na szczęście nikt go nie wyrzucił tylko nam oddał ale to nie zmienia faktu że pies ma trzy lata a my jesteśmy jego 3 właścicielami
    materiały bardzo fajne, aż zazdroszczę że umiesz szyć

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ZojaART
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Slovakia
    Posty
    288

    Domyślnie

    Justi piesek już ma nową właściecielkę, która na pewno lepiej zaopiekuje się takim maleństwem niż my, chociaz po trzech dnach już się człowiek trochę przyzwyczaił do tego chrumkania i slimkania. Ale my juz mamy dwa psy, jeden z nich to suczka ze schroniska. No nie ma wdzięczniejsze istoty na świecie. Dropi jak masz chęć i możliwośc przygarnąć psa, to polecam adoptować psa ze schroniska Czasami robie sobie sama źle i przeglądam strony okolicznych schronisk........no ale nie można ich przeciez wszystkich przygarnąć.

    Aksamitko jesteś kolejną osobą która wspomina że widziała już moją kuchnię, a przeciez pokazałam ja tylko na jednym wątku. Nie sądziłam że tyle osób te zdjęcia ogladało

    Dziś pokaże kilka zdjęc jak to w tej mojej kuchni teraz wygląda.

    Pasiatko moi pradziadkowie też mieszkali w takich dreweniczkach, chociaż ja nie miałam okazji ich nigdy zobaczyć. Jedna spłonęła a druga popadła w ruinę. Moja mam ja do nas przyjeżdza to zawsze zaczyna wspominać jak to jeździła do dzidków i mieszkała w takiej chatce, pasła kozy i cały dzień chodziła na bosaka

    Obiecywałam kiedyś ze pokaże Wam pierwszych mieszkańców naszej dreweniczk,i którzy ją wybudowali w roku 1924.
    W spominałam też że jesteśmy do nich podobni. Mój manżel jest co prawda wyższy ale ja mam podobną figurę jak ona, szeroką twarz i no coś jest w tym zdjęciu hipnotyzującego jak na nie patrzę. To oczywiście zdjęcie ślubne.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	m14.jpg
Wyświetleń:	1944
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	121600
    Mało o nich wiemy. On prawdopodobnie wyjechał do Ameryki w latach 30-tych. Ona utopiła się w potoku który płynie przed naszym domem (dość tragiczna historia) Mieli syna i dwie córki. Córki wyszły za mąż i sie wyprowadziły a ich syn, który był garbaty, mieszkał do śmierci sam w tym domu i pędził bimber dla całej wsi


    Mieszkamy tu już 5 lat i za ten czas bardzo dużo się pozmieniało. Za 3 mięsiace mam nadzieję że druga częśc domu będzie już zadaszona. Dopero wczoraj na majster przyszedł zrobić geodezyjne pomiary i w przyszły czwratek dopiero przyjedzie kopara i zaczniemy z fundamentami.
    W planach było że do konca maja fundamety będą gotowe, ale bank nas zahamował na 2 miesiące .
    Juz przestałam sie denerwować że wszystko się opóźnia, bo przecież stale mamy dośc czasu do zimy. Tylu z was postawiło dom za pare miesięcy, niektórzy nawet z wykończeniówką, więc wiem że bedzie dobrze.

    Póki co plac boju wygląda tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	xm49.jpg
Wyświetleń:	1925
Rozmiar:	99,0 KB
ID:	121606

    Widać tu zbużoną część gdzie były kiedyż. pomieszczenia dla zwierząt. Nowa częśc będzie tej samej długości co zbużona część i o 1,5 m szersza.
    Pokaże wam później dokładne plany ale teraz muszę już zmykać.

    Za tydzień to wszystko będzie feeeeeeeeeeeeest rozkopane
    Nie wiem czy się mam bać czy cieszyć

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800)
    GUMISIOWA

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    BIELSKO-BIALA
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    2.968

    Domyślnie

    Coz za PIEKNY dom!!!Prawdziwy dom z DUSZA!!!!Gratuluje!!!
    A ja myslalam ze mam ladne widoki
    CUDNIASTO!!!

  10. #50
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Pasiata
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    namysłów
    Kod pocztowy
    46-100
    Posty
    55

    Domyślnie

    Mój tata który mieszkał w drewnianym domku też chodził na bosaka a na niedzielę miał trepy drewniane które bardzo skrzypiały więc dziadek podbił je dętką od rowera to były czasy:

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ZojaART
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Slovakia
    Posty
    288

    Domyślnie

    Pasiata no to musiały być zupełnie inne czasy. Umiem sobie wyobrazić naszą wioskę sprzed stu lat, kiedy były tu tylko takie domki, które potem w większości zburzono i postawiona szkaradne komunistyczne monstra (jak np. dom sąsiadów obok)

    Gumisiowa witam! Właśnie zaczęlam przeglądać twój wątek. No bravo! Piękne połączenie nowoczesności z funkcjonalnością i przytulnością. Muszę pokazać rwoje schody mężovi


    No a żeby nie było tylko o psach i szmatkach, przedstawiam Wam coś co zrobił dla mnie mój Słowak

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	xm43.jpg
Wyświetleń:	1882
Rozmiar:	92,8 KB
ID:	121823

    Kiedyś dawno kupiłam w Tesco 3 komplety po 3 szt takich szklanych pojemnkiów. No a mój Słowak zrobił mi półeczkę na wymiar na te "słoiki" z uwzględnieniem miejsca na słoiczki na przyprawy. Lubie mieć przyprawy na widoku, jak są w torebkach to często zapominam o ich istnieniu a tak mam swobodny dostęp do tworzenia różnych bukietów smakowych

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	xm53.jpg
Wyświetleń:	1871
Rozmiar:	92,3 KB
ID:	121825

    Na początku wyglądało to tak, ale zawsze chciałam pomałować tą półkę na ciemny kolor tak żeby to co jest w słoikach było bardziej wyraźne.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	xm42.jpg
Wyświetleń:	1877
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	121824

    Tak to wygląda z szerszej pekspektywy. Te białe szafeczki pod spodem niedawno na biało. Przedtem były lakowane, troszke ciemniejsze niż stół który widać na tym zdjęciu. Stół jak widać to też stary kawałek lakowanego mebla. Chciałabym go jakoś zmienić, ale póki co nie mam pomysłu co z nim. Na biało na pewno go nie pomaluje bo co za dużo to niezdrowo, hmmm, może wy macie jakieś pomyśly?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	xm47.jpg
Wyświetleń:	1864
Rozmiar:	95,8 KB
ID:	121829
    Szafki z bliższego ujęcia.
    Strasznie ciężko robi się zdjęcia w mojej kuchni, bo małe okienko wpuszcza badzo mało światła a moj aparat ma już swoooooje lata
    Docelowo chce na te szafki dać deske w kolorze pólki na przyprawy. Już się hebluje u znajomego W ramce znajdują się zasuszone kwiaty rośliny Wax FLOWER. Miałam takie kwiaty w moim bukiecie ślubnym i do dzisiaj jestem nimi oczarorana, ale niestety nie da się ich hodować w naszym klimacie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	xm54.jpg
Wyświetleń:	1869
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	121830


    No a na zakończenie widok na naszą wioskę z łąki na której w średniowieczu znajdował się drewniany gród. Do dzisiaj to miejsce nazywane jest Hradisko
    My z mężem mówimy o tym miejsu "Nasza łąka" , jest tam naprawdę niesamowicie. Mimo że nie jest to wysokie wzniesienie, rozciąga się z niego widok na całą Małą Fatre.

  12. #52

  13. #53

    Domyślnie

    Jak ja lubię Twoje fotki - wnętrza sprawiają wrażenie tak ciepłych i przytulnych, że aż chciałoby się usiąść przy kawie

    Stół zostawiłabym w tym kolorze. Moim zdaniem świetnie współgra z otaczającą go resztą mebli.

  14. #54
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Pasiata
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    namysłów
    Kod pocztowy
    46-100
    Posty
    55

    Domyślnie

    A ja stół zrobiłabym w kolorze półeczki
    Ostatnio edytowane przez Pasiata ; 24-06-2012 o 17:49

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ZojaART
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Slovakia
    Posty
    288

    Domyślnie

    Eliza dziękuję.
    Nigdy nie sądziłam że dane będzie mi zamieszkać w tak pięknym miejscu, dlatego codziennie patrze na te widoki i chyba do końca życie będę się nimi zachwycać.

    Dropi mój domek nie może byc inny niż przytulny bo na tak małej przestrzeni ciężko o puste przestrzen i. Poza tym ja nie należe do osób które lubią minimalizm (co widać po moim otoczeniu). Półki, półeczki, wieszaki, zdjęcia - staram sie żeby nie było tego za dużo, zeby nie tworzyło przytłaczającego wrażenia nieładu, ale zapewne dla wielu osób jest tego u mnie trochę za dużo, ale ja taaaaak lubię otwarte półki, patrzec na piekne rzeczy które na nich mam.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	xm52.jpg
Wyświetleń:	1734
Rozmiar:	92,0 KB
ID:	122169

    Tu np widać kolekcje butelek mojego manżela Niektóre mają ponad 100 lat, niektóre pochodzą z jakiegos starego regionalnego piwowaru. No każda ma coś w sobie. W przyszłości mamy nadzieje je lepiej wyeksponować.


    Pasiata, no zobaczymy co z tym stołem. Póki co zostanie tak jak jest, bo jak będziemy robić nowe wejscie w kuchni które bedzie prowadzić do dalszej częsci domu to będziemy musieli wymienic ten stół na cos mniejszego, a potem do salonu planuje kupić wielki stół taki jak ma np Kasia albo Diebełkowie. Gdzie można taki zdobyć, są to stare odnowione stoły czy to coś nowego? Tak rzucam to pytanie, bo może akurat kojarzycie ich stoły albo sami wspominani się u mnie pojawią

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	xm44.jpg
Wyświetleń:	1733
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	122173

    A tu widać kąt z drugiej strony stołu. Uwielbiam tą "kanapę". Zrobiona jest ze stołu któremu skróciliśmy nogi i rusztu przytrzymujęcego materacy przy ścianie. Jest tam sześć kwadratowych wojskowych materacy (4 na opieradlo i 2 na siedzisko). To wszystko przykrywam grubą tkaniną no i jest "kanapa", która po rozłożeniu materacy na ziemi służy jako wygodne łóżko dla dwóch osób Najdroższe na tej kanapie były poduszki, reszte dostalismy lub zrobiliśmy. Materiał upolowany w second hand (czasami wymieniam go na inny, jak sie mi znudzi)

    Niestety jak wybudujemy drugą częśc domu to tytaj będą musiały być drzwi prowadzące do salonu. Coś za coś


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	xm41.jpg
Wyświetleń:	1735
Rozmiar:	90,7 KB
ID:	122174

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	xm56.jpg
Wyświetleń:	1735
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	122175
    Na tych zdjęciach widać czarną komodę którą kupiliśmy na miejsce starej stuletniej komody, która niestety była już w tak złym stanie że na razie czeka w składziku na na renowację. Z początku chciałam tam dać białą komodę żeby współgrała z meblami kuchennymi, ale moj Słowak mnie przekonał że trzeba przełamać tą biel, że czarna będzie pasować i do bieli gdzie mamy czarne dodatki i do wejścia do kuchni z parawanem (które ukaże niebawem) No i chyba miał rację
    Jak widać na zegarze na zdjęciu, robiłam te zdjęcia przed ósmą wieczorem. Jest to jedyny moment w ciągu dnia kiedy do mojej kuchenki zagląda słońce. W ciągu dnia jest tam dość ciemno, dlatego jak będzimy wymieniać okna to jedynie to okno chcemy powiększyć w drewnianej części domu.
    Ostatnio edytowane przez ZojaART ; 27-06-2012 o 15:03

  16. #56
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Pasiata
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    namysłów
    Kod pocztowy
    46-100
    Posty
    55

    Domyślnie

    Stół który mają Diabełki był kupiony u forumowej Betib która robi mebelki Jej sklep to Vintage Home a wątek to -nasz dom w szeregowcu

  17. #57
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ZojaART
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Slovakia
    Posty
    288

    Domyślnie

    Wątek Betib znam, jest to jeden z pierwszych wątków na które natrafiłam na forum
    Nie wiedziałam że mają sklep internetowy. Bardzo mi przypadł do gustu fotel bujany "babciny". Raz sobie taki kupię no bo mój fotel do kącika na szycie niestety już nie istnieje Przy transporcie złamali mu jedna nogę co jakoś daliśmy do kupy, ale ostatnio mój mąż niechcący na niego wpadł no i się już zupełnie połamał To musiał być naprawdę stary kawałek mebla, bo drewno jest strasznie kruche. Mąż zapowiedział że go naprawi ale nie wiem czy jest w ogóle sens.

    Namiaru na stół już mam, tylko trzeba jeszcze dom zbudować

  18. #58
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ZojaART
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Slovakia
    Posty
    288

    Domyślnie

    Czy ktoś odwiedzających interesował albo interesuje sie domami zrobionymi z bali słomianych?

    Jeśli tak to pochwalę się że ubiegłej niedzieli byłam we wiosce, która zainiciowała takie budownictwo na Słowacji.

    Jest to Zaježova

    Nie mam teraz czasu wrzucić wszystkich zdjęć więc na razie pokaże pierwszy słomiany dom który powstał na Słowacji :
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	xxxx.jpg
Wyświetleń:	1643
Rozmiar:	98,6 KB
ID:	122654

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010385.jpg
Wyświetleń:	1638
Rozmiar:	98,3 KB
ID:	122655

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010387.jpg
Wyświetleń:	1631
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	122656

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010389.jpg
Wyświetleń:	1636
Rozmiar:	97,8 KB
ID:	122657

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010390.jpg
Wyświetleń:	1627
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	122658
    cdn.

  19. #59

    Domyślnie

    Domek bardzo uroczy. I bardzo klimatyczny Jak z bajki trochę

  20. #60
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ZojaART
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Slovakia
    Posty
    288

    Domyślnie

    Dropi kiedyś sami myśleliśmy o budowe takiego domku ale tak naprawdę nie jest to jakoś specjalnie tania technologia budowania. Na pewno takie budynki mają niezwykły urok.

    Dobudowana część do naszej dreweniczki będzie z ytongu (na drewno nie mogliśmy sobie pozwolić) no ale że ytong to cegła którą bardzo łatwo modelować, zastanawiamy się czy nie zaoblić np kantów przy oknach i nie nałożyć na ściany klasyczną gline i w ten sposób uzyskać podobny efekt jak w domach z gliny i słomy.
    Kuzyn mojego męża akurat tak zrobił przy rekonstrukcji starego domu - cegły z ytongu poprzycinał na kantach i zamierza na to nałożyć glinę. Wygląda to bardzo "naturalnie". Hmm, poczekamy jak to dokończy i zadecydujemy czy gra jest warta świeczki

    Wrzuce jeszcze kilka zdjęć z Zajeżki no a potem ruszam z moją relacją z pola budowy, bo w końcu zaczęlismy budować na cełego.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010276.jpg
Wyświetleń:	1540
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	123482


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010297.jpg
Wyświetleń:	1531
Rozmiar:	87,9 KB
ID:	123483


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010307.jpg
Wyświetleń:	1542
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	123484

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010408.jpg
Wyświetleń:	1538
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	123485

    A to dom wybudowany na samych słominych bez konstrukcji drewnianej.
    Kurcze znowu musze uciekac bo autobus odjedzie beze mnie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010411.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	123481  

Strona 3 z 23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony